Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkek dünyasında bakımlı ve iyi görünmek şüphesiz kadınlar kadar zor değil. Ama bir denklem var ki, koşullar ne olursa olsun hiç değişmiyor. O denklem şu fazla tüy, eksilen karizma! Kimi zaman göğüs, göbek, kol hatta sırt bölgesindeki; tüylenme erkeklerin sadece özel hayatını değil, sosyal yaşantısını da sekteye uğratıyor.

Lazer epilasyon erkekler için korkulu bir rüyaydı mı?

Aslında erkekler lazer epilasyon tedavisini avantaj olarak görüyor. Tek sıkıntı onlar için "metroseksüel" diye tabir edilmesi. Bir çok erkek nedense metroseksüel kelimesinden korkuyor. Ancak fazla tüy sorununda klasik yöntemlere baş vurduklarında yapılacak işlemin ağrılı olması lazer epilasyon tedavisini daha çok destekliyor. Üstelik de bu uzun vadede etkili bir çözüm. Tedavinin hızla sonuç vermesi, erkeklerin ilk baştaki cesaretsizliğini kırıyordu.

Fazla miktarda tüylü bir erkeğe hangi tip lazeri öneriyor sunuz?

Derin yerleşimi, kalın kıl yapısı ve kalın kıl köküne sahip erkek cildinde seçilecek lazer tipi derine inmelidir. Ancak bu şekilde kıl köküne ulaşılabilir ve iyi sonuç alınabilinir. Ayrıca sık tüy, kıl dönmesi soruna neden olabilir. Kıl tipleri değişkenlik göstereceği gibi, cilt tipi de erkekten erkeğe farklıdır. Bu nedenle seçilecek lazer tipine karar verilirken uzmanınızdan fikir alıp ortak karar veriyoruz. Diode lazer bu anlamda hem yeterli derinliğe ulaşır, hem de konforlu bir tedavi şeklidir.

Peki işlem sonunda tüyler tamamen bitiyormu?

Bu durum herkesin hormonel dengesine ve kıl yapısına göre farklılık gösterir. Lazer epilasyon herkesin cilt reaksiyonu ve kıl yapısı, ayrıca DNA'sı farklı olduğundan kişiye özel uygulanır. Erkeklerde tüyleri sıfırlamak gibi bir istek olmuyor, naturel şekilde yoğunluğun azalması onları memnun ediyor.

Erkeklerin lazer epilasyonu, kadınlardan daha mı fazla acılı?

Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan modern cihazlardaki soğutma sistemleri de çoğu kişi için yeterli olmaktadır.

Peki bu işlemlerin  sonuçları nasıl?

Diode Lazer, oldukça iyi sonuçlar verir. Diode lazer BuzLazer yüz bölgesinde ve vücuttaki ince kıllarda etkili olduğu görülür.  Özellikle erkeklerde sırt, omuz, el, kol gibi kıl köklerinin derin yerleşimli olduğu bölgelerde çok iyi sonuçlar verir.

Neden lazer epilasyona başlamak için en uygun mevsim ?

Lazer epilasyon yaptırıldığı zaman bölgenin en az 3 hafta güneş görmemesi gerekir. Aksi halde lekelenmeye neden olabilir. Vücudu güneşten koruma yaz aylarında oldukça zor olabilir. Bu nedenle uygulama için sonbahar- kış mevsiminin tercih edilmesi gerekirdi. Yeni nesil epilasyon teknolojisi Soprana Ice (Buz Lazer) sistemi ile koyu ten ve bronzlaşmış tüm cilt tiplerinde için uygundur.

Teni çok esmer olan beyler, lazer epilasyon sırasında her hangi bir rahatsızlık yaşıyor mu?

Doğru lazer tercihi ile ten rengini koyu olan beyler de oldukça konforlu bir şekilde lazer epilasyon yaptırabilir. Diode lazer BuzLazer esmer beylere hem uygulama anında rahatsızlık vermiyor, hem de dalga boyu 810 mm olduğu için tedavide  iyi sonuçlar veriyor.

Bölgelerine göre seansların ortalama süresi ne kadar sürüyor?

Bölgelere göre 10 dakika ile 45 dakika arasında değişiyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yeni Nesil Pürüzsüzlük Buz Lazer

  Yeni Nesil Pürüzsüzlük Buz Lazer BuzLazer (Soprano Ice) kıl köklerini dondurarak yok eden son derece konforlu ve etkili bir sistem. Bu yeni teknoloji ile tanışmak ve yazı pürüzsüz karşılamak için geri sa...

 • Kadınlarda ve Erkeklerde Lazer Epilasyon

  Kadınlarda ve Erkeklerde Lazer Epilasyon BuzLazer teknolojisiyle lazer epilasyon artık masaj konforunda, ayrıca yaz aylarında bronz tenlere uygulanabilmesi en büyük avantajlarındandır. 

 • Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

  Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır Buz Lazer epilasyon yöntemi her renk cilt, en içte tüylerde bile etkilidir. Tüm dünyada ve Türkiye'de en çok tercih edilen sistemdir. Soprana Ice lazer kıl köküne ul...

 • Buz Lazer Epilasyonla Tüylerden Kurtulun

  Buz Lazer Epilasyonla Tüylerden Kurtulun Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulup sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak hepimizin hayali. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde lazer ...

 • Yeni Nesil Buz Lazer Epilasyon

  Yeni Nesil Buz Lazer Epilasyon İstemeyen tüylerden kurtulmanın en iyi ve kısa yolu lazer epilasyondur. Diğer yöntemlerin sonucunda sivilce problemiyle karşı karşıya kalanlar için daha iyi bir uygulama ...

 • Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon

  Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon En açık tüylerde, en ince etkili, acısız ve dört mevsim her ten rengine uygulanabilen Buz Lazer Epilasyon sistemi tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir teknoloji.