Aknetrent Sonrası Lazer Epilasyon

Güllü soruyor
Hocam merhaba. Ben aknetrend kullanıyordum şu an tedavim bitti ama inanılmaz kıllanma oldu bende özellikle yüz bölgemde acaba buz lazer yaptırabilir miyim bu süreçte?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Güllü Hanım. Tedavinizin henüz bittiğini söylüyorsunuz, bu durumda cildiniz doğal olarak daha hassas olacaktır. Buz lazer uygulaması için dört-iki ay daha beklemenizi öneriyorum.
Esen soruyor
Acnetrent kullanıyorum ve lazere başladım. Yüz hariç genital bölge ve koltuk altına yaptıracağım. Bir sorunla karşılaşır mıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Esen Hanım. Kremi sürdüğünüz bölgeye uygulama yaptırmayacağınız müddetçe bir sorun olmayacaktır. Ama tedavinizi takip eden bir dermatolog varsa en doğrusu ona danışmanız olacaktır.
Çiğdem soruyor
Merhaba hocam. Acnetrend kullanmaya başladım günlük 30 mg aynı zamanda 5 seanstır da lazere gidiyorum. Bu süreçte lazerin zararlı olacağını söyleyenler kadar kullanıpta ilacı kullanıpta lazere devam edenler de var. Sizce ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Çiğdem Hanım. Akne ilacı kullanırken lazer uygulaması yaptırmak iyi bir fikir olmayabilir. Çünkü bu tür ilaçlar cildi aşırı hassas bir hale getirirler. Ancak son kararı verecek olan yine tedavinizi yürüten, yani size bu kremi reçete eden dermatoloğunuzdur.
Hemen Doktorunuza Sorun

Çene Altı Kılları Nasıl Yok Edilir?
Süheyla soruyor
Çene altındaki kılların kesin olarak yok olması için ne yapabilirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Süheyla Hanım. Soprano Buz lazer epilasyon sistemi ile çene altınızdaki sizi rahatsız eden bu tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz... Daha Fazla
Boyun Kıllarından Nasıl Kurtulurum?
Emrah soruyor
Merhaba ben boynumdaki kılları kurtulmak istiyorum. Buz lazer kaç seans sürer ve toplam ne kadar fiyat tutar acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emrah Bey. Buz lazer tedavisi 6-8 seans şeklinde uygulanır. Bazı hastalarda 6 seans yeterli olabiliyor, ancak kimilerinde yedinci... Daha Fazla
Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?
Ahmet soruyor
Boynumdan altı bütün vücudumdaki kılları aldırmak istiyorum bir erkek olarak çok kıllıyım. Kaç seans sürer?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Yeni nesil bir epilasyon lazer sistemi olan Soprano Buz lazer tedavisi altı-sekiz seans olarak uygulanır. Tabii burada önemli ol... Daha Fazla