Boyun Bölgesi Sıkılaştırma

Nesrin soruyor
60 yaş üstü boyun bölgesi sıkılaştırması ve yağ alma yapıyor musunuz? Bir de kliniğinizde presition tx uygulaması var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nesrin Hanım. Eğer kast ettiğiniz gıdı bölgesi yani üst boyun ise, bu bölgede VShape teknolojisinin önemli faydalarını görüyoruz. VShape, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarıyla yağ hücrelerini parçalarken, ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek derinin sıkılaşmasını sağlar. Ancak 60 yaş üstü hastalarda uygulamanın tatmin edici sonuçları olup olmayacağını hastanın cildinin durumu belirler. Eğer ciltte stimüle edecek yeterli kolajen ve elastin lifi kalmadıysa, bu cildin sıkılaşma sürecini olumsuz etkileyecektir. Yani bir miktar sıkılaşma olsa da bu hastayı memnun edecek oranda olmaz. Boyun ve gıdı bölgesine uygulanan bir cilt sıkılaştırıcı teknoloji olan Thermage söz konusu olduğunda da aynı şey geçerli belirgin bir sonuç için ciltte yeterli kolajen ve elastin olması gerekir. Üstelik eğer elastikiyet kaybı çok fazlaysa en başarılı sonuçlar ancak estetik ameliyatla alınabilir. Kliniğimizde Presition tx uygulaması yapmıyoruz.
Nesrin soruyor
Eskiden yüzüm ovaldi. Şimdi aşağıya doğru genişledi. Kare sanki. Yüzüm oldukça iyi ama çene ve boyun bölgem sıkıntılı hocam. Ne yapmalıyım.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nesrin Hanım. Yüzün alt ve orta kısmını şekillendiren sistemlerden yaralanabilirsiniz. Mesela VShape ve ya Forma yüzün alt bölgesine kaybettiği oval formu yeniden vermek üzere geliştirilmiş bir teknolojidir. Bazı hastalarda bu tedaviyi Agassi ile kombine ettiğimizde çok daha başarılı sonuçlar alıyoruz. Agassi yüzün orta kısmını, yani yanakları incelten bir teknolojidir. Ağız içinden uygulanan tedavi bu bölgedeki yağ hücrelerini parçalarken, aynı zamanda dokuların sıkılaşmasını da sağlar. Çene bölgesini şekillendirmede son derece başarılı sonuçlar aldığımız bir diğer işlem ise jawline dolgusudur. Çene hattına yapılan dolgu ile hem gıdı bölgesi yukarı çekilir hem de daha belirgin ve net bir çene hattı elde edilir. Bu tedavi ya tedavilerin hangilerinden fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşebilir.
Nurdan soruyor
48 yaşındayım. Boynumdaki ciltte elastikiyet kaybı meydana geldiğini fark ediyorum. Özellikle de fotoğraflarda çok belli oluyor. Boyun bölgesi sıkılaştırma için ameliyatsız bir yöntem arıyorum. Sizce hangi tedavilerden fayda sağlarım?
Dr. Mustafa Karataş
Ulthera tedavisi cildin elastikiyetini artırmak, daha kaliteli bir cilt yaratmada etkili bir sistemdir. Boyun bölgesine de uygulanabilen Ulthera teknolojisinin önemli bir artısı da tek seanslık bir işlem olması. Ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek etki eden tedavi mezoterapi ile desteklendiğinde daha başarılı sonuçlar alıyoruz. Boyun bölgesine iğneyle yüzeysel olarak enjekte edilen mezoterapi tedavisinde cilde anti-aging etkili maddeler verilir.
Zuhal soruyor
Boyun bölgesini sıkılaştırma için hangi tedavi ya da işlemleri önerirsiniz. Boynum yüzüme kıyasla daha yaşlı görünüyor, bunu giderecek bir tedavi arıyorum
Dr. Mustafa Karataş
Scarlet X, Ultera, BBL Hero gibi teknolojiler boyun bölgesine de uygulanabilen ve ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha elastik ve genç görünmesini sağlamakta son derece etkilidir. Botoks ve Mezolifting dediğimiz ve boyun bölgesindeki cilde anti-aging maddeler içeren bir formülün enjekte edildiği işlemden de başarılı sonuçlar alıyoruz.
Simge soruyor
Benim boynumda elastikiyet kaybı var. Aynaya bakarken pek fark edilmiyor ama fotoğraflarda çift gıdılıymışım gibi görünüyor. Boyun bölgesi sıkılaştırma hakkında bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Boyun bölgesinde daha elastik bir cilt yaratmada farklı tedaviler, farklı uygulamalar mevcut. En etkili sonuçları ise kombine tedavilerle alıyoruz. En etkili kombinasyon ise Ulthera, Thermage ya da Red Touch gibi teknolojileri jawline dolgu ile beraber kullanmaktır. Ciltteki kolajen ve elastin üretimini artıran sistemler cildin sıkılaşmasını, daha elastik bir görünüm almasını sağlarlar. Ancak bu teknolojiler gıdı bölgesindeki gevşeme hafif, belli belirsiz olduğunda tek başlarına yeterli olabilir. Ama elastikiyet kaybı daha belirginse kombine bu teknolojiler jawline dolgu ile desteklenmeli. Jawline dolgu uygulamasında bir kulaktan diğer kulağa kadar uzanan çene hattı boyunca yapılan dolgu gıdı bölgesini toparlamakta, bir lift etkisi yaratmakta son derece etkilidir.
Ayşe soruyor
Boynu sıkılaştırmak için PRP mi mezoterapi mi yaptırsam? Hangisi daha faydalı? Yaş 47.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Yeni nesil bir mezoterapi formülü olan Paris Işıltısı uygulamasını tavsiye ediyorum. Formülün içinde vitaminler, mineraller, aminoasitler ve hyalüronik asit bulunur. Hem etkili bir anti-aging fayda sağlar hem de içeriğindeki hyalüronik asit ile cilde yoğun nem verir. Çizgilerin görünümünü hafifletmede, cilde parlak ve taze bir görünüm vermede etkili bir tedavidir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?
Sibel soruyor
Merhabalar, 40 yaşındayım ve boynumda oluşan dikey çizgilerden şikayetçiyim, hangi sistem boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerinde etkilidir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sibel Hanım, Botoks enjeksiyonlarının arkasında kas hücrelerinin iletişimine sekteye uğratan bir nöro-toksin yaratır. İletişime m... Daha Fazla