Doğum Sonrası Karın Sıkılaştırma

Sevinç soruyor
Merhaba, iyi günler, ben 26 yaşındayım bir doğum yaptım, doğum sonrası kilolarım gitti ama karın bölgemde deformasyon oluştu, ne yapılabilir? Ne önerirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevinç Hanım, Thermage Body ya da VShape teknolojisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğuna ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Karın bölgenizde bölgesel yağlanma problemi varsa, yani sorun hem cildin elastikiyetini kaybetmesi hem de lokal fazlalık ise VShape size daha uygun bir sistemdir. Radyo frekans dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisiyle etki eden VShape hem yağ hücrelerini parçalar hem de cildin kolajen üretimini artırarak sıkılaşmasını sağlar. Tedavi 10-15 gün arayla yapılan 4-6 seanstan oluşur. Eğer karın bölgenizdeki sizi rahatsız eden deformasyonun nedeni cildin elastikiyetini kaybetmesi ise Thermage Body teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. Tek bir seans uygulanan Thermage sistemi sadece cildi sıkılaştırmaya yönelik bir sistemdir, cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak etki eder. Tedavinin optimum sonuçlarını görmek için 2-3 ay geçmesi gerekir.
Yeşim soruyor
Merhabalar. Yaklaşık bir buçuk yıl önce doğum yaptım göbek bölgemde sarkma ve yağlanma mevcut bunlardan cerrahi operasyon olmadan kurtulmak istiyorum. Nasıl yardımcı olabilirsiniz bana?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yeşim Hanım. VShape Body ve VelaShape gibi sistemlerden fayda sağlayabilirsiniz. Bu teknolojiler hem yağ dokusuna etki etme hem de cildi sıkılaştırma etkisine sahiptir. Söz konusu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yar almaktadır. Bir diğer alternatif ise iki farklı sistemi bir arada kullanmaktır CoolSculpting gibi sadece yağ dokusunu eritmek için tasarlanmış bir sistemle, Thermage Body gibi cildi sıkılaştırmak üzere uzmanlaşış bir sistem.
Dilara soruyor
Ben 4 sene içinde 3 doğum yaptım. Son iki tanesi sezaryen oldu. 23 yaşındayım. Bacaklarımdaki selülitlerden şikâyetçiyim ama öncelikli sarkmış olan göbeğim. Bunun için ne yapabiliriz ve fiyat nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Dilara Hanım. Karın bölgesindeki sarkma sadece ciltteki elastikiyet kaybından kaynaklanmayabilir. Hastalar genelde sorunun ciltteki elastikiyet kaybı olduğunu düşünse de, karın bölgesindeki deformasyona farklı faktörlerin de eşlik edebileceğini belirtmekte fayda var. Bu yüzden de optimum sonuçlar için hastanın ihtiyaçlarına göre oluşturulacak kombine bir tedavi protokolü gerekebilir. Cildi sıkılaştırmak için en etkili tedavilerden biri tek seans uygulanan Thermage teknolojidir. Hamilelik sonrasında karşılaşılan bir diğer problem de aşırı gerilmeye bağlı olarak karın kaslarında meydana gelen ayrılma ve buna bağlı olarak oluşan deformasyondur. Sizde de böyle bir durum söz konusu ise Thermage tedavisi karın EmSculpt sistemi ile kombine edilebilir. Kas dokusunu EmSculpt tedavisi birkaç gün arayla yapılan dört seanstan oluşur. Dördüncü seanstan iki-üç hafta sonra işlemin nihai sonucu ortaya çıkar. Kas dokusunu egzersizle mümkün olmayan derecede çalıştıran EmSculpt üzerine yapılan araştırmalar işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %16 civarında olduğunu gösteriyor. Bu da daha sıkı, düz bir karın, daha biçimli bir karın anlamına geliyor. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız bahsettiğim sistemlerle ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz.
