Kök Hücre Yüz Uygulaması

Bilim dünyası kök hücre tedavisinin yeni ufuklarını keşfede dursun, bu işlem sayesinde yaşlanma belirtilerini geri döndürmenin mümkün olduğu kanıtlandı. Kendi hücrelerinizle zamanı geri çevirmeye hazır mısınız?

İlerleyen yaşla birlikte cilt gençlik ışıltısını kaybederken, diğer yandan ince çizgiler, kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Son 15 yıldır tüm bilim dünyasının ilgi merkezinde olan kök hücre tedavisinin, cilt kalitesini artırmakta, kırışıklıkları hafifletmede son derece etkili olduğu klinik araştırmalarla kanıtlandı. Bu anti-aging tedavi ile cilt yaşını hücresel boyutta geri çevirmek mümkün. Daha da çekici olan ise tedavi sırasında yüzünüze yabancı bir madde yerine sizden alınan kök hücrelerin enjekte edilmesi.

Gençliğin Sırrı Hücrelerinizde  
Fibrocell tedavisi olarak da bilinen kök hücre uygulaması için hastanın kulak arkasından ince biyopsi iğnesiyle 3 milimlik bir doku alınır. Dokunun kulak arkasından alınmasının nedeni bu bölgenin güneşin zararlı etkilerine maruz kalmaması, dolasıyla da cildin önemli yapıtaşları açısından daha zengin bir içeriğe sahip olmasıdır. Son derece basit olan bu işlemin ardından, hastadan elde edilen dokunun içindeki fibroblastlar laboratuvar ortamında ayrıştırılır. Cildin elastik ve genç görünmesinden, kolajen ve elastin sentezinden sorumlu olan bu hücreler yine laboratuvar ortamında çoğaltılır. Yaklaşık dört hafta süren bir işlem sonucunda ortaya saflaştırılmış, konsantre bir anti-aging güç çıkar hem de tamamen kendi hücrelerinizden elde edilmiş bir güç.

Kök Hücre İşlem Nasıl Yapılır

İşlem öncesinde yüze lokal anestezik krem sürülür. Krem cilt yüzeyinde yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra temizlenir. Ardından hastadan alınıp laboratuvar ortamında ayrıştırılıp, çoğaltılan hücre kokteyli enjeksiyon iğneleri ile cilde enjekte edilir.  Uygulama yaklaşık 10-15 dakika kadar sürer ve işlem yapılan bölgeye, istenilen etkiye bağlı olarak 2-3 seans yapılır. İkinci seans ilk seanstan altı hafta sonra tekrarlanır. Gerekiyorsa 4 hafta sonra üçüncü bir seans daha yapılır.
Kök hücre tedavisinden iki şekilde faydalanılabilir: Yüzdeki kırışıklık ve çizgilerin içini doldurmak ya da cilde daha genç, taze bir görünüm vermekte. Çizgilerin içine enjekte edilen fibroblast hücreleri, enjekte edildikleri yerdeki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek ciltte adeta içeriden dışarıya doğru bir onarım süreci başlatırlar. Eğer cildin genel görünümünde bir iyileşme, canlılık etkisi isteniyorsa, hücre kokteyli cilde mezoterapi yöntemiyle enjekte edilir, yani cilt altına mikro-enjeksiyon tekniğiyle verilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

