Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı Işık Dolgusu İstanbulÖzel olarak geliştirilen gözaltı Işık Dolgusu -Redensity II gözaltı şişlik ve morluk problemlerinin çözümüne yönelik geliştirilmiş tek dolgu maddesi olma özelliğine sahiptir.

Çökmüş gözaltları birçok kadın ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelir. Özel olarak geliştirilen Redensity II Gözaltı Işık Dolgusu sadece bu sorunlar için geliştirilmiş bir dolgu maddesidir. Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler sorunu artıran unsurlardır.

Göz bölgesi septum adı verilen özel bir yağ dokusu ile çevrilidir. Gözün konumunu koruyan bu doğal bariyerde, genetik ya da yaşa bağlı nedenlerle göz çevresinin genç görünümüne gölge düşüren değişimler meydana gelir. Gözaltlarındaki torbalanmanın bir nedeni ilerleyen yaşla beraber cildin incelmesi ile yağ dokusunun dışarı doğru itilmesidir. Bazı kişilerde genç yaşlarda bile yapısal olarak torbalanma görülebilir.

Pek çok kişi ise tam aksine gözaltlarının içeri doğru çökmesinden, çukurlaşmasından şikayetçidir. Genetik eğilimle ortaya çıkan bu problem ilerleyen yaşla beraber iyice belirgin bir hal almaya başlar. Bunun arkasındaki faktörlerden biri yılların etkisiyle kemik dokusunda yaşanan kayıplardır. Yüzdeki kemikler de bu değişimden nasibini alarak geriye doğru çekilirler ve gözlerin altında bir boşluk, çöküklük oluşur. Bu çöküklük milimetrik bile olsa, ışık eskisi gibi yansımadığı için gözaltında gölgeler oluşur. Bu da morlukların çok daha derin ve koyu görünmesine neden olur.

Bu sorunları hafifletmek, göz çevresine daha genç bir ifade vermek için tasarlanmış olan Işık Dolgusu hakkında merak ettiğiniz her şey…

Işık Dolgusu’nun aktif maddesi nedir? Yüze yapılan dolgulardan farkı nedir?
Redensity 2 Gözaltı Işık Dolgusu’nun aktif maddesi yüze enjekte edilen dolgu maddelerinde olduğu gibi hyalüronik asittir. Ancak diğer dolgu maddelerinden farklı olarak Işık Dolgusu’nda bulunan hyalüronik asidin çapraz bağları değiştirilmiştir. Bu nedenle de etkisini enjekte edildiği yere homojen bir şekilde yayılarak gösterir.

Yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltına enjekte edilse olmaz mı?
Gözaltındaki deri son derece ince ve hassas olduğu için, yüze yapılan dolgu maddeleri bu bölgede ciddi komplikasyonlara neden olabiliyor. Bunlardan en sık rastlananı cilt yüzeyinden görülen yumrular, topaklardır. Eskiden başka bir alternatif olmadığı için yüze yapılan dolgu maddeleri gözaltlarında kullanılır ve hastayı mutsuz eden yan etkiler yaşanırdı. Işık Dolgusu, gözaltlarında sıkça görülen sorunlara güvenli, yan etkisi olmayan bir çözüm olarak geliştirildi.

İşlemin anti-aging etkisi var mı?
Evet, Işık Dolgusu anti-aging etkiye de sahiptir. Formülün içeriğinde bulunan protein, vitamin, aminoasit ve antioksidanlar bu bölgedeki hassas deriyi güçlendirir ve yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli bir hale getirir.

20’li yaşlarında gözaltı morluklarından şikayetçi olanlar da Işık Dolgusu’ndan faydalanabilir mi ?
Gözaltındaki halkalar nedeniyle, fazla kırışığı olmayan genç bir kadın bile olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun görünebiliyor. Gözaltı morluklarından şikayetçi olan her yaştaki hasta bu tedaviden faydalanabilir.

Işık Dolgusu nasıl bir işlemdir ve herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Gözaltı Işık Dolgusu ince iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Uygulama esnasında ışık dolgusu çok yavaş olarak verilmelidir. Dolgunun içeriğinde bulunan lokal anestezik madde nedeniyle nispeten konforlu bir tedavi olsa da, işlem öncesinde bölgeye anestezik bir krem uygulanması sürecin daha rahat geçmesini sağlar. İşlem sonrasında hafif bir ödem görülebilir, ancak bu da birkaç gün içinde tamamen geçer.

Bu kalıcı bir tedavi mi? Uygulamanın yan etkileri nelerdir?
Gözaltı Işık Dolgusu kalıcı bir tedavi değildir, etkisi 12 ile 18 ay arasında devam eder. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

Kimler Gözaltı Işık Dolgusu için uygun adaylardır.

