Buz Lazer Epilasyonla Tüylerden Kurtulun

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulup sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak hepimizin hayali. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde lazer epilasyon kadınların en çok tercih ettiği kalıcı epilasyon yöntemi olarak biliniyor. Hatta erkeklerin de lazer epilasyona olan ilgisinin her geçen gün arttığı biliniyor. En etkili ve kalıcı tüylerden kurtulma yöntemi olarak bilinen lazer epilasyon için en uygun dönem sonbahar ve kış aylarıydı yeni nesil teknolojilerle artık her mevsim kullanılıyor. Lazer epilasyonda en  önemli yenilik tüm cilt tiplerinde etkili olan Soprana Ice isimli yöntem. Yeni bir lazer teknolojisi BuzLazer en açık renkli ve ince kıllarda bile etki sağlıyor. Deneyimleyenler daha az acı hissettiklerini ve daha etkili sonuç aldıklarını söylüyor. Her cilt rengine her mevsim uygulanabilme özelliği olduğunu belirtelim.

Buz Lazer epilasyon nedir?

Lazer, genel anlamıyla tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık anlamına geliyor. Etkisini de şu şekilde gösteriyor; kıl köklerindeki melanin adı verdiğimiz renkli pigmenti tanıyarak, ısı enerjisine dönüşüyor ve kıl kökünü tahrip ediyor. Buz Lazer yöntemi, yapılan sık atışlar sayesinde kıl folikülünün yavaş yavaş ısıtıldığı bir yöntemdir. Cihazlarının soğutma özelliği de bulunduğundan epidermis de atış aralarında soğutulur, uygulaması acısız ve ağrısız bir teknik olarak dikkat çekiyor.  Epilasyon yöntemi, yapılan sık atışlar sayesinde kıl folikülünün yavaş yavaş ısıtıldığı bir yöntemdir.  Epilasyon cihazlarının soğutma özelliği de bulunduğundan epidermis de atış aralarında soğutulur. Böylece etki tamamen kıl folikülünü tahrip ederken canlı deriye yapılan etki ihmal edilebilecek kadar düşük olur. Bu sonuç da yanma hissi uyandırmayan bir epilasyon doğuruyor.  Epilasyonda atışlar tek tek yapılmadığından batma ve acı hissi de duyulmuyor. Atışlar cihaz başlığı deri üzerinde ütü gibi gezdirilerek yapılıyor. Buz  lazer epilasyon yöntemi, tıpkı derininize masaj yaparmış hissi uyandırarak, ağrısız, acısız ve yan etkisiz olarak 4 mevsim boyunca uygulanabilen tek lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer, 810 nm dalga boyundadır. Bu dalga boyu, diğer lazerlere göre ciltte daha derine iner. Cildin derinliklerine rahat inmesi derinde kıl bulunan bölgelerde avantaj sağlar. Dalga boyu uzun olduğu için koyu tenlerde bile rahatça uygulana biliniyor.

Nasıl uygulanıyor?

Lazer epilasyon birkaç süreçten oluşuyor. Önce alan temizleniyor, ardından bu alandaki tüyler kısaltılarak lazerle taranıyor. Lazer enerjisi deriden geçip kıl folikülündeki pigment tarafından emiliyor. Saniyeden kısa süre içinde tedavi edilen kıl folikülleri etkisiz hale getiriliyor. Diot lazerlerde son yıllarda ortaya çıkan ütüleme teknolojisi ile uygulama bölgesindeki cilt üzerinde ütüler gibi kaydırılarak enerji dağıtılır ve böylece tek atışlı diotlardaki ağrı hissi ortadan kaldırılmış olur. Hızlı ve kısa süreli seanslar alanın genişliğine bağlı olarak tedavinin süresi 5 ile 45 dakikaya kadar çıkabiliyor. Tüyler de 2-3 gün içinde kendiliğinden dökülüyor.

Buz Lazer epilasyon kimlere yaptırabilir?

Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Kızlarda 16- 18 yaşından itibaren kıl oluşumu tamamlanmışsa uygulama yapılabilir. Beyaz renkli kıllar renk pigmenti içermediğinden lazer epilasyondan etkilenmeyecektir. Hamilelik döneminde içerisinde uygulama yapılmamaktadır. Buz lazerler koyu ya da açık olmak üzere tüm cilt tiplerinde başarılı epilasyon sağlar.

