Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yenilikçi sistemi anlatıyor.

EmSculpt ile vücut biçimlendirme teknolojilerinde yapbozun eksik parçası da tamamlanmış oldu. Vücuttaki bölgesel fazlalıklara, derideki yaşlanma belirtilerine etki eden teknolojilere sahiptik. Ama kaslar müdahale edemiyorduk.
İlk gençlik yıllarındaki kilolarında olsalar bile vücutlarından hoşnut olmayan pek çok hastam var. Neden? Çünkü seneler içinde kilonuzu korusanız bile eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız kas dokunuz zaman içinde azalacaktır. Bu da vücudunuzun formda görünmemesi, siluetinizin bozulması anlamına geliyor. Uygulama sayesinde artık, kas dokusunu sıkılaştırma ve biçimlendirmede, egzersizle bile elde edilemeyecek sonuçlar almak mümkün.

Yeni Etki Alanları
Sistem, odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratan teknolojidir. Bu enerji kasları egzersizle mümkün olmayan bir yoğunlukta çalıştırır. İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım. Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratır!
Teknolojinin önemli bir artısı daha var işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerine de etki etmesi. Araştırmalar, dört ile altı seans sonunda yağ dokusunun %19 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.
Uygulama ilk geliştirildiğinde sadece karın ve kalça biçimlendirme için kullanılabiliyordu. Neyse ki kısa sürede teknolojiye eklenen yeni başlıklar sayesinde artık bacak ve kollarda da kullanılabiliyor. Hastalarımın en çok şikâyetçi olduğu bölgelerden biri de kol ve bacaklardır.

Kollardaki Sarkmalara Karşı
Hepimiz sıkı, biçimli kollara sahip olmak isteriz. Fakat ilerleyen yaşla birlikte kol kasları gevşer ve cilt sıkılığını kaybeder, kollarda sarkmalar oluşur. Özellikle yaz aylarında kollarda yaşla beraber meydana gelen bu deformasyon ciddi bir estetik sorun haline geliyor. Hastalarım sıcak havalarda bile kısa kollu kıyafetler giymekten kaçındıklarını, kollarındaki sarkmanın kendilerini çok rahatsız ettiğini söylüyorlar. EmSculpt ile kolları kaldırdığınızda kol altlarında meydana gelen bu sarkma probleminde son derece başarılı sonuçlar alıyoruz.
Erkeklerin ise en çok önem verdiği, dolayısıyla da egzersiz yaparken en çok çalıştırdığı kas biceps kasıdır. Kol kaslarını geliştirmek, forma sokmak için EmSculpt tedavisinden faydalanan erkekler genelde pazu olarak bilinen bu kas grubuna yönelik uygulama yaptırmaktadır.
Düzgün şekilli ve ince kollara sahip olmak olmanın yolu mutlaka kaslarınızın çalıştırmaktan geçiyor. Sistemdeki yenilikler sayesinde kol kaslarını çalıştırarak sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlıyor, bu soruna etkili bir şekilde müdahale edebiliyoruz. Kollarındaki yağ dokusu fazla olan hastalarda, EmSculpt sistemini CoolSculpting ile kombine bir tedavi protokolü çerçevesinde uyguladığımızda çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz.

Daha Biçimli Bacaklar
Ve işte vücudun forma sokması zor bölgelerinden biri daha; bacaklar. Özellikle iç bacaklar yaşla beraber kaslarda meydana gelen gevşemeden en çok nasibini alan bölgelerdir. Düzenli olarak egzersiz yapan hastalarımın bile iç bacaklarından memnuniyetsiz olduklarını görüyorum. Bu bölgeyi forma sokmak için, özel olarak iç bacak kaslarını güçlendirmek için geliştirilmiş hareketler yapmak gerekiyor. EmSculpt müdahale etmesi zor olan bu bölgede de etkili olması ile ön plana çıkan bir tedavi.
Bacaklarda EmSculpt’ın kullanıldığı bir diğer yer ise baldırlar. Egzersizle forma sokmanın hayli zor olduğu alt bacaklar, kadınsı ve feminen bir siluet için son derece önemlidir. Ne kadar biçimli bacaklarınız olsun, bu bölgedeki gevşeklik ya da yağ fazlalığı gibi problemler çekiciliğinize gölge düşürür. Alt bacaklarından hoşnut olmayan kadınların etek ve elbise giymekten kaçındıklarını görüyorum. EmSculpt sayesinde bu sorunu çözmek, daha çekici baldırlara kavuşmak artık mümkün.

Teknolojiden kimler faydalanabilir?
Daha biçimli bir karın, daha kalkık, yuvarlak görünümlü kalçalar, daha çekici, daha kaslı kollar ve daha biçimli bacaklar isteyen herkes bu teknolojisinden faydalanabilir.

Egzersiz yapanlar da tedaviden fayda sağlar mı?
Uygulama kasların maksimum kapasitede kasılmasını sağlar. Bilimsel çalışmalar kasların egzersiz sırasında bile bu derece kasılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Yani, egzersiz yapanlar da tedaviden fayda sağlar.

Kaç seanslık bir tedavi? Etkisi ne zaman görülüyor?
Haftada iki defa olmak üzere, altı seans öneriliyor. Yani tüm tedavi iki haftada tamamlanıyor. Optimum etki altıncı seans tamamlandıktan bir ay sonra ortaya çıkmaya başlar. 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik, kalçada 20.000 squat çekmekle eşdeğer bir etki yaratır! Kollar ve bacaklar için tek bir seans 20 dakika sürüyor.

Tedavi sonrasında sosyal yaşamıma hemen geri dönebilir miyim?
Konforlu ve acısız bir işlemdir. Sonrasında yoğun egzersiz yapılan günlerdeki gibi kas ağrısı olması normaldir. Tedavinin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...

 • 23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz

  23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz Ultherapy diğer cilt sıkılaştırıcı tedavilere benzemez. Ultherapy Personal Hyper Lift, SPT protokolü sayesinde ihtiyaçlarınıza ve cilt yapınıza uygun, size yönelik özel b...

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...