Gözaltındaki torbalanma, çöküklük ya da morluktan şikayetçi olan herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

93 Sıkça Sorulan Sorular
S***
Merhabalar hocam, gözaltı ışık dolgusu burun ameliyatından ne kadar süre önce veya ne kadar süre sonra yapılabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sinem Hanım. Işık dolgusunu burun ameliyatınızdan sonra en az altı ay, hatta daha da iyisi bir yıl bekledikten sonra yaptırın. Böylece hem burun ameliyatına bağlı ödem, morluk ve şişlikler tamamen inmiş olur hem de burnunuzun şekli biraz daha oturmuş olur.
Ç***
Merhaba ben 4 ay önce ışık dolgusu yaptırdım ama ertesi gün minik bir ödem oluştu ve o gitmedi maalesef... Orada duruyor. Normal mi sizce? Ve 4 ay gibi kısa bir sürede dolgu etkisini kaybedebilir mi? Teşekkür ediyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Çiğdem Hanım. Bu tür komplikasyonlara rastlanabilir. Özellikle de kullanılan dolgu FDA onaylı gözaltı ışık dolgusu Teosyal Redensity II değilse. Eğer dolgu yeteri miktarda yapılmadıysa ya da çok yüzeysel enjekte edildiyse veya Teosyal Redensity II değilse dolgu normalden çok daha hızlı bir şekilde metobalize olarak etkisini kaybedebilir.
B***
Kaç çeşit gözaltı ışık dolgusu çeşidi var? Neye dikkat etmem gerekli?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Birsen Hanım. Piyasada gözaltı dolgusu olarak lanse edilen bazı formüller var, ancak bunların çoğu aslında yüz için geliştirilmiş olan formüllerdir. FDA onaylı tek gözaltı dolgusu ışık dolgusu olarak da bilinen Teosyal Redensity II’dir. Bu bölge son derece ince ve hassas bir yapıya sahip olduğu için diğer dolguların topaklanma gibi sorunlara neden olma ihtimali yüksek.
B***
Merhaba doktor bey ben gözaltı ışık dolgusu yaptırdım yaklaşık bir 5 ay kadar önce şimdi ise fraksiyonel lazer tedavisi görmek istiyorum dolgudan sonra yapılır mı bu uygulama?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Büşra Hanım. Clearlift ya da Emerge gibi göz çevresine uygulanabilen lazer teknolojilerinden faydalanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bu sistemler ışık dolgusunu olumsuz etkilemez, aksine bu sistemler göz çevresindeki cildin kalitesi artıracağı için yapılan tedavinin (ışık dolgusunun) olumlu sonuçlarını desteklerler.
F***
Merhaba doktor bey gözaltı ışık dolgum iki yıldır erimiyor. Ayrıca yeşil bir görüntü oluştu. Eritme işleminden sonra deformasyon oluşabilir mi? Dolguyu eritme işleminden ne kadar süre sonra dolgu yapılabilir?
Merhabalar Fatma Hanım. Öncelikle işlemi yapan doktorunuzdan kullanılan ışık dolgusunun markasını öğrenin. FDA onaylı ışık dolgusu Teosyal markadır, ancak maalesef piyasada ışık dolgusu olarak uygulanan ama normalde gözaltları için tasarlanmamış ürünler de var. Eğer sizde kullanılan markanın ne olduğunu öğrenirseniz sorunu düzeltmede uygulanacak tedaviler için fayda sağlayacaktır. Eritme işlemi doğru bir şekilde yapılırsa deformasyona neden olmaz. Bu yüzden doktorunuzu iyi seçmeye, bu konunda işinin ehli bir uzman olmasına özellikle dikkat edin. Eritme işleminden bir süre sonra dolgu yapılabilir.
D***
Gözaltı ışık dolgusuna ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Kliniğimizin telefon numarası internet sitemizde yer almaktadır. Dilerseniz uygulama ya da konsültasyon için randevu alabilirsiniz.
S***
Merhaba benim genetik olarak gözaltlarım çukur olduğundan dolayı, sanki mor gibi duruyor. Elmacık kemiklerim yoğun olduğu için genetik olarak gözlerim biraz çukurda kalıyor. Bir kere yaptırdım gözaltı ışık dolgusu fakat beklediğim sonucu alamadım yapan yerin iyi malzeme kullanmadığını düşünüyorum. Size sorum şu kaliteli malzeme kullanılmadığında sonuç verimsiz olur mu? Ve elmacık kemiklerim yoğun olduğu için gözaltı ışık dolgusundan verimli sonuç alabilir miyim?
