Hydrafacial Cilt Bakımı Zararlı mı?

Candan soruyor
Hocam merhabalar ben 2 hafta evvel hydrafacial cilt bakımı yaptırdım cildimde alın ve yanaklarımda yoğun kızarıklık var ve geçmiyor nedeni ne olabilir ve bir zarar var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Candan Hanım. HydraFacial cilt bakım sistemi cilde yoğun nem veren, en hassas ciltlerde bile hassasiyete neden olmayan, nazik bir tedavidir. Kliniğimizde senelerdir uyguladığımız bu tedavinin böyle bir etkisine henüz rastlamadım. Bu yüzden sizde neden böyle bir kızarıklığa neden olduğunu bilemiyorum. Belki de size uygulanan tedavinin HydraFacial olmama ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız.
Ece soruyor
Cildim çok kuru olduğu için Hydrafacial yaptırmayı düşünüyorum. Hydrafacial cilt bakımı zararlı mı? Herhangi bir yan etkisi olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Hydrafacial cilde nem vermekte son derece başarılı bir cilt bakım sistemidir. Bakımın en önemli özelliği markaya patentli bir taşıyıcı teknoloji sayesinde nemlendirici ajanların, anti-aging maddelerin cildin alt katmanlarına kadar iletilmesidir. Hydrafacial cilt bakım sisteminin herhangi bir yan etkisi, zararı yoktur.
Yeşim soruyor
Merhaba bir güzellik salonunda Hydrafacial yaptırdım güzel gibi göründü. Sonunda kil maskesi yapıldı. Eve geldim cildim inanılmaz yanmakta şu an. Kil yapılır mı bu işlemde? Yoksa bu kurum sahtekarlık mı yapmakta. Işık verilmesi gerekirken o da olmadı, poşet gibi eldiven kullanıldı. Cevap verirseniz çok sevinirim. Yanma normal mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar HydraFacial tedavisi, cildin nem seviyesini artırmak, yaşlanma belirtilerini geri çevirmek için tasarlanmış bir cilt bakım sistemidir. Tedavi sırasında cildi çevresel faktörlere karşı koruyan, antioksidanlar, peptidler ile hyalüronik asit içeren süper serumlar kullanılır. HydraFacial tedavi protokolü kil maskesini içermez. Ayrıca Hydrafacial bakımı sonrası ciltte yanma, hassasiyet ve tahriş meydana gelmez. Bakımın en önemli özelliklerinden biri en hassas ciltlerde bile rahatça uygulanabilmesidir.
Feride soruyor
Hocam meme kanseri geçmişim var üç yıl önce radyoterapi ve kemoterapi aldım. Hydrafacial işleminde kullanılan mavi ışık ve kırmızı ışığın zararları var mı benim için? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Hydrafacial işleminde kırmızı ışık ya da mavi ışık kullanılması gerekmez. Zaten bu işlemde normalde ışık tedavileri yer almaz. Bazı kliniklerde Hydrafacial işlemi sonuçların daha etkili olması adına ışık tedavileriyle kombine edilebiliyor. Diğer yandan mavi ışık ya da kırmızı ışığın kemoterapi görmüş bir hastada uygulanmasında bir sakınca yoktur (tabii en doğrusu doktorunuza da danışmak olacaktır). Diğer yandan Hydrafacial’ın kendi başına da cildin nemini ve parlaklığını artıran, cildi yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli kılan etkili bir tedavi olduğunu da unutmayın.
Hemen Doktorunuza Sorun