Erkeklerde Gıdı Nasıl Eritilir?

Serdar soruyor
Ben 42 yaşında bir erkeğim. Gıdımdan şikâyetçiyim. Biraz fazla kilom var, ama bu beni rahatsız etmiyor. Esas canımı sıkan gıdım. Gıdım yüzünden olduğumdan da kilolu görünüyorum. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir? Ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyatsız bir çözüm var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gıdı bölgesindeki yağ fazlalığı CoolMini soğuk lipoliz tedavisi ile giderilebilir. CoolMini, CoolSculpting teknolojisidir, ancak gıdı gibi daha küçük bölgeler için tasarlanmış bir aparatı vardır. Yağ hücrelerini dondurarak etki eden sistem tek bir seansta yağ dokusunun %30 kadarını kalıcı olarak yok eder. İşlemin nihai etkisi 6-8 hafta sonra ortaya çıkar. Yağ dokusu fazla olan hastalarda ikinci, bazen de üçüncü seans gerekebilir. Eğer cildinizde elastikiyet kaybı varsa tedavinin cilt sıkılaştırıcı bir teknoloji olan Thermage ile desteklenmesi gerekebilir. Thermage, ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek etki eden tek seanslık bir radyo frekans sistemidir.
Nail soruyor
Senelerdir beni çok rahatsız eden gıdımdan kurtulmak istiyorum. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir? Kadınlara uygulanan gıdı eritme tedavileri erkeklere de uygulanabiliyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Erkeklere de kadınlara uygulanan bölgesel zayıflama sistemleri uygulanabilir. Gıdı bölgesinde en başarılı sonuçları aldığımız teknoloji CoolMini’dir. CoolMini yağları dondurucu soğuğa maruz bırakarak parçalayan CoolSculpting sistemidir. Farkı gıdı bölgesi gibi küçük bölgelere de uygulanabilmesi için geliştirilmiş küçük bir aparatlara sahip olmasıdır. CoolMini ile tek bir seansta gıdı bölgenizdeki yağ dokusunun % 30 - % 35 kadarından kurtulmak mümkün. İşlemin etkileri altı hafta sonra ortaya çıkar ve fazla kilo almadığınız müddetçe sonuçlar kalıcıdır.
Yasin soruyor
Merhabalar. Küçük bir gıdı problemim var tek seansta kurtulacağım bir yöntem ve fiyat bilgisi istiyorum, saygılar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Tek bir seans CoolSculpting tedavisi ile gıdı probleminizden kurtulabilirsiniz, tabii sorun sadece fazla yağ dokusundan kaynaklanıyorsa. Eğer gıdı bölgesinde elastikiyet kaybı da varsa, optimum sonuçlar için CoolSculpting tedavisini cilt sıkılaştırıcı bir sistemle de desteklemek gerekebilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Yusuf soruyor
Erkeklerde gıdı nasıl eritilir? Benim 20-25 kilo kadar kilo fazlam var. Ama beni en çok rahatsız eden gıdı bölgemdeki yağlar. Bunlar benim olduğumdan çok daha kilolu görünmeme neden oluyor. Yaşım 28.
Dr. Mustafa Karataş
CoolSculpting uygulaması hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanan bir teknolojidir. Bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak parçalar. Kilo kontrolüne dikkat edildiği müddetçe işlemin etkileri kalıcıdır. Sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Ender soruyor
Merhabalar, 32 yaşındayım gıdı sorumun var ve ameliyatlık bir işlem düşünmüyorum. Erkelere özel yapılan bir işlem var mı? Gıdı için fiyat bilgisi rica ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gıdı sorununda etkili tedaviler mevcut, ancak sorunun nedeni tespit edilmeli ve uygulanacak tedavi yöntemi de ona göre belirlenmelidir. Eğer problem sadece o bölgede biriken yağ dokusundan kaynaklanıyorsa en etkili işlem CoolSculpting sistemi olacaktır. CoolSculpting işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunu dondurucu soğuğa maruz bırakarak etki eder. Ve tek bir seansta yağ hücrelerinin ortalama %35 kadarı kalıcı olarak yok olur. Eğer sorun çene kemiğindeki küçülme ise (bu yaşla beraber tüm vücutta ortaya çıkan bir durumdur) çene hattı boyunca yapılacak jawline dolgu gıdıyı toparlayacak, gıdı bölgesinde bir lift etkisi yaratacaktır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Osman soruyor
Benim kilo fazlam var ama beni en çok rahatsız eden gıdım. Erkeklerde gıdı nasıl eritilir?
Dr. Mustafa Karataş
CoolSculpting uygulaması ile tek bir seansta gıdı bölgesindeki yağ dokusunun % 30 - %35 kadarını kalıcı olarak yok etmek mümkün. CoolSculpting bir soğuk lipoliz uygulamasıdır. İşlem sırasında cilt altı yağ dokusu dondurucu bir soğuğa maruz bırakılır. Cilt yüzeyi, kas ve sinir dokusu zarar görmeden sadece yağ hücrelerine etki eden işlem sayesinde yağ hücreleri parçalanarak yok olur. Bazı hastalarda tek bir CoolSculpting uygulaması yeterli olurken, bazıları ikinci bir seansa ihtiyaç duyar, işlem yapılacak bölgedeki yağ dokusu fazla olan kişilerde ise üçüncü bir seans gerekebilir.
Zekeriya soruyor
Merhabalar, ameliyatsız gidi eritme işlemi hakkında bilgi almak istiyorum lütfen.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zekeriya Bey. CoolSculpting soğuk lipoliz teknolojisinin gıdı eritmede, gıdı bölgesindeki fazlalıkları yok etmede etkili bir tedavi olduğu FDA tarafından da onaylanmıştır. Sistem yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak parçalanmasını sağlayan bir süreci tetikler. Parçalanan yağ hücreleri metabolize olarak doğal yollardan vücuttan atılır. Tek bir seansta yağ dokusunun %30 - % 35 kadarını kalıcı olarak yok eden işlemin nihai sonucu tedaviden 5-6 hafta sonra ortaya çıkar. CoolSculpting ile ilgili daha detaylı bilgi için internet sitemize (www.drmustafakaratas.com ) göz atabilirsiniz.
Sinan soruyor
Merhabalar 28 yaşındayım kilolu olmasamda gıdı sorunum var. Nasıl erite biliriz.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sinan Bey. CoolSculpting gıdı eritmede başarıyla uyguladığımız sistemlerin başında geliyor. Yağ hücrelerini soğuğa maruz bırakarak kalıcı olarak yok eden CoolSculpting CoolMini tedavisinin etkisi 10-15 gün içinde ortaya çıkmaya başlar. Nihai sonuç için iki aya kadar bir süre geçmesi gerekir. Bazı hastalar için tek bir seans yeterli olurken gıdı bölgesindeki yağ dokusu daha fazla olan hastalarda ikinci seans gerekebilir.
Aykut soruyor
Gıdı büyüklüğünden rahatsızım nasıl erir, seansta acı olur mu? Ayrıca ücret nedir? Saygılar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gıdı bölgesindeki fazlalıklarda en etkili tedavilerin başında CoolSculpting sisteminin CoolMini uygulaması geliyor. Yağ hücrelerini dondurarak etki eden teknolojiyle elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Tabii işlem sonrasında kilo kontrolüne dikkat edilmesi gerekiyor. İşlem sırasında parçalanan yağ hücreleri altı hafta sonra doğal metabolik faaliyetlerle vücuttan atılır Tek bir seansta yağ dokusunun %20 - %40 kadarını yok eden işlem aynı zamanda konforlu bir tedavi de sunar. Yağ dokusu fazla olmayanlarda tek bir seans yeterli olurken yağ dokusu fazla olanlarda ikinci, bazen de üçüncü seans gerekebilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır. CoolSculpting teknolojisi ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır, www.drmustafakaras.com.
Hemen Doktorunuza Sorun

Gıdı Sarkmasına Çözüm
Pınar soruyor
Merhaba, ben 28 yaşındayım ve acayip gıdı sarkması mevcut. Çok çirkin ve yaşlı görünüyorum. Bana bilgi ve fiyat verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. Gıdı bölgesinde etkili olan ve olumlu sonuçlar aldığımız tedavilerin başında VShape geliyor. VShape teknolojisi, ses... Daha Fazla
Gıdı Sıkılaştırma
Gökben soruyor
Merkabalar; 40 kilo vermem nedeniyle gıdı bölgemde ciddi bir sarkma oluştu. Bunun için ne yapılabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gökben Hanım. Thermage ya da Ulthera sistemlerinden faydalanabileceğinizi düşünüyorum. Bu sistemler sadece tek seans uygulanan te... Daha Fazla