En Etkili Karın Sıkılaştırma Yöntemi Hangisi?

Aynur soruyor
Merhaba çok kilo alıp vermekten karın ve bacaklarımada hem yumuşama hem de selülit var. En etkili tedaviler hakkında bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aynur Hanım. Bacak ve karın bölgenize tek seanslık bir tedavi olan Thermage Body teknolojisi uygulanabilir. Bu sistem cildin alt dokularına ısı enerjisi göndererek cildin elastikiyetini artırır. Cilt sıkılaştığında karın bölgenizdeki portakal kabuğu görünümü de hafifleyecektir. Ancak ideali bacak bölgenize Thermage uygulaması yapmak, karın bölgenize ise hem cildi sıkılaştıran hem de selülit problemine etki eden VelaShape teknolojisi ile müdahale etmek olabilir. Hangi tedavi protokolünün izleneceğine ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında karar verilebilir.
Şebnem soruyor
Merhabalar; Sitenizde yağların ısıyla yok edilmesini sağlayan bir sistemle ilgili bir yazı okudum. Karnım ve üst bacaklarımın kenarlarında fazlalıklarım var. Bu işlem herkese uygulanabiliyor mu? Tek endişem acı eşiğim çok düşük, işlem sırasında ya da sonrasında ağrı, acı hisseder miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Şebnem Hanım. Kilo fazlası olmayan ama bölgesel fazlalıklardan şikâyetçi olan herkes Zeltiq CoolAdvantage tedavisinden faydalanabilir. Diz içleri, iç bacak, basen ya da kalçalardaki diyet ve egzersize dirençli fazlalıklarda etkili sonuçlar sağladığı klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir sistemdir ve herkes tarafından rahatça tolere edilir. Hastalarımdan aldığım geri dönüşler tedavinin gayet konforlu geçtiği yolunda. Öncesinde anestezik krem uygulanmasına gerek duyulmaz.
Günay Karaman soruyor
Merhabalar, Büyük çabalarla 8 kilo kadar verdim, ama karnım biraz sarktı. Acaba karnımı sıkılaştıracak ameliyatsız bir tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Günay Hanım, Vücuttaki elastikiyet kaybına müdahale etmek için Thermage Body teknolojisini tercih ediyorum. Eğer uygulama yapılacak bölgede yağ fazlalığı ya da selülit problemi yoksa sadece cilt sıkılaştırmaya yönelik bir lazer sistemi olan Thermage Body’yi kullanıyorum. Thermage cilt altına radyofrekans dalgaları göndererek cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlar. Tek bir seans uygulanan bu sistem cildin elastikiyetini artırır. Cilt daha sıkı, daha gergin bir görünüm alır. Karın bölgenizdeki sarkmanın çok fazla olduğunu belirtmişsiniz. Thermage Body karın bölgenizi toparlamakta ancak bir yere kadar etkili olabilir. Sarkmanın çok fazla olduğu durumlarda kesin sonuç ancak karın germe ameliyatı ile elde edilebilir.
Sultan soruyor
47 yaşındayım 67 kilodan 55 kiloya düştüm iki doğum yaptım karın bölgem her zaman bir sorundu şimdi kilo verince sarkma oldu Thermage gerçekten bu derinin toparlanmasında sıkılaşmasında fayda sağlar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Thermage CPT Body, özellikle kalça, bacak, karın ve iç kollarda başarılıdır. Cildin yapıtaşı olan sıkılığını sağlayan kolajenin tekrar yapılandırmanın tek yolu onu uyarmaktır. Thermage Body radyo frekans enerjisi ile cilde bu uyarı. Ancak şu unutulmamalı: İleri derece sarkmaları toparlamada Thermage doğru seçim değildir. Cildi bir miktar toparlayarak, sıkılaştırsa da bu durumda hastanın optimum etki elde edebileceği tek çözüm cerrahi müdahaledir.
