Erkekler Ne İster?

Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

Medikal estetik dünyası sadece kadınların ilgi alanına giriyor gibi görünse de, durum hiç de öyle değil. Erkekler de daha dinamik, daha genç ve en önemlisi de daha çekici görünmek istiyorlar. Mesela bundan 10-15 yıl önce de botoks yaptıran, anti-aging tedavilerden faydalanan erkek hastalarım vardı. Genelde eşlerinin teşvikiyle gelirler, herhangi bir işlem yaptırdıkları belli olacak, dostları, iş arkadaşları fark edecek diye endişe ederlerdi. Hatta kliniğe geldiklerinde hemen işlemin yapılacağı odaya geçmek ister, etrafta fazla görünmek istemezlerdi.

Zaman içinde erkek hastalarımın sayısı giderek arttı, pek çoğu da kaşlarının arasındaki çizgiler için botoks yaptırdıklarını ya da anti-aging sistemlerden yararlandıklarını sır gibi saklama ihtiyacı duymuyorlar. Özellikle de iş dünyasındaki rekabet arttıkça… Genç enerjinin rağbet gördüğü bir ortamda yaşlı ve yorgun görünmek istemiyorlar.

Ama kadınlarla erkeklerin medikal estetiğe bakışında önemli bir fark var. Kadınlar yüzlerini çok daha iyi tanıyor, hangi dokunuşlarla daha güzel görünebileceklerini iyi biliyorlar. Erkekler ise sadece yaşlanma belirtilerinin yarattığı değişimle ilgileniyor. Doğru dokunuşlarla daha erkeksi, daha çekici görünebileceklerini farkında değiller.

Maskülen Bir Yüzün Anatomisi

Dilerseniz önce bir erkeği maskülen yapan yüz hatlarını tasvir edelim. Güçlü belirgin bir çene ve çenenin boyunla birleştiği bölgenin net ve keskin olması erkeksi görünümün olmazsa olmazlarıdır. Eğer gözünüzde canlandırmakta zorlanıyorsunuz George Clooney’i düşünün. George Clooney’i George Clooney yapan güçlü çenesi, yüzündeki erkeksi dengedir. Brad Pitt, Tom Cruise gibi ünlü aktörler için de aynı şeyleri söyleyebiliriz.

Tabii yanakları da unutmamak lazım. Tombul yanaklar maskülen görünüme ciddi darbe vuran bir diğer unsurdur. Yuvarlak yüz hatları, çene hattını bozan yağ dokusu (gıdı) erkeklere çocuksu, ergen bir görünüm verir. Pek çok erkek yüzlerini daha uzun ve ince göstermek, gıdılarındaki, çene hatlarındaki kusurları kapatmak için sakal bırakır.
Ama sakalsız da erkeksi görünmek mümkün!

Fark Yaratan Dokunuşlar

Biraz önce de belirttiğim gibi tüm bu sorunlara müdahale edilebilir. Elimizde maskülen yüz hatları yaratmak için ihtiyacımız olan tüm sistemler, medikal uygulamalar mevcut.
Bunların başında CoolMini geliyor. Belirgin bir çene hattı yaratmak istiyorsak önce gıdı bölgesindeki yağ fazlalığını yok etmek gerekiyor. Bunun için sahip olduğumuz en etkili sistem CoolMini’dir.

CoolMini FDA onaylı bir soğuk lipoliz sistemidir. Bu teknolojiyi Zeltiq ya CoolSculpting isimleriyle tanıyor olabiliyorsunuz. Vücut biçimlendirmede altın bir standart haline gelen bu teknoloji, yağ hücrelerini dondurucu bir soğuğa maruz bırakarak parçalar. Teknolojinin vücuttaki bölgesel fazlalıklarda yarattığı başarılı sonuçlar sonucunda CoolMini doğdu. CoolMini sayesinde sistem artık gıdı gibi daha küçük alanlarda da kullanılabiliyor.

Sadece tek bir seansla gıdı bölgesindeki yağ dokusunu yok eden CoolMini erkeksi bir jawline, yani çene hattı yaratmak için en çok kullanılan teknoloji özellikle yurtdışında erkekler arasında çok popüler. Uygulama sadece yarım saat sürüyor. Hastalarım işlemi öğlen tatilinde yaptırıp hemen işlerine geri dönebiliyorlar. Tedavinin nihai sonuçları ise parçalanan yağ hücreleri vücuttan tamamen atıldığında, yani altı hafta sonra ortaya çıkıyor. Ciltte sıkılık kaybı da varsa, en iyi sonuçları CoolMini tedavisini Forma ya da Thermage gibi sistemlerle desteklediğimizde alıyoruz.

Erkeksi Bir Denge

Tabii her hastanın yüz hatlarına, yüzündeki sorunlara yönelik bir tedavi protokolü geliştirmek gerekiyor. Eğer karşımızdaki erkeğin yüz hatları yuvarlak değilse sadece gıdıyı yok etmek ve gerekiyorsa bu bölgede lift etkisi yaratan bir sistem uygulamak yeterli oluyor.

Tabii bazı hastalarda gıdı bölgesini netleştirsek bile çene yeterince güçlü ve belirgin olmayabiliyor. Bu durumda yardıma hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri yetişiyor. Sadece birkaç dakika süren bir işlemle çene yeniden şekillendiriliyor.

Eğer yüz yuvarlak hatlara sahipse, yanaklar tombulsa bunu da yanaklarda bir yüz inceltme sistemi olan Agassi ile çözüyoruz. Ağız içinden uygulanan bu sistem yanak bölgesindeki yağ hücrelerine etki ederken aynı zamanda ciltte sıkılaşma da sağlıyor. Tedavi sadece sekiz dakika sürüyor ve 2-3 seans yeterli oluyor.

Yanaklarda hafif bir çöküklük, profilden baktığınızda fazlalık olmayan, net bir çene hattı, güçlü, belirgin bir çene… Hepsi bir araya geldiğinde ortaya son derece maskülen bir görünüm çıkıyor, yüzde erkeksi bir denge oluşuyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…