Thermage ile Yıldız Etkisi

Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede en etkili teknolojilerden biri olan Thermage, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor. Sistem, ameliyatsız yüz germe etkisi ile ünlü isimler arasında da çok popüler.

Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Katie Holmes ve Kirsten Dunst gibi pek çok Hollywood yıldızının başvurduğu anti-aging tedavilerin başında Thermage geliyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok rağbet gören sistemden faydalananlar arasında Gülben Ergen ve Aslı Şen gibi isimler de var.

Thermage, yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cildi sıkılaştırarak yüz ovalinin toparlanmasını sağlayan, en önemlisi de etkinliği milyonlarca hasta üstünde kanıtlanmış bir teknolojidir.

FDA onayını 2002 yılında alan sistemden önce cildi ameliyatsız, neştersiz sıkılaştıran bir tedavi yoktu. Bu anlamda Thermage, cerrahi bir müdahale olmadan yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cilt kalitesini artıran ilk sistemdir. Tedavinin önemli avantajlarından biri yüzde yarattığı doğal gençleşmedir. Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda en önemli sorun yüzde yapay bir görünüm yaratma olasılığıdır.

Tabii Thermage’ın önemli artıları daha var. Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, tek seanslık bir tedavi olması ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması gibi…

Etki Mekanizması
Bazı sistemler bir dönem moda olduktan sonra unutulurlar. Bunun en önemli nedeni zaman içinde bu teknolojilerin iddia ettikleri sonuçları yaratmakta yetersiz kaldıklarının gözlenmesidir. Eğer bir sistem onlarca yıldır anti-aging dünyasındaki varlığını koruyorsa, tüm prestijli kliniklerde uygulanıyorsa bu onun başarısını kanıtlar. İşte bu radyo frekans teknolojisi de böyle bir teknolojidir.

Bu arada son yıllarda Thermage CPT ismini çok sık duymuş olabilirsiniz. Thermage CPT, ilk geliştirilen teknolojinin mükemmelleştirilmiş hâlidir. Zaten pek çok klinikte de artık Thermage CPT kullanılmaktadır. Bu sistem ilk nesil Thermage’a göre hem çok daha konforlu, acısız bir işlem sunuyor, hem de daha etkili sonuçlara sahiptir.

Dilerseniz şimdi de sistemin etki mekanizmasına bir bakalım. Thermage teknolojisi cildin derin katmanlarına radyo frekansı enerjisi göndererek etki eder. İşlem sırasında cildin alt katmanlarındaki ısı iletilen radyo frekans enerjisi ile 50-55 derecelere kadar çıkarken, sistemin soğutucu aplikatörü sayesinde cilt yüzeyi korunur. Bu enerji cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha kaliteli ve daha fazla kolajen ve elastin üretilmesine neden olan bir süreci tetikler. Böylece cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve genç bir görünüm alır.

Cildinde sıkılık kaybı olan, daha elastik, daha genç görünümlü ve daha kaliteli bir cilde sahip olmak isteyen herkes bu teknolojiden faydalanabilir. Bu sorunlar ortaya çıkmadan yapılan Thermage tedavisi, ciltteki yaşlanma belirtilerini önlemek, önünüzdeki yılları daha genç bir ciltle karşılamak için son derece etkili bir anti-aging stratejidir.

Zamanı Geri Çevirmek
Hastalarım sık sık“Cildimden memnunum, bunu korumak için ne yapmam gerekiyor?” diye sorarlar. Ben de onlara ciltlerini güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korumalarını ve henüz yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan, ciltleri henüz sıkılığını kaybetmeden düzenli olarak Thermage CPT tedavisine başlamalarını söylüyorum.

Thermage tedavisinden hemen sonra bile cilt daha parlak, daha taze ve sıkı görünüyor. Mesela seans biter bitmez yanakların yükseldiğini, gıdı hattının, varsa çenedeki sarkmanın toparlandığını, kaşların bir-iki milim yukarı kalktığını gözlemliyorum. Uygulamadan sonra hastalar da yüzlerindeki lift etkisini fark ediyor. Aslında bu geçici bir etki ancak tedavinin esas sonuçları ortaya çıkmaya başladığında varacağınız son nokta hakkında önemli bir fikir veriyor. Sistemin kolajen yapı üzerinde yarattığı yapılanma süreci tedaviden birkaç hafta sonra başlıyor. Bu sürecin nihai halini alması için ise birkaç ay geçmesi gerekiyor.

Bu tedaviye orta yaşlarda başlayıp, iki senede bir ya da ne zaman gerektiğini düşüyorlarsa faydalanan hastalarımın 50’li yaşları yaşıtlarına kıyasla çok daha genç bir ciltle karşıladıklarını gözlemliyorum.

Ancak bu teknoloji yüzde çok fazla elastikiyet kaybı, çok fazla sarkma olduğunda yeterli olmaz. İleri derece sarkmada tek çözüm yüz germe ameliyatıdır. Her tedavide olduğu gibi Thermage’da da hastayı doğru seçmek son derece önemlidir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…