Daha Seksi Kalçalar

Dolgu enjeksiyonu ile daha çıkık, daha seksi ve biçimli bir popoya sahip olmak mümkün hem de sadece dakikalar içinde. Bikininizin içinde kendinizi daha çekici hissetmek için, bu basit ama etkisi büyük dokunuş hakkında bilmeniz gereken her şey…

1960’lı yılların güzellik kavramının belirleyicilerinden biri hiç kuşkusuz ünlü İngiliz model Twiggy’dir. Twiggy’nin zayıf, çocuksu ve düz hatlarına sahip olmak arzusuyla kendisini açlığa mahkûm eden kadınlar artık geçmişte kaldı. Bu değişimin en ikonik örneği ise Jennifer Lopez’dir. Ünlü aktrisle birlikte artık kıvrımlar hiç olmadıkları kadar çekici görünmeye başladı. Son yirmi yılda yıldızı parlayan kadınsı kıvrımların olmazsa olmazı ise kalçalar ya da namı diğer Brezilya poposudur. İsmini ırksal olarak çıkık bir popoya sahip olan Brezilyalı kadınlardan alan bu trend, güzellik endüstrisini yeni bir estetik müdahale ile tanıştırdı: Popo estetiği.
Daha çekici kalçalara sahip olmak isteyen kadınlar için estetik cerrahi temel olarak iki seçenek sunuyor. Bunlardan ilki kalça protezleri, diğeri ise vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ dokusunun kalçalara enjekte edilmesi kıvrımlı hatlarıyla tanınan Kim Kardashian’ın seçimini ikinciden yana kullandığını da yeri gelmişken ekleyelim.
Peki, ya neşter altına yatmak istemiyorsunuz? Neyse ki üçüncü bir seçenek daha var. Sadece 45 dakikada daha seksi kalçalara sahip olmak mümkün hem de sahnede ameliyat, kesi izi, anestezi ve iyileşme süreci olmadan. Yüze hacim vermek ve kırışıklıkları doldurmakta altın standart olan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalçalara şekil vermekte de son derece başarılı. Hyalüronik asit doğal olarak vücutta bulunan bir madde, özelliği ise moleküler ağırlığının yaklaşık bin katı su molekülünü tutabilmesi.
Düz, basık kalçalara daha kalkık, biçimli ve çekici bir görünüm vermek için kullanılan dolgu maddeleri aynı yüze uygulananlar gibi hyalüronik asit bazlı. Ancak bu molekülün daha yoğun bir formu kullanılıyor, çünkü yüzden farklı olarak kalça bölgesini şekillendirmek için daha fazla hacim yaratmaya ihtiyaç var.

Merak ettikleriniz…
Kalçaları biçimlendirmek için uygulanan dolgu maddesi enjeksiyonlarından kimler faydalanabilir?
Daha biçimli kalçalara sahip olmak isteyen, poposunun düşük ya da basık olmasından şikâyetçi olan herkes.

Diğer yöntemlerle kıyaslandığında avantajları nedir?
Diğer yöntemlerin aksine cerrahi bir müdahale değildir. Sonrasında ödem, morluk gibi problemler yaşanmaz. Kalça protezi ve yağ dokusu enjeksiyonuyla kıyaslandığında kalçalarda istenen formu yaratmak konusunda daha kişiye özel sonuçlar almayı mümkün kılar. Uygulama yapılırken hastanın istediği görünüm konusunda uzmanla birebir iletişimde olabilmesi önemli bir avantajdır. Bu yöntem konusunda deneyimli bir uzman, doğru noktalara, doğru miktarda enjeksiyon yaparak kalçadaki kusurlara müdahale edebilir, kalçayı yeniden şekillendirebilir.

Kalça şekillendirme için dolgu enjeksiyonu yaptırırsam, aynı işlemi ne zaman tekrarlamam gerekir?
Bu dolguların kalıcılığı 2-3 senedir. Dilerseniz bu sürenin sonunda yeniden dolgu enjeksiyonu yaptırabilirsiniz.

İşlem sırasında acı ya da ağrı duyar mıyım?
Konforlu bir işlemdir. Öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür, bu da işlemin rahat geçmesini sağlar.

Sonrasında hemen sosyal hayatıma geri dönebilir miyim?
Evet. Diğer yöntemlerin aksine iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Dolgu enjeksiyonu yaptırıp birkaç gün sonra plaja gidebilir, bikini, mayo giyebilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun