Scarlet ile Yüz Gençleştirme

Geçen yıllarla birlikte ciltte azalan kolajen dokusu özellikle yüz ve boyun cildinde sarkmalara, ince kırışıklıkların yerleşmesine, boyun çizgilerinin belirginleşmesine neden olmaktadır Scarlet yüz uygulaması fraksiyonel radyofrekans yöntemiyle, mikro iğnelerle cildin  altına verilen ısı sayesinde kontrollü hasar oluşturularak kollajen lifleri uyarılmasıdır. İnçe kırışıkta düzelme ve sarkma problemi olan kişilerde ciltte toparlanma ve kırışıklıklarda açılma, cilt kalitesinde artma amaçlanmaktadır
 
Scarlet nedir? 
Scarlet tedavisi 0,5-3,5 mm boyunda mikro iğnelerle cilt altı dermis tabakasına etkileyen bipolar radyo frekans cihazıdır. Scarlet yönteminde, 25 tane mikroiğneler aracılığı ile cilt altına verilen ısıyla hasarlar kontrollü şekilde oluşturularak kollajen lifleri uyarılması sağlanır. Kolajen harekete geçirerek  ince kırışıklıklarda düzelme, gözeneklerin küçülmesi, yüz ve çene hattındaki belirleşmesi sağlanır.
 
Nasıl uygulanıyor? 
Scarlet tedavisinde 25 adet saç teli görünümlü iğne cilt altına ısı enerjisi verir. Bu ısı kolajen üretimini arttırır. Bu sayede yüz cildinin her sahası taranmış olur. Gözle görünmeyen ciltte 25 bin  delik açarak cildi tazeler, bal peteği görünümlü ciltte her delik ısı ile küçülerek ciltteki porlar sıkılaşır, ince damarlar ısıyla yanarak küçülür gözle görülmez olur. Uygulama  esnasında kaşlarda kalkma, çene konturunda belirginleşme, boyundaki çizgilerde açılmayı hemen hissedebilirsiniz. Ancak nihai sonuç 21 günde kolajen oluşumu tamamlanınca fark edilmektedir. 
 
Ne kadar sürer? 
işlemi bir ay ara ile üç seans uygulanır. Bir yıl boyunca sıkılaşmayı hissedersiniz. Tedavi öncesinde cilde lokal anestezik krem uygulandığından ağrı minimum  hissedilir. Alt yüz bölgesinden başlayarak boyun ve dekolte, çene bölgesi, yanaklar ve üst alt göz kapağı derisi, alın bölgesi olmak üzere tüm bölgeler taranır. Alt ve yüz bölgesi tedavisi 45 dakika sürmektedir. 
 
Hangi bölgelerde kullanılır? 
Scarlet yöntemi, özellikle gözaltı morluk tedavisi, yüz, boyun ve gıdı  sarkmalarının giderilmesi, göz kapağı düşüklüğünün giderilmesi. Ciltte akne sakarlarının azaltılmasında başarılı sonuçlar vermektedir.
 
Uygulama sonrası ne tür ürünler kullanılmalı? 
Scarlet yöntemide radyofrekans uygulaması ile ısı artışı olduğundan ciltte bir miktar kuruluk gözlenir. İlk birkaç gün yoğun bir nemlendirici uygulamak cildi rahatlamasını sağlayacaktır. Scarlet uygulaması sonrasında ciltte gözenekler açıldığından kullandığınız vitamin ve antioksidan içerikli antiaging serumları ve krem ciltten daha iyi emilecek ve daha etkili olacaktır. 
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler

  Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler Cilt tonunu eşitleyen, ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, daha genç ve taze bir cilt vadeden iki yeni sistem, bir araya geldiklerinde bir süper güce dönüşüyorlar.

 • Altın Frekans Scarlet-S

  Altın Frekans Scarlet-S Scarlet-S'in farkı mikro iğnelerle cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastin hücrelerini stimule ederek, hasara neden olmadan, ameliyatsız yüz germe etkisi yaratm...

 • Enine Boyuna Cilt Güzelliği Scarlet S

  Enine Boyuna Cilt Güzelliği Scarlet S Scarlet S cildi sıkılaştırırken yıllarla ve yaşla birlikte kaybolan hacmi de geri veriyor. Karşınızda yılın her mevsimi uygulanabilecek, iyileşme süreci diğer işlemlere k...

 • Scarlet S Kırışıklık Tedavisi

  Scarlet S Kırışıklık Tedavisi Scarlet S ile cilt altına verilen ısı sayesinde kolajen harekete geçer, ciltte gençleşme, ciltteki elastikiyet kaybının giderilmesi ve ince kırışıklıklarda düzelme sağlan...

 • Scarlet S Cilt Yenileme

  Scarlet S Cilt Yenileme Scarlet S fraksiyonel mikroiğneli radyofrekans yöntemi, ameliyatsız yüz germe ve cilt yenileme etkisi yaratabilmeyi amaçlıyor.

 • Ameliyatsız Yüz Germede Scarlet

  Ameliyatsız Yüz Germede Scarlet Scarlet işleminde fraksiyonel radyofrekans 25 tane mikro iğne ile cilt altına 1000 kez ısı verilir. Bu sayede yüzün her sahası taranmış olur.

 • Scarlet İle Gergin Bir Yüz

  Scarlet İle Gergin Bir Yüz Yaşla birlikte hem yüz hem de boyun ve dekolte derisi esnekliğini kaybedebiliyor; bu da kendisini gevşeme, sıkılık kaybı olarak gösteriyor.

 • Scarlet'le Cilt Gençleştirme

  Scarlet'le Cilt Gençleştirme Scarlet bir fraksiyonel radyofrekans sistemidir. Bu sistemde mikroiğnelerin uçlarından radyofrekans enerjisi verilmektedir.