Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Ahmet soruyor
Boynumdan altı bütün vücudumdaki kılları aldırmak istiyorum bir erkek olarak çok kıllıyım. Kaç seans sürer?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Yeni nesil bir epilasyon lazer sistemi olan Soprano Buz lazer tedavisi altı-sekiz seans olarak uygulanır. Tabii burada önemli olan vücudunuzda ne kadar çok alana uygulama yapılacağı, yani eğer tek bir seansta bütün sorunlu bölgelere lazer yaptırırsanız ki bu da bir-iki saat sürebilir o zaman altı veya sekiz seans gelmeniz gerekiyor. Ama tedaviyi ikiye bölerek yani belli bölgeleri bir gün kalanları başka bir gün şeklinde kısa aralıklarla iki kez gelirseniz işlem daha kısa sürer ama bu defada seans sayısı iki katı olur.
Numan soruyor
Merhaba yaşım 26 çok kıllıyım beyaz tenliyim ve vücuttaki kıllar siyah. Lazer için en iyi kıl yapısıymış tüm vücut diot lazere başvurdum. Güzellik salonunda 5 seans gittim değişen hiç bir şey olmuyor kaç seans daha gitmem gerekiyor. Bazı yerlerde daha fazla çıkıyor tüm vücut 45 dakika bitiriyorlar ve bu süre normal mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gerçekten de beyaz ten ve siyah kıl kombinasyonu lazer sistemlerinde en başarılı sonucu veren kombinasyondur. Ancak alınan sonuçlarda kullanılan cihazın etkinliği, uygulamayı yapanın kullandığı enerji seviyesi gibi pek çok faktör rol oynar. Endişelerinizi uygulamayı yapan estetisyenle paylaşın. Bazı durumlarda hormonal düzensizliklerin epilasyon tedavisinden sonuç almayı zorlaştırdığını belirtmekte fayda var.
Hemen Doktorunuza Sorun

Boyun Kıllarından Nasıl Kurtulurum
Emrah soruyor
Merhaba ben boynumdaki kılları kurtulmak istiyorum. Buz lazer kaç seans sürer ve toplam ne kadar fiyat tutar acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emrah Bey. Buz lazer tedavisi 6-8 seans şeklinde uygulanır. Bazı hastalarda 6 seans yeterli olabiliyor, ancak kimilerinde yedinci... Daha Fazla