Red Touch: Hedefli Etki

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef alarak cilt gençleştirmede optimum sonuçlar sağlayan RedTouch.

Anti-aging endüstrisi tarafından geliştirilen yeni nesil lazer teknolojileri cilt yaşını geri döndürmede son derece başarılı sonuçlar sağlıyor. Dr. Mustafa Karataş’ın da altını çizdiği gibi orta yaşlardan itibaren, yani kolajen üretiminin yavaş yavaş sekteye uğramaya başlamasıyla birlikte bu teknolojilerden düzenli olarak yararlanmaya başlarsanız yaşlanma belirtileriyle o derece geç karşılarsınız.
Bu yeni teknolojiler arasında öyle biri var ki, yeni bir dalga boyu ile sadece ve sadece kolajen liflerini hedef alarak etki ediyor. Dr. Mustafa Karataş “RedTouch bu anlamda bir ilk,” diyor. “Diğer lazer sistemleri çok işlevli bir yaklaşımla etki eder. Yani kullanılan dalga boyarı kolajen liflerini de uyarır ama sadece kolajen lifleri üzerine etki etmek üzere tasarlanmamışlardır. RedTouch ise kolajen liflerini uyarmakta optimum etkiye sahip olan dalga boyunun belirlenmesi ile geliştirilmiş bir teknoloji.”

Kolajeni Takdimimizdir
Kolajen kelimesini çok sık duyuyoruz ve cildin gençliğiyle ilişkili olduğunu biliyoruz, ama bildiklerimiz bunlarla sınırlı. Peki kolajen tam olarak nedir? Neden bu kadar önemli?
Söz Dr. Mustafa Karataş’ta; “Deri, kemik, kıkırdak, tendon ve dokuların içerisinde bulunan kolajen, fibroblast olarak bilinen hücreler tarafından üretilen bir proteindir. Sert ve lastiğimsi dokuya sahip olan bu protein cildin destek sistemidir.”
Karataş, kolajenin genç görünümlü bir cildin temeli olduğunu söylüyor. “Temel yıprandığında üstündeki her şey aynı domino taşları gibi yıkılmaya başlar. Kolajen üretimi azaldığında ya da eskisi gibi kaliteli kolajen üretilmediğinde cilt nemini, tokluğunu yitirmeye, elastikiyetini kaybetmeye başlar, çizgiler, kırışıklıklar kendini gösterir. Nemini yitiren cilt parlaklığını da yitirir, daha donuk, daha cansız görünmeye başlar.”

Gençliğin Sırrı
Cildi genç tutmada vazgeçilmez bir öneme sahip olan kolajenin üretimi 30’lu yaşlarla birlikte azalmaya, üretilen kolajen liflerinin kalitesi düşmeye başlıyor. Maalesef bu doğal yaşlanma sürecinin bir parçası. Dr. Mustafa Karataş “Çok güneşlenmek, kötü beslenmek bu süreci hızlandırıyor, ama bunlara dikkat etseniz bile süreç bir şekilde ilerlemeye devam edecektir. Gençlikte, yani kolajen üretimi optimum seviyedeyken cilt güçlüdür, aynı elastik ve kalın dokulu bir kumaş gibi düşünün, yüzü tamamen sarar. Ama kolajen lifleri azaldığında, kaliteleri düştüğünde cilt de incelir. O elastik ve kalın dokulu kumaş, daha ince dokulu, kolay buruşan bir kumaşa dönüşmeye başlar.”
Dr. Mustafa Karataş son 10-15 yılda kolajen üretimini tetikleyerek süreci yavaşlatan, hatta geri döndüren teknolojilere sahip olduğumuzu söylüyor. “Bunların en yenilerinden biri olan RedTouch ise yaşlanmanın temel sorumlusuna, yani kolajen liflerine direkt olarak etki etmesiyle ön plana çıkıyor.”

Yeni Teknoloji ile Optimum Etki
Red Touch’ın sırrı özel bir dalga boyunda saklı. Zürih Üniversitesinde İsviçreli bilim insanları tarafından geliştirilen RedTouch teknolojisinde 675 nm dalga boyu kullanılıyor. Dr. Mustafa Karataş “Bu dalga boyunun özelliği sadece kolajen liflerine etki etmesi ve kolajen üretimini en çok tetikleyen dalga boyu olması” diyor.
Karataş, teknolojinin cilt gençleştirmedeki etkisini hastalarında da gözlemlediğini söylüyor. “RedTouch uygulamasından sadece birkaç gün sonra ciltlerinin çok daha parlak, çok daha duru olduğu yolunda geri dönüşler alıyorum. Özellikle yüzün orta kısmında gözle görünür bir lift etkisi de meydana geliyor. Bu çabuk ve dramatik sonuçların nedeni kolajen liflerinin en çok tepki verdiği dalga boyunun kullanılması. Tabii tedavi devam ettikçe, hatta tedavi tamamlandıktan sonra da bu olumlu etkiler devam ediyor.”

Merak Ettikleriniz…
Red Touch uygulaması hakkında merak ettiklerinizi, kafanızı kurcalayanları Dr. Mustafa Karataş yanıtlıyor.

Kimler RedTouch tedavisinden faydalanabilir?
“Daha genç bir cilt isteyen, cildinin geleceğine yatırım yapmak ya da cilt yaşını geri çevirmek isteyen herkes RedTouch tedavisinden faydalanabilir. Daha spesifik olmak gerekirse, çizgiler, kırışıklıklar, elastikiyet kaybı, ciltteki donukluktan şikayetçi olan herkes RedTouch tedavisi için uygun bir adaydır.

RedTouch derin akne skarlarında da fayda sağlar mı?
“Özellikle İnflamatuar akne dediğimiz akneler estetik görünümü bozan izlere neden olur. Aknenin iyileşme sürecinde meydana gelen anormal kolajen üretimi veya kolajen liflerinin bozulması sonucunda ortaya çıkan bu izler hastanın özel yaşamını, sosyal hayatını son derece olumsuz etkiler. Çoğu durumda dermal düzeyde meydana gelen kolajen bozulması atrofik skarlara (yani ciltte çöküklüğe, çukurlaşmaya) neden olur. 675 nm dalga boyuyla etki eden RedTouch akne skarlarında da son derece başarılı sonuçlar sağlar. Akne skarlarında o bölgedeki kolajen üretimini artırarak cildin içeriden dışarıya doğru yeniden yapılanmasını, bu yapılanma süreciyle de çukurların içinin dolarak belirsizleşmesini isteriz. RedTouch, kolajen liflerini hedefleyerek, kolajen üretimini maksimum seviyede artırmasıyla bu beklentiyi optimum düzeyde karşılar.”

RedTouch’ın diğer anti-aging sistemlerden farkı tam olarak nedir?
“Diğer yeni nesil anti-aging teknolojiler cilt gençleştirme de gayet başarılı sonuçlar sağlasa da, bunu kolajen liflerini de etkileyen dalga boylarıyla gerçekleştirirler. Bu dolaylı bir etkidir. RedTouch’ta ise endüstride daha önce hiç kullanılmamış bir dalga boyu kullanılır. Bu dalga boyunun özelliği kolajen liflerini en çok uyaran, direkt olarak kolajen liflerine etki eden dalga boyu olması. Bu da alınan sonuçların optimize olması anlamına geliyor.”

Kaç seans gerekir? Tedavi sonrasında sosyal yaşantıma hemen geri dönebilir miyim?
“Tedavi 3-5 seans olarak, hastanın cildinin ihtiyacına göre belirlenir. Seansların arası üç hafta – bir ay kadardır. Olumlu etkinin devamlılığı için tedavi tamamlandıktan sonra altı ayda bir koruyucu bir seans yapılması önerilir.”

Nasıl bir işlemdir? Tedavinin etkilerini ne zaman gözlemlemeye başlarım?
“İşlem sırasında ciltte bir yanma hissi oluşur, ama bu tolere edilmeyecek düzeyde değildir. İşlemin daha konforlu geçmesi için öncesinde cilde anestezik krem uygulanabilir. Tüm tedavi 20-25 dakikada tamamlanır. İlk seanstan birkaç gün sonra cildinizdeki olumlu etkileri gözlemlemeye başlarsınız. Cilt daha parlak görünür, cilt rengi daha eşit ve daha duru bir görünüm alır, yüzde bir lift etkisi gözlenir. Seans sayısı ve ciltteki kolajen üretimi arttıkça bu olumlu etkiler de artar. Optimum etki tedavinin tamamlanmasından bir-iki ay sonra ortaya çıkar.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta! Cilt germe konusunda düny...

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...

 • 23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz

  23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz Ultherapy diğer cilt sıkılaştırıcı tedavilere benzemez. Ultherapy Personal Hyper Lift, SPT protokolü sayesinde ihtiyaçlarınıza ve cilt yapınıza uygun, size yönelik özel b...

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...