Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

Vücut şekillendirme teknolojilerinden biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yenilikçi sistemi anlatıyor.

EmSculpt ile vücut biçimlendirme teknolojilerinde yapbozun eksik parçası da tamamlanmış oldu. Vücuttaki bölgesel fazlalıklara, derideki yaşlanma belirtilerine etki eden teknolojilere sahiptik. Ama kaslar müdahale edemiyorduk.
İlk gençlik yıllarındaki kilolarında olsalar bile vücutlarından hoşnut olmayan pek çok hastam var. Neden? Çünkü seneler içinde kilonuzu korusanız bile eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız kas dokunuz zaman içinde azalacaktır. Bu da vücudunuzun formda görünmemesi, siluetinizin bozulması anlamına geliyor. Uygulama sayesinde artık, kas dokusunu sıkılaştırma ve biçimlendirmede, egzersizle bile elde edilemeyecek sonuçlar almak mümkün.

Yeni Etki Alanları
Sistem, odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratan teknolojidir. Bu enerji kasları egzersizle mümkün olmayan bir yoğunlukta çalıştırır. İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım. Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratır!
Teknolojinin önemli bir artısı daha var işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerine de etki etmesi. Araştırmalar, dört ile altı seans sonunda yağ dokusunun %19 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.
Uygulama ilk geliştirildiğinde sadece karın ve kalça biçimlendirme için kullanılabiliyordu. Neyse ki kısa sürede teknolojiye eklenen yeni başlıklar sayesinde artık bacak ve kollarda da kullanılabiliyor. Hastalarımın en çok şikâyetçi olduğu bölgelerden biri de kol ve bacaklardır.

Kollardaki Sarkmalara Karşı
Hepimiz sıkı, biçimli kollara sahip olmak isteriz. Fakat ilerleyen yaşla birlikte kol kasları gevşer ve cilt sıkılığını kaybeder, kollarda sarkmalar oluşur. Özellikle yaz aylarında kollarda yaşla beraber meydana gelen bu deformasyon ciddi bir estetik sorun haline geliyor. Hastalarım sıcak havalarda bile kısa kollu kıyafetler giymekten kaçındıklarını, kollarındaki sarkmanın kendilerini çok rahatsız ettiğini söylüyorlar. EmSculpt ile kolları kaldırdığınızda kol altlarında meydana gelen bu sarkma probleminde son derece başarılı sonuçlar alıyoruz.
Erkeklerin ise en çok önem verdiği, dolayısıyla da egzersiz yaparken en çok çalıştırdığı kas biceps kasıdır. Kol kaslarını geliştirmek, forma sokmak için EmSculpt tedavisinden faydalanan erkekler genelde pazu olarak bilinen bu kas grubuna yönelik uygulama yaptırmaktadır.
Düzgün şekilli ve ince kollara sahip olmak olmanın yolu mutlaka kaslarınızın çalıştırmaktan geçiyor. Sistemdeki yenilikler sayesinde kol kaslarını çalıştırarak sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlıyor, bu soruna etkili bir şekilde müdahale edebiliyoruz. Kollarındaki yağ dokusu fazla olan hastalarda, EmSculpt sistemini CoolSculpting ile kombine bir tedavi protokolü çerçevesinde uyguladığımızda çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz.

Daha Biçimli Bacaklar
Ve işte vücudun forma sokması zor bölgelerinden biri daha; bacaklar. Özellikle iç bacaklar yaşla beraber kaslarda meydana gelen gevşemeden en çok nasibini alan bölgelerdir. Düzenli olarak egzersiz yapan hastalarımın bile iç bacaklarından memnuniyetsiz olduklarını görüyorum. Bu bölgeyi forma sokmak için, özel olarak iç bacak kaslarını güçlendirmek için geliştirilmiş hareketler yapmak gerekiyor. EmSculpt müdahale etmesi zor olan bu bölgede de etkili olması ile ön plana çıkan bir tedavi.
Bacaklarda EmSculpt’ın kullanıldığı bir diğer yer ise baldırlar. Egzersizle forma sokmanın hayli zor olduğu alt bacaklar, kadınsı ve feminen bir siluet için son derece önemlidir. Ne kadar biçimli bacaklarınız olsun, bu bölgedeki gevşeklik ya da yağ fazlalığı gibi problemler çekiciliğinize gölge düşürür. Alt bacaklarından hoşnut olmayan kadınların etek ve elbise giymekten kaçındıklarını görüyorum. EmSculpt sayesinde bu sorunu çözmek, daha çekici baldırlara kavuşmak artık mümkün.

Teknolojiden kimler faydalanabilir?
Daha biçimli bir karın, daha kalkık, yuvarlak görünümlü kalçalar, daha çekici, daha kaslı kollar ve daha biçimli bacaklar isteyen herkes bu teknolojisinden faydalanabilir.

Egzersiz yapanlar da tedaviden fayda sağlar mı?
Uygulama kasların maksimum kapasitede kasılmasını sağlar. Bilimsel çalışmalar kasların egzersiz sırasında bile bu derece kasılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Yani, egzersiz yapanlar da tedaviden fayda sağlar.

Kaç seanslık bir tedavi? Etkisi ne zaman görülüyor?
Haftada iki defa olmak üzere, altı seans öneriliyor. Yani tüm tedavi iki haftada tamamlanıyor. Optimum etki altıncı seans tamamlandıktan bir ay sonra ortaya çıkmaya başlar. 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik, kalçada 20.000 squat çekmekle eşdeğer bir etki yaratır! Kollar ve bacaklar için tek bir seans 20 dakika sürüyor.

Tedavi sonrasında sosyal yaşamıma hemen geri dönebilir miyim?
Konforlu ve acısız bir işlemdir. Sonrasında yoğun egzersiz yapılan günlerdeki gibi kas ağrısı olması normaldir. Tedavinin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...