Emsculpt Neo

Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo teknolojisi ile tanışmaya davet ediyoruz. 

Vücudunuzun diyet ve egzersize yanıt vermeyen bölgelerinden mi şikâyetçisiniz? Hayalinizdeki vücuda kavuşmak için EmSculpt Neo sisteminden destek alabilir, konforlu bir tedavi ile kaslarınızı çalıştırabilir, bu esnada fazla yağlarınızdan da kurtulabilir, hatta daha gergin bir cilde kavuşabilirsiniz. Kulağa güzel bir hayal gibi gelse de, EmSculpt Neo hayali gerçeğe dönüştürüyor!

Cerrahi bir müdahale, ameliyat sonrası iyileşme süreci olmadan çarpıcı sonuçlar elde etmenizi sağlayan EmSculpt Neo, birkaç yıl önce geliştirilen EmSculpt teknolojisinin geliştirilmiş, daha da mükemmelleştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun odaklı elektromanyetik frekansı (HIFEM) ile kasları çalıştıran, bu esnada yağ yakımını tetikleyen teknoloji ile aynadaki siluetinizle hayalini kurduğunuz siluet arasındaki engelleri kaldırmaya hazır olun!

Etki Mekanizması

EmSculpt Neo’nun vücut biçimlendirmedeki güçlü etkisi silueti bozun farklı sorunlara etki eden mekanizmaların bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor. Teknoloji kas liflerine yoğun odaklı elektromanyetik frekansı ileterek, kasların yoğun bir şekilde kasılmasını sağlar. Ağır bir egzersiz programı ile dahi mümkün olmayacak sayıda kasılma sayesinde kaslar aşırı derecede çalışır, hem de siz işlem odasında uzanırken! Kaslardaki bu yoğun kasılma kas liflerini stimüle ederek, kasların sıkılaşmasını, kas hücrelerinin sayıca artmasını sağlar. Klinik çalışmalar EmSculpt Neo tedavisinin uygulama yapılan bölgedeki kas hacmini ortalama %25 oranında arttırdığını gösteriyor. Hemen bir not düşelim: Vücuttaki kas oranı arttığında sadece daha biçimli bir vücuda kavuşmaz, aynı zamanda oturduğunuz yerde bile daha çok kalori yakar, daha kolay kilo verir, daha zor kilo alırsınız.

EmSculp Neo’nun yağ yakmadaki ve bölgesel incelmedeki etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Dilerseniz sistemin yağ azaltmadaki etkisinin perde arkasına bir bakalım…  EmSculpt Neo radyo frekans enerjisi ile kas liflerinin sıcaklığını yükseltir ve bu ısı tedavide iki farklı amaca hizmet eder: Kası biraz sonra maruz kalacağı strese, yani yoğun kasılmalara hazırlamak (aynı egzersiz öncesinde yapılan ısınma hareketleri gibi) ve yağ yakımını hızlandırmak. Kaslardaki kasılma işlem yapılan bölgedeki enerji ihtiyacını artırarak yağ yakımını tetiklerken, radyo frekans enerjisi de bu yakımı destekleyerek ısının etkisiyle yağ hücrelerinin bütünlüklerinin bozulmasına neden olur. Klinik çalışmalar, Emsculpt Neo tedavisinin deri altı yağında ortalama %30'luk bir azalmaya neden olduğunu gösteriyor.  

EmSculpt Neo tedavisinde kullanılan radyo frekans enerjisinin olumlu yan etkilerinden biri de uygulama yapılan bölgedeki cilt kalitesini artırması, daha elastik bir cilt yaratmasıdır. Bir egzersiz programına sadık kaldığınızda vücut cildinizin daha parlak ve elastik göründüğünü fark etmiş olmalısınız. Egzersiz yaparken çalıştırdığınız kaslar o bölgedeki kan dolaşımının artmasına neden olur. Kan dolaşımındaki bu artış ise cilde daha fazla oksijen ve besin taşınması anlamına geliyor. Bu etki yağ hücrelerini parçalamak ve kası “egzersize” hazırlamak için kullanılan radyo frekans enerjisi ile desteklendiğinde pek çok hasta cilt elastikiyetinde artış gibi bir etki de gözlemleyebiliyor.

Çekici Bacakların İzinde

Forma sokması en zor yerlerden biri hiç kuşkusuz bacaklardır. Spor salonunda geçirilen saatler, yapılan rejimler bile arzu ettiğiniz biçimli bacaklara kavuşmanızı sağlayamıyor mu? Yalnız değilsiniz! Özellikle iç bacakları forma sokmak çok zordur. Ama EmSculpt Neo tüm zorlukların üstesinden gelerek 4 boyutlu bir bacak biçimlendirme tedavisi sunuyor. Üst bacakların iç kısmı, ön ve arkası ile basenlere (yani bacakların yan kısmına) etki eden teknoloji ile bacakların siluetini bozan sorunlar bertaraf ediliyor. Bacak kasları forma giriyor, işlem yapılan bölgedeki yağ hücreleri parçalanıyor ve radyo frekans enerjisi ile cilt sıkılaşıyor. Bacak biçimlendirmede FDA onayına sahip olan teknoloji yine forma sokması zor bölgelerden biri olan baldırlarda da etkili. Bacakların alt kısmındaki kasları biçimlendirerek daha çekici ve kadınsı bir gün görünüm yaratır.