Fatma soruyor
Merhabalar, Doğum yapalı bir yıl olacak fazla kilomdan kurtuldum ama karın bölgemde biraz gevşeme var. Tek seansta sıkışması için önereceğiniz bir tedavi varmı acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Doğum yapmış olmak bu bölgedeki derinin gevşemesine, kasların formunu kaybetmesine neden olur. Ne kadar ince olursanız olun karın bölgeniz formda görünmez. Bu durumdakiler tek seanslı işlemi Thermage sistemi iyi sonuçlar veriyor.
Şule soruyor
Merhabalar, doğum yapalı 9 ay kadar oldu kilom eskiye döndü ama doğumdan sonra karnımda sıkılık kaybı oluştu. Birçok sistem var ama ben hangi sistemi yaptıracağıma kadar veremedim benim için önemli olan karnımı sıkıştıracak ve tek seanslık bir tedavi olması önemli.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Birçok yöntem arasından hangisinin size uygun olduğuna karar veremiyor olabilirsiniz. Önemli olan, doğru seçim yapmak ve tedaviye başlamak! Doğum sonrasında oluşan sıkılaşma ve toparlama ihtiyacına çözümler sunan New Thermage CPT, cildi sıkılaştıran, daha düzgün görünüme ve hatların belirginleşmesine yardımcı olan bir tedavidir. New Thermage CPT, radyo dalgaları etkisiyle cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtıyor. Isınan lifler, ısı karşısında kısalıp kalınlaşınca bu dokunun bağlı olduğu cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde gerginleşiyor ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar toparlanıyor. Uygulama, cildinizin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakikayla bir saat arasında tamamlanıyor. Etkisini 1.5 yıl kadar süreyle devam ettiren tedavinin sonuçlarını ilk haftadan itibaren gözlemek mümkün. Tek uygulamalık New Thermage CPT, işlemi özellikle karın bölgesinin sıklaşmasına, sertleşmesine ve şekillenmesine yardımcı oluyor.
Levent soruyor
Mustafa Bey merhaba. Eşim en son doğum yapalı 5 yılı geçti. Doğum sonrasından dolayı ameliyatsız karın gerdirme yapmak istiyoruz. Eşim zayıf. Olabilirliği konusunda bilgi verir misiniz? Bir de göğüs dikleştirme düşünüyoruz. Lütfen bilgi ve ödeme şekli konusunda aydınlatır mısınız?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Levent Bey. Eğer sorun karın kaslarındaki gevşemeden meydana geliyorsa, eşiniz karın kaslarını optimum derecede çalıştırarak etki eden EmSculpt tedavisinden fayda sağlayabilir. Bu sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Ancak sorun ciltteki sarkmaysa ve bu sarkma fazlaysa maalesef ameliyatsız bir çözüm mümkün değil. Thermage Body gibi cilt elastikiyetini artıran bir teknolojiye de sahibiz. Vücutta hafif ya da orta derecede elastikiyet kaybı olan bölgelerde başarılı sonuçlar alıyoruz. Pek çok hastada iki teknolojinin bir arada kullanılması ile optimum fayda sağlamak mümkün oluyor. Ancak dediğim gibi bu cihazlar çok fazla sarkık deriyi toparlamakta fayda sağlamaz. Göğüs dikleştirmede etkili ameliyatsız bir çözüm yoktur, bir estetik cerraha başvurmanız gerekiyor.
Kübra soruyor
Geçen yıl doğum yaptım. Tüm fazla kilolarımı vermeme rağmen karın bölgemde sarkma var. Doğum sonrası karın sıkılaştırma için tavsiye edebileceğiniz bir tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
EmSculpt tedavisi ile karın bölgenizi forma sokabilirsiniz. Karın kaslarını egzersizle mümkün olmayan bir boyutta çalıştıran bu sistem, o bölgedeki yağ dokusunu azaltmada da fayda sağlar. EmSculpt ile ilgili detayı bilgi için internet sitemize bakabilirsiniz.