8 Sıkça Sorulan Sorular
G***
İyi çalışmalar. Sünnet derisinden anti-aging için fiyat almak istiyorum. Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Güzide Hanım. Alloblast tedavisinde yeni doğanın sünnet derisinden elde edilen fibroblastlar özel işlemlerden geçirilerek etkili bir anti-aging formüle dönüşür. Cilde enjekte edildiğinde ince çizgilerden eşitsiz cilt tonuna, ciltteki gevşemeye kadar hemen tüm yaşlanma belirtilerinin hafiflemesini sağlar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır. İşlemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır, www.drmustafakaratas.com.
E***
Merhaba, 39 yaşındayım, kök hücre tedavisi için tek seans fiyat öğrenmek istiyorum. Ortalama bir fiyat öğrenip ona göre maddi durumumu ayarlayıp randevu alacağım. Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ezgi Hanım. Kök hücre tedavisi kapsamlı, belli bir süreç gerektiren bir uygulamadır. İşlem kulak arkasından alınan minik bir doku örneğiyle başlar, bu örnek özel bir laboratuvara gönderilir ve bir ay boyunca burada özel işlemlerden geçirilerek, fibroblast, yani kolajen üreten aktif kök hücre açısından zengin bir hale getirilir. Ardından da elde edilen bu formül yüze enjekte edilir. Bu işlemlerin fiyatı bilgisi kiniğimizi aramanız yeterli.
Ş***
Ankara'da kliniğiniz var mı, kök hücre ile cilt gençleştirmenin ortalama maliyeti nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Şaziye Hanım. Ankara'da bir şubemiz yok. Tek kliniğimiz var o da İstanbul'da. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ancak kliniğimizi ararsanız size kök hücre ile cilt gençleştirme ile ilgili fiyat bilgisi vereceklerdir.
G***
Kök hücre işlemi yapıyor musunuz ve fiyatı nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülsüm Hanım. Fibrocell ya da Gençlik Aşısı olarak da bilinen tedavi kliniğimizde yapılmaktadır. Ancak burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
C***
Hocam benim çocuğum var sekiz aylıkken hsv ensealit geçirdi beyninde hasar kaldı. Kök hücre yapılabilir mi? Aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Cennet Hanım. Kök hücre ile ilgili pek çok deneysel çalışma yapılıyor ve bunların bazılarının etkinliği kanıtlandı. Ancak uzmanlık alanıma girmediği için size en sağlıklı bilgiyi verecek ve sizi bu konuda yönlendirebilecek kişi doktorunuzdur.
E***
Yüzümde ton bozukluğu ve kılcal damarların belirginliği var. Kök hücre tedavisi bana yardımcı olur mu?
Merhabalar Esen Hanım. Kök hücre tedavisi ton bozukluğunu hafifletmeye yardımcı olabilir ama kılcal damarlar söz konusu olduğunda bu işlemin pek faydasını göremezsiniz. Kılcal damar tedavilerinde Icon lazer, Forma gibi yeni nesil teknolojilerden daha başarılı sonuçlar alırsınız. Bu sistemler ciltteki ton farklılığını yok etmekte de başarılıdır.
R***
Merhaba. Bundan iki yıl önce bir tanıdığım vasıtasıyla bilinçsizce TCA peeling uygulaması yapıldı yüzüme ve cildim yandı. Siyah büyük benekler halinde yüzümde lekeler mevcut. Kök hücre tedavisi ile bu yanıklardan ve cildimdeki sarkma ve kırışıklardan kurtulabilir miyim? Kolay gelsin.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Reyhan Hanım. Kök hücre tedavisi ile yanıkların ve kırışıkların görünümünde iyileşme sağlayacağınızı düşünüyorum. Ama izlerin tamamen yok olmasından ziyade hafifleyeceği şeklinde bir beklentiye sahip olmanız gerekiyor. Diğer bir alternatif ise skar tedavisinde başarılı sonuçlar veren Icon lazer olabilir. Konsültasyon sonrasında hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız netleşecektir.
M***
Yüzümde çukurlar var. Çok değiller. Özellikle yüzümün sol tarafında, yanaklarımın altındalar. Kök hücre tedavisi yaptırmak istiyorum ve tedavinin fiyatını öğrenmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Muhammet Bey, kök hücre tedavisi için kulak arkasından minik bir miktar doku alınır. Bu cilt dokusu laboratuvara gönderilerek içindeki kök hücreler ayrıştırılır ve ardından da bu kök hücreler çoğaltılır. Böylece cildin yapıtaşları açısından son derece zengin, konsantre bir formül elde edilir. Kök hücre tedavisini iki farklı şekilde faydalanılabiliyor ya dolgu olarak kırışıklıkların, sizin durumunuzda olduğu gibi akne izlerinin içi doldurabiliyor ya da cilde yüzeysel olarak enjekte edilerek cilt canlandırma için kullanılabiliyor. Bu tedaviyi ScarletS ya da Icon lazer gibi bir sistemle desteklemek alınan sonucun başarısını artıracaktır. Sadece lazer teknolojileri kullanarak da akne izlerinde, skar tedavisinde önemli başarılar elde edebiliyoruz. Sizin için hangi tedavi veya tedavilerin uygun olduğu konsültasyon sonrasında netleşecektir. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.