Ultherapy Cihazı Kalitesi Nasıl Anlarım?

Nesrin soruyor
Merhabalar; Ulthera uygulanacak klinikteki cihazın kalitesini nasıl anlayacağız? Güven verici konuşmalardan sonra insan uygulamaya ikna olunuyor ve sonra sonuçlar beklendiği gibi olmayabiliyor? İzmir’de önerebileceğiniz iyi bir hekim ya da klinik var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nesrin Hanım klinikteki cihazın üstünde markası yazılıdır. İlk önemli referans budur. Daha da güvenilir bir bilgi için Ulthera sistemini Türkiye’ye getiren distribütör firmaya ulaşarak, makineyi İzmir’de sattıkları klinikleri öğrenebilirsiniz. Ulthera tek bir seansta cildin kalitesini ve sıkılığını artıran etkili bir sistemdir. Başarısı tüm dünyada pek çok hastada denenmiştir. Tabii hastanın hangi tedaviden fayda sağlayacağı da hekim tarafından iyi tahlil edilmelidir. Ciltteki sarkma çok fazlaysa ve cilt kolajen liflerini önemli oranda kaybettiyse hasta bu tedavi için iyi bir aday olmayabilir. Ancak hastanın gerçekçi beklentilere sahip olması son derece önemlidir. Ulthera etkisini hemen görebileceğiniz bir tedavi değildir. Nihai sonuçların alınması için 3-4 ay gibi bir süre geçmesi gerekir. Sistemin önemli artılarından biri bir seansın yeterli olmasıdır. Dilenirse birkaç sene sonra bir seans daha yapılabilir.
Türkan soruyor
Merhaba. 46 yaşındayım ve yaklaşık 9 ay önce göz çevreme Ulthera yapıldı… Göz kapağı düşüklüğü vs için.. Ancak işlemden memnun kalmadım. Alnımda yukarı çekmeye bağlı sanki yol gibi izler ve kaş üstümde bölgesel incelme, sanki kasta erime oldu… Bu sık görülen bir şey midir? Belirli bir süre daha geçince o bölge eski haline döner mi? Ulthera etkisi ne kadar devam eder? Çok teşekkür ediyorum...
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Türkan Hanım. Piyasada Ulthera olduğu söylenen ama aslında Ulthera olmayan sistemlerle tedavi yapılabiliyor. Öncelikle akla göz çevrenize uygulanan cihazın gerçekten Ulthera olup olmadığı geliyor. FDA onayına sahip olmayan bu tür cihazların istenmeyen yan etkilere yol açma riski vardır. Ulthera güvenli bir cihazdır ancak tabii ki işlemin doğru şekilde yapılması, bu tedavi konusunda eğitim almış kişiler tarafından uygulanması da son derece önemli. Protokollere uyulmadan yapılan tedaviler de böyle sonuçlar doğurabilir. Sonuçta göz çevresi son derece ince ve hassas bir dokuya sahiptir, eğer işlem deneyimli olmayan biri tarafından yapıldıysa ve cilt altına iletilen enerji cilt katmanları yerine altındaki yağ ve kas dokusuna etki ettiyse böyle sonuçlar ortaya çıkabilir. Ulthera botoks ya da dolgu maddesi gibi bir tedavi olmadığı için belli bir kalıcılık süresinden de bahsedilemez. Botoks ve dolguda uygulanan formülün metabolize olarak vücuttan atılma süresi aşağı yukarı bellidir. Ama lazer sistemlerinde fayda, cildin kolajen ve elastin üretimi tetiklenerek sağlanır. Cildin yapıtaşlarındaki bu artış da cildin sıkılaşmasını sağlar. Lazer tedavilerini cilt için bir egzersiz olarak düşünmek lazım, nasıl kas dokunuzu korumak için belli aralıklarla kası çalıştırmanız gerekiyorsa cilt için de durum aynı. Tedaviden iki sene kadar sonra ciltteki kolajen ve elastin üretimi yine düşmeye başladığında bir seans daha yapılabilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Ulthera Cilde Zararlı mı?
Hülya soruyor
Merhabalar; Ulthera’nin yüzü zayıflattığı ve daha sonra zaman içinde yüzün çöktüğü söyleniyor. Ne dersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım; Ulthera mikro-hedeflenmiş ultrason dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Tedavi sırasında uygulama başlığı cilde te... Daha Fazla