Gwyneth Paltrow Güzellik Sırrı Thermage CPT ...

Gwyneth Paltrow’un da aralarında olduğu, birçok Hollywood yıldızının başvurduğu anti-aging tedavilerin başında Thermage geliyor. Kolajen üretimini tetikleyen teknolojinin özelliği, ciltte yarattığı sıkılaşma etkisi ve daha genç, doğal bir görünüm.

Senelerdir başarıyla uyguladığım anti-aging tedavilerden biri olan Thermage, cerrahi olmayan dokunuşların estetik ameliyatların alanına girişini temsil etmesi anlamında da önem taşır. Bundan 10-15 yıl önce kırışıklıklara, yüzdeki hacim kaybına botoks ve dolgu maddeleri ile müdahale etmek mümkün olsa da, söz konusu elastikiyet kaybı olduğunda elimiz kolumuz bağlıydı. Thermage sistemi ile artık birçok hastamın en büyük kaygılarından biri olan ciltteki gevşeme, sarkma gibi problemlerde de etkin bir çözüm sunabiliyorum.

Thermage Nasıl Etki Ediyor?
Radyofrekansı dalgaları ile cildin alt tabakaları ısıtılarak, kolajen ve elastin lifleri uyarılıyor. Elastin ve kolajen cildin yapıtaşlarıdır. Yani bu değerli proteinlerin sayısı ne kadar fazla, kaliteleri ne kadar iyiyse cildiniz de o kadar genç görünür. İşte, Thermage teknolojisinin amacı bu maddeleri uyararak daha fazla üretim yapmaları için teşvik etmek. Daha doğrusu siz daha gençken nasıl çalışıyorlarsa öyle davranmalarını sağlamak. Hastalarımda tedavi sonrasında cildin sıkılaşmasıyla birlikte yüz ovalinin toparlandığını, aşağı doğru sarkan yanak bölgesinin yukarı doğru geri çekildiğini, çene hattının belirginleştiğini ve cildin çok daha pürüzsüz, tok göründüğünü gözlemliyorum.

Cildin Geleceğine Yatırım
Bu tedaviyi, sadece ciltte oluşan hasarı geri döndürmek, cildin kaybolan sıkılığını geri kazanmak olarak görmek doğru değil. Cildin yapıtaşlarını etkin bir şekilde uyarmak, anti-aging anlamında cildin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Yani, henüz elastikiyet kaybı sorunu olmayanların da Thermage teknolojisinden faydalanmaları son derece akılcı bir anti-aging stratejidir. Thermage sisteminin en önemli artılarından biri de, sadece alt tabakaları ısıtırken, cildin üst tabakasında herhangi bir hasara yol açmamasıdır. Cilt yüzeyini yakarak etki eden lazer teknolojilerinin olumsuz yanlarından biri, ciltte lekelenmeye neden olma riski taşımaları. Tabii bir de sonrasında haftalarca eve kapanmayı gerektirecek uzun bir iyileşme süreci söz konusu. Thermage teknolojisi cildin alt tabakasını hedeflediği için, tedavinin hemen sonrasında hasta sosyal hayatına dönebiliyor. İşlem sırasında oluşabilecek kızarıklık ise 20 dakika kadar kısa bir sürede tamamen geçiyor.

Tedavi için uygun adaylar kimler?
Cilt sıkılığında kayıp yaşayan herkes bu tedaviden faydalanabilir. Ayrıca, yukarıda belirttiğim gibi henüz böyle bir problemi olmayan ama ileride oluşacak elastikiyet kaybına karşı önlem almak isteyen 30’lu yaşlarındaki herkes Thermage teknolojisinden faydalanabilir.

Tedavinin doğru hastaya uygulanması ve hastanın gerçekçi beklentileri olması da son derece önemli. Mesela eğer geç yaşlara kadar cilt dokusunu iyileştirmeye yönelik herhangi bir anti-aging destek almamış, ciltteki elastikiyet kaybı ileri boyutlarda olan, yüzde drape şeklinde sarkma oluşmuş hastalarda tatmin edici bir sonuç almak mümkün değil. Her şeyden önce ciltteki kolajen ve elastin dokuyu uyarmaya yönelik bir tedaviyi, eğer kolajen, elastin lifleri yok denecek azalmış bir hastaya uyarlarsanız memnun edici bir sonuç alamazsınız. Neden? Çünkü ciltte stimüle edecek yeterli kolajen ve elastin kalmamıştır.

İşlemin etkilerini ve kaç seans gerekiyor?
Uygulama yaptığım hastalarımdan işlemin hemen sonrasında ciltlerinde bir sıkılaşma hissettikleri yolunda geri dönüşler alıyorum. Ama tedavinin esas etkisi genelde iki ay sonra görülmeye başlıyor ve altı aya kadar giderek artıyor. Bu da cildin yeni kolajen ve elastin lifleri yapmak için ihtiyaç duyduğu süre. Diğer lazer sistemlerinin aksine tek bir seans yeterli. Thermage teknolojinin önemli artılarından biri de bu. Hastalarıma ciltlerinin kalitesine ve kolajen ve elastin lifleri devamlı zinde tutulmuş oluyor. Uygulama yapılan bölgeye göre 45 dakika ile 1-1.5 saat arasında değişiyor. Cildin alt dokusuna odaklanmış radyofrekansı enerji verilirken ısınma, hafif bir yanma hissi oluşuyor. Ardından sistem cildi soğutma moduna geçiyor. Enerji atımı sırasında rahatsızlık hissedilse bile bu dayanılmayacak bir oranda değildir.

Thermage teknolojisi vücuttaki yaşlanma belirtilerinde de etkili mi?
Kilo problemim yok, spor da yapmama rağmen diz üstlerimde, karnımda ve kalçalarımda elastikiyet kaybı hissediyorum. Bu bölgelerde cildim pürüzsüz görünmüyor diyen hastalarım oluyor. Thermage tedavisi vücutta, yaşlanma belirtilerinin görüldüğü tüm bölgelerde uygulanabilir. Hastalarımda karşılaştığım başlıca şikâyetler arasında, karınlarının yeterince gergin ve pürüzsüz görünmediği, kalçalarının sıkılığını kaybettiği var. İki sorunda da Thermage teknolojisinin son derece başarılı sonuçları olduğunu gözlemliyorum. Kalçalara uyguladığım tedavilerde cilt sıkılaştığı, kalitesi artığı için selülit görünümünde de belirgin bir azalma oluyor. Pürüzlü bir dokunun üstüne ince bir ipek kumaş örterseniz, alttaki bütün pürüzleri görürsünüz. Ama daha tok, kalın bir kumaş bütün kusurları kamufle eder. Ciltte daha tok, daha sıkı bir doku oluştuğunda aynı kalın bir kumaş gibi selülit görünümünü kamufle eder.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...