Hydrafacial Cilt Bakımı Kimlere Uygun?

Gülbahar soruyor
Hydrafacial yaptırmak istiyorum. Bu cilt bakım sistemi kimler için uygundur ve hangi mevsim yapılması gerekir?
Dr. Mustafa Karataş
HydraFacial, yılın her döneminde her cilt tipine uygulanabilen bir cilt yenileme ve gençleştirme tedavisidir. Kliniğimizde, hastanın cildini detaylı biçimde analiz ediyor; cildin ihtiyaçlarını göz önünde tutarak tedavi seçimini hastayla birlikte yapmaya özen gösteriyoruz. Cilde herhangi bir zarar vermeyen HydraFacial tercih ettiğim cilt bakım sistemlerinden biridir. Kadın, erkek fark etmeksizin tüm yaş grupları ve tüm cilt tiplerinin farklı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlanmış üst düzey bir cilt yenileme olan işlem yaklaşık 45 dakika sürer. İşlem sırasında özel olarak formüle edilmiş solüsyonlarla, cilt yıpranmadan soyularak ölü hücrelerden derinlemesine temizlenir. Daha sonra peptid, antioksidan ve hyalüronik asit içeren solüsyonlar ile cilt onarılır ve beslenir. Leke ve kırışıklık tedavisi amaçlı uygulamalarda hastalara bir hafta ara ile dört altı seanslık bir kür planlanıyoruz. Alınan sonuçların korunabilmesi için de ayda bir tekrarlanmasını öneriyorum.
Elif soruyor
Merhabalar doktor bey. Cildim çok alerjik ve kuru, aynı zamanda güneş lekelerim de var kahverengi küçük küçük. Göz çevremde de ince kırışıklıklar mevcut. Yaşım 28. HydraFacial yöntemi ihtiyaçlarımın hangisine cevap verebilir? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Elif Hanım. HydraFacial cilde yoğun nem veren ve yaşlanma belirtileriyle savaşan etkili bir sistemdir. Özellikle cildinizdeki kuruluk için bu tedaviden fayda sağlayabilirsiniz. Lekelerin görünümü de hafifleyecektir. Diğer bir alternatif ise cildi nazikçe soyan ve en alerjik ciltlerde bile uygulanabilen PhFormula sistemidir. Hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşecektir. Göz çevrenizdeki ince çizgiler için minik bir doz botoks enjeksiyonundan sonuç sağlayacağınızı düşünüyorum. Bu tedavi göz çevresindeki ince ve hassas deriye nem ve vitamin dopingi veren ışık dolgusu ile desteklenebilir.
Cengizhan soruyor
Yüzümde sivilceleri sıktığım için gözenekler kaldı HydraFacial cilt bakımı bu uygulama gözenekleri kapatır mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Cengizhan Bey. HydraFacial cilde yoğun nem ve parlaklık veren bir cilt bakım sistemidir. Ama sorun gözenekler olduğunda daha etkili sonuçlar alabileceğiniz farklı sistemler mevcut. Bunların en etkililerinin başında Baybface ve Icon lazer geliyor. Bu lazer sistemleri ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Ancak bu tedavileri yaptırmak için sonbahar aylarını beklemeniz gerekiyor
Özge soruyor
Merhaba, HydraFacial tedavisi emzirme döneminde uygulanabiliyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özge Hanım. HydraFacial tedavisinin emzirme döneminde uygulamasında herhangi bir sakınca yoktur.
