Ameliyatsız Estetik Tedavileri ile Yüz Güzelliği

Ameliyatsız Estetik Tedavileri Görsel görüntünün ön planda olguyu günümüzde daha güzel, daha bakımlı ve daha çekici görünmek isteyenler yeni nesil  estetik uygulamalar ve teknoloji sayesinde estetik cerrahi gerek duyulmadan tedavi seçenekleri sunuyor. 

Yaş ilerledikçe ciltte kırışıklılar ve sarkmalar kaçınılmaz hale gelir.  Hep daha diri ve daha genç görünmek, parlak bir cilt, sıkı bir vücut isteriz. Yeni jenerasyon estetik uygulamalar, yöntemleriyle bıçak altına yatmadan neştersiz estetikle genç kalabilirsiniz.  En kıs kullanılan estetik yöntemlerin başında botoks ve dolgu maddeleri ile yüzü sadece gençleştirmek değil şekillendirmek de mümkün. Henüz yüz germe gibi ciddi bir operasyona hazır olmayabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerini, izlerini  ve sarkmaları silecek ameliyatsız işlemler.

Dolgularla yüz germe
Hyaluronik asit dolgularla yüz germe 
yaşlanmanın etkisiyle hacmini kaybetmiş̧ bölgeleri,  ince çizgilerin ve kırışıklıkların doldurularak cildin gerilmesini sağlayan, daha genç̧ bir cilde kavuşmanızı sağlayan bir yöntemdir. İnce çizgileri, kırışıklıkları ortadan kaldırarak hacim kaybını yok eder. Göz altında oluşan boşluklara, hyalüronik asit dolgular göz çevresinde ve gözle yanak arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılabilir. Yaşlanma etkilerini gösteren yanaklara, kolajen üretimini tetikleyen dolgular, yüzün orta kısmını ve yanakları dolgunlaştıracaktır. Nazolabial kıvrımlara ve ince dudaklara farklı enjeksiyon maddelerinin ile çözümler sağlanabilir. 

Botoksla en etkili sonuçlar yüzün 1/3 üst kısmındaki çizgilerin (kaşların arası, alın ve göz kenarları) tedavisinde alınıyor. Bunun yanında, başka etkisi ise kaşları yukarı kaldırarak daha açık gözlere sahip olmanızı sağlar. Burun ucu ve kaş kaldırma, dudak üstündeki mimik kırışıklıkları, çene ucunda aşırı kasılmayla oluşan çizgiler ve boyun kırışıklıklarının tedavisinde de başarıyla kullanılıyor.

Cilt sıkılaştırıcılar
Sarkık bir boyun yaşınızı ele veren en büyük düşmanınızdır. Lazer ve enerji bazlı cilt sıkılaştırıcı tedavileri yüz ve boynunuzdaki gevşekliği bir dereceye kadar sıkılaştırmaya yardımcı olur. Boynunuzdaki hafif sarkma ve çizgiler için illa ki ameliyata başvurmanız gerekmez.

Thermage uygulaması, ameliyat ya da iğne gerektirmeden gerçekleştirilen bir uygulama. Amacı pürüzsüz, sıkılaştırılmış ve hatları belirginleştirilmiş daha genç görünen bir cilt yaratmak.  Thermage, özellikle kırışık ve sarkık cildin düzgünleştirilmesi, göz altı sarkmaları ve göz altı kırışıklıklarının giderilmesi için geliştirilmiş bir yöntem. Yaşlandıkça cildimizdeki kolajenlerin parçalandığım ve bunun sonucu olarak kırışıklıklarla ve cilt sarkmasıyla karşılaştığımızı belirtiyor. Thermage bu noktada cildinizin daha genç görünmesi için yeni kolajen gelişimini destekliyor ve mevcut kolajeni canlandırmaya yardımcı oluyor. İşlemde cildin alt kısmını güvenli şekilde ısıtan patentli ir radyofrekans (RF) teknolojisi kullanılıyor. Ortalama bir saat süren işlem sonrasında sonuçları görmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca tedavinin etkisi artarak altı ay kadar sürüyor. Sonuçlar cildin durumuna ve doğal yaslanma surecine bağlı olarak yıllarca etkinliğini koruyabiliyor. Uygulamadan sonra hemen günlük yaşamınıza dönebiliyorsunuz.

