Thermage ile Yıldız Etkisi

Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede etkili teknolojilerden biri olan Thermage, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor. Sistem, ameliyatsız yüz germe etkisi ile ünlü isimler arasında da çok popüler.

Nicole Kidman, Gwyneth Paltrow, Katie Holmes ve Kirsten Dunst gibi pek çok Hollywood yıldızının başvurduğu anti-aging tedavilerin başında Thermage geliyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok rağbet gören sistemden faydalananlar arasında Gülben Ergen ve Aslı Şen gibi isimler de var.

Thermage, yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cildi sıkılaştırarak yüz ovalinin toparlanmasını sağlayan, en önemlisi de etkinliği milyonlarca hasta üstünde kanıtlanmış bir teknolojidir.

FDA onayını 2002 yılında alan sistemden önce cildi ameliyatsız, neştersiz sıkılaştıran bir tedavi yoktu. Bu anlamda Thermage, cerrahi bir müdahale olmadan yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cilt kalitesini artıran ilk sistemdir. Tedavinin önemli avantajlarından biri yüzde yarattığı doğal gençleşmedir. Estetik ameliyatlar söz konusu olduğunda en önemli sorun yüzde yapay bir görünüm yaratma olasılığıdır.

Tabii Thermage’ın önemli artıları daha var. Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, tek seanslık bir tedavi olması ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması gibi…

Etki Mekanizması
Bazı sistemler bir dönem moda olduktan sonra unutulurlar. Bunun en önemli nedeni zaman içinde bu teknolojilerin iddia ettikleri sonuçları yaratmakta yetersiz kaldıklarının gözlenmesidir. Eğer bir sistem onlarca yıldır anti-aging dünyasındaki varlığını koruyorsa, tüm prestijli kliniklerde uygulanıyorsa bu onun başarısını kanıtlar. İşte bu radyo frekans teknolojisi de böyle bir teknolojidir.

Bu arada son yıllarda Thermage CPT ismini çok sık duymuş olabilirsiniz. Thermage CPT, ilk geliştirilen teknolojinin mükemmelleştirilmiş hâlidir. Zaten pek çok klinikte de artık Thermage CPT kullanılmaktadır. Bu sistem ilk nesil Thermage’a göre hem çok daha konforlu, acısız bir işlem sunuyor, hem de daha etkili sonuçlara sahiptir.

Dilerseniz şimdi de sistemin etki mekanizmasına bir bakalım. Thermage teknolojisi cildin derin katmanlarına radyo frekansı enerjisi göndererek etki eder. İşlem sırasında cildin alt katmanlarındaki ısı iletilen radyo frekans enerjisi ile 50-55 derecelere kadar çıkarken, sistemin soğutucu aplikatörü sayesinde cilt yüzeyi korunur. Bu enerji cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha kaliteli ve daha fazla kolajen ve elastin üretilmesine neden olan bir süreci tetikler. Böylece cilt daha pürüzsüz, daha sıkı ve genç bir görünüm alır.

Cildinde sıkılık kaybı olan, daha elastik, daha genç görünümlü ve daha kaliteli bir cilde sahip olmak isteyen herkes bu teknolojiden faydalanabilir. Bu sorunlar ortaya çıkmadan yapılan Thermage tedavisi, ciltteki yaşlanma belirtilerini önlemek, önünüzdeki yılları daha genç bir ciltle karşılamak için son derece etkili bir anti-aging stratejidir.

Zamanı Geri Çevirmek
Hastalarım sık sık“Cildimden memnunum, bunu korumak için ne yapmam gerekiyor?” diye sorarlar. Ben de onlara ciltlerini güneşin yaşlandırıcı etkilerinden korumalarını ve henüz yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan, ciltleri henüz sıkılığını kaybetmeden düzenli olarak Thermage CPT tedavisine başlamalarını söylüyorum.

Thermage tedavisinden hemen sonra bile cilt daha parlak, daha taze ve sıkı görünüyor. Mesela seans biter bitmez yanakların yükseldiğini, gıdı hattının, varsa çenedeki sarkmanın toparlandığını, kaşların bir-iki milim yukarı kalktığını gözlemliyorum. Uygulamadan sonra hastalar da yüzlerindeki lift etkisini fark ediyor. Aslında bu geçici bir etki ancak tedavinin esas sonuçları ortaya çıkmaya başladığında varacağınız son nokta hakkında önemli bir fikir veriyor. Sistemin kolajen yapı üzerinde yarattığı yapılanma süreci tedaviden birkaç hafta sonra başlıyor. Bu sürecin nihai halini alması için ise birkaç ay geçmesi gerekiyor.

Bu tedaviye orta yaşlarda başlayıp, iki senede bir ya da ne zaman gerektiğini düşüyorlarsa faydalanan hastalarımın 50’li yaşları yaşıtlarına kıyasla çok daha genç bir ciltle karşıladıklarını gözlemliyorum.

Ancak bu teknoloji yüzde çok fazla elastikiyet kaybı, çok fazla sarkma olduğunda yeterli olmaz. İleri derece sarkmada tek çözüm yüz germe ameliyatıdır. Her tedavide olduğu gibi Thermage’da da hastayı doğru seçmek son derece önemlidir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...