Epilasyon Yapılırken Solaryuma Girilir mi?

Selin soruyor
Merhabalar. Soprano Ice lazer tedavisine başlamak istiyorum! Ancak bu konuda gelmeden önce sormak istediğim iki soru var. Önümüzdeki 7-8 gün içerisinde 2 gün aralıkla iki kez solaryuma girmek istiyorum. Bu 8 günün sonunda ise güneşli bir yere tatile gideceğim. Bu aynı 8 gün içinde sizle lazer epilasyonun ilk seansını gerçekleştirmek istiyorum. 2 solaryum seansı arasında lazere gelmem ve hemen sonrasında deniz-güneş odaklı bir tatile gitmem sorun yaratır mı? Aynı zamanda şu anda jilet yöntemiyle tüylerimden kurtuluyorum size gelmeden hemen önce jilet yapmakta bir sorun var mı? Tüylerin az da olsa uzaması kıl köklerinin gözükmesi açısından gerekiyor mu? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selin Hanım. Ice lazerin bize sunduğu önemli avantajlardan biri tüm ten renklerine uygulama yapabilmemiz. Buna bronz ten de dahil. Ancak lazer epilasyon 10 gün öncesinde ve sonrasında hemen güneşlenmenizi ya da solaryuma girmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü ne olursa olsun kıl köklerinkinde cilt üzerinde hassasiyet ve lekelenme söz konusu, bu da güneşlenmeye karşı cildinizin daha hassas olması anlamına geliyor. Buz lazer tedavisinden sonra en az 10 gün güneşlenmenizi tavsiye etmiyorum. Jileti epilasyonu işlemine gelmeden bir önce duşta uygun olacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?
Ahmet soruyor
Boynumdan altı bütün vücudumdaki kılları aldırmak istiyorum bir erkek olarak çok kıllıyım. Kaç seans sürer?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Yeni nesil bir epilasyon lazer sistemi olan Soprano Buz lazer tedavisi altı-sekiz seans olarak uygulanır. Tabii burada önemli ol... Daha Fazla
15 Yaşında Lazer Epilasyon Yapılırmı?
Tanju soruyor
Ben 15 yaşındayım ancak vücudumda fazlasıyla kıllanma var (göbek, göğüs,vs..) lazer epilasyonu için yaş sınırı var mıdır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak hormonların en aktif olduğu yaşlarda olduğunuz için daha fazla seans sayısına ihtiyaç d... Daha Fazla