ClearLift, kırışıklıklardan, genişlemiş gözeneklerden boyun ve yüzdeki elastikiyet kaybına kadar tüm yaşlanma belirtilerinde etkili bir sistem. ClearLift, kolajen üretimini maksimum bir oranda tetikleyerek cildin yenilenmesini ve yaşlanma belirtilerinin gözle görülür bir şekilde hafiflemesini sağlar. Tedavi tamamlandığında çevrenizdekiler ne yaptırdığınızı tam olarak anlayamaz ama sizdeki değişimi, gençleşmeyi fark ederler.  Bu yenilikçi lazer tedavisi, cildin yapısını iyileştirerek, ince çizgileri, kırışıklıkları yok eder, gözeneklerin küçülmesini, kahverengi güneş lekelerinin ve çatlakların hafiflemesini sağlıyor. ClearLift birçok sistemin yetersiz kaldığı cilt sıkılaştırma konusunda da çok etkili. Boyun bölgesindeki sarkmalar ve yaşlanma belirtileri anti-aging endüstrisinin en zorlandığı alanlardır. ClearLift sistemi bu bölgede de son derece etkili olan bir tedavidir. Sadece boyun bölgesinde değil, göz çevresindeki ince çizgiler ve ellerde de zamanı gözle görünür bir şekilde geri çevirir. ClearLift Lazer, işlem yapılan bölgede binlerce mikroskopik delik açar. Bu gözle görülemeyecek kadar minik delikler cildin kendini iyileştirme mekanizmasını tetikler. Bu da cildin daha kolajen üretimini artırır

Cilt gençleştirme uygulaması olan Ultherapy yöntemiyle esnekliğini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyatsız, enjeksiyonsuz zamanı geriye sarıyor.  Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi işlemlerle başarılabilen yüz germe işlemi. Enjeksiyonsuz, işlem sonrası iyileşme süreci olmadan ve hiçbir risk taşımadan çözebilen yeni bir teknoloji olarak tanımlanabilir. Uygulanan bölgede herhangi yara, yanık, leke gibi yan etkiler görülmüyor. Cilde dışarıdan bir madde verilmiyor, cildin kendini onarma yeteneği harekete geçirerek iyileştirme sağlanıyor. Özellikle yanak ve boyun bölgesindeki sarkmalarda, göz kapağı düşüklüklerinde, alın germe amaçlı kullanılabiliyor. Uygulamadan 3 ay sonra ciltte istenen ideal görünüme kavuşuluyor. Üstelik tek uygulamada... Etki süresi en az 1 yıl. İleri Ultherapy yöntemiyle bu süreyi 3-4 yıla kadar uzatmak mümkün oluyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Yaşsız Güzellik

  Yaşsız Güzellik İnsanın en verimli olduğu zamanlar 45 yaş ve sonrasıdır. Bu yüzden nüfus cüzdanınızda ne yazdığı değil, kendinizi nasıl ve kaç yaşında hissettiğiniz önemli.

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Thermage ile Yıldız Etkisi

  Thermage ile Yıldız Etkisi Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede en etkili teknolojilerden biri olan Thermage, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor. Sistem, ameliyatsız yüz germe etki...

 • Güzelliğin Bedeli

  Güzelliğin Bedeli Anti-aging teknolojiler ve tedavilerle yıllara savaş açan yeni kadının profilini çıkarıyoruz. Yaşsız görünümüyle dikkat çeken bu kadın, zamana meydan okurken, kendini ve ...

 • Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme

  Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme Lazerler, dolgu enjeksiyonları, botoks… Hepsi de teknolojinin bize sunduğu mükemmel anti-aging araçlar olsa da hücrelerinizde saklı gençlik iksirini göz ardı etmeyin. Ken...

 • Thermage ile Yüzde Lift Etkisi

  Thermage ile Yüzde Lift Etkisi Ciltteki elastikiyet kaybına müdahale etmede en etkili teknolojilerden biri olan Thermage CPT, daha sıkı, daha genç yüz hatları yaratıyor.

 • Yüzünüzü İnceltin

  Yüzünüzü İnceltin Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil teknolojilerden geçiyor…

 • Kök Hücre ile Yüze Gençlik Aşısı

  Kök Hücre ile Yüze Gençlik Aşısı Cildinize hücrelerinizde saklı olan anti-aging gücü vermeye ne dersiniz? Kök hücre zengini fibroblast enjeksiyonu zamanı geri çevirmenin en doğal yolu.