Lazer epilasyonun kaç seans uygulanması gerekmektedir?

Vücudumuzdaki kıllar tüm bölgeler için aynı anda 3 farklı evrede bulunmaktadır. Bu evreler anajen (aktif), katajen (dinlenme) ve telojen (dökülme) olarak adlandırılır. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda geçer. Lazer epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle hiçbir cihazla tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün değildir. Tedavi süreci kişinin cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte vücut bölgeleri için ortalama 4 - 6 seans, yüz bölgesi için ortalama 5-8 seans sürer. Kullanılan ilaçlar, hormon bozukluğu gibi özellikli durumlar bu süreci arttıracaktır.

Her mevsimde epilasyon mümkün?

Buz Lazere epilasyonun , özellikle her mevsim uygulanabilen bir teknik. Acı hissedilmediğini ve ayrıca buz lazer epilasyon bronz ciltlere uygulanabildiği için epilasyon seansları bronzluğunuzun geçmesini beklemeden de yaptırılabiliyor. Yönteminin, koyu ciltlere, sarı veya kızıl tüylere sahip olanlara  yapılabiliniyor; ayrıca çok hassas bir bölge olan genital bölgenin de cilt tahrişi olmadan, yanmadan ve yaralanmadan acısız bir şekilde tedavi sağlanıyor

Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?

Lazer epilasyonun herhangi bir kalıcı yan etkisi yoktur. Uygulama sonrasında bazı ciltlerde kızarma ve hafif kabarma olabilir, birkaç saat veya çok hassas ciltlerde birkaç gün içerisinde düzelecektir. 

Lazer epilasyonda seanslar ne kadar sürer?

Lazer epilasyon uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre farklı sürede tamamlanır. Büyük alanlar ortalama 20-45 dakika sürebileceği gibi; bıyık, çene gibi küçük bölgeler 5 dakika gibi sürede tamamlanmaktadır.

Lazer epilasyondan sonuç alamama durumu olabilir mi?

Dünya üzerinde milyonlarca kişi lazer epilasyon ile istenmeyen kıllardan kurtulmak için lazer epilasyon tedavisi görmektedir. Uygulama yapılan bölgede tedavi sonunda ortalama % 80 oranında kılın yok olması, epilasyonu başarılı kılmaktadır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yeni Nesil Pürüzsüzlük Buz Lazer

  Yeni Nesil Pürüzsüzlük Buz Lazer BuzLazer (Soprano Ice) kıl köklerini dondurarak yok eden son derece konforlu ve etkili bir sistem. Bu yeni teknoloji ile tanışmak ve yazı pürüzsüz karşılamak için geri sa...

 • Erkeklerde Lazer Epilasyon

  Erkeklerde Lazer Epilasyon Erkek dünyasında bakımlı ve iyi görünmek şüphesiz kadınlar kadar zor değil. Ama bir denklem var ki, koşullar ne olursa olsun hiç değişmiyor. 

 • Kadınlarda ve Erkeklerde Lazer Epilasyon

  Kadınlarda ve Erkeklerde Lazer Epilasyon BuzLazer teknolojisiyle lazer epilasyon artık masaj konforunda, ayrıca yaz aylarında bronz tenlere uygulanabilmesi en büyük avantajlarındandır. 

 • Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Buz Lazer epilasyon yöntemi her renk cilt, en içte tüylerde bile etkilidir. Tüm dünyada ve Türkiye'de en çok tercih edilen sistemdir. Soprana Ice lazer kıl köküne ul...

 • Yeni Nesil Buz Lazer Epilasyon

  Yeni Nesil Buz Lazer Epilasyon İstemeyen tüylerden kurtulmanın en iyi ve kısa yolu lazer epilasyondur. Diğer yöntemlerin sonucunda sivilce problemiyle karşı karşıya kalanlar için daha iyi bir uygulama ...

 • Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon

  Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon En açık tüylerde, en ince etkili, acısız ve dört mevsim her ten rengine uygulanabilen Buz Lazer Epilasyon sistemi tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir teknoloji.