Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş vücudu yeniden şekillendiren, portakal kabuğu görünümünü pürüzleştiren sistemleri anlatıyor.

Her sene milyonlarca insan hayallerindeki vücuda kavuşmak için çabalıyor. Kimi yaz mevsimi yaklaşırken spor salonuna yazılıyor kimi yoyo diyetlerle kilo vermeye çalışıyor. Ama pek çokları için çekici bir siluet için verdikleri savaş mağlubiyetle sonuçlanıyor. Peki neden? Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş “Çünkü egzersiz rutinine sadık kalmak kolay değildir” diyor. “Üstelik düzenli egzersiz yapsanız bile bölgesel fazlalıkları yok etmek, bazı sorunlu bölgeleri forma sokmak son derece zordur”

Tabii bir de, zayıf ya da kilolu ayrımı yapmadan kadınların hemen tamamını etkileyen selülit sorunu var. Mesela eğer selülit probleminiz varsa bunu diyetle çözemezsiniz, hatta çoğu zaman egzersiz bile portakal kabuğu görümünü silmek için yeterli değildir. Selülit yüzünden bacaklar, basen ya da karın bölgesindeki engebeli görünüm yüzünden mayo, bikini giymek, şort giymek moral bozucu bir deneyime dönüşür.”

Peki bu mücadeleden vücudumuzla barışık bir şekilde çıkmak mümkün mü hem de yaz çoktan gelmişken? Dr. Mustafa Karataş, özellikle bu sene salgın nedeniyle hemen herkesin ortak şikâyetinin hareketsizliğe bağlı olarak vücutlarında meydana gelen değişiklikler olduğunu söylüyor. “Kaslı bir vücut daha sıkı, daha biçimli görünür. Hareketsiz geçirilen günler özellikle kas dokusundaki azalma, artan selülit problemi ile kendini gösterdi. Neyse ki elimizde bu sorunlara etki eden teknolojiler var. Bunlar arasında iki yeni sistem ön plana çıkıyor; EmSculpt ve Emtone. İkisi de vücut biçimlendirmede son derece başarılı sonuçlar aldığımız cihazlar.”

EmSculpt ile Forma Girin

Karataş EmSculpt’ın kas dokusuna etki eden ilk teknoloji olduğunu söylüyor. “EmSculpt öncesinde kasları sıkılaştıracak bir sistem yoktu. Biçimli kaslara kavuşmanın tek yolu düzenli olarak spor yapmaktı. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etki eden EmSculpt’ın en önemli özelliklerinden biri de egzersizle bile edilemeyecek sonuçlar sağlaması.”

Spor salonuna uğramadan sıkı karın kaslarına, düz bir karına sahip olmayı kim istemez. Dr. Karataş, EmSculpt’ın bu etkisinin sırrını şöyle açıklıyor: “Mesela karın bölgenizdeki gevşemeden, kasların formunu kaybetmesinden mi şikâyetsiniz? EmSculpt cihazının yarattığı kasılma etkisi ile sadece yarım saatte 20 bin adet mekik çekmiş gibi oluyorsunuz. Normal yaşamda bu kadar kısa bir sürede bu kadar mekik çekmek mümkün değil!  

Peki bu tedaviden kimler faydalanabilir?

 • “Karın zorlu bir bölgedir. Özellikle de hamilelik sonrasında… Karın kaslarını biçimlendirmek, düz bir karın bölgesine kavuşmak isteyen herkes EmSculpt’tan faydalanabilir.”
 • “Daha kalkık, daha yuvarlak hatlı ve sıkı kalçalara sahip olmak isteyenler EmSculpt teknolojisi için uygun adaylardır.”
 • “Kol kaslarını güçlendirerek, bu bölgedeki sarkmayı gidermek, daha çekici, daha biçimli kollara kavuşmak isteyen herkes bu sistemden faydalanabilir.”
 • “Bacakları forma sokmak çok zordur. EmSculpt daha biçimli, sıkı bacaklar isteyenler için ideal bir tedavidir.”

    SEANS SAYISI: Tedavi protokolü birkaç gün arayla yapılan 4-6 seanstan oluşuyor. Tedavi bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. Bazı hastalarda ekstra seans/seanslara ihtiyaç duyulabiliyor. 

   BONUS ETKİ: Dr. Mustafa Karataş EmSculpt’ın çekici bir etkisi daha olduğunu söylüyor. “EmSculpt kas dokusunu artırırken yağ hücrelerini de parçalıyor. Söz konusu etkinin ardında kasların bu derece çalışması sonucunda ortaya çıkan kimyasallar var.  Bunlar tedavi edilen yerdeki yağ hücrelerine sinyal göndererek parçalanmalarını sağlıyor. Araştırmalar, 6 seans sonunda işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun % 19 azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.”

