İp Ağı Yöntemi ile Yüz Estetiği

FTC Thread Lift, organik ip yöntemi yeni nesil ameliyatsız yüz germe. ip ağı işlemlerle ile gençleşmek, zamanın yüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün.

Gelişen teknolojiler sayesinde artık çok kolay ve ağrısız işlemlerle gençleşmek, zamanın yüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün. son yıllarda çok uygulanılan ve istenilen uygulamalarından biri olan ip ağı FTC Thread Lift, yeni nesil ameliyatsız yüz germe yöntemi. Çok ince iğneler içine yerleştirilmiş̧ PDO (polidioksanon) iplikler, öncelikle ciltteki gevşemiş ve sarkan noktalarına azalmış olan kollajen ve elastik liflerin yerine geçmesi sağlamak için ince- ince cilt içine işleniyor. Yapılan işlem ameliyatsız olarak cildin eski gençliğini kazandırmak ve daha diri haline kavuşturmak mümkün oluyor.

FTC Thread Lift'in Kullanım Alanları ve Etkileri

Yaşımız ilerledikçe yüzümüze dikkat edip eski haline getirmemiz gereken biri olduğu bir gerçek. Yüz cildi germe yöntemi olan FTC Thread Lift , üst yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, alt yüzde bozulmuş çene ve boyun altına giderek çoğalan kırışıklık ve sarmaları  germede başarıyla kullanılmaktadır. Cilt sorununuzu belirlendikten sonra ihtiyacına ve uygulama tekniğini seçimine bağlı olarak yapılan tedaviden ile ciltte germe etkisi başlar. Cildin lifting ve sıkılaşması etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi 12 ile 18 ay devam eder.

FTC Thread Lift Hasta Seçimi

İple germe yönteminde, fazla yoğun olmayan sarkma, yerleşmiş̧ derin çizgilere ve net kırışıklıları olmayan kişiler için uygundur. 35 ila 60 yaş arası hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen iple germe işlemi, yüzünden yaşlanma belirtilerini giderilmesini daha genç ve canlı görünmeyi isteyen, yüzünde  ciddi derecede elastikiyet kaybı yaşamayan yüz germe ameliyatına gerek duymayan hastalara uygulanmaktadır. Yaş kriter değildir. Cildin ve yumuşak dokuların sarkma derecesi ve asmaya uygunluğu önemlidir. Hafif sarkıklığı olan, yorgun ifadeli yüzlerde; dinlenmiş bir görüntü yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi ‘’gerilmiş̧, gergin’’ bir çehre yaratmaz.

FTC Thread Lift'in Güvenilirliği

Bu işlem son derece güvenlidir FTC Thread Lift işlemi sonrasında küçük morluklar dışında başka bir problem ile karşılaşılmaz. Kullanılan ipler sağlık için uygunluğu kanıtlanmış̧ PDO (polidioksanon) ameliyat iplikleridir. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiç bir riski taşımaz. İple ameliyatsız yüz germe son derece güvenli minimal invaziv bir yöntemdir. Hafif ve kısa süreli bir şişkinlik ve morarma dışında herhangi bir yan etki beklenmemektedir. İple ameliyatsız yüz germe cilt rejuvenasyonu, cilt tonunun iyileştirilmesi, kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde tek başına yeterlidir. Ekstra olarak Radyofrekans, dolgu ve botolinum toksin enjeksiyonları ile birlikte kombine edilebilir.

İyileşme ve Günlük Hayata Dönme Süreci

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye edilir. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.