Boyundaki Dikey Çizgiler

Selime soruyor
Merhaba. Boynumda dikey çizgiler var çatlak gibi duruyor ve bir günde oluştu ya da ben dikkat etmemiştim bilemiyorum bu çizgiler neden oluşur acaba? Dikey boydan boya...
Dr. Mustafa Karataş
Öncelikle kaç yaşında olduğunuzu belirtmemişsiniz. Büyük ihtimalle bunlar zaten vardı ve siz yeni fark ettiniz. Diğer bir ihtimal ise boyun bölgenizde kuruluk, tahriş gibi bir problem olması. Sonuçta boyun derisi hassas ve ince bir yapıya sahiptir ve bazen boğazlı bir kazak bile bu derinin tahriş olmasına neden olabilir. Eğer bu dikey çizgiler yaş almaya bağlı ince kırışıklıklarsa mezolifting tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Tedavi boyun bölgesine uygulanan lazer sistemleri ile desteklenebilir.
Demet soruyor
53 yaşındayım. Boynumda hemen çenemin altından başlayan dikey çizgiler var. Özellikle konuşurken belirginleşiyorlar. Ayrıca boynumun genelinde elastikiyet kaybı da meydana geldi, Boyundaki dikey çizgiler nasıl geçer ve boyun gençleştirme izin ne yapılabilir? Bir yıldır pahalı bir krem kullanıyorum ama pek bir faydasını göremedim.
Dr. Mustafa Karataş
Çizgiler cildin derin tabakalarında meydana gelir. Bu yüzden de cilde yüzeysel olarak sürülen kremlerin, serumların pek bir faydasını göremezsiniz. Boyundaki dikey çizgileri hafifletmede en etkili tedavi botoks enjeksiyonudur. Yaşla birlikte çenenin hemen altından başlayan boyun bölgesinde dikey bantlar daha belirgin bir görünüm alır. Boyun bölgesine yaşlı bir görünüm veren bu kasları Nefertiti Lift denen bir teknikle yumuşatmak mümkün. Bu kaslarda oluşan kasılma alt yüzü aşağı çektiği için botoksla bu kaslar gevşetildiğinde yüz de daha genç bir görünüme kavuşur. Boyun bölgesindeki ince deriyi gençleştirmede en etkili sonuçları kombine tedavilerle alıyoruz. Tek seanslık Ulthera tedavisi ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak cilt kalitesini ve elastikiyetini artırır. Boyunda lift etkisi yaratan tedavi mezolifting ile desteklenebilir. Mezolifting tedavisinde cilde vitamin, mineral, aminoasit ve hyalüronik asit gibi maddelerin enjekte edilir.
Fadime soruyor
Boyundaki dikey çizgiler için bir tedavi falan var mı? Özellikle konuşurken daha da belirgin oluyorlar.
Dr. Mustafa Karataş
Bu çizgilerin belirginliğini botoks enjeksiyonu ile önemli ölçüde hafifletmek mümkün. Nefertiti lift olarak bilinen bu işlemde boynun ön kısmındaki kasların aktivasyonu hafifletilir. İşlemin etkisi diğer botoks enjeksiyonları gibi 5-6 ay kadar devam eder. Etkinin devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.
Fatma soruyor
Boynu bölgemde dikey olarak oluşmuş çizgilerim var. Bu dikey çizgiler geçer mi? Daha iyi görünün bir boyun için ne yapılabilinir?
Dr. Mustafa Karataş
Yaşla ve mimikle birlikte çene altından başlayan boyun bölgesindeki dikey bantların belirginliği daha da net bir görünüm alır. Boyundaki dikey çizgilerin giderilmesinde etkili tedavi biri botoks enjeksiyonudur. Boyun bölgesindeki bu kasları yumuşatmak için Nefertiti Lift denen bir teknikle uyguluyoruz. Boyun bölgesindeki çizgilerinde en etkili sonuçları kombine tedavilerle alıyoruz. Boyunda lift etkisi yaratan tedavi mezolifting ile desteklenebilir. Mezolifting tedavisinde cilde mineral, vitamin, aminoasit ve hyalüronik asit gibi maddelerin enjekte edilir.
Hemen Doktorunuza Sorun

Boyun Bölgesi Sıkılaştırma
Nesrin soruyor
60 yaş üstü boyun bölgesi sıkılaştırması ve yağ alma yapıyor musunuz? Bir de kliniğinizde presition tx uygulaması var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nesrin Hanım. Eğer kast ettiğiniz gıdı bölgesi yani üst boyun ise, bu bölgede VShape teknolojisinin önemli faydalarını görüyoruz.... Daha Fazla
Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?
Sibel soruyor
Merhabalar, 40 yaşındayım ve boynumda oluşan dikey çizgilerden şikayetçiyim, hangi sistem boyun bölgesindeki yaşlanma belirtilerinde etkilidir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sibel Hanım, Botoks enjeksiyonlarının arkasında kas hücrelerinin iletişimine sekteye uğratan bir nöro-toksin yaratır. İletişime m... Daha Fazla