Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet

Vücut biçimlendirici tedaviler yeni bir teknoloji sayesinde bambaşka bir boyuta taşındı. EmSculpt, kas dokusuna etki ederek daha sıkı, daha çekici bir siluet yaratıyor hem de egzersiz salonuna adım bile atmadan! 

Son zamanların en sıra dışı vücut biçimlendirme tedavilerinden biri olan EmSculpt, daha önce hiçbir sistemin etki etmediği bir alana müdahale ediyor: Kaslar. Hepimiz daha belirgin, daha biçimli kaslar istiyoruz ama maalesef pek azımız bu uğurda terlemeye egzersiz yapmaya gönüllü. 

İlk gençlik yıllarınızdaki biçimli vücuda kavuşmak için diyet yaptınız, hatta bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanıza yardım eden sistemlerden, cilt elastikiyetini artıran tedavilerden faydalandınız ama yine de sonuçlar istediğiniz gibi değil… EmSculpt teknolojisi işte o eksik parçayı tamamlamak için tasarlandı: Kaslar. Kaslarınız gevşemiş, formunu kaybetmişse ne kadar çabalarsanız çabalayın vücudunuz dilediğiniz kadar çekici, biçimli görünmeyecektir. 

Eskiden spor dışında kasları forma sokmanın herhangi bir yolu yoktu. EmSculpt bu anlamda bir ilk. Ancak egzersiz yapmadan kaslarınızı güçlendiren bu teknolojinin maharetleri bu kadarla da sınırlı değil. EmSculpt kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Yağ Yakarım, Kas Yaparım

EmSculpt’ı diğer sistemlerden ayıran en önemli özellik biçimli bir vücut yaratmada en etkili iki faktöre aynı anda müdahale etmesi.

Araştırmalar dört seans sonunda işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %19 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.  Bu da daha sıkı, düz bir karın, daha biçimli, kalkık bir popo anlamına geliyor. 

Hatta EMSculpt’ın hamilelik sırasında oluşan baskı nedeniyle ayrılan karın kaslarında bile etkili olduğunu gösteren bir bilimsel çalışma var. Pek çok kadını etkileyen bu problem karnın çıkık görünmesine neden olur ve ne kadar rejim, ne kadar egzersiz yapsanız da hamilelik öncesindeki düz karnınıza kavuşamazsınız. Genelde tek çözüm karın germe ameliyatıdır, daha doğrusu EmSculpt’a kadar böyleydi. 

Hamilelik sonrasında oluşan karın deformasyonundan şikâyetçi olan kadınların yer aldığı bir araştırmanın bulgularına göre EmSculpt karın kaslarında oluşan ayrılmayı %10 oranında azaltıyor. 

Etki Mekanizması 

FDA onaylı bir sistem olan EmSculpt, yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak tedavi edilen bölgedeki kasların kasılmasını sağlıyor. Teknolojinin etkinliği ile ilgili yapılan çalışmalar, EmSculpt’ın hedeflenen kas dokusunda yarattığı etkinin egzersizden bile daha güçlü olduğu yolunda. 

Yaklaşık yarım saat süren tedavi boyunca işlem yapılan bölgedeki kaslar ortalama 20 bin defa kasılıyor. Kim yarım saatte 20 bin mekik çekebilir?  Egzersizle mümkün olmayan bu sonuca EmSculpt ile ulaşmak mümkün. Kasların bu derece çalışması ise kas dokusunu aşırı derecede stimule ederek bazı kimyasalların açığa çıkmasına neden oluyor. Bu kimyasalar tedavi edilen bölgedeki yağ dokusuna sinyal göndererek yağ hücrelerinin parçalanmalarına neden oluyor. Aynı esnada kaslar da hücresel bir değişime uğrayarak kalınlaşıyor, güçleniyor. Öyle ki sadece tek bir seans bile farkı fark etmeniz için yeterli oluyor. Uygulamayı yaptıranlar işlemden bir-iki gün sonra tedavi edilen bölgenin daha biçimli, daha ince ve sıkı göründüğünü belirtiyorlar.

Tedaviden Kimler Faydalanabilir? 

EmSculpt özellikle karın ve kalçaları biçimlendirmek için tasarlanmış bir sistem. Ama teknolojinin yaratıcıları sistemi kol ve bacaklarda da kullanmak üzere çalışmalar yapıyor. Görünen o ki yakın zamanda EmSculpt menüsüne yeni seçenekler de eklenecek…  Peki, EmSculpt tedavisi sizin için neler yapabilir? Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?

