Neden EmFace?

Anti-aging endüstrisinde yenilikçi, çığır açan bir teknolojiyi takdimizdir. EmFace’i tercih eden, bu yeni cihazı denemek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Peki neden? Cevaplar Medikal Estetik uzmanı Dr. Mustafa Karataş’ta…

EmFace, son zamanlarda herkesin konuştuğu, cerrahi olmayan, pazarda eşi benzeri bulunmayan tedavidir. Estetik uzmanları, EmFace’i tek başına yaşlanma karşıtı bir çözüm olarak veya kırışıklık giderici dolgu ve lazer sistemleri gibi diğer cerrahi olmayan anti-aging uygulamalar için tamamlayıcı bir tedavi olarak tanımlıyor. EmFace ile sosyal medyadaki güzellik filtrelerini andıran sonuçlara ulaşmak artık mümkün. Doktor Mustafa Karataş bu yenilikçi teknoloji ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi anlatıyor, sorularınızı cevaplıyor. Okumaya devam edin…  

EmFace nedir?

“EmFace, aynı aileden olan EmSculpt Neo gibi hem kas stimülasyonunu hem de radyo frekansını kullanır. Yüksek yoğunluklu odaklanmış elektro manyetik (HIFES) kas stimülasyonu ve radyo frekansının bir arada uygulandığı kombinasyon bir tedavidir. Radyo frekansı enerjisiyle cildin gerildiğini, HIFES stimülasyonu ile tüm yüzde lift etkisi ortaya çıktığını, gıdı bölgesinin küçüldüğünü, daha net bir hale geldiğini, çene hattının daha belirgin ve daha kontörlü bir görünüm kazandığını görüyoruz.”

Nasıl çalışır?

“Cerrahi olmayan bir tedavi olarak tasarlanan EmFace, cilt sıkılığını ve yaşla beraber gevşeyen yüz kaslarını biçimlendirmeyi hedefleyen ikili bir yaklaşım kullanır. Radyo frekans enerjisinin yarattığı ısı, yaşlanma nedeniyle azalan cilt elastikiyetini geri vermek için kolajen ve elastin liflerini uyarır.  Cilt kalitesini artıran, kırışıklıkların, çizgilerin görünümünü hafifleten radyo frekans enerjisi ile eş zamanlı olarak etki eden HIFES teknolojisi ise yüz kaslarının sıkılığını ve kas kütlesinin yoğunluğunu artırmak için seçici olarak yüz kaslarını ve bağ dokuyu hedefler.”

Hangi yüz kaslarını güçlendirir?

“Tedavi sırasında hedeflenen kas grupları, alın bölgesinde yer alan kaslar, dudakları ve ağzı kontrol eden zygomaticus major ve minör kasları ile yanaklardaki risorius kaslarıdır. Zygomaticus kasları dudak kenarlarını kaldırmaya yardımcı olur, bu değişim gülüşünüzde büyük fark yaratmakla kalmaz, aynı zamanda ağız kenarlarının aşağı meyletmesi yüzünden ifadenizde meydana gelen depresif, yorgun görünümü de silen.  Ayrıca EmFace orta yanak bölgesindeki kasları da stimule eder, bu bölgedeki kasları sıkılaştırır. Bu kasları uyardığınızda yüzde çok belirgin bir lift etkisi meydana gelir.”

Kaç seans önerilir?

“Tedavi protokolü 5 - 10 gün arayla uygulanan 4 seanstan oluşur. Her seans ortalama 20 dakika sürer. EmFace tedavisinden faydalanan hastalarımın sonuçtan çok memnun kaldığını söyleyebilirim. Kısa sürede, hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen, popüler bir tedavi haline geldi.”

İşlem sırasında canım acır mı?

"Hayır. EmFace konforlu bir tedavidir. Enjeksiyon, botoks ve dolgu yaptırmak istemeyen ama yine de daha sıkı, daha zarif yüz hatlarına sahip olmak, daha genç görünmek isteyen pek çok hastam var. EmFace böyle işlemlere alternatif sunan (ve bu tür anti-aging uygulamaları destekleyen) bir teknoloji olarak tüm bu olumlu etkileri acısız, iyileşme süresine ihtiyaç olmadan gerçekleştiriyor.” 

Yüz kaslarını çalıştırmak yüzde daha fazla kırışıklığa, çizgiye neden olur mu?

"Tam aksine EmFace teknolojisi radyo frekans enerjisi ile cilt kalitesini artırır ve çizgilerin görümünün hafiflemesini sağlar. Diğer yandan da yüzdeki bağları tutan kas sistemini geliştirir. Aynı, sarkmış, gevşemiş bir hamağı tekrar sıkılaştırmak gibi. Bunu yaptığınızda tüm yüz hatları yukarı doğru kalkar. Yani daha genç bir yüz yaratmak için hem kasları hem de cildi yeniden yapılandırır ve bu anlamda bir ilktir.”

Olumlu sonuçların kalıcılığı ne kadar devam eder?

“Bu kişiden kişiye değişse de, işlemin olumlu etkilerinin devamlılığı için senede bir defa dört seanslık bir kür uygulanabilir. "

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Emface Submentum

  Emface Submentum Emface Submentum, gıdı bölgesindeki fazlalıkları azaltma, çene hattını belirginleştirme ve yüze genç bir dokunuş katmada etkili sonuçlar sağlayan bir sistem.

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.