Morpheus 8 Etkisi

Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzle sınırlamayan, tepeden tırnağa genç bir cilt vaat eden Morpheus 8’le tanışmaya hazır mısınız?

Yaşınız kaç olursa olsun, daha genç, daha parlak ve sıkı bir cildin keyfini sürebilirsiniz. Unutmayın cildiniz ne kadar kaliteli, ne kadar pürüzsüz olursa kendinizi o kadar iyi hisseder ve hissettiğiniz kadar iyi görünürsünüz.  Son on yılda anti-aging endüstrisi, ciltte gerçekten fark yaratan, ileri yaşlardaki hastalarda cilt yaşını geri çeviren, daha genç olanlarda ise yaşlanma belirtilerinin daha oluşmadan önünü kesen teknolojilerle büyük bir ilerleme kaydetti.

Peki Morhpeus 8’in farkı ne?

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş “Morpheus yaşlanma karşı tedavilerde gücünü kanıtlamış bir enerjiyi, radyo frekansını cilt altına iletmek için mikro iğneleri kullanıyor, diyor. “Bunu son derece yenilikçi ve etkili bir mekanizmayla yapan sistemin tüm vücuda uygulanabilmesi de son derece önemli bir avantaj.”

Mikro iğnelerle yapılan diğer tedaviler genelde sadece iğnenin ciltte yaratığı tahribatın cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını devreye sokma mantığı üzerinden işliyor, ama Morpheus 8 bu noktada devreye radyo frekans enerjisini sokuyor. “Radyo frekans anti-aging endüstrisinde kullanılan ve gerek cilt gençleştirmede, gerek daha pürüzsüz bir cilt yaratmada son derece başarılı sonuçlar sağlayan bir enerji kaynağı. Morpheus 8 sayesinde bu etkili radyo frekans enerjisiyle ortaya çıkan ısıyı cildin derin katmanlarına iletmek mümkün oluyor. Böyle cildin alt katmanlarında optimum kolajen ve elastin üretimi tetikleniyor.” 

Derin Anti- Aging  

Dr. Mustafa Karataş Morpheus 8’i ön plana çıkaran son derece önemli bir özelliği daha olduğunu belirtiyor. “FDA bu teknolojiye Subdermal Adipose Remodeling Device olarak onay verdi. Bu ne demek? Yani elimizde sadece cildi gençleştiren bir cihazdan çok daha fazlası var. Morpheus 8’i düşük ayarda kullandığımızda gözenekleri sıkılaştırma, cilt kalitesini artırma, güneş lekelerini, çizgileri, yara izlerini  hafifletme ve daha genç görünümlü bir cilt yaratma gibi faydalar elde ediyoruz. Ama yaşlanma çok daha komplike bir süreçtir. Sadece cilde etki ederek yaşlanmanın bir boyutuna müdahale etmiş olursunuz. Yaşla beraber sadece cilt eski formunu kaybetmekle kalmaz cilt altı yağ dokusunda değişimler meydana gelir.”

Orta yaşları çoktan geride bıraktığınızda yanaklarınızın aşağı doğru yer değiştirdiğini fark edersiniz. Evet cildiniz elastikiyetini, sıkılığını kaybettiği için artık hemen altındaki yağ dokusunu taşımakta zorlanmaya başlar, ama Dr. Mustafa Karataş’ın da altını çizdiği gibi sadece cilt değil yağ dokusu da farklılaşmıştır. “Yağ dokusu da zamanla genişlemeye başlar, yanaklarınızdaki yağ dokusu miktar olarak aynı kalabilir, ama eskisine göre daha fazla yer kaplamaya başlar. Yani yüzde lift etkisi yaratmak için sadece cilde müdahale etmek yetmez. Morpheus 8 cilt atındaki yağ dokusunu da forma sokar, biçimlendirir. Morpheus 8’i yüksek ayarda, yani optimum güçte kullandığınızda cilt altına da etki eden, yüzü yeniden şekillendiren bir etki elde etmiş oluyorsunuz. Cihazın FDA’in cilt altı dokuyu yeniden biçimlendirme onayını alması da karşımızda gerçekten farklı bir anti-aging silahla karşı karşıya olduğumuzun en iyi kanıtı.”

Morpheus 8 hakkında merak ettikleriniz, aklınızı kurcalayanlar…

Morpheus 8 teknolojisinden kimden faydalanabilir?

Morpheus 8 farklı yaş gruplarındaki pek çok insanın faydalanabileceği bir sistemdir.

 • Yüzdeki sarkma ve elastikiyet kaybında etkilidir.
 • Cilt altı yağ dokusunu da biçimlendirerek yüzde etkili bir lift etkisi yaratır.
 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir.
 • Genişlemiş gözenekleri küçültür, çok daha pürüzsüz bir cilt yaratır.
 • Akne ve skar izlerinin tedavisinde kullanılır.
 • Ciltteki güneş hasarını geri çevirir, lekelerin görünümünü hafifletir.
 • Tüm vücuttaki yaşlanma belirtilerini geri çevirmede etkilidir.
 • Vücuttaki skar izlerini, güneş lekelerini hafifletir.

Morpheus 8’in diğer anti-aging teknolojilerden farkı nedir?

Morpheuss 8 sadece cilt gençleştirmede değil cilt altındaki yağ dokusunu biçimlendirmede de etkili bir tedavidir. Bu da yüzde optimum lif etkisi yaratır. Sistemin diğer bir önemli özelliği de tüm vücuda uygulanabilmesi ve vücuttaki yaşlanma belirtilerine, izlere, güneş lekelerine müdahale etmeyi mümkün kılmasıdır. 

Morpheus 8 güvenli bir tedavi mi?

Morpheus 8 FDA onaylı bir teknolojidir. FDA onayı sistemin güvenli ve etkili olduğunun kanıtıdır.

Morpheus 8 bacaklardaki yaşlanma belirtilerinde de kullanılabilir mi?

Sistem bacaklar da dahil olmak üzere tüm vücutta kullanılabilir. Daha sıkı, daha pürüzsüz ve çok daha genç görünümlü bacaklar yaratmak için Morpeus 8 tedavisinden faydalanabilirsiniz. Otomatik olarak farklı cilt katmanlarına aynı anda radyo frekans enerjisi ileten tedavi sayesinde hem tedavi süresi kısalır hem de cilt yüzeyi minimum şekilde etkilenmiş olur, daha da önemlisi bacaklar gibi büyük alanlara işlem yapmayı mümkün kılar.

Nasıl bir işlem beklemeliyim?

Morpheus 8 tedavisi öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik etkili bir krem sürülür. Bu tedavinin çok daha konforlu geçmesini sağlar. İşlem 20-30 dakikada tamamlanır.

Morpheus 8 tedavisi sonrasında iyileşme süreci ne kadar sürüyor?

İşlem sonrasında kızarıklık ve hafif bir şişlik beklenen yan etkilerdir. Ancak birçok hasta tedavinin hemen ertesi günü normal, gündelik hayatına geri döner. Subdermal, yani cilt altı dokuya da etki eden daha yüksek enerji seviyesiyle çalışılması gereken hastalarda kızarıklık ve şişliğin tamamen geçmesi üç – dört günü bulabilir.

Optimum sonuçlar için kaç seans yapılması gerekiyor?

Tedavi protokolü bir ay arayla yapılan minimum üç seanstır. Hastanın ihtiyaçlarına göre ekstra bir ya da iki seans gerekebilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...