Boyun Kırışıklığı Tedavisi

Yüzünüz ve boynunuz arasında yıllar olmasın, doğru uygulamalar ve teknolojilerle daha genç, daha sıkı bir boyun yaratmak mümkün!

Yapısı gereği boyun yaşlanma etkilerinin ilk görüldüğü yerler arasındadır. Bunun en önemli nedeni vücudun diğer bölgelerine kıyasla daha hassas, daha ince bir cilde sahip olması ve maalesef hak ettiği özeni görmemesidir. Yüzünüze uyguladığınız ama nedense boynunuzu mahrum bıraktığınız anti-aging kremleri düşünün…
Üstelik sadece bolca krem sürerek boynunuzdaki yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek mümkün değil. İnce ve hassas derisi yüzünden çevresel faktörlere karşı çok savunmasız olan bu bölgeyi etkin bir şekilde güneşten korumak çok önemli. Genç yaşlardan başlayarak yüzünüze sürdüğünüz güneş kremini hatta daha yüksek SPF faktörlü olanını boynunuz için de kullanmaya başlamak etkili bir strateji.

İhmal Kurbanı
Anti-aging tedavilerle desteklenen genç görünümlü bir yüz ve hemen altında ihmal edilmiş bir boyun… Yüz ve boyun arasındaki bu fark kadar yaşınızı ele veren bir şey yoktur. Bu pek çok kişide karşılaştığım bir problem.
Hastalarımı da her zaman söylediğim gibi; yüzünüzde meydana gelen yaşlanma belirtileriyle savaşmak için destek aldığınız medikal tedavilerden boynunuzu mahrum bırakmayın. Böylece yüzünüzle boynunuz arasına yıllar koymamış olursunuz.
Peki, genç görünümlü bir boyun için hangi işlemlerden yararlanabilirsiniz.

Boyun Gençleştirmede Botoks
Boyunda yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinde farklı mekanizmalar etkilidir. Yıllarla birlikte belirginleşen ve boyun bölgesine yaşlı bir görünüm veren dikey bantları ele alalım. Bunlar platisma denen ve çene altından başlayıp boynun iki yanında yer alan mimik kaslarıdır. Yaş aldıkça iyice belirgin bir hâl alırlar.
Aynı yaşlanmayla kaşların çatılması gibi bu dikey kaslarda da kasılmalar oluşur ve sadece konuşurken ortaya çıktıkları için de genelde farkına varılmazlar. Ancak bu kaslarda oluşan kasılma bütün alt yüzü aşağı çektiği için hem yüze daha somurtkan bir ifade yerleşir hem de boynun estetik görünümünü bozar. Sorunu tedavi etmenin en kolay yolu botoks enjeksiyonlarından geçiyor. Botoksla bu kasların gevşetilmesine Nefertiti Lift diyoruz. Bu işlem sadece bu kasların belirginliğini hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda çene konturunun da daha belirgin bir hal almasını sağlar.

Mezolift Etkisi
İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi senelerdir uygulanan bir yöntemdir. Hatta medikal estetik dünyasının en kıdemli tedavilerinden birinin mezoterapi olduğunu söyleyebilirim. Ancak zaman içinde içerikler giderek zenginleşti ve formül gün geçtikçe daha etkili bir kokteyle dönüştü. Donuk, cansız ve nemsiz cilt için etkili yöntem biri olan mezolif boyun bölgesinde de gençleştirici bir etkiye sahiptir.
İnce uçlu iğnelerle cilt altına enjekte edilen bu zengin kokteylin içine son yıllarda sihirli bir molekül de eklendi; büyüme faktörü. Bu madde hücreleri aktive ederek protein sentezini tetikliyor. On beş gün arayla uygulanan dört seans mezolift tedavisi ile boyun bölgesini canlandırmak, ince çizgilerin görünümünü hafifletmek, cildi sıkılaştırmak ve nem seviyesini artırmak mümkün.

İleri Teknoloji Desteği
Boyun bölgesinde son derece başarılı sonuçlar aldığım sistemlerden biri de BBL Forever Young. Teknoloji, sistem tarafından iletilen farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile etki ediyor, Hücrenin derinlerine ulaşarak yaşlanmayla ilişkili genleri devre dışı bırakırken gençlikle ilgili genleri harekete geçiriyor. Sonuç olarak, daha gençken sahip olduğunuz proteinler ve diğer yapı taşları oluşmaya başlıyor ve genleriniz daha güzel ve genç bir cilt için programlanmış oluyor.
Sistem, boyun derisineki elastikiyet kaybı, ince çizgiler ve nemsizlik gibi yaşlanma tüm yaşlanma belirtilerini hafifletmekte etkili. Tedavi protokolü hastanın ihtiyaçlarına göre belirlense de genelde 3-5 seans yeterli oluyor.
Hastanın ihtiyaçlarına göre BBL Forever Young teknolojisi diğer anti-aging tedaviler ve medikal estetik uygulamaları ile kombine edilebilir.

Kombine Tedaviler
BBL Forever Young teknolojisini mezolift, gerekiyorsa botoks enjeksiyonu (Nefertiti Lift) ile kombine ettiğimizde sonuçların çok daha mükemmel olduğunu belirtmeliyim. Bazı hastalarda elastikiyet kaybı ve cilt kalitesindeki bozulmalara yatay çizgiler de eşlik ediyor. Bu hastalarda önce BBL sistemi ile cilt elastikiyetini artırdıktan sonra yatay çizgilerin içine minik dozlarda dolgu enjeksiyonu yaparak daha pürüzsüz, daha genç bir boyun yaratmak mümkün oluyor.
Ancak her zaman söylediğim gibi; yaşlanma belirtileri henüz oluşmadan onları önlemek tedavi etmekten çok daha kolaydır. Gelecek yılları daha genç görünümlü bir boyunla karşılamak istiyorsanız, mezolift tedavisinden ve BBL Forever Young gibi teknolojilerden destek almayı düşününe

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Masseter Botoks

  Masseter Botoks Çene botoksu olarak da bilinen masseter kası botoksu, yüzün alt kısmında çok daha yumuşak, feminen bir görünüm yaratmakla kalmıyor diş sağlığı için koruyucu bir uygulama ...

 • Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Artık yaşa göre giyinme kavramı tarihe karıştı. Moda dünyasındaki bu değişim botoks ve dolgu maddeleri gibi anti-aging endüstrisindeki ilerlemelerle desteklendiğinde orta...

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

  İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor. Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü ver...

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Gençlik Enjeksiyonları

  Gençlik Enjeksiyonları Sadece tek bir seansta ve bir saatten daha az bir sürede yüzünüzdeki çizgileri, kırışıklıkları silmek mümkün.

 • Badem Göz Estetiği

  Badem Göz Estetiği Çekiciliğin sırrının gözlerinizin şeklinde gizli olduğunu biliyor muydunuz? Neyse ki genetik kodunuzda yazılı olanla yetinmek zorunda değilsiniz. Dr. Mustafa Karataş, cer...