Sarkmış Göbek Ameliyatsız Nasıl Toparlanır?

Deniz soruyor
Doğumdan sonra karnım çok sarktı. Bir dönem spor da yaptım ama pek bir faydasını göremedim. Sarkmış göbek ameliyatsız nasıl toplanır?
Dr. Mustafa Karataş
EmSculpt tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu teknoloji yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların yoğun bir şekilde kasılmasını sağlar. Sadece 20 dakika süren tedavi ile karın kaslarınız egzersizle elde etmenin mümkün olmadığı bir derecede çalışır. Tek bir seans 20.000 mekik çekmekle eşdeğerdir. EmSculpt teknolojisinin bir diğer faydası da bazı kadınlarda hamilelik esnasında oluşan karın kaslarının ayrılması sorunun bir miktar hafifletmesidir. Ancak eğer bu soruna ciltteki aşırı elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa hayalinizdeki dümdüz karına ancak estetik ameliyatla kavuşabilirsiniz.
Sedalet soruyor
İyi geceler. Göbek sarkması için yapılacak işlem ne kadar acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Önce göbek sarkmasına katkıda bulunan sorunlar tespit edilmeli, sonra da buna uygun bir tedavi planı çıkarılmalı. Eğer sarkıklığa neden olan problem karın kaslarındaki gevşeme ise en etkili tedavi Emsculpt teknolojisidir. Karın kaslarının egzersizle dahi mümkün olacak şekilde kasılmasını sağlayan bu sistem karın bölgesinin toparlanmasında, forma girmesinde ciddi fayda sağlar. Eğer soruna ciltteki elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa en etkili sonuçlar için tedavinin Thermage Body gibi cilt sıkılaştıran, cilt kalitesini artıran bir teknoloji ile desteklenmesi gerekir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Büşra soruyor
Hocam merhabalar. Karın buruşukluğu nasıl düzeltebilirim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Büşra Hanım. Tek seanslık Thermage Body tedavisinden faydalanabilirsiniz. Thermage Body cildi kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek hem cildi sıkılaştırır hem de cilt kalitesini artırır.
Pervin soruyor
Merhabalar. Şimdi hocam bir yıl önce sezaryen oldum Ama göbeğim hala kaldı, sarkık halinde. Sizce nasıl gider? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pervin Hanım. Bu sorun genelde hamilelikte meydana gelen karın kasındaki ayrılmadan ve karın kaslarının gerilmeye bağlı olarak formunu kaybetmesinden kaynaklanır. Daha düz bir karın bölgesi için EmSculpt Neo tedavisinden faydalanabilirsiniz. Bu yeni nesil teknoloji karın kaslarını egzersizle bile mümkün olmayacak derecede çalıştırırken, karın kası ayrıklarını %20 oranında azalttığı bilimsel olarak gösterilmiştir. EmSculpt Neo yağ yakımını da artırarak daha ince, sıkı ve düz bir kadın bölgesi yaratmakta etkili bir tedavidir.
Hemen Doktorunuza Sorun