25 Soruda Emsculpt Neo Hakkında Her Şey

EmSculpt Neo vücut şekillendirme teknolojilerine yeni bir yaklaşım getirerek çıtayı yükseltiyor. Karşınızda kas kütlesini artırırken yağ yakımını tetikleyen EmSculpt Neo…

EmSculpt Neo hem kas geliştirme hem de yağ azaltmayı tek bir tedavide birleştiren en gelişmiş vücut şekillendirme tedavisidir. Radyo frekansı ve yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerjiyi, daha sıkı kaslar, daha ince ve biçimli bir vücut yaratmada sinerjik bir şekilde kullanan EmSculpt Neo’yu yakından tanımaya, sizin için neler yapabileceğini keşfetmeye hazır mısınız?

1.  EmSculpt Neo teknolojisi nedir?

Emsculpt Neo, hem kas kütlesini artıran hem de yağ yakımını tetikleyen bir vücut biçimlendirme teknolojisidir. 

2.  Emsculpt Neo nasıl çalışır?

Emsculpt Neo, hem radyo frekansını hem de yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjileri eşzamanlı olarak senkronize kullanarak etki eder. Uygulama yapılan bölgeye iletilen radyofrekans enerjisi ile kas sıcaklığı hızla birkaç derece yükselir. Böylece kaslar yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjiyle gerçekleşecek olan kasılmalara hazırlanmış olur. İşlem sırasında kaslar herhangi bir egzersiz programında mümkün olmayan yoğunlukta kasılır, bu da kasların biçimlenmesi, yoğunluklarının artması ve kas hücrelerindeki üretimin tetiklenmesi anlamına gelir. Klinik çalışmalar, EmSculpt Neo tedavisinin kas hacminde ortalama  %25 oranında bir artışa neden olduğunu gösteriyor.  

Cihazın çalışma prensibi ve uygulamalar hakkında daha fazlasını Emsculpt Neo sayfamızda keşfedin.

3.  EmSculpt Neo’nun yağ azaltıcı etkisi de var mı?

Evet. EmSculpt Neo teknolojisi uygulama yapılan bölgedeki deri altı yağ oranında ortalama %30 oranında azalma sağlar. Kaslardaki kasılma ve cilt altına iletilen radyofrekans enerjisi ile yaratılan sinerji yağ yakımını tetikler. Radyofrekans enerjisinin denklemdeki yeri deri altı yağının sıcaklığında artışa neden olmasıdır. Bu ısı yağ hücrelerinin parçalanmasını ve bir süre sonra da vücuttan atılmasını sağlar. Birçok hastada radyofrekans enerjisinin cilt kalitesini ve elastikiyetini artırması gibi olumlu bir yan etki de gözlenmektedir.  

4.  EmSculpt ile EmSculpt Neo teknolojileri arasındaki fark nedir?

Emsculpt cihazı 2018 yılında patenti alınmış HIFEM (yüksek yoğunluklu odaklı elektro manyetik teknolojisi) ile geliştirilmiştir. Uygulama yapılan bölgeye çeşitli sekanslarda uyarı verilerek kas yapımı %16 artırılırken, yağ kütlesinde %19 azalma sağlanıyordu. Yeni geliştirilen EmSculpt Neo cihazında ise, 3 farklı sekansta çalışan EmSculpt cihazına 4 farklı sekans daha eklendi. Böylece yeni sisteme farklı kas çalıştırma protokolleri eklenmiş oldu. Emsculpt Neo cihazındaki yeniliklerden biri de daha fazla yağ yakılmasını sağlayan radyofrekans enerjisidir. Bu yeniklikler ile EmSculpt Neo ile kas kütlesinde %25 artış yağ dokusunda ise %30 azalma gibi çarpıcı sonuçlar elde edildi. Kısacası EmSculpt Neo, EmSculpt sisteminin çok daha etkili, mükemmelleştirilmiş bir versiyonudur.

5.  EmSculptNeo vücut şekillendirmede neden tek?

EmSculpt Neo, 30 dakikalık bir seansta yağ yok etme ve kas geliştirme için iki enerjiyi birleştiren ilk ve tek invaziv olmayan vücut şekillendirme prosedürüdür.  EmSculpt’a kadar kas kütlesini önemli oranda artırarak, bunu yaparken fazla yağları da azaltan bir vücut biçimlendirme tedavisi yoktu. EmSculpt Neo ile tedavinin sonuçları çok daha çarpıcı bir boyuta ulaştı. 

6.  Egzersiz yaparak EmSculpt Neo tedavisiyle elde edilecek sonuçlara ulaşılabilir mi?

EmSculpt Neo teknolojisi yarım saat gibi kısa bir sürede kasların ortalama 20 bin defa kasılmasını sağlar. Bu da egzersiz yaparak ulaşmanın mümkün olmadığı bir sayıdır. Karın bölgesine yapılan tek bir EmSculpt Neo seansı 20.000 mekik, bacak bölgesine yapılan tek bir EmSculpt Neo seansı ise 20.000 squat hareketine eşdeğerdir. Kısacası dört seanslık EmSculpt Neo tedavisiyle elde edeceğiniz sonuçlara ancak sıkı bir egzersiz programıyla aylarca ter dökerek ulaşabilirsiniz. Üstelik tedavinin radyofrekans enerjisiyle sunduğu ekstra yağ yakıcı etki olmadan!

