Kök Hücre Nedir

Kök hücre yöntemini diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği; Kendi cildinizden (özellikle en az güneş alan bölge olması açısından kulak arkası tercihimiz) alınan birkaç milimlik bir parçadan laboratuvar ortamında binlerce fibroplast hücresi üretiliyor.

Kendi hücreleriniz ,uygulama kolaylığı açısından dolgu maddesiyle karıştırılarak kırışık bölgelere uygulanıyor. 2 ay sonra fibroblast hücreler, kollojen sentezini arttırmaya başlıyor. Böylelikle günbegün artan bir iyileşme olur ve kırışıklıklar dolar. Yeni oluşacak kırışıklıklar engellenir. Bilinen dolgu maddelerinin etkisi giderek azalırken Fibrojell kök hücre uygulamasında giderek artan bir etki görülür.

Fibrocell in birinci etkisi oluşmuş kırışıklıkların tedavisini sağlamak, en önemli etkisi de bu yöntemle kişinin kendine ait çoğaltılan hücrelerin cildin yaşlanma sürecini yavaşlatması ve incelmesini engellemesidir. Fibrocell (otolog kültüre fibroblast) zamanı durdurma aşısı diye de yorumlanabilir. 

1 yorum
Tülay
Kök hücre tedavisi fiyatları ile ilgili bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Kök Hücre ile Gençlik Işıltısı

  Kök Hücre ile Gençlik Işıltısı Uzun yıllardır hayatımızda olsa da son günlerde daha sık duymaya başladığımız kök hücre uygulaması yıla damgasını vuracak işlemlerden biri gibi görünüyor.

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme

  Kök Hücre İle Yüz Gençleştirme Lazerler, dolgu enjeksiyonları, botoks… Hepsi de teknolojinin bize sunduğu mükemmel anti-aging araçlar olsa da hücrelerinizde saklı gençlik iksirini göz ardı etmeyin. Ken...

 • Kök Hücre ile Yüze Gençlik Aşısı

  Kök Hücre ile Yüze Gençlik Aşısı Cildinize hücrelerinizde saklı olan anti-aging gücü vermeye ne dersiniz? Kök hücre zengini fibroblast enjeksiyonu zamanı geri çevirmenin en doğal yolu.

 • Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

  Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme Fibrocell kök hücre gençlik ve zamanı durdurma aşısı, biyolojik saatin geriye döndüğü andır. Dr. Mustafa Karataş uyguladıkları yönteme dair bilgiler verdi.