Dondurarak Zayıflama CoolSculpting

Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan CoolSculpting, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir teknolojidir. Tek seans uygulanan ve yağları dondurarak yok eden CoolSculpting tedavisi gözle görünür bir incelmeyi mümkün kılar.

Vücutta belli bölgelerde gereğinden fazla var olan ve toplanan yağlanma, herhangi bir ameliyat yapılmaksızın, dondurarak yağ hücrelerini kırma esasına dayalı FDA onaylı yöntem ile yok ediliyor. Yurt dışında yapılan bilimsel bir çalışmada, 3 ila 5 yaş arası fazla buz dondurma yiyen çocuklar yanaklarında çökme meydana geldiği gözlendi. Aynı şekilde soğuğa maruz kalan jokeylerin bacaklarının öngörülemeyen biçimde inceldiği belirlendi. Boston General Hospital Hastanesinden Dr. R Rox Anderson ve Dr. Dieter Manstein, bu bulgulardan yola çıkarak kontrollü biçimde uygulanan düşük ısının bölgesel incelme sağlayıp sağlamayacağını araştırmaya başladılar.

2005'te başlayan gözlem grupları ile düşük ısının yağ hücrelerini kalıcı ve kontrollü biçimde yok ettiği belirlendi ve Zeltiq CoolSculpting teknolojisi ABD ve Kanada başta olmak üzere birçok ülkede uygulanmaya başlandı. Sağlık alanında en prestijli merci kabul edilen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına sahip olan yöntem, bölgesel yağlar için soğuk şekillendirme teknolojisi ile çalışan ilk sistem olma özelliği taşıyor. Tüm bu bulgular üstüne geliştirilen yağ eritme yöntemine soğuk lipoliz deniyor. Ve FDA onaylı tek soğuk lipoliz sistemi CoolScupting geliştirildiği ilk günden bu yana tüm dünyada 7 milyondan fazla hasta üzerinde uygulandı ve bu teknolojinin etkinliğini kanıtlayan yaklaşık 100 tane bilimsel yayın bulunuyor.

Nasıl etki eder?
Yağ kırma yöntemi olarak bilinen CoolSculpting uygulamasında yağ hücreleri dondurularak ortadan kaldırılıyor. Uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaşıyor. Sistem tedavi yapılan bölgedeki, yağ hücrelerinin -4 ile -5 dereceye kadar dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Bölgesel fazlalığınızın olduğu yer belirlendikten sonra ciltte donma hasarı olmasını engelleyen özel jel peder yerleştirilir ve hafif bir vakum ilgili bölgeyi uygulama başlığının haznesi içine çeker. İşlem sırasında cihaz yağ tabakasının bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde soğutarak hücre ölümünü başlatıyor. Cryolipolysis teknolojisi ile soğutulan yağ hücreleri soğukta yaşayamadıkları için uygulama yapıldıktan sonra yavaş yavaş eriyerek karaciğer yardımıyla vücuttan dışarı atılır.

Hangi bölgelere uygulanır?
Uygulama öncesi herhangi bir hazırlığa, anestezi, krem vb. ne ihtiyaç duyulmayan CoolSculpting'i her bölgeye tek seans uygulamak yetiyor. Vücudun birçok bölgesinde güvenle uygulanabiliyor love handle denen bel kenarındaki yağ fazlalıklar, çene altı, kollar, üst ve alt karın, bacaklar, göbek, kalça, sırt ve sutyen altı katmanları.

Nasıl bir işlemdir?
Uygulama sırasında uygulanacak bölge veya bölgeler doktorunuz tarafından belirlendikten sonra cildinizin üzerini jel pedle korunarak kaplanır, vakumlu bir kapsülün içine çeker ve yarım saat sürecek tedavisine başlar. Tedavi sırasında cihaz yağ hücreleri bulunduğu alanı kontrollü bir şekilde dondurur, fizyolojik olarak cilt altı yağ dokusunu artı +4 ile -4 arasında değişen ısılarda soğutmak donma etkisi yaratır. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor. Son derece konforlu bir tedavidir, sadece hasta işlemin ilk üç-dört dakikasında vakumlama yüzünden hafif bir sızı hissedilir. Uygulama sonrasında jel pedlerle korunan ciltte yüzeyinde hafif bir kızarma dışında hiçbir iz kalmaz. Cryolipolysis teknolojisi ile donan yağ hücrelerindeki değişiklik iki hafta içerisinde başlar.

Uygulama sonrası
Uygulama sırasında ve sonrasında hastalar ağrı hissetmezler. İşlem biter bitmez sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulduğu tedavi alanına göre kullanılacak başlığa göre 35-75 dakika sürer ve tek bir seans yeterli oluyor. Uygulama sonrası uygulama yapılan bölgede soğukluk, birkaç gün sürecek bir kızarıklık ve hassasiyetin görülmesi son derece normaldir.

Etkisi ne zaman görülür?
CoolSculpting uygulanan bölgedeki incelme iki hafta sonrasında ortaya çıkmaya, işlem yapılan bölge küçülmeye başlar. İşlemin nihai etkisi için 2-3 ay kadar bir süre geçmesi gerekir. Bu bölgedeki uygulama sonucu yağ hücrelerinin %20-%30 kadarı donarak ölür ve bu hücreler bir süre sonra vücudumuzun doğal temizlenme sistemi olan lenf sistemi ile vücuttan atılır. Bu teknoloji sayesinde hiçbir cerrahi işlem olmaksızın cilt altındaki yağ hücrelerine müdahale etmek artık mümkündür. Bölgesel fazlalığın olduğu yerdeki yağ hücrelerinin önemli bir kısmı tamamen ortadan kalktığı için tedavinin etkisi kalıcıdır.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • 24 Soruda Soğuk Lipoliz Uygulamasını Keşfedin

  24 Soruda Soğuk Lipoliz Uygulamasını Keşfedin CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi hakkında kafanızı kurcalayanlar, 24 soruyla merak ettiklerinizi cevapladık…

 • EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt Neo mu yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti

  Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti CoolSculpting teknolojisi ile erkeklerde özgüveni olumsuz etkileyen meme büyüme problemini tek seansta çözmek mümkün.

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Dünyanın en çok tercih edilen bölgesel incelme teknolojisi CoolSculpting hakkında her şey… Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • CoolSculpting Dondurun Gitsin

  CoolSculpting Dondurun Gitsin Vücut şekillendirme sistemlerinde CoolSculpting teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.