Ebru soruyor
Merhabalar hocam. 29 yaşındayım, boyum 162 cm kilom 56 iken hamile kaldım ve şu an 70 kilodayım. Doğumdan sonra zayıfladığımda karın sarkma sorunu yaşamaktan çok korkuyorum, sizce böyle bir şey olabilir mi? Çok üzülüyorum ama tatlıyı çok yedim. Tutamadım kendimi, bu süreci yönetemedim. Soruma cevap verebilirseniz çok mutlu olurum. Sağlıklı günler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ebru Hanım. Yaşınız genç olduğu için sarkma sorunu yaşayacağınızı düşünmüyorum. Hamilelik sonrasında en zor toplanan bölge genelde karın bölgesidir, EmSculpt teknolojisi ile özellikle doğum sonrasında karın bölgesindeki gevşeyen kasları toparlamakta gayet başarılı sonuçlar alıyoruz. Gerekirse bu tedaviden faydalanırsınız ki buna bile gerek kalmayabilir. Bu arada şunu da belirtmekte fayda var, fazla kilo aldığınızı düşünüyorsunuz ama hamilelikte on dört kilo almak gayet normaldir.
Ayla soruyor
Merhaba 8 ay önce sezaryen doğum yaptım ama bir türlü kilo veremiyorum. Özellikle göbeğimden çok rahatsız oluyorum cerrahi bir yöntem de istemiyorum. Nasıl gider bu göbeğim ve daha sıkı olması için yardımcı olur musunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Karın bölgesindeki yağ dokusunu eritmek için CoolSculpting tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Ancak doğumdan sonra karın bölgesindeki kaslarda da fazla gerilmeye bağlı olarak deformasyon meydana gelir. CoolSculpting tedavisini kasları sıkılaştırmak için geliştirilmiş Emsculpt teknolojisi ile desteklerseniz çok daha etkili bir sonuç alırsınız. Böylece karın bölgesinin görünümünü bozan iki soruna da müdahale edilmiş olur. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Seren soruyor
Bundan iki yıl önce doğum yaptım. Hamilelik sonrasında karnım çok sarktı. Doğum sonrası karın sıkılaştırmadan etkili bir teknoloji ya da tedavi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Karın bölgesinde hamileliğe bağlı kas gevşemesini toparlamakta en etkili teknoloji EmSculpt’tır. Karın kaslarını egzersizle bile mümkün olamayacak düzeyde çalıştıran EmSculpt, karın bölgesinin daha sıkı, daha gergin ve biçimli görünmesini sağlar. Karın kaslarını forma sokarken aynı zamanda yağ dokusunda da azalma sağlamak gibi bir etkisi de vardır.
Gülhan soruyor
Merhaba hocam 33 yaşındayım. 150 cm boyum 55 kg dayım. Özellikle iç bacakta ve doğum sonrası karın sarkıklık var. Mekik çekerken görüyorum yere doğru sarkıyor. Şekilsiz bir vücudum var. Balon gibi şişmiş inmiş gibi. Çok yumuşak bir vücut. Hangi sistemi önerirsiniz? Uzun süre kalamıyorum Türkiye'de az vaktim oluyor 2 hafta kadar. Saygılar
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülhan Hanım, Yüzme yürüyüş gibi egzersizlere daha fazla zaman ayırmayı deneyin. Bunlar tüm vücudu forma sokan, sıkılaştıran egzersizlerdir. Tabii hemen sonuç almayı beklemek yerine bunları düzenli olarak yapmaya ve bir rutin haline getirmeye çalışın. Zamanla daha sıkı bir vücuda sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Karın bölgesinde hamileliğe bağlı oluşan kas gevşemesini sıkılaştırmasını EmSculpt sistemi ile desteklemek daha çabuk ve daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. EmSculpt özellikle karın ve iç bacak bölgesinde son derece etkili bir tedavidir. Altı seanslık EmSculpt tedavisinin tamamlanması için 2 hafta yeterli olacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun