Yüz Gençleştirici Yöntem Icon Lazer

Tek bir alanda uzmanlaşmış lazer sistemlerinin aksine pek çok farklı cilt sorununda optimum sonuçları almayı mümkün kılan Icon lazer gücünü yenilikçi teknolojilerden alıyor.

Icon lazer nedir?

Fraksiyonel lazer ile IPL (yoğun atımlı ışık) teknolojisini bir arada kullanan sistem farklı başlıkları sayesinde, kırışıklıktan akne ve yara izlerine, varisten pigmentasyona, cilt yenilemeden cilt canlandırmaya ve çatlaklara kadar birçok farklı problemde etkili oluyor. Sistemin en önemli özelliklerinden biri de tedavi protokolünün hastanın ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecek şekilde tasarlanabilmesi.

En iyi sonuçları almak ve lazer tedavilerinin olası yan etkilerini tamamen ortadan kaldırmak için geliştirilen Skintel Melanin Reader, hastanın melanin yoğunluğunun kesin bir şekilde ölçülmesini mümkün kılıyor. Bu da cilde tam olarak uygulanması gereken enerji seviyesinin belirlenmesini sağlıyor. Bu özelliği sayesinde Icon lazer ciltte lekelenmeye yol açmayan güvenli bir işlem sunar. Yenilikçi Skintel Melanin Reader teknolojisi özellikle leke tedavilerinde karşılaşılabilen en önemli sorunu da ortadan kaldırıyor. Yani, leke tedavisi daha fazla lekeye yol açma riski olmadan lekelerin görünümünü hafifletiyor, hatta siliyor.  Sistemdeki gelişmiş soğutma teknolojisi ve tüm uygulama boyunca ısıyı sabit tutma özelliği tedavinin konfor seviyesini artırıyor. 

Tedaviden kimler faydalanabilir?

Her cilt rengine ve her cilt sorununa uyarlanabilen Icon lazer, kişiye özel tedavi olanağı sağlıyor. Icon lazer tedavisinden, cildindeki ince çizgilerin, derin kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, kahverengi lekeleri silmek, akne izlerinden ya da travmaya bağlı yara izlerinden kurtulmak, daha taze, daha genç görünümlü bir cilde kavuşmak isteyen herkes faydalanabilir. Sistemin IPL fonksiyonu, hem açık tenlerde hem de esmerlerde güneş hasarını yok etmeye yönelik tedaviler başarıyla uygulanmasını mümkün kılıyor. Böylece güneş ışınlarına, yaşlanma ve akneye bağlı renk düzensizliklerinde optimum sonuçlar alınmasını sağlıyor.

İşlem sırasında ne hissedeceksiniz?

Icon lazer tedavisinin konfor düzeyi işlem sırasında uygulanan güç seviyesine ve hastanın acı eşiğine bağlıdır. İşlemden 30 dakika önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülmesi tedavinin daha konforlu geçmesini sağlayacaktır. Sistemin gelişmiş bir teknoloji ürünü olan soğutucu sistemi sayesinde anestezik krem dışında bir ekstra bir önlem almaya gerek yoktur.

Hem doktorun hem de hastanın koruyucu gözlükler takmasının ardından tedavi başlar. Yüzeyi camla kaplı olan el aparatı ile yapılan her atış sırasında cilde ısı enerjisi verilir. Her atım uygulama yapılan yerde bir lastiğin çarpmasını ya da son derece kısa bir anlık bir yanma hissini andırır. İşlem sonrasında olası bir rahatsızlık hissini önlemek için doktorunuz birkaç dakikalığına cildinize soğuk kompres uygulayabilir.

İşlem ne kadar sürüyor?

15-30 dakika kadar

Tedaviden hemen sonra bir yan etki görülür mü?

Icon tedavisinden hemen sonra cildinizde sıcaklık, kızarıklık ve hafif bir şişlik gözlemleyebilirsiniz. Güneş yanığını andıran bu etkiler 1-3 gün içinde tamamen geçecektir. Nadir de olsa ciltte belli belirsiz bir kabuklanma, hafif bir pullanma görülebilir. Bunlar da işlemden sonraki 1 hafta içinde geçecektir.

Tedavinin sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Icon lazer tedavisinin sonuçlarını gözlemleyebilmeniz için geçmesi gereken süre uygulanan tedaviye göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak ilk seanstan yaklaşık 2-3 hafta sonra cildiniz daha pürüzsüz, yumuşak bir görünüm alacak, cilt tonu daha homojen bir görünüme kavuşacaktır. 3 seanstan sonra cilt rengindeki düzelme daha da belirgin bir hal alacak, ince çizgilerin ve kahverengi lekelerin görünümü hafifleyecek, gözenekler küçülmeye başlayacaktır.  İşlemden sonraki ilk hafta çiller ve yaşlılık lekelerinin renginde koyulaşma gözlenebilir, sonrasında renklerinin giderek açıldığını fark edeceksiniz.

Optimum sonuçlar içi kaç seans yaptırmak gerekiyor?

Icon lazer tedavisinden optimum sonuçları almak için genelde 3-4 hafta aralıklarla 3-5 seans önerilir. Daha sonrasında ise alınan sonuçların kalıcılığını artırmak için senede, 6 ay aralıkla iki seans uygulanabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler

  Çatlak Tedavisinde Etkili Yöntemler İleri teknolojiler, tedavisi en zor estetik sorunlardan biri olan çatlaklarda da optimum sonuçlar sunuyor.

 • Ciltte Gençlik Etkisi

  Ciltte Gençlik Etkisi Yüzdeki yaşlı ve yordun ifade silinmez sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hem kırışıklıklarınız azaltıp hem de pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmamız mümkün.

 • ikonik Cilt Bakım

   ikonik Cilt Bakım Her yaştaki kadının arzusu olan pürüzsüz, duru cildi mümkün kılan Icon Lazer teknolojisini. Genç yaşlarda fazla çabalamadan sahip olabileceğiniz ışıltılı cilde, yaş aldık...

 • Daha Sıkı Bir Vücudun İzinde

  Daha Sıkı Bir Vücudun İzinde Anti-aging teknolojiler dendiğinde akla hep yüze yapılan uygulamalar gelse de maalesef vücut da yılların etkisinden nasibini alır.

 • Icon Lazer ile Cilt Güzelliği

  Icon Lazer ile Cilt Güzelliği Lazer sistemlerinden Icon Lazer, cildinizde etkili sonuçlar almayı mümkün kılan yenilikçi teknolojiler sunuyor.