Exion Face Yeni Nesil Anti-Aging

Exion Face kolajen ve elastin sentezini artırmanın dışında hyalüronik asit üretimini de tetikleyen ilk ve tek teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Sonuçlar mı? Kesinlikle çok etkileyici!

Exion Face, radyo frekansı ve ultrason kombinasyonunu bir arada kullanarak etki eden bir anti-aging sistem. Bu patentli teknoloji, yüzünüze gençliğin dokunuşunu vermek, taze, parlak ve duru bir cilde kavuşmanız için geliştirildi.

Sistemdeki hedefli ultrason cildin bütünlüğünü ve gençliğini korumada son derece önemli bir görev üstlenen katmana, yani retiküler dermise etki ediyor. Ses dalgalarının yarattığı enerji sayesinde aktif fibroblastlar açısından son derece zengin olan bu derin cilt katmanı 42 dereceye kadar ısıtılıyor. Diğer yandan monopolar radyo frekansı enerjisi, hedefli ultrasonla senkronize bir şekilde çalışarak, tüm dermiste 40 – 42 derece civarında homojen bir termal enerji iletimi sağlıyor. Böylece cildin tüm katmanlarını tarayarak etki eden bir tedavi süreci meydana geliyor.

Derin Onarım

Cildin alt katmanlarının fibroblast zengini olduğunu belirtmiştik. Peki fibroblast nedir? Fibroblastlar bağ dokusunu oluşturan ana hücreler olarak görev yaparlar ve temel işlevleri arasında doku onarımı, yara iyileşmesi gibi süreçler vardır. Bu hücreler eskisi kadar aktif olmadığında, yani kalite ve üretim sekteye uğradığında ciltte çizgiler, derin kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı gibi belirtiler ortaya çıkmaya başlar.

Sözün özü; Exion Face uygulaması cildin tüm katmanlarını hedef alan yenilikçi bir yaklaşımla fibroblast üretimini tetikliyor. Bu da kolajen, elastin ve hyalüronik asit gibi cildin gençliğindensorumlu proteinlerin hem sayıca artmasını hem de kalite anlamında iyileşmesini sağlayan bir süreci stimüle ediyor.

Tedavi İçin Uygun Adaylar

 • Daha genç görünümlü bir cilt isteyen herkes Exion Face tedavisinden faydalanabilir.
 • Exion Face sistemi cildinin gençliğini korumak, ileriki yılları daha taze, pürüzsüz bir ciltle karşılamak isteyenler için de mükemmel bir tedavidir.
 • Dolgu ve botoks gibi tedavileri cilt kalitesini iyileştirmeye yönelik teknolojilerle desteklemek isteyen herkes Exion Faceiçin uygun bir adaydır.
 • Cildindeki elastikiyet kaybına, kuruluğa, ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümüne müdahale etmek isteyen ve etkili bir tedavi arayan herkes Exion Face tedavisi için uygun bir adaydır.
 • Dolgu ve/veya botoks yaptırmak istemeyen ama cildindeki hacim kaybı ve/veya çizgilere karşı farklı bir alternatif arayanlar Exion Face tedavisinden faydalanabilir.

Hyalüronik Asit Etkisi

Kolajen ve elastin liflerinin genç görünümlü bir cilt için hayati önem taşıdığını biliyoruz. Peki ya hyalüronik asit? Bu molekül neden bu kadar önemli? Exion Face’in yüzünüzden yılların etkisini silerken hyalüronik asit üretimini artıran ilk ve tek teknoloji olduğunu belirtmiştik. Sıra hyalüronik asidin maharetlerini anlatmaya geldi…

Hyalüronik asit kendisine çok yüksek oranda su molekülü bağlama özelliği olan ve vücutta doğal olarak üretilen bir maddedir. Pek çok kişi hyalüronik asidi dolgu maddelerinden tanısa da vücudun pek çok yerinde bulunan bir molekül bu. Mesela eklemleriniz rahatça hareket etme yeteneklerini hyalüronik aside, bu maddenin kayganlaştırıcı etkisine borçlu. Gözlerde ve sinir dokularında da karşımıza çıkan hyalüronik asit aynı zamanda cildin yapıtaşlarından biri.

Ciltteki hyalüronik asit üretimi optimum seviyede ise cildiniz nemli, taze ve parlak görünür, pürüzsüz, elastik bir dokuya sahiptir. Daha da önemlisi cildiniz bu molekül sayesinde çizgilere, kırışıklıklara ve gevşemeye karşı dirençlidir. Kısacası, hyalüronikasit molekülünün ağırlığının binlerce katı su molekülünü kendisine bağlama özelliği sayesinde cildiniz genç kalır, gençliğini korur.

Ama yaş ilerledikçe vücudun kendi hyalüronik asit üretme yeteneği de hızla azalmaya başlar. Cildiniz artık daha kurudur, pürüzsüz dokusu bozulur, ince çizgiler ve kırışıklıkların oluşumu için zemin artık hazırdır. Bu durum kolajen ve elastin liflerinin kalitesinin bozulmasına, cildin sıkılığını kaybetmesine giden zincirleme bir etki yaratır.  

Klinik çalışmalar Exion Face tedavisinin ciltteki hyalüronik asit üretimini % 224 artırdığını gösteriyor. Yani tedavi sonrasında cildinizde var olan hyalüronik asit miktarı neredeyse 2,5 kat artıyor. Bu şimdiye kadar hiçbir anti-aging teknolojisinin müdahale edemediği bir alanda yaratılan büyük bir başarı.

Önemli Notlar

 • Exion Face ciltteki hyalüronik asit üretimini artıran ilk ve tek teknolojidir.
 • Tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilir.
 • Konforlu bir tedavidir, acı eşiği düşük olanlar bile rahatça tolere edebilir.
 • Tedaviden hemen sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz.
 • Tedavi protokolü 7-10 gün arayla uygulanan 4 seanstan oluşur.
 • İşlemin olumlu etkilerinin optimum seviyeye ulaşması için son seansın üstünden ortalama üç aylık bir süre geçmesi gerekir.   
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.