7.  EmSculpt Neo hangi bölgelerde etkilidir?

Neo bacaklar (iç, dış, ön, arka bacak ve baldır), kollar (pazı ve triseps), karın ve kalçaları sıkılaştırmak, şekillendirmek ve inceltmekte etkili bir teknolojidir.

8.  EmSculpt Neo tedavisinin kalçalardaki etkisi nedir?

Özellikle kalçalarının formunu kaybetmesinden ve popo düşüklüğünden şikâyetçi olan hastalar EmSculpt Neo tedavisinden ciddi faydalar sağlayacaktır. Sistemin kalça şekillendirmekteki etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.  Daha yuvarlak, biçimli ve sıkı kalçalara kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. 

9.  Kolları şekillendirmek için de EmSculpt Neo sisteminden faydalanabilir mi?

Biçimli kollara sahip olmanın tek yolu bu bölgedeki kasları çalıştırmaktan geçer. EmSculpt Neo formunu kaybeden, gevşeyen kolları şekillendirmekte son derece etkili bir teknolojidir. Yaz aylarında kısa kollu giysilerden uzak duruyor, kıyafetlerinizi kollarınızdaki sarkmayı saklayıp saklayamayacağına göre seçiyorsunuz EmSculpt Neo tedavisi için uygun bir adaysınız. Spor yaptıkları halde istedikleri görünüme ulaşmakta zorlananlar da egzersiz rutinlerini EmSculpt Neo teknolojisiyle destekleyerek çekici kollara kavuşabilir.  

10.  EmSculpt karın bölgesinde de kullanılabilir mi?

Karın, yoğun egzersiz programına rağmen bile forma girmesi son derece zor bölgedir, özellikle de hamilelik sonrasında. EmSculpt Neo karın kaslarını güçlendirip yağ hücrelerini parçalayarak daha düz, daha atletik bir karın bölgesine kavuşmanızı sağlar. Karın kaslarınızın formda olması sadece daha düz, çekici bir karına sahip olmanız anlamına gelmiyor. Güçlü karın kasları dik durmanızı, mükemmel bir postüre sahip olmanızı da sağlar.

11.  Hamilelik sonrasında karın bölgesini forma sokmak için EmSculpt Neo sisteminden faydalanılabilir mi? 

Hamilelik sırasında aşırı esneyerek formunu kaybeden kasları forma sokmada, karın bölgesinde biriken yağları azaltmada Emsculpt Neo teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Üstelik EmSculpt Neo tedavisi hamilelikte karın bölgesinde meydana gelen ve karnın çıkık görünmesine neden olan kas ayrılmasını (diastasis recti) ameliyatsız olarak %19 oranında azaltır.

12.  EmSculpt Neo bacak şekillendirmede de etkili mi?

EmSculpt Neo daha biçimli ince ve çekici bacaklara kavuşmada son derece etkili bir tedavidir. İşlemin bacak şekillendirmedeki etkisi 4 D tedavi protokolünden kaynaklanır.

13.  4 D bacak şekillendirme nedir?

EmSculpt Neo’nun daha çekici bacaklar yaratmadaki sırrı 4 D (yani 4 boyutlu) bacak tedavisinde saklıdır. Üst bacakların iç kısmı, ön ve arkası ile basenler (bacakların yan kısmı) olmak üzere 4 boyutlu olarak etki eden teknoloji ile bacak kasları forma girer, incelir. EmSculpt Neo zor bölgelerden biri olan baldırlarda da etkilidir. Bacakların alt kısmındaki kasları biçimlendirir ve daha çekici, daha kadınsı bir görünüm yaratır.

14.  Erkekler de EmSculpt Neo teknolojisinden faydalanabilir mi?

Evet, erkeklerde Emsculpt tedavisinden faydalanabilir. Erkekler bu sistemden özellikle daha belirgin karın kaslarına ve daha güçlü kol kaslarına sahip olmak için faydalanıyor. 

15.  Düzenli spor yapanlar da EmSculpt Neo tedavisiyle kas kütlelerini artırabilir mi?

Spor yaptığınız halde kalçalarınızın daha sıkı, daha biçimli görünmesini istiyor, bacaklarınız ve karın bölgenizde bir türlü istediğiniz performansa ulaşamadığınızı düşünüyor, kol kaslarınızın daha belirgin olmasını istiyorsanız EmScupt Neo desteği ile egzersiz rutininizden çok daha fazla sonuç alabilirsiniz.

16.  Peki vücut yağ endeksi düşük olan zayıf kişiler sadece kaslarını geliştirmek için EmSculpt sisteminden faydalanabilir mi?

Kas geliştirme ile ilgilenen ince hastalar da EmSculpt Neo teknolojisinden faydalanabilir. EmSculpt Neo’nun kas kütlesini ortalama %25 oranında arttırdığı kanıtlanmıştır.

