Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

Aktris Kristin Davis son yılların en popüler bölgesel incelme teknolojisi olan CoolSculpting ile izlenimlerini Instagram hesabında paylaştı. Davis de milyonlarca kişi gibi egzersiz ve diyete dirençli fazlalıkları için CoolScupting tedavisinden faydalananlardan.

CoolSculpting, Harvard Tıp Fakültesi’nde 2008 yılında geliştirilmiş bir sistem. Güvenliği ve etkinliği FDA tarafından da onay almış olan teknoloji ameliyatsız ve iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bir tedavi olanağı sunuyor. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini soğutarak etki eden CoolScupting, yağ hücrelerinin donarak kristalize olmasına neden oluyor. Ölen yağ hücreleri bir süre sonra doğal yollardan vücuttan atılırken siz de çok daha biçimli ve ince bir siluete kavuşuyorsunuz.

Egzersiz ve diyete dirençli fazlalıklarda etkili olan CoolSculpting teknolojisi 8 farklı bölgedeki inatçı yağ dokusunu tedavi etmede FDA onayını aldı: Karın, basen, kalça, sutyen hattı, üst kollar, sırt ve gıdı.

Bu tedavi için en uygun adaylar ideal kilosuna yakın olduğu halde silueti bozan inatçı bölgesel fazlalıklardan şikâyetçi olanlardır. Tedavi tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20-%25 kadarını yok eder.

Söz Kristin Davis’te…
“Bir ay önce uygulamayı yaptırmak için Dr. Grant Stevens’in Los Angeles’taki muayenehanesine gittim. Öncelikle işlemin hiçbir aşamasının rahatsız edici ya da acı verici olmadığını belirtmek istiyorum. Cihazın aparatının yaptığı vakumlama önce bir nebze şaşırtıcı gelse de hemen alıştım bunun amacı uygulama yapılan bölgenin doğru şekilde soğutulması. Sonra soğuğu gerçekten hissetmeye başlıyorsunuz, ama sadece tedavi edilen yerde. Ve birkaç dakika sonra o bölge uyuşuyor. Sonra ister dergi karıştırabilirsiniz, ister televizyon seyredebilirsiniz. Ben televizyon seyrettim. 35 dakika çabucak geçiyor. Tedavi bittikten sonra uygulama yapılan bölgeye masaj yaptılar. İşlem bittiğinde cildimde biraz kızarıklık ve uyuşma hissi vardı. Klinikten çıktıktan sonra günlük rutinime devam ettim. Kızımı okuldan aldım ve eve döndük. Tüm bunları yaparken herhangi bir işlem yaptırmış olduğumu tamamen unuttuğumu söyleyebilirim. Akşam kızımı yatırırken, ‘Nasıl görünüyor bir bakayım’ diye düşündüm’. O uykuya dalar dalmaz tedavi edilen bölgeye bir göz attım ve kızarıklık tamamen geçmişti. Her şey normal görünüyordu, sadece bir parça uyuşukluk hissi vardı. Dört gün sonra, jean pantolonumu denediğimde sonuçlar gerçekten şok ediciydi. Oluyorlardı! Sonuçları tam anlamıyla görmek için üç ay geçmesi gerektiğini söylemişlerdi. Bu sürenin sonunda parçalanan yağ hücreleri tamamen vücuttan atılmış olacakmış. O kadar heyecanlandım ki. Pantolonumun sadece dört günde bile daha rahat olmasına inanamadım. Üç ayın geçmesini sabırsızlıkla bekliyorum.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...