Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, bu yenilikçi sistemi anlatıyor.

EmSculpt ile vücut biçimlendirme teknolojilerinde yapbozun eksik parçası da tamamlanmış oldu. Vücuttaki bölgesel fazlalıklara, derideki yaşlanma belirtilerine etki eden teknolojilere sahiptik. Ama kaslar müdahale edemiyorduk.
İlk gençlik yıllarındaki kilolarında olsalar bile vücutlarından hoşnut olmayan pek çok hastam var. Neden? Çünkü seneler içinde kilonuzu korusanız bile eğer düzenli olarak spor yapmıyorsanız kas dokunuz zaman içinde azalacaktır. Bu da vücudunuzun formda görünmemesi, siluetinizin bozulması anlamına geliyor. Uygulama sayesinde artık, kas dokusunu sıkılaştırma ve biçimlendirmede, egzersizle bile elde edilemeyecek sonuçlar almak mümkün.

Yeni Etki Alanları
Sistem, odaklı elektromanyetik enerji ile vücutta yoğun kasılmalar yaratan teknolojidir. Bu enerji kasları egzersizle mümkün olmayan bir yoğunlukta çalıştırır. İşlemin karın bölgenize yapıldığını varsayalım. Sadece 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik çekmekle eşdeğer bir etki yaratır!
Teknolojinin önemli bir artısı daha var işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerine de etki etmesi. Araştırmalar, dört ile altı seans sonunda yağ dokusunun %19 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor.
Uygulama ilk geliştirildiğinde sadece karın ve kalça biçimlendirme için kullanılabiliyordu. Neyse ki kısa sürede teknolojiye eklenen yeni başlıklar sayesinde artık bacak ve kollarda da kullanılabiliyor. Hastalarımın en çok şikâyetçi olduğu bölgelerden biri de kol ve bacaklardır.

Kollardaki Sarkmalara Karşı
Hepimiz sıkı, biçimli kollara sahip olmak isteriz. Fakat ilerleyen yaşla birlikte kol kasları gevşer ve cilt sıkılığını kaybeder, kollarda sarkmalar oluşur. Özellikle yaz aylarında kollarda yaşla beraber meydana gelen bu deformasyon ciddi bir estetik sorun haline geliyor. Hastalarım sıcak havalarda bile kısa kollu kıyafetler giymekten kaçındıklarını, kollarındaki sarkmanın kendilerini çok rahatsız ettiğini söylüyorlar. EmSculpt ile kolları kaldırdığınızda kol altlarında meydana gelen bu sarkma probleminde son derece başarılı sonuçlar alıyoruz.
Erkeklerin ise en çok önem verdiği, dolayısıyla da egzersiz yaparken en çok çalıştırdığı kas biceps kasıdır. Kol kaslarını geliştirmek, forma sokmak için EmSculpt tedavisinden faydalanan erkekler genelde pazu olarak bilinen bu kas grubuna yönelik uygulama yaptırmaktadır.
Düzgün şekilli ve ince kollara sahip olmak olmanın yolu mutlaka kaslarınızın çalıştırmaktan geçiyor. Sistemdeki yenilikler sayesinde kol kaslarını çalıştırarak sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlıyor, bu soruna etkili bir şekilde müdahale edebiliyoruz. Kollarındaki yağ dokusu fazla olan hastalarda, EmSculpt sistemini CoolSculpting ile kombine bir tedavi protokolü çerçevesinde uyguladığımızda çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz.

Daha Biçimli Bacaklar
Ve işte vücudun forma sokması zor bölgelerinden biri daha; bacaklar. Özellikle iç bacaklar yaşla beraber kaslarda meydana gelen gevşemeden en çok nasibini alan bölgelerdir. Düzenli olarak egzersiz yapan hastalarımın bile iç bacaklarından memnuniyetsiz olduklarını görüyorum. Bu bölgeyi forma sokmak için, özel olarak iç bacak kaslarını güçlendirmek için geliştirilmiş hareketler yapmak gerekiyor. EmSculpt müdahale etmesi zor olan bu bölgede de etkili olması ile ön plana çıkan bir tedavi.
Bacaklarda EmSculpt’ın kullanıldığı bir diğer yer ise baldırlar. Egzersizle forma sokmanın hayli zor olduğu alt bacaklar, kadınsı ve feminen bir siluet için son derece önemlidir. Ne kadar biçimli bacaklarınız olsun, bu bölgedeki gevşeklik ya da yağ fazlalığı gibi problemler çekiciliğinize gölge düşürür. Alt bacaklarından hoşnut olmayan kadınların etek ve elbise giymekten kaçındıklarını görüyorum. EmSculpt sayesinde bu sorunu çözmek, daha çekici baldırlara kavuşmak artık mümkün.

Teknolojiden kimler faydalanabilir?
Daha biçimli bir karın, daha kalkık, yuvarlak görünümlü kalçalar, daha çekici, daha kaslı kollar ve daha biçimli bacaklar isteyen herkes bu teknolojisinden faydalanabilir.

Egzersiz yapanlar da tedaviden fayda sağlar mı?
Uygulama kasların maksimum kapasitede kasılmasını sağlar. Bilimsel çalışmalar kasların egzersiz sırasında bile bu derece kasılmasının mümkün olmadığını gösteriyor. Yani, egzersiz yapanlar da tedaviden fayda sağlar.

Kaç seanslık bir tedavi? Etkisi ne zaman görülüyor?
Haftada iki defa olmak üzere, altı seans öneriliyor. Yani tüm tedavi iki haftada tamamlanıyor. Optimum etki altıncı seans tamamlandıktan bir ay sonra ortaya çıkmaya başlar. 30 dakika süren tedavi, karın kaslarınızda 20.000 mekik, kalçada 20.000 squat çekmekle eşdeğer bir etki yaratır! Kollar ve bacaklar için tek bir seans 20 dakika sürüyor.

Tedavi sonrasında sosyal yaşamıma hemen geri dönebilir miyim?
Konforlu ve acısız bir işlemdir. Sonrasında yoğun egzersiz yapılan günlerdeki gibi kas ağrısı olması normaldir. Tedavinin hemen ardından sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • EmSculpt ile Forma Girin

  EmSculpt ile Forma Girin Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor