CoolMini İle Gıdınızı Eritin

2008 Yılında Harward Tıp Fakültesinde yapılan bir araştırmanın sonuçları son derece heyecan vericiydi: Soğuğa maruz kalan yağ hücreleri ölüyorlardı. Derinin altındaki yağ hücrelerinin, hücrelere odaklanan soğutucu enerji ile kontrollü bir şekilde yok olması, kozmetik alanında kullanılabilecek yi bir teknolojinin temelini oluşturacak önemli bir bulguydu. Araştırma bu ölü hücrelerin atıklarının vücut tarafından absorbe olarak doğal yöntemlerle atıldığını gösteriyordu. Yani, işlemden sonraki birkaç ay içinde yağ hücrelerinin atılımı ile yağ tabakası inceliyor ve vücutta gözle görülebilir, ölçülebilir, en önemlisi de kalıcı bir incelme gözleniyordu. Ve bütün veriler, eskiden ancak liposuction operasyonu ile elde edebilecek sonuçlara yaklaşan cerrahisiz bir teknolojinin keşfini işaret ediyordu.

Tüm bu bulgular üstüne geliştirilen CoolSculpting sisteminin en önemli artılarından biri de bugüne kadar binlerce klinikte, milyonlarca hasta üstünde denenmiş olması. Tüm bu hastalarda hiçbir yan etki olmadan alınan harika sonuçlar, sistemin farklı bölgelerde de uygulanmasına olanak sağlayan bir aplikatörün geliştirilmesinin de yolunu açtı. Ve işte önceki sistemle müdahale edilemeyen gıdı ve diz kenarları gibi küçük alanlarda da etkili olan CoolMini aplikatör böyle doğdu.

CoolMini çalışma sistemi

CoolMini ufak başlığı sayesinde uygulama yapılamayan küçük bölgelerde de kullanılabilmesi, özellikle gıdı bölgelere için tasarlandı. Sistemin  yine soğukla yağ hücrelerini kalıcı yok edilmesi sağlanıyor. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücreleri herhangi bir kesi yapılmadan soğutularak donduruluyor. Donarak ölen yağ hücreleri ise vücut tarafından metabolize edilerek vücuttan atılıyor. İşlem sırasında derinin üst tabakası herhangi bir zarar görmediği için de iyileşme süreci tamamen ağrısız ve son derece çabuk oluyor. CoolMini aplikatörünün daha ufak ve kıvrımlı bir tasarıma sahip olması, böylece ufak bölgelere uygulanabilmesi. 

Sonuçlar kalıcı mı?

Tedavi edilen bölgedeki yağ hücrelerin kristalize olarak donduktan sonra vücut onları zararsız bir şekilde vücuttan atıyor. Ve en harikası bu hücreler bir defa yok olduktan sonra yeniden geri gelmiyorlar! CoolSculpting tedavisinde olduğu gibi işlemden üç hafta sonra etkileri gözlemlemeye başlayabilirsiniz. İstenilen sonuçları bir ay ile üç ay arasında alacağınız unutmayın. Üç ay sonunda bile vücudunuz hala ölü yağ hücrelerini vücuttan atıyor olacak, hatta bu süreç bazen altı aya kadar devam edecektir. İşlemden sonra uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etki söz konusu değildir.

Kaç seans gitmem gerekiyor?

Bu gıdınızdaki yağ fazlalığına bağlı. Eğer söz konusu olan ufak bir yağ dokusu ise tek bir seans yeterli olabilir. Birçok hasta ise en iyi sonucu iki seans sonunda aldığını belirtiyor. CoolMini ile ilgili en iyi şeylerden biri işlemi inatçı yağ dokusu yok oluncaya kadar yaptırabilmeniz. Ama biraz önce de belirtildiği üzere genelde iki seans yeterli oluyor. Tedaviler arasında altı haftalık bir süre olması gerekiyor.

Hemen Doktorunuza Sorun