17.  EmSculpt Neo konforlu bir işlem mi? Tedavi sırasında neler hissedeceğim?

EmSculpt acısız, rahat bir işlemdir. Tedavi edilen bölgede önce sıcak taş masajına benzer bir ısınma hissi ardından da bu sıcaklıkla birlikte yoğun kasılmalar hissedeceksiniz. Bazı hastalar işlemi konforlu diye tanımlarken, diğerleri ise “garip bir histi” şeklinde anlatıyor.

18.  Kaç seans uygulanması gerekiyor? Seanslar arasında kaç gün olmalı?

Emsculpt Neo tedavisi 4 seanstan oluşur. Seanslar haftada bir defa olarak düzenlenir ve tedavi uygulama tek bir bölge için ortalama 30 dakika sürer.

19.  Emsculpt Neo tedavisi sonrasında iyileşme süreci ne kadar sürer?

Tedaviden hemen sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. Yani işlem sonrası iyileşme sürecine gerek duyulmaz, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tedavinin ardından ağır egzersiz yaptığınız günlerdekini andıran kas ağrıları, sızı hissetmeniz normaldir ama bunlar hiçbir yaşamınızı sekteye uğratacak derecede değildir. 

20.  Emsculpt Neo işleminin nihai sonucunu görmek ne kadar sürer?

Tedaviden hemen sonra işlem yapılan bölgenin daha sıkı, kasların daha belirgin olduğunu fark edeceksiniz. Ama optimum sonuçlar için ilk tedavinin üstünden üç ay geçmesi gerekiyor.

21.  Tedavinin olumlu etkilerini korumak için ne yapılabilir?

Tedavinin olumlu etkilerinin devamlılığı için dört seanslık tedaviniz tamamlandıktan sonra ayda bir defa EmSculpt Neo sisteminden faydalanabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise tedaviniz tamamlandıktan altı ay sonra 4 seanslık tam bir tedavi protokolü uygulanması olacaktır.

22.  Gerçekten etkili bir tedavi mi? İşlemin inceltici etkisi de var mı?

Kasların forma girmesi ve yağ yakımı sayesinde uygulama yapılan bölgede gözle görünür bir incelme de meydana gelmektedir. Mesela klinik çalışmalara göre karın bölgesine yapılan uygulama sonrasında ortalama 5,9 santimlik bir incelme sağlanıyor. Tedavinin diğer bir etkisi de artan kas dokusu sayesinde kilo vermenin daha kolay, kilo almanın daha zor bir hale gelmesidir. Çünkü ne kadar kaslıysanız o kadar çok kalori yakarsınız.

23.  EmSculpt Neo güvenli bir işlem mi? Herhangi olumsuz bir etki söz konusu mu?

EmSculpt Neo FDA onaylı bir tedavidir. Etkili ve güvenli olduğu hem pek çok klinik çalışmayla kanıtlanmış hem de FDA tarafından onaylanmıştır.

24.  EmSculpt Neo işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken bir şey var mı?

Hayır yok. İşlemden sonra normal yaşamınıza devam edebilirisiniz. Fazla kilo almamaya özen gösterdiğiniz ve belli aralıklarla (tedavi tamamlandıktan sonra ayda bir defa ya da altı ay arayla 4 seans olacak şekilde) EmSculpt teknolojisinden faydalanırsanız tedavinin etkileri kalıcıdır.

25.  Emsculpt Neo tedavisi ile kilo verilir mi?

Emsculpt Neo bir kilo verme yöntemi değil, bir vücut şekillendirme tedavisidir. İşlem yağ kaybetmenizi sağlarken, diğer yandan kas kütlenizin artmasına neden olduğu için kilo vermezsiniz ama çok daha ince, sıkı ve biçimli bir vücuda sahip olursunuz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emsculpt Neo Edge

  Emsculpt Neo Edge Dünyanın önde gelen medikal estetik teknolojileri üreticisi BTL, son yılların etkili vücut şekillendirme sistemi EmSculpt’ı yeni bir aplikatörle zenginleştiriyor.

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • EmSculpt ile Daha Biçimli Kaslar

  EmSculpt ile Daha Biçimli Kaslar EmScupt, farklı aplikatörleri sayesinde vücuttaki beş farklı bölge için etkili bir tedavi olanağı sağlar: Karın, kalçalar, bacaklalar, iç ve dış kollar. Düz bir karına, d...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir uygulama arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt Neo mu yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? ...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • EmSculpt ile Forma Girin

  EmSculpt ile Forma Girin Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor

 • Emsculpt Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Emsculpt Nedir, Nasıl Uygulanır? EmSculpt kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı oluyor. Emsculpt daha belirgin karın kası, daha sı...

 • Kas Yap & Yağ Yak

  Kas Yap & Yağ Yak EmSculpt ile daha biçimli bir vücut için teknolojinin vardığı en son noktayı temsil ediyor. Egzersiz yapmadan karın kaslarınızı güçlendirmek ve kalçanızı biçimlendirmek m...