Cilt Güzelliğinde Scarlet X

Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…                                                           

Cildimizin yıllar içerisinde elastikiyetini kaybetmesinin birçok sebebi bulunuyor. Güneşe maruz kalma, UV ışınlarının yarattığı hasar, çevresel ve genetik faktörler…. Bunların hepsi doğal yaşlanma sürecine katkıda bulunan, nasıl yaşlanacağınızı belirleyen etkenlerdir. Anti-aging dünyası bu süreci yavaşlatmaya, hatta geri döndürmeye yönelik etkili çözümler sunuyor. Estetik platform neştersiz, iyileşme süreci gerektirmeyen tedavilere doğru yönelirken, yüzünüzün, cildinizin görünümünde gözle görülür bir fark yaratan, yaşlanma sürecini geri çeviren tedavilere imza atıyor.

Özellikle birçok özelliğin tek cihazda toplandığı, kapsamlı bir kullanım alanı sunan. cildin görünümünde belirgin bir fark yaratan teknolojiler daha çok tercih ediliyor. Bunlar sadece zamanı geri çevirmekle kalmıyor, cildin yaşlanmanın etkilerine karşı daha dirençli olmasını da sağlıyor.

Cilde genç bir görünüm veren ve yüzün doğal ifadesini bozmadan yılları geri  çeviren Scarlet X, zamanın ve çevresel faktörlerin yarattığı izleri silmede etkili bir teknoloji.  Scarlet-X sistemi ile aynı seansta  uygulanan somon DNA aşısı ile kombine edildiğinde alınan sonuçlar da daha başarılı oluyor ve ortaya son derece etkili bir anti-aging tedavi çıkıyor. 

Scarlet X Farkı

Epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistemin diğer teknolojilerden farkı, cilt altına özel tasarlanmış mikro iğnelerle radyo frekans dalgaları iletmesidir. Hem iğnelerin cillte yarattığı hasar hem de cildin derin tabakalarına gönderilen termal enerji  cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikler. Mikro iğnelerin cilt altına gönderdiği enerji dermis tabakasında bulunan ve cilde gergin, sıkı görümünü veren kolajen ve elastin liflerini uyarır.  Tedavinin olumlu etkilerini ilk seanstan sonra gözlemlemek mümkün olsa da kalıcı ve optimum sonuçlar için üç, dört hafta arayla üç-dört seans gerekir. Tedavi tamamlandıktan sonraki birkaç ay boyunca işlemin olumlu etkileri giderek artmaya devam eder.

Scarlet X teknolojisiyle ilgili merak ettiğiniz her şey

Sistem nasıl çalışıyor?

Scarlet-X, başlığında  bulunan 25 adet mikro iğne ile cilt altına radyofrekans (RF) dalgaları verecek şekilde tasarlanmıştır. Kişiye özel tek kullanımlık başlıkta yer alan mikro iğneler ile iletilen radyofrekans dalgaları 0,3mm-4mm derinliğe kadar inerek cildin üst ve  alt katmanlarına ulaşır. Bu enerji cildin derin tabakalarında yeni kolajen ve elastin liflerinin oluşmasını tetikleyerek, cildin gençliğinden sorumlu olan bu yapıtaşlarının hem sayıca hem de kalite anlamında artmasını sağlar.  Uygulamanın yapıldığı bölge ve probleme göre mikro iğnelerin cilde etki etme derinlikleri, radyofrekans dalgalarıyla cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızının ayarlanabilmesi tedaviden optimum sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

Scarlet-X hangi problemlerde etkilidir?  

Scarlet-X, özellikle cilt elastikiyetini ve kalitesini artırma, cildi canlandırma, gözeneklerin görünümünü küçültme, melazma ve kızarıklıkların tedavisinde etkili bir sistemdirb. Ciltteki ton farklılıklarını gidererek daha homojen bir ten rengi yaratmak.  güneş lekelerini gideren, akne izleri iyileştirilmesinde. Daha derin epidermiste ve yüzeyel dermiste bulunan ince çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesi, cilt tonunun aydınlatılmasında, cildin daha genç ve dinamik bir görünüm alması, yüz kontörünün belirginleşmesi, geniş gözenek tedavisinde olumlu sonuçlar almamızı sağlayan teknolojiler arasında yerini almıştır.

Kimlere uygulanabilir?

Scarlet-X yüzdeki tüm yaşlanma belirtilerine karşı etkin bir tedavi arayan herkes bu işlem için doğru aday. Cildin elastikiyetini artırmanın yanında, yüzdeki sarkık ve yüzdeki yorgun ifadeyi tedavi etmek, boyun ve dekolte bölgesinde de cilt kalitesini artırarak sarkmaları toparlamak, yine yüzde kırışıklıkları azaltarak pürüzsüz bir sonuç elde etmek, sivilce ve akne izlerinin, genişlemiş gözenekleri azaltmak isteyen herkez bu tedavisi için de uygundur.

Ağrılı bir uygulama mı?

Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik bir krem sayesinde uygulamın nispeten konforlu geçmesi sağlanır.

Tedavi kaç seanstan oluşur?

Üç -dört haftalık bir aralıkta üç ila dört seans arası,  cildin duruma ve ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı belirlenir. İlk seanstan itibaren hemen ciltte üzerinde yarattığı fark görülür ve etkisi her seanstan sonra kademeli olarak artar. Yıllar içerisinde kollajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kollajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç, dinamik bir görünüm elde eder. Etkisi bir yıl civarında sürüyor, ihtiyaç duyulduğunda 1 sene sonra tekrar seanslar ile cilde, kollajen üretimini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Uygulama süresi ne kadardır?

İşlem hastanın ihtiyacına  ve uygulanacak bölgeye göre 30-45 dakika kadar sürmektedir. Migro iğneler özel bir başlık yardımıyla dermis ve epidermis tabakalarına ulaşıyor ve işlemin yarattığı olumlu etkiler ciltte hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar.

Uygulama sonrası herhangi bir bakım gerekir mi?

Uygulama sonrasında 1-2 saat sonrasında geçen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

Uygulama sonrasında yan etki oluşur mu?

Scarlet X uygulaması esnasında ve sonrasında harhangi bir  yan etki oluşmaz. Mikro iğne teknolojisi sayesinde uygulama sonrasında morarma, kanama oluşmaz ve iğne izi kalmaz. Seans sonrası ciltte kısa süreli bir kızarıklık meydana gelmesi beklenen bir etkidir. 

Ne tür sonuçlar bekleyebilirim?

Herkes için sonuçlar değişse de hastaların bir çoğu, uygulama sonrasındaki bir kaç gün içinde cilt dokularında belirgin bir iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz göründüğünü bildiriyorlar. Ciltte kolajen üretimi, bir süre gerektirdiğinden tedavinin sıkılaştırma etkisi zamanla ortaya çıkıyor ve giderek artıyor.  

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…