Yüzünüzü İnceltin

Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil teknolojilerden geçiyor…

Yanakların içeri doğru olması yüze daha çekici ve feminen bir görünüm verir. Yuvarlak yanaklar sizi daha kilolu göstermekle kalmaz, yüzünüzün daha sarkık algılanmasına sebep olur, yaşınıza yaş ekler. Yıllarla beraber yüz dokuları aşağı doğru kaydıkça yanaklar daha dolgun görünmeye ve yüz ideal formundan uzaklaşmaya başlar. Peki, ideal olarak kabul edilen yüz formu nedir? Dr. Mustafa Karataş, “Elmacık kemiklerinin olduğu bölge geniştir. Aşağı doğru indikçe yüz incelmeye başlar. Yanaklar hafif içeri doğru görünür, çene ucu sivri ve net bir hatta sahiptir. Ben bu yüz şeklini V şekli olarak tanımlıyorum.”

Yüz Şeklinizin Anlattıkları
Tabii ki herkes ideal bir yüz şekliyle doğmuyor. Bazı kişiler genetik olarak daha toplu bir yüze sahiptir. Karataş “Yanak bölgesinde yağ yastıkları bulunur” diyor ve ekliyor: “Yüzün daha yuvarlak gözükmesine neden olan bu bölgesel yağ birikimi, kilo verilse bile fazla küçülmez. Yaşla birlikte de bu yağlar aşağıya doğru yer değiştirir. Yüzün daha da sarkık görünmesine yol açar.”
Kimileri ise V şeklinde, zarif hatlara sahip bir yüze sahip olsa da zamanın etkileri bu yüz şeklinin de değişmesine neden oluyor. “Yaşın ilerlemesi ile birlikte ister istemez cilt elastikiyetini kaybediyor ve yüzdeki tüm dokular aşağı doğru sarktığı için yüz V şeklini kaybediyor. Dikdörtgenimsi bir form alıyor.”
Peki, orta yüz bölgesinde elmacık kemiklerinin belirgin olduğu, elmacık kemiklerinin altından başlayarak ve çene kemiğine doğru uzanan yanak bölgesinin ise daha çukur olduğu bir yüz şeklini teknolojinin yardımıyla yeniden yaratmak mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş, “Evet, mümkün” diyor. “Özellikle kombine tedavilerle son derece başarılı sonuçlar almak mümkün oluyor.”

Yüz Biçimlendirme
Karataş, yüz şekli cildin elastikiyetinin kaybolmasıyla değişmiş, yanak bölgesi toplu görünen hastalarda iki teknolojiyi kombine olarak kullandığımda daha ince ve biçimli bir çehre yaratılabildiğini söylüyor. “Bu teknolojiler Forma ve Agassi.”
Forma cildin derin katmanlarına kadar inerek optimum anti-aging etki sağlayan bir radyo frekans teknolojisi. Radyo frekans enerjisi kolajen ve elastin liflerini uyararak, yeni ve sağlıklı kolajen üretimini tetikliyor. Bu da hem cildin genel görümünü iyileştiren hem de sıkılığını artıran güçlü ve uzun vadeli bir etki yaratıyor. “Sıkılaşan cilt yüzün daha ince görünmesini sağlar aynı vücudu toparlayan sıkı dokulu bir kumaş gibi. Tabii bu sistemin başka bir avantajı daha var, cilt kalitesi de artıyor ve cilt çok daha pürüzsüz ve parlak görünüyor.”
Karataş Forma tedavisinde, haftada bir seans olmak üzere, altı haftalık bir tedavi protokolü önerildiğini belirtiyor ve ekliyor: “Eğer elastikiyet kaybı hafifse arzu edilen sonuçlar daha az seansla elde edilebilir, seans aralıkları on-on beş güne çıkabilir.”

Yanak İnceltme
Yeni nesil yüz biçimlendirme sistemi olan Agassi, yanaklardaki yağ dokusunu küçültmek ve bu bölgedeki cildi sıkılaştırmak için geliştirilmiş bir teknoloji. “Bu teknoloji Uzak Doğu’da geliştirildi. Irksal olarak yanaklarının dolgunluğundan şikâyetçi olan Uzak Doğulu kadınlar için tasarlanan bu teknoloji yüz biçimlendirmedeki başarısı ile tüm dünyaya yayıldı.”
Daha biçimli yüz hatlarına kavuşmak isteyen herkes bu monopolar radyo frekans teknolojisinden faydalanabilir. Uygulamanın en ilginç özelliği ağız içinden yapılması. Karataş, işlemin yaklaşık 10 - 15 dakika sürdüğünü söylüyor. “Tedavide yanak bölgesindeki yağ dokusunun hacmi küçülüyor. Ağız içinden iletilen yüksek radyo frekans enerjisi ile yanak bölgesindeki deri altı dokuları sıkılaşıyor ve yağ hücreleri azalıyor.”
Monopolar radyo frekans teknolojisi iki hafta arayla yapılan iki - üç seansta oluşuyor ve işlemin etkileri ilk seanstan kısa bir süre sonra ortaya çıkmaya başlıyor. “Yanak bölgesini belirgin şekilde incelten bu tedavinin her mevsim uygulanabilmesi de önemli bir avantaj.”
Dr. Mustafa Karataş, Agassi teknolojisinin Forma lazer sistemi ile kombine olarak kullanılıp kullanılmayacağına hastanın yaşı ve cildinde elastikiyet kaybı olup olmadığına göre belirlendiğini belirtiyor. “Genç ve cildinde sıkılık kaybı olmayan ama yanaklarının tombulluğundan şikayetçi olan hastalarda sadece Agassi tedavisi yeterli oluyor. Ama eğer hastanın cildinde elastikiyet kaybı ve yanaklara toplanmış yağ dokusu problemi varsa en iyi sonucu iki sistemi birlikte kullanarak alıyoruz.”

Dolgu ve Botoks Takviyesi
Karataş, bazı hastalarda sadece yanakları inceltmenin yetmeyebileceğini söylüyor. “Genetik olarak elmacık kemikleri basık olan ya da yaşla beraber belirginliği kaybetmiş olan hastalarda, elmacık kemiklerine dolgu yapmak uygulamanın olumlu sonuçlarını artırır. Yüzün üst kısmını hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu ile şekillendirerek, elmacık kemikleri çıkar ve çeneye doğru incelen bir form oluşur. Kimi hastalarda ise tedaviyi çeneye yapılacak botoks enjeksiyonu ile desteklemek gerekebilir. Bu hastalarda yüzün alt bölümündeki güçlü ve gelişmiş çene kasları yüze köşeli, sert bir görünüm verir. Doğru noktalara yapılan botoks enjeksiyonu ile çene hattını yumuşatmak mümkündür.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Neden EmFace?

  Neden EmFace? Anti-aging endüstrisinde yenilikçi, çığır açan bir teknolojiyi takdimizdir. EmFace’i tercih eden, bu yeni cihazı denemek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Peki ne...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...