Hazal soruyor
Merhaba Hocam. Bu Hydrafacial işlemi aknelere iyi gelir mi? Ve akne dışında beyaz kapalı komodenleri yok eder mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hazal Hanım. HydraFacial tedavisi cildin nem seviyesini artırmak, cilde daha taze ve parlak bir görünüm vermede son derece başarılı bir tedavidir. Formülün içindeki antioksidanlar, anti-aging maddeler ve botanik özler sayesinde yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak gibi bir fayda da sağlar. Ancak akne tedavisinde akla ilk gelen cilt bakım sistemlerinden biri olmadığını söyleyebilirim. Aslında akne sorunu olan hastalara her zaman bir dermatoloğa başvurmalarını ve akne problemleri kontrol altına alındıktan sonra bu tür tedavilerden ya da lazer sistemlerinden faydalanmalarını öneriyorum. Aksi halde akne sorunu tetiklenebilir. Beyaz komodenlerde ise cildi nazikçe soyan bir peeling sistemi olan PhFormula ile başarılı sonuçlar aldığımızı söyleyebilirim. Ancak önerim önce bir dermatoloğa başvurmanız
Tülay soruyor
Merhaba hocam kaç gün önce hydrfacial için randevu almak istedim bir klinikten fakat yaz aylarında yapmadıklarını söyledi zararlı mı oluyor yaz mevsiminde yaptırmak?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. HydraFacial tedavisi dört mevsim uygulanabilen bir tedavidir. Hatta cilde yoğun nem verdiği için, yaz aylarında kurumaya eğilimi artan ciltlerde özellikle önerdiğimiz bir cilt bakım sistemidir. Uygulanan formül sadece sizin cildinizin ihtiyaçlarınıza göre tasarlanır. Bu da elde edilen sonucun etkisini artırır. HydraFacial tedavisinde cildin ihtiyacına bağlı olarak- nem seviyesini artıran, yaşlanma belirtilerini geri çeviren ve cildi çevresel faktörlere karşı koruyan, antioksidanlar, peptidler ile hyalüronik asit içeren süper serumlar kullanılır. Tedaviyle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Sultan soruyor
Yanak ve nazolabial bölgede dolgum mevcut 3 ay oldu yapılalı. Hydrafacial uygulayabilir miyim cildime? Dolgulara zarar verir mi acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sultan Hanım. Hydrafacial tedavisi yüze yapılan dolgulara herhangi bir zarar ermez. Hydrafacial cilt bakım sisteminin olumlu etkisi cilt üzerinde görülür, ancak dolgular cildin altına yapılır. Yani Hydrafacial tedavisi sizin korktuğunuz gibi dolgularınız üzerinde olumsuz bir etki yaratmaz.
Zuhal soruyor
Ordu’dan yazıyorum. Ben bu uygulamayı leke tedavisi için yaptırmak istiyorum. Burada bu makineyi alan bir yer var. Kullandığı serumla ilgili detaylı bir bir bilgi vermiyor. Bu uygulamada kullanılan serumun markası çok önemli midir Mustafa hocam?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zuhal Hanım. Kullanılan serumlar da yine Hydrafacial tedavisi için geliştirilmiş özel serumlardır. Bu tedavide öyle herhangi bir serum kullanılamaz. Lütfen Hydrafacial cilt bakım sistemini Türkiye’ye getiren distribütör şirketle temasa geçerek Ordu’ya bu sistemi satıp satmadıklarını, sattılarsa da nereye sattıklarını öğrenin. HydraFacial tedavisi Ortadoğu Medikal (www.ortadoguas.com) tarafından getirilmektedir. Böylece cildinize uygulanacak tedavinin gerçekten Hydrafacial tedavi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Size bu konuda detaylı bilgi vermemeleri düşündürücü. Üstelik bu bakımda tek bir serum, yani tek bir formül yoktur. Uygulanacak serum ya da serum karışımı hastanın ihtiyaçlarına göre belirlenir.
Nasibe soruyor
Merhaba, yaklaşık 2 ay önce bir kozmetik salonunda Hydrafacial yaptırmıştım. Uygulama sonrası cildimin daha çok hassaslaştığını fark ettim, cildin altında küçük sivilceler oluştu ve ayrıca yüzümde sürekli sıcaklık ve yanma hissi oluyor. Kozmetikçi hassas ciltler için de uygun olduğunu söylemişti. Sonrasında internette bunun bir anti-aging etkisi olduğunu ve 25 yaş altı önerilmediğini okumuştum, bu doğru mudur? Ben henüz 20 yaşındayım, cilde uzun vadede bir zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
HydraFacial sizin yaşınızdaki kişilere de uygulanabilen bir cilt bakım sistemidir. Bunun en önemli nedeni de formülün cildin ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesidir. Eğer cildinizin yaşlanmanın etkilerini geri çeviren bir içeriğe ihtiyacı yoksa nem artırıcı ajanlar ve antioksidanlarla zenginleştirilmiş bir formül uygulanabilir. HydraFacial tedavisinin ciltte hassasiyet yaratması beklenen bir etki değildir. Ya formül cildiniz ihtiyaçlarına uygun bir şekilde tasarlanmamıştır ya da uygulanan işlem HydraFacial cilt bakım sistemi değildir. Hydrafacial cilt bakım sistemini Türkiye’ye getiren distribütör şirket olan Ortadoğu Medikal- sitesine girerek (www.ortadoguas.com) tedavinizin yapıldığı kozmetik salonunda HydraFacial sistemi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yapılan tedavi ne olursa olsun uzun vadede olumsuz bir etki yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Özge soruyor
İyi aksamlar. Botox uygulaması yapıldıktan sonra HydraFacial uygulaması yapılabilir mi? Yapılabilirse ne zaman yapılmalıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özge Hanım. Botox sonrasında HydraFacial tedavisi yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak botox enjeksiyonu sonrasında en az birkaç gün, hatta bir hafta beklemenizi tavsiye ediyorum.
Hemen Doktorunuza Sorun