Genç Bakışların İzinde

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

Yüz yıllardır değişmeyen bir kural var; Genç görünmenin sırrı genç bakışlarda saklı. Şimdi pürüzsüz, genç ve taze görünümlü bir göz çevresi yaratan, bakışlardan yılların izlerini silen bir tedaviden bahsetmek istiyoruz. Paris Işıltısı özel içeriği sayesinde cildi nemlendirilen, antioksidan koruma sağlayan ve göz çevresini yeniden yapılandıran bir mezoterapi yöntemidir. İçeriğindeki hyalüronik asit, antioksidan ve aminoasitlerle cilt kalitesini olumlu yönde ve çok kısa sürede değiştirir. Bu tedaviyi dilerseniz kombine ederek, dilerseniz tek başına uygulayabilirsiniz. Özellikle pandemi döneminde göz çevresi gençleştirmede popülerleşen Paris Işıltısı ile ilgili sorularımızı Dr. Mustafa Karataş yanıtlıyor.

 • Paris ışıltısını, bu tedavinin uygulama şeklini ve içeriklerini kısaca özetleyebilir misiniz? Ciltte nasıl bir etki yaratmayı hedefliyor? Bu tedavinin pandemi döneminde popülerleşmesini ne gibi unsurlara bağlıyorsunuz?

Bu anti-aging bakım yeni nesil bir mezoterapi formülüdür. Mezoterapi tedavisinde formül cilde yüzeysel olarak yapılan çok sayıda mikroenjeksiyonla verilir. Paris Işıltısı, yorgun ve elastikiyetini kaybetmiş ciltte kırışıklıkların, ince çizgilerin görünümünü hafifletmek, cildin canlılığını ve parlaklığını artırmak için geliştirilmiştir. Yoğun nem verir, ciltte daha pürüzsüz, daha parlak bir görünüm yaratır. İleri bir biyomoleküler mühendislikle geliştirilen formülün içinde kolajen üretimini tetikleyen, hücre fonksiyonlarını destekleyen ve yaşlanmayla savaşan, vitamin, antioksidan ve aminoasitlerden oluşan 55 farklı aktif madde bulunur. Paris Işıltısı’nın bir diğer özelliği de cildin neminden sorumlu olan hyalüronik asit molekülünün en saf hâli kullanılması.  Tedavinin göz çevresine de uygulanması özellikle pandemi döneminde popülaritesini artırdı. Devamlı maske kullandığımız için sadece gözlerin görünmesi, gözlerdeki yaşlanma belirtilerinin ön plana çıkmasına neden oldu. Bu da göz çevresine daha genç, daha taze bir görünüm veren Paris Işıltısı tedavisine olan ilgiyi artırdı. 

 • Uygulamanın ince kırışıklıklar, kaz ayakları üzerinde ne tür bir etkisi var? Örneğin, gözaltı gölgeleri ve doku kayıpları için de etkili bir tedavi mi bu?

Uygulama göz çevresindeki ince kırışıklıkların, göz kenarındaki kazayağı çizgilerinin görünümünün önemli bir ölçüde hafiflemesini sağlıyor. Bunu farklı mekanizmalar üzerinden gerçekleştiriyor; bir yandan nem vererek bir yandan hücresel anlamda yaşlanmayla savaşarak. Paris Işıltısı, yoğun nem verme özelliği sayesinde gözaltındaki morlukların hafiflemesinde, gözaltındaki derinin daha tok ve dolgun bir görünüm almasında da etkili bir bakım. 

 • Peki, vücudun farklı, yaşlanma belirtilerini gösteren bölgelerine, örneğin ellere ve dirseklere de uygulanabiliyor mu? Daha kapsamlı sonuçlar için Paris ışıltısını kombine ettiğiniz farklı uygulamalar var mı?

Tedavi hem yüz için hem de boyun ve dekolte geliştirilmiştir. Boyun, dekolte gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü yerlerde uygulanabilir. Mesela boyun üstündeki ince çizgileri hafifletmek, daha genç görünümlü bir boyun yaratmak için ideal bir tedavidir. Yaşla beraber pek çok kadının ortak problemi dekoltede meydana gelen çizgilerdir. Paris Işıltısı bu bölgedeki ince deriyi gençleştirmede de etkili bir tedavidir.  İşlemi hastanın ihtiyaçlarına göre farklı tedavilerle kombine olarak uygulamak mümkün. Mesela gözleri ele alalım. Botoks enjeksiyonu ile Paris Işıltısı’nı beraber uyguladığımızda kazayağı çizgilerini hafifletmede optimum sonuçları almak mümkün oluyor. Paris Işıltısı’nı özellikle ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, cilt kalitesini ve elastikiyetini artıran, cildi canlandırmak, gözeneklerin küçülmesini sağlamak açısından etkili olan Revlite ve HydraFacial gibi tedavilerle kombine bir şekilde uygulanmasını öneriyorum. HydraFacial sistemi ince çizgileri ve kırışıklıkları hedefleyen bakımında, ciltte doğal olarak bulunan büyüme faktörlerini içeren serum kullanılarak cilde daha dolgun, daha taze bir görünüm veriyor. Işık enerjisi ile cilt altında ısı hasarı yaratarak cildin yeniden yapılanmasını sağlıya Revlite sisteminin elastin ve kolajen üretimini tetikleyen mekanizması ile bir arada, birbirlerinin etkisini artırarak çalışır. Cilt daha taze, daha parlak bir görünüme kavuşurken, güneş ve yaşlılık lekeleri hafifliyor, gözenekler küçülüyor, çizgi ve kırışıklıklar azalıyor, cildin elastikiyeti artıyor.

 • Tedavinin yan etkileri neler? Paris ışıltısı yaz aylarında da yaptırabilir miyiz?

Uygulamanın hiçbir yan etkisi yoktur. Enjeksiyona bağlı kızarıklıklar görülmesi normaldir ancak bunlar da birkaç saat içinde geçer. Paris Işıltısı tedavisinin önemli artılarından biri de her mevsim uygulanabilmesidir.  

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.