Ultherapy Nasıl Yapılır?

ultherapy-faceshdw

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu  Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5 mm ve 3 mm altına fokuslanmış  termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde,  doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ultherapy, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Uygulama sırasında neler hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda  herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır. Her tıbbı uygulama da olduğu gibi doktorunuz bu uygulama ile ilgili olarak da gerekli açıklamaları yapacaktır.

ulthera

Nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen  başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve lifting yapabilen Ulthera teknolojisi var.

Kimler Ultherepy’e uygun kişilerdir?

Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler Ultherapy uygulaması için uygun adaylardır. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, göz çevresinde kırışıklıkları olanlar, kısaca ‘olgun’ bir cilde sahip olan, yaşlanma belirtilerinin görülmeye başladığı, kendini henüz bir ‘cerrahi’ müdahale içinde hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.

1 yorum
Tuba
Merhabalar; 38 yasında kilolu olmayan bir bayanım. Butun yüzüme, alın, göz üstü etrafı, yanaklar, çene altı, boğaz ve boyun dahil Ulthera yaptırmak istiyorum. Ulthera nasıl uygulanıyor bilgi verirmisiniz
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tuba Hanım; Ultrason dalgaları taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt, cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. İstenilen uygulama alanlarında cildin 1.5 mm, 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur. Yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Ayrıca uygulama sırasında cilt ve cilt altı dokuları ekranda görüntülenerek doğru derinlikte doğru noktalara uygulama yapılması önemlidir.Uygulama sırasında ağrı kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İşlem sırasında kişiler iğnelenme, yanma hissi veya elektriklenme gibi bir his tarif etmektedir. Bununla birlikte çoğu hastada işlemden 45 -60 dakika önce verilen ağrı kesiciler yeterli olmaktadır.
Hemen Doktorunuza Sorun