Cilt Güzelliğinde Scarlet X

Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…                                                           

Cildimizin yıllar içerisinde elastikiyetini kaybetmesinin birçok sebebi bulunuyor. Güneşe maruz kalma, UV ışınlarının yarattığı hasar, çevresel ve genetik faktörler…. Bunların hepsi doğal yaşlanma sürecine katkıda bulunan, nasıl yaşlanacağınızı belirleyen etkenlerdir. Anti-aging dünyası bu süreci yavaşlatmaya, hatta geri döndürmeye yönelik etkili çözümler sunuyor. Estetik platform neştersiz, iyileşme süreci gerektirmeyen tedavilere doğru yönelirken, yüzünüzün, cildinizin görünümünde gözle görülür bir fark yaratan, yaşlanma sürecini geri çeviren tedavilere imza atıyor.

Özellikle birçok özelliğin tek cihazda toplandığı, kapsamlı bir kullanım alanı sunan. cildin görünümünde belirgin bir fark yaratan teknolojiler daha çok tercih ediliyor. Bunlar sadece zamanı geri çevirmekle kalmıyor, cildin yaşlanmanın etkilerine karşı daha dirençli olmasını da sağlıyor.

Cilde genç bir görünüm veren ve yüzün doğal ifadesini bozmadan yılları geri  çeviren Scarlet X, zamanın ve çevresel faktörlerin yarattığı izleri silmede etkili bir teknoloji.  Scarlet-X sistemi ile aynı seansta  uygulanan somon DNA aşısı ile kombine edildiğinde alınan sonuçlar da daha başarılı oluyor ve ortaya son derece etkili bir anti-aging tedavi çıkıyor. 

Scarlet X Farkı

Epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistemin diğer teknolojilerden farkı, cilt altına özel tasarlanmış mikro iğnelerle radyo frekans dalgaları iletmesidir. Hem iğnelerin cillte yarattığı hasar hem de cildin derin tabakalarına gönderilen termal enerji  cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikler. Mikro iğnelerin cilt altına gönderdiği enerji dermis tabakasında bulunan ve cilde gergin, sıkı görümünü veren kolajen ve elastin liflerini uyarır.  Tedavinin olumlu etkilerini ilk seanstan sonra gözlemlemek mümkün olsa da kalıcı ve optimum sonuçlar için üç, dört hafta arayla üç-dört seans gerekir. Tedavi tamamlandıktan sonraki birkaç ay boyunca işlemin olumlu etkileri giderek artmaya devam eder.

Scarlet X teknolojisiyle ilgili merak ettiğiniz her şey

Sistem nasıl çalışıyor?

Scarlet-X, başlığında  bulunan 25 adet mikro iğne ile cilt altına radyofrekans (RF) dalgaları verecek şekilde tasarlanmıştır. Kişiye özel tek kullanımlık başlıkta yer alan mikro iğneler ile iletilen radyofrekans dalgaları 0,3mm-4mm derinliğe kadar inerek cildin üst ve  alt katmanlarına ulaşır. Bu enerji cildin derin tabakalarında yeni kolajen ve elastin liflerinin oluşmasını tetikleyerek, cildin gençliğinden sorumlu olan bu yapıtaşlarının hem sayıca hem de kalite anlamında artmasını sağlar.  Uygulamanın yapıldığı bölge ve probleme göre mikro iğnelerin cilde etki etme derinlikleri, radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızının ayarlanabilmesi tedaviden optimum sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

Scarlet-X hangi problemlerde etkilidir?  

Scarlet-X, özellikle cilt elastikiyetini ve kalitesini artırma, cildi canlandırma, gözeneklerin görünümünü küçültme, melazma ve kızarıklıkların tedavisinde etkili bir sistemdirb. Ciltteki ton farklılıklarını gidererek daha homojen bir ten rengi yaratmak.  güneş lekelerini gideren, akne izleri iyileştirilmesinde. Daha derin epidermiste ve yüzeyel dermiste bulunan ince çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi, cilt tonunun aydınlatılmasında, cildin daha genç ve dinamik bir görünüm alması, yüz kontörünün belirginleşmesi, geniş gözenek tedavisinde olumlu sonuçlar almamızı sağlayan teknolojiler arasında yerini almıştır.

Kimlere uygulanabilir?

Scarlet-X yüzdeki tüm yaşlanma belirtilerine karşı etkin bir tedavi arayan herkes bu işlem için doğru aday. Cildin elastikiyetini artırmanın yanında, yüzdeki sarkık ve yüzdeki yorgun ifadeyi tedavi etmek, boyun ve dekolte bölgesinde de cilt kalitesini artırarak sarkmaları toparlamak, yine yüzde kırışıklıkları azaltarak pürüzsüz bir sonuç elde etmek, sivilce ve akne izlerinin, genişlemiş gözenekleri azaltmak isteyen herkez bu tedavisi için de uygundur.

Ağrılı bir uygulama mı?

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik bir krem sayesinde uygulamın nispeten konforlu geçmesi sağlanır.

Tedavi kaç seanstan oluşur?

Üç -dört haftalık bir aralıkta üç ila dört seans arası,  cildin duruma ve ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı belirlenir. İlk seanstan itibaren hemen ciltte üzerinde yarattığı fark görülür ve etkisi her seanstan sonra kademeli olarak artar. Yıllar içerisinde kollajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kollajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç, dinamik bir görünüm elde eder. Etkisi bir yıl civarında sürüyor, ihtiyaç duyulduğunda 1 sene sonra tekrar seanslar ile cilde, kollajen üretimini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Uygulama süresi ne kadardır?

İşlem hastanın ihtiyacına  ve uygulanacak bölgeye göre 30-45 dakika kadar sürmektedir. Migro iğneler özel bir başlık yardımıyla dermis ve epidermis tabakalarına ulaşıyor ve işlemin yarattığı olumlu etkiler ciltte hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar.

Uygulama sonrası herhangi bir bakım gerekir mi?

Uygulama sonrasında 1-2 saat sonrasında geçen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

Uygulama sonrasında yan etki oluşur mu?

Scarlet X uygulaması esnasında ve sonrasında harhangi bir  yan etki oluşmaz. Mikro iğne teknolojisi sayesinde uygulama sonrasında morarma, kanama oluşmaz ve iğne izi kalmaz. Seans sonrası ciltte kısa süreli bir kızarıklık meydana gelmesi beklenen bir etkidir. 

Ne tür sonuçlar bekleyebilirim?

Herkes için sonuçlar değişse de hastaların bir çoğu, uygulama sonrasındaki bir kaç gün içinde cilt dokularında belirgin bir iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz göründüğünü bildiriyorlar. Ciltte kolajen üretimi, bir süre gerektirdiğinden tedavinin sıkılaştırma etkisi zamanla ortaya çıkıyor ve giderek artıyor.  

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...