Merak ettikleriniz, aklınıza takılan sorular ve cevapları…

EmSculpt sistemini diğer vücut biçimlendirme teknolojilerinden ayıran nedir?

EmSculpt Neo, kas dokusuna etki eden, kas kütlesini artırdığı kanıtlanmış ilk ve tek sistemdir. FDA onaylı EmSculpt Neo kas kütlesini %25 artırırken, uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunda %30 oranında azalma sağlar. Karın bölgesine yapılan tek bir EmSculpt Neo seansı 20.000 mekik, bacak bölgesine yapılan tek bir EmSculpt Neo seansı ise 20.000 squat hareketine eşdeğerdir.

EmSculpt Neo tedavisinden kimler faydalanabilir?

Daha kaslı, daha sıkı ve daha ince bir vücuda sahip olmak isteyen, kas kaybından ve hareketsiz bir yaşamdan en çok etkilenen karın, kalça, kollar ve bacakları şekillendirmede, inceltmede etkili bir tedavi arayan herkes EmSculpt Neo teknolojisinden faydalanabilir.   

EmSculpt Neo’dan erkekler de yararlanabilir mi?

Tedaviden erkekler de faydalanabilir. Özellikle daha çekici, daha erkeksi karın kasları, daha güçlü kol kasları isteyen erkekler için ideal bir tedavidir.  

EmSculpt Neo hangi bölgelerde etkilidir?

Yedi farklı kas çalıştırma sistemi kullanan ilk teknoloji olan EmSculpt Neo bacaklar (iç, dış, ön, arka bacak ve baldır), kollar (pazı ve triseps), karın ve kalçaları sıkılaştırmak, şekillendirmek ve inceltmekte etkili bir teknolojidir.

Hamilelik sonrasında karın bölgesini forma sokmak için EmSculpt Neo sisteminden faydalanılabilir mi?  

Emsculpt Neo teknolojisinin hamilelikte karın bölgesinde meydana gelen kas ayrılmasını (diastasis recti) ameliyatsız olarak %19 oranında azalttığı kanıtlanmıştır. Hamilelik sonrasında eski vücudunu geri kazanmak isteyen tüm kadınlar EmSculpt Neo tedavisinden faydalanabilir.

Tedavi protokolü kaç seanstan oluşur? 

EmsculptNeo protokolü genellikle haftada bir kez planlanan toplamda 4 seanstan oluşur. Tedavi uygulama tek bir bölge için ortalama 30 dakika sürer.

Nasıl bir işlemdir? İşlem sonrasında herhangi bir yan etki görülür mü?

İşlemin ilk dakikalarında uygulama yapılan bölgede hafif bir ısınma hissedilir, ardından da yoğun kasılmalar başlar. Tedavi sonrasında ciltte hafif bir kızarıklık görülmesi normaldir. Kaslarda yoğun bir egzersiz sonrasındakine benzer bir hassasiyet ve ağrı olabilir, ama bu sosyal hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenize engel olmayacaktır.

EmSculpt Neo tedavisinin vücuttaki etkisi ne zaman görülür?

Uygulamadan hemen sonra tedavinin olumlu etkileri görülmeye başlasa da, gözle görünür bir etki için sekiz – on  hafta geçmesi gerekir. Tedavinin nihai sonucu ise ilk işlemden üç ay sonra ortaya çıkar. 

EmSculpt Neo gerçekten işe yarıyor mu?

EmSculpt Neo’nun yağları azaltma ve kas yoğunluğunu artırmadaki etkisi klinik çalışmalar ve bilimsel yayınlarla gösterilmiş, sistemin güvenli ve etkili bir tedavi olduğu FDA tarafından da onaylanmıştır.  Yapılan klinik çalışmaların sonuçlarına göre EmSculpt Neo tedavisi sonrasında…

 • Yağ dokusunda %30 azalma görülüyor
 • Kas kütlesi %25 oranında artıyor
 • Hamilelerle rastlanan karın kası ayrılmasında %19 başarı oranı rapor ediliyor
 • Karın bölgesinde ortalama 5.9 santim incelme gözleniyor 

Emsculpt Neo hakkında daha fazlası için 25 Soruda Emsculpt Neo Hakkında Her Şey sayfamızı inceleyin.

 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...