• Daha biçimli bir popo isteyenler: Poponuzun düşüklüğünden, kalçanızın yuvarlak ve sıkı formunu kaybettiğinden şikâyetçiyseniz EmSculpt tedavisi için uygun bir adaysınız. Sistem, kalça biçimlendirme, popoyu yukarı kaldırma ve sıkılaştırmada son derece etkili sonuçlar sağlıyor.

 • Daha düz ve sıkı bir karın isteyenler: Karın bölgenizdeki fazlalıkların sahne arkasında iki önemli etken vardır: Kasların gevşemesi ve yağ dokusu. Pek çok zaman esas sorumlunun fazla yağlar olduğu düşünülse de, karın kaslarının formunu kaybetmesi karın bölgenizdeki şekil bozukluğunda daha etkili bir rol oynar. Bu da EmSculpt tedavisini mükemmel bir karın biçimlendirme sistemi haline getiriyor. Özellikle doğumdan sonra karnınızı yeniden forma sokmak gerçekten çok zordur. Neden? Çünkü kaslardaki gevşekliğe bir de hamilelik sırasında kasların ayrılması gibi önemli bir etken eklenir. EmSculpt’ın sadece karın germe ameliyatı ile çözülebilen bu sorunu hafifletmede de faydalı olduğu kanıtlandı. 

• Daha belirgin karın kaslarına sahip olmak isteyenler: EmSculpt’ı erkekler arasında da popüler bir tedavi haline getiren tam olarak bu özelliği. Altı boğumlu, çelik gibi kaslara sahip olmak isteyen, ama yoğun bir egzersiz programıyla bile istedikleri sonucu elde edemeyen erkekler de bu tedaviden faydalanabilir.  

EmSculpt Hakkında Merak Ettikleriniz…

Doğum sonrasında ne yaptıysam karnımı forma sokamadım. Eskiden düz bir karnım vardı. Bu tedaviden fayda sağlar mıyım? 

EmSculpt tedavisi için uygun bir adaysınız. Karın kaslarının kasılmasını sağlayarak etki eden sistem, daha düz bir karın için üç farklı etki mekanizmasını devreye sokuyor: Karın kaslarını güçlendirme, kaslardaki ayrılmayı hafifletme ve yağ dokusunu azaltma.  

Konforlu bir işlem mi? Tedavi sırasında ve sonrasında neler hissedeceğim?

Tedavinin başlarında cihaz daha düşük bir ayarda çalıştırılıyor. Bu da kaslarınızda karıncalanma hissini andıran bir etki yaratıyor. Bir süre sonra daha yüksek bir ayara geçiliyor ve uygulama yapılan bölgedeki kaslar daha güçlü bir şekilde kasılmaya başlıyor. Uygulamayı yaptıranlar işlemi genelde ‘garip bir his’ olarak tanımlıyorlar. Yoğun kasılmalar ilk başta garip gelse de hastalar birkaç dakika sonra buna alışılıyorlar. Tedavi sonrasında saatlerce mekik çekmiş ya da çökme hareketi yapmış gibi hissediyorsunuz. Aynı egzersiz sonrasında kaslarınızın ağrıması gibi… 

Sonuç alabilmek için kaç seans uygulanması gerekiyor? Seans aralıkları ne olmalı?

Optimum sonuçlar için iki gün arayla altı seans öneriliyor.  İşlemin nihai sonuçları ise son seanstan iki-dört hafta sonra ortaya çıkıyor.  

Tedaviden hemen sonra sosyal hayatıma geri dönebilir miyim? İşten izin almam gerekir mi?

Özellikle karın bölgesine yapılan uygulamalardan sonra hastalar karın kaslarında ağrı hissetseler de, bu kesinlikle sosyal hayatlarından ya da işlerinden kopmalarını gerektirecek bir düzeyde olmuyor. Sıkı bir egzersiz programına katıldığınızda kaslarınızdaki ağrıyı hatırlayın… Aynı öyle. En fazla iki-üç gün içinde de kas ağrılarınız, sızılarınız tamamen geçiyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion

  AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion Yapay zekâ güzelliğin yüzünü değiştirmeye başladı bile. Peki anti-aging dünyasındaki bu değişim sizi nasıl etkileyecek? Yapay zekâ ile birlikte hayatımıza giren teknoloj...

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...