Thermage ile Yıldız Etkisi

Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede en etkili teknolojilerden biri olan Thermage, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor. Sistem, ameliyatsız yüz germe etkisi ile ünlü isimler arasında da çok popüler.

Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Katie Holmes ve Kirsten Dunst gibi pek çok Hollywood yıldızının başvurduğu anti-aging tedavilerin başında Thermage geliyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok rağbet gören sistemden faydalananlar arasında Gülben Ergen ve Aslı Şen gibi isimler de var.

Thermage, yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cildi sıkılaştırarak yüz ovalinin toparlanmasını sağlayan, en önemlisi de etkinliği milyonlarca hasta üstünde kanıtlanmış bir teknolojidir.

FDA onayını 2002 yılında alan sistemden önce cildi ameliyatsız, neştersiz sıkılaştıran bir tedavi yoktu. Bu anlamda Thermage, cerrahi bir müdahale olmadan yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cilt kalitesini artıran ilk sistemdir. Tedavinin önemli avantajlarından biri yüzde yarattığı doğal gençleşmedir. Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda en önemli sorun yüzde yapay bir görünüm yaratma olasılığıdır.

Tabii Thermage’ın önemli artıları daha var. Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, tek seanslık bir tedavi olması ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması gibi…

Etki Mekanizması
Bazı sistemler bir dönem moda olduktan sonra unutulurlar. Bunun en önemli nedeni zaman içinde bu teknolojilerin iddia ettikleri sonuçları yaratmakta yetersiz kaldıklarının gözlenmesidir. Eğer bir sistem onlarca yıldır anti-aging dünyasındaki varlığını koruyorsa, tüm prestijli kliniklerde uygulanıyorsa bu onun başarısını kanıtlar. İşte bu radyo frekans teknolojisi de böyle bir teknolojidir.

Bu arada son yıllarda Thermage CPT ismini çok sık duymuş olabilirsiniz. Thermage CPT, ilk geliştirilen teknolojinin mükemmelleştirilmiş hâlidir. Zaten pek çok klinikte de artık Thermage CPT kullanılmaktadır. Bu sistem ilk nesil Thermage’a göre hem çok daha konforlu, acısız bir işlem sunuyor, hem de daha etkili sonuçlara sahiptir.

Dilerseniz şimdi de sistemin etki mekanizmasına bir bakalım. Thermage teknolojisi cildin derin katmanlarına radyo frekansı enerjisi göndererek etki eder. İşlem sırasında cildin alt katmanlarındaki ısı iletilen radyo frekans enerjisi ile 50-55 derecelere kadar çıkarken, sistemin soğutucu aplikatörü sayesinde cilt yüzeyi korunur. Bu enerji cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha kaliteli ve daha fazla kolajen ve elastin üretilmesine neden olan bir süreci tetikler. Böylece cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve genç bir görünüm alır.

Cildinde sıkılık kaybı olan, daha elastik, daha genç görünümlü ve daha kaliteli bir cilde sahip olmak isteyen herkes bu teknolojiden faydalanabilir. Bu sorunlar ortaya çıkmadan yapılan Thermage tedavisi, ciltteki yaşlanma belirtilerini önlemek, önünüzdeki yılları daha genç bir ciltle karşılamak için son derece etkili bir anti-aging stratejidir.

Zamanı Geri Çevirmek
Hastalarım sık “Cildimden memnunum, bunu korumak için ne yapmam gerekiyor?” diye sorarlar. Ben de onlara ciltlerini güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korumalarını ve henüz yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan, ciltleri henüz sıkılığını kaybetmeden düzenli olarak Thermage CPT tedavisine başlamalarını söylüyorum.

Thermage tedavisinden hemen sonra bile cilt daha parlak, daha taze ve sıkı görünüyor. Mesela seans biter bitmez yanakların yükseldiğini, gıdı hattının, varsa çenedeki sarkmanın toparlandığını, kaşların bir-iki milim yukarı kalktığını gözlemliyorum. Uygulamadan sonra hastalar da yüzlerindeki lift etkisini fark ediyor. Aslında bu geçici bir etki ancak tedavinin esas sonuçları ortaya çıkmaya başladığında varacağınız son nokta hakkında önemli bir fikir veriyor. Sistemin kolajen yapı üzerinde yarattığı yapılanma süreci tedaviden birkaç hafta sonra başlıyor. Bu sürecin nihai halini alması için ise birkaç ay geçmesi gerekiyor.

Bu tedaviye orta yaşlarda başlayıp, iki senede bir ya da ne zaman gerektiğini düşüyorlarsa faydalanan hastalarımın 50’li yaşları yaşıtlarına kıyasla çok daha genç bir ciltle karşıladıklarını gözlemliyorum.

Ancak bu teknoloji yüzde çok fazla elastikiyet kaybı, çok fazla sarkma olduğunda yeterli olmaz. İleri derece sarkmada tek çözüm yüz germe ameliyatıdır. Her tedavide olduğu gibi Thermage’da da hastayı doğru seçmek son derece önemlidir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Selülit Kontrolü

  Selülit Kontrolü Doğru teknolojilerle hemen her kadının ortak derdi olan portakal kabuğu görünümünü kontrol altında tutmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet

  Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet Vücut biçimlendirici tedaviler yeni bir teknoloji sayesinde bambaşka bir boyuta taşındı. EmSculpt, kas dokusuna etki ederek daha sıkı, daha çekici bir siluet yaratıyor he...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…

 • Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma

  Yüz ve Vücut Gençleştirmede Forma Sıkı ve daha genç görünümlü bir cildin sırrı kolajendir. Forma ve Forma Plus teknolojileri yeni kolajen üretimini tetikleyerek, kırışıklıkların hafiflemesini ve etkin bir...

 • Fractora Etkisi

  Fractora Etkisi Yeni nesil bir fraksiyonel radyo frekans sistemi olan Fractora, çizgileri, kırışıklıkları hafifletiyor, cilt rengini ve kalitesini artırıyor ve cilde daha sağlıklı, duru ...

 • Anti-Aging’de RevLite Dönemi

  Anti-Aging’de RevLite Dönemi Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan...

 • Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın

  Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın Zamanın cilt üzerindeki etkileriyle savaşan teknolojiler sayesinde cerrahi yöntemlere olan talep ciddi anlamda azalıyor.