Cilt Bakımı Önerileri

Cildin güzelliğine pek katkıda bulunmayan cilt bakımları tarihe karışıyor. Bugün artık cildinize gençliğin parlaklığını, tazeliğini verirken, yaşlanma etkilerine karşı direncini artıran, cildinizdeki elastikiyet kaybı, leke gibi problemlere etki eden yeni nesil cilt bakımlarının zamanı… 

Klinikte Cilt Bakımı

Mezolifting tedavisi: Uzun yıllardır uygulanan bir tedavi olan mezolift, hem cilde aydınlık, parlak bir görünüm vermek hem de cildi yaşlanma etkilerine karşı korumak üzere tasarlanmış bir tedavidir. Nem artırıcı ajanlar, vitamin ve mineraller, amino-asitler, somon DNA’sı gibi aktif maddelerden oluşan formül mikro-enjeksiyon yöntemiyle cilt altına verilir. 

Baby Face bakımı: Baby Face Beauty, en etkili anti-aging maddeleri lazer teknolojisi ile birleştiren yenilikçi bir cilt bakım sistemidir.  Farklı cilt problemlerine sorunlarına yönelik anti-aging maddelerin cildin derin katmanlarına kadar ulaşmasını sağlayan tedavi, ciltte ısı kanalları açan bir lazer uygulaması ile başlar. Sonraki adım cilde ihtiyacına göre C vitamini, A vitamini, resveratrol ve kök hücre gibi markaya özel konsantre serum ya da serumlar sürülmesidir. Bu anti-aging maddeler ciltte açılmış olan ısı kanalları sayesinde cildin derin katmanlarına kadar nüfuz ederek etki ederler. 

HydraFacial ve Ph Formula cilt bakım sistemi: Cildin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilen bu sistemler ciltteki ölü derileri nazikçe arındırmada etkili tedavilerdir. Hastalarıma tedavi tamamlandıktan sonra da ciltlerindeki olumlu etkilerin devamlılığı için düzenli olarak birkaç ayda bir, bir seans yaptırmalarını öneriyorum. 

Işık Dolgusu: Cilt altına mezoterapi yöntemiyle verilen Işık Dolgusu, cilde yoğun nem vermek için harika bir tedavidir. İçeriğindeki Hyalüronik asit sayesinde su moleküllerini kendine bağlayarak etki eden formül sayesinde cilt daha nemli, ışıltılı ve parlak görünür. 

Evde Cilt Bakımını

Güzel bir cildin sırrı, sadece doğru medikal uygulamaları yatırmakta değil aynı zamanda evde etkin bir cilt bakım rutini geliştirmekte saklıdır. İşte evde cilt bakımının püf noktaları… 

Bebek gibi bir cildin ilk adımı güneşten korunmadır: Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli. Sabahları nemlendiricinizin üstüne bir güneş koruyucu sürün ve gün içinde güneş koruyucunuzu tazelemeyi ihmal etmeyin.  

Cildi ölü hücrelerden arındırmayı unutmayın: Yaşla beraber cildin üstünde biriken ölü deriler artmaya başlar. Bunun en önemli nedeni cildin kendini yenileme sürecinin yavaşlamasıdır. Özellikle 30’lu yaşlardan başlayarak cildi düzenli olarak ölü derilerden arındırmak çok önemlidir. Bu, 40’lı 50’li yaşlarında daha da önem kazanır. Haftada iki defa ince granüllü bir peeling bakımı uygulayabilirsiniz ya da içinde AHA yani meyve asitleri bulunan bir krem veya temizleyici bir ürün kullanabilirsiniz.  

• Bir krem veya serum ararken, sorunlarınıza yönelik bir ürün seçmeye özen gösterin: C vitamini ve yeşil çay gibi antioksidan özelliklere sahip kremlerden cilt tipi veya yaşı ne olursa olsun herkes faydalanabilir. Eğer cildinizde zaman zaman sivilce çıkıyorsa veya güneşin verdiği hasarı geri döndürmek istiyorsanız, içinde bir A vitamini türevi olan retinol ya da alfa hidroksi asit bulunan ve hücre yenilenmesini hızlandıran ürünleri tercih edebilirsiniz. Ciddi kırışıklıkları düzeltmek istiyorsanız retinol bu konuda da son derece etkili bir madde. Kolajen üretimini artıran peptidler de çizgi ve kırışıklıkların görünümünü yumuşatmakta etkilidir.  

• Gece kremini unutmayın: Gece, vücudun kendini onardığı zamandır. Hücre yenilenmesi gündüzle kıyaslandığında daha hızlıdır, bu yüzden de sürdüğünüz kremden cildiniz daha çok faydalanır. Cildiniz söz konusu olduğunda, yaş aldıkca onarım oldukça büyük önem kazanır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler

  Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler Cilt tonunu eşitleyen, ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, daha genç ve taze bir cilt vadeden iki yeni sistem, bir araya geldiklerinde bir süper güce dönüşüyorlar.

 • Baby Face Beauty İle Cilt Bakımı

  Baby Face Beauty İle Cilt Bakımı Yeni nesil bir cilt bakım sistemi olan Lasemd Baby Face Beauty anti-aging dünyasında etkinliği kanıtlanmış aktif maddeleri thulium lazer teknolojisi ile birleştiriyor.

 • Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty

  Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty Süper güçlerin cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlayan yenilikçi sistem Baby Face Beauty tanışmaya hazır mısınız?

 • Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi

  Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi Kolajenin tekrar yapılanması zaman alır en az üç ay. Bir kremin ya da bir serumun işe yarayabilmesi için ona zaman vermelisiniz.

 • Anti-Aging Kremlerdeki Süper Güçler

  Anti-Aging Kremlerdeki Süper Güçler Yeni nesil kremlerin içinde yaşlanma etkilerini yavaşlatan, hatta geri döndüren aktif maddeler var. Peki, etkinlikleri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış süper güçler hang...

 • ikonik Cilt Bakım

   ikonik Cilt Bakım Her yaştaki kadının arzusu olan pürüzsüz, duru cildi mümkün kılan Icon Lazer teknolojisini. Genç yaşlarda fazla çabalamadan sahip olabileceğiniz ışıltılı cilde, yaş aldık...

 • Cilt Bakımında Püf Noktalar

  Cilt Bakımında Püf Noktalar Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli.

 • 30'lu Yaşlarda Anti-Aging

  30'lu Yaşlarda Anti-Aging 30’lu yaşlara geldiğinizde, zararlı güneş ışınları, hormonal değişiklikler, kan dolaşımındaki yavaşlama veya kötü beslenme yüzünden cilt, önemli besin maddelerini kaybede...

 • 20’lı Yaşlarda Anti-Aging

  20’lı Yaşlarda Anti-Aging Genel inanışın aksine 20’li yaşlar etkili anti-aging teknolojilerden, tedavilerden destek almak için erken bir yaş değil. Unutmayın hayatınızın bu döneminde cildinize yap...

 • Genç Cildin Sırları

  Genç Cildin Sırları Yaşlanma üstünde etkili olan birçok farklı mekanizma olsa da, süreci yavaşlatmak hatta yılları geri çevirmek mümkün.