Zeynep soruyor
Dümdüz Bir Karın yazınızda CoolSculpting, EmSculpt ve BodyFx sistemlerinden bahsetmişsiniz. Siz bu üç yöntemden hangisini önerirsiniz ve bu yöntemlerin ileride hamilelik durumuna zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zeynep Hanım. Yazıda da belirtildiği gibi burada önemli olan doğru hastaya doğru tedaviyi ya da tedavi kombinasyonunu uygulamaktır. Eğer karın bölgenizdeki başlıca problem yağ dokusu, yani diyete ve egzersize dirençli bölgesel fazlalık ise CoolSculpting tedavisi için uygun bir adaysınız demektir. Ancak bazı hastalarda esas problem yağ fazlalığı değil karın kaslarının gevşemesi ve formunu kaybetmesidir. Bu hastalarda optimum sonuçları EmSculpt tedavisi ile alıyoruz. İleri teknoloji odaklı radyo frekans sistemi olan BodyFx ise karın bölgesindeki ciltlerinde elastikiyet kaybı olan hastalarda başarılı sonuçlar veriyor. Bu sistem karın bölgesindeki yağ hücrelerini eritmeye de yardımcı oluyor. Ama uzmanlık alanı bölgesel fazlalıklar olan CoolSculpting tedavisi kadar değil. Mesela bir hastanın hem karnındaki cilt elastikiyetini kaybetmişse hem de bu bölgede ciddi anlamda yağ birikimi varsa böyle bir hastada en başarılı sonuçları hem CoolSculpting hem de BodyFx tedavisini kombine olarak uyguladığımızda alıyoruz. Yani, bahsi geçen tüm teknolojiler FDA onaylı ve etkinlikleri kanıtlanmış sistemlerdir, ancak sonucun başarısını esas belirleyen doğru hastaya doğru tedavi ya da tedavi kombinasyonunu uygulamaktır. Bu tedavilerin hiçbiri ileride hamile kaldığınızda herhangi bir sorun teşkil etmez.
Seçkin soruyor
Merhabalar, yaşım 38 karın bölgemde yağ fazlalığım yok ama iki parmağımın arasında tuttuğumda gevşemiş cildim beni mutsuz ediyor. Düz ve sıkı bir karın için etkili olan karın sıkılaştırma yöntemi nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Eğer sadece “düz bir karın” isteniyorsa ve verilecek kilonuz yoksa (ya da çok azsa), EmSculpt karın kaslarını güçlendirmek için size iyi bir alternatif sunuyor. EmSculpt, yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji kullanarak etki ediyor. Bu güçlü enerji sayesinde tedavi edilen bölgedeki kasların kasılması sağlanmış oluyor. 30 dakika gibi kısa sürede kasların ortalama 20 bin kere kasılmasını sağlıyor. Kasların bu şekilde yoğun çalışması ise sadece vücuttaki kas yoğunluğunu artırmakla kalmıyor, aynı zamanda da uygulama yapılan bölgedeki yağ yakımını artırıyor. Tek bir seans uygulanan New Thermage CPT ciltteki kolajeni ısıtarak daha düzgün, daha sıkı bir cilt için yeni kolajen üreterek biçimlendirme sağlıyor. Cilt altına kontrollü olarak verilen radyo frekans enerjisi, cildin derin tabakasındaki liflerin kolajen moleküllerine ulaşarak bu lifleri kısaltıp gerginleştiriyor, dokularda sıkılaşma sağlıyor. Karın sıkılaştırmada başarılı sonuçları EmSculpt ve New Thermage Body sistemlerini bazen kombine olarak kullandığımızda alıyoruz. En uygun tedavi protokolü konsültasyon sonrasında netleşecektir. Muayene ücretsizdir.
Pınar soruyor
Merhaba, ben bilgi almak istiyordum ben 100 kiloydum. Şu an 77 kiloyum ve bacaklarımla kollarımda sarkma oldu. Vücudum çok yumuşadı. Bunun için ne tür tedavi uygulanabilir? Ve vermem gereken 15 kg daha var bu kiloları da verdikten sonra mı muayene olmam gerek? Yoksa şimdiden tedaviye başlayabilir miyim? Ve kalıcılığı ne kadardır? Veya en kalıcı olan tedavi hangisidir ve fiyatı aşağı yukarı ne kadardır teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. Sarkmanın nedenin doğru tespit etmek gerekiyor. Eğer sorun ciltse, Thermage Body uygulanabilir. Thermage vücut derisinin elastikiyetini artıran bir uygulamadır. Ancak bu tek seanslık tedavinin çok fazla sarkmış deriye fazla bir faydası olmaz. Soruna kaslarınızdaki gevşeme de eşlik ediyorsa tedaviyi EmSculpt teknolojisi ile kombine şekilde uygulayabiliriz. Ancak sizi muayene etmeden bu teknolojilerden fayda sağlayıp sağlayamayacağınızı söylemek mümkün değil.
Hemen Doktorunuza Sorun