Emtone ile Selülite Savaş Açın  

Daha çekici bir siluete kavuşmak için kaslarınızı çalıştırmak yetmeyebilir. Eğer siz de kadınların %80, hatta %90’ıni etkileyen selülit probleminden muzdaripseniz bir müjdemiz var: Emtone teknolojisi. Dr. Mustafa Karataş Emtone’u diğerlerinden ayıran en önemli özeliğin selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki etmesi olduğunu söylüyor ve “FDA onaylı, cihaz termal radyo frekans enerjisi ve hedefli basınç enerjisi kullanarak selülitli bölgelerin pürüzsüz bir görünüm almasını sağlıyor.”   

Peki Emtone’un etki mekanizması nedir?

 • “Odaklı basınç enerjisi derinin hemen altındaki yağ odacıklarının küçülmesini sağlıyor. Portakal kabuğu görünümünün bir nedeni bu yağ odacıklarının cilt yüzeyine baskı yapmasıdır.”
 • “Basınç enerjisi sayesinde kan dolaşımı hızlanıyor ve selülit oluşumunu artıran metabolik atıklar sistemden atılıyor.”
 • “Radyo frekans enerjisi ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikliyor. Böylece cilt daha sıkı ve daha elastik bir görünüm alıyor. Sıkı bir cilt altındaki kusurları gizlemekte elastikiyetini kaybetmiş bir cilde kıyasla daha başarılıdır.”

SEANS SAYISI: Tedavi protokolü haftada bir veya iki yapılan dört seanstan oluşuyor.  Yani tüm tedavi bir ayda tamamlanıyor. Bazı hastalarda ekstra seans/seanslara ihtiyaç duyulabiliyor.

BONUS ETKİ: “Tedavinin tamamlanmasıyla sadece selülitlerin görümünde belirgin bir azalma meydana gelmiyor, cilt kalitesinde de gözle görünür bir artış ve sıkılaşma görülüyor. Üstelik selülit problemi için Emtone’dan faydalanan hastalarda tedavi edilen bölgede ortalama 2.2 santim oranında bir incelme görüldüğünü de belirtmek istiyorum.”

“Benim İçin Hangi Tedavi Daha Uygun?”

Dr. Mustafa Karataş en başarılı sonuçları EmSculpt ve Emtone teknolojilerini kombine olarak kullandığında aldığını söylüyor. “Bunun en önemli nedeni pek çok kadında silueti bozan sorunların bir arada görülmesi. Yani hem kasları gevşemiş, formunu kaybetmiş hem de selülit problemleri var. Ama tabii ki bazı hastalar için tek bir sistem yeterli olabiliyor.” 

 • “Özellikle bacak bölgesinden hoşnut olmayan hastalara iki tedavinin kombine olarak uygulanmasını öneriyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi bacaklar forma sokması zor bir bölgedir. Eğer hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız hem kaslarınız gevşer hem de selülit probleminiz olur.” 
 • “Karın bölgesinden çok mutsuz olan hastalarda da yine iki sistemin bir arada uygulanmasını tavsiye ediyorum. Karın derisinde bir miktar elastikiyet kaybı, karnın dışarı doğru bombe yapması ve portakal kabuğu görünümü olanlar iki sistemle birlikte tüm sorunlara etki eden bir tedavi protokolünden faydalanmış oluyorlar.” 
 • “Karın bölgelerinde elastikiyet kaybı ve portakal kabuğu görünümü olmayan, ama daha düz, daha sıkı bir karın isteyen hastalar ise sadece EmSculpt tedavisi ile istedikleri sonucu elde edebilirler.”
 • “Selülit probleminin en çok görüldüğü yer kalça/popo bölgesidir. Belli bir yaştan sonra sahneye poponun düşmesi, biçimini kaybetmesi gibi faktörler de eklenir. Yani hem kalça kaslarını forma sokmak hem de selülit problemine etki etmek isteyenler ki bu hasta grubu sayıca fazladır için iki sistemin birlikte uygulanmasını öneriyorum.”
 • “Nispeten daha genç olan ve hareketli bir yaşam süren bir hasta grubu var. Bu hasta grubunda fazla kas kaybı yok, biçimli bir vücutları var ama selülit probleminden şikâyetçiler. Bu hastalar sadece Emtone tedavisi ile istedikleri sonucu alabilirler. Tabii bu hasta grubunda da çıtayı yükseltmek isteyenler tedavi protokolüne EmScupt’ı ekleyebilir. Mesela kalçalarının daha kalkık görünmesini isteyebilirler ya karın kaslarının daha belirgin olmasını arzu ediyor olabilirler.”
 • “Daha lokal sorunlar yaşayan hastalarda problemlerine yönelik tek bir sistem yeterli olabilir. Mesela kollarının formunu kaybetmesinden, sarkık görünmesinden muzdarip olan hastalar sadece EmSculpt tedavisi ile istedikleri görünüme kavuşabilir.”
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • EmSculpt ile Forma Girin

  EmSculpt ile Forma Girin Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor

 • Selülit Kontrolü

  Selülit Kontrolü Doğru teknolojilerle hemen her kadının ortak derdi olan portakal kabuğu görünümünü kontrol altında tutmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...