Merhabalar Sibel Hanım. Işık Dolgusu’nda ve diğer tüm dolgu enjeksiyonlarında kullanılan malzeme kadar işlemi yapan doktorun bu konuda ne kadar deneyimli olduğu, estetik gözünün ve anatomi bilgisinin olması da o kadar önemlidir. Dünyanın en iyi dolgu maddesini kullansanız bile enjeksiyonu yapılması gereken noktanın bir milim altına ya da üstüne yapın, enjekte edilmesi gereken dolgunun dozunu biraz kaçırın sonuç başarısız olur. Elmacık kemiklerinizin belirgin olması alınan sonucun başarısını etkilemez. Tabii işlem doğru şekilde ve doğru kişi tarafından yapıldığı müddetçe. Ancak şunu da belirtmekte fayda var; elmacık kemiklerinizin çok önde olması, ne kadar ışık dolgusu yapılırsa yapılsın gözlerinizin biraz çökük durmasına neden oluyor da olabilir.
Z***
Hocam 15 yaşımdayım gözaltımda çizgiler ve yanağıma kadar inen bir çöküklük var, daha çok küçüğüm ama psikolojim bu durumdan çok etkilendi ne yapmam gerekir lütfen yardımcı olun.
Merhabalar Rana Hanım. Bazı kişilerin gözaltındaki çöküklük yapısaldır, bu yüzden de erken yaşlarda ortaya çıkar. Henüz herhangi bir müdahale yapılacak yaşta değilsiniz. Göz çevreniz için yaşınıza uygun bir göz çevresi nemlendiricisi kullanmaya başlayabilirsiniz, nemlendiricinin içinde güneş koruyucular da olmasına özen gösterin ve eczanelerde satılan ürünleri tercih edin. 19-20’li yaşlarla birlikte gözaltınızdaki çöküklüğü hafifletmeye yönelik Işık Dolgusu ya da mezoterapi gibi tedavilerden faydalanabilirsiniz.
F***
Merhabalar; Cilt yapımı biraz daha gençleştirmek istiyorum. Işık dolgusu ilgimi çekti. Bir de gözaltına da uygulanıyormuş. Uygulama ile ilgi bilgi alabilir miyim? Sonrasında dikkat edilmesi gereken bir husus var mıdır?
Merhabalar Funda Hanım. Işık dolgusunun ana maddesi dolgu maddelerinde kullanılanla aynı: Hyalüronik asit. Doğal olarak vücutta bulunan bu maddenin en önemli özelliği moleküler ağırlığının yaklaşık bin katı su molekülünü tutmasıdır. Işık dolgusunda bu madde farklı bir formülle tasarlanmıştır; yani bir yere hacim vermek, doldurmak için değil nemlendirme özelliğinden fayda sağlamak için kullanılır. Cildin üst katmanlarına ince iğnelerle verilir. Yoğun nem sayesinde cilt çok daha taze ve canlı bir görünüme kavuşur, hatta ince çizgilerin görünümü bile hafifler. Işık dolgusu nem verme özelliği sayesinde kolajen yapısını da güçlendirir. 7-10 gün arayla 3 seans uygulanır. Gözaltına uygulanan ışık dolgusu ise yaş ve genetik faktörler yüzünden oluşan ve kişiyi olduğundan daha yaşlı, daha yorgun gösteren morlukları, çökmeleri hafifletmek üzere tasarlanmıştır. Gözaltlarına daha taze bir görünüm verir. Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitlerin gençleştirici ve morlukları tedavi edici etkisi de vardır. Cilt altına ince kanülerle verilir, böylece hassas olan gözaltı bölgesinde morarmalar oluşma riski minimuma indirilmiş olur. Tek seanslık işlemin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.
L***
35 yaşındayım cildim çok mat ve kuru beni rahatsız ediyor. Işık dolgusu diye bir şey duydum. İlgimi çekti. Bana bilgi verir misiniz?
Merhabalar Leyla Hanım. Işık dolgusu yüz, dekolte bölgesi ve ellerde kullanılabilen bir formüldür. İçinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulunan bu formül, cildin üst tabakasına mezoterapi yöntemiyle enjekte edilir. Normalde dolgu maddelerinde kullanılan hyalüronik asidin özelliği moleküler ağırlığının nereyse bin katı su molekülünü kendine bağlayabilmesidir. Bu molekül, farklı bir şekilde formüle edildiğinde ve farklı bir teknikle enjekte edildiğinde cilde yoğun nem vermekte son derece etkilidir. Nemli cilt ışığı mükemmel bir şekilde yansıtma özelliğine de sahiptir. Zaten ışık dolgusu da adını buradan alıyor. Formülün içinde hyalüronik asit dışında, ciltte önemli roller üstlenen vitamin, mineral ve amino-asitler de bulunur. Yani, ışık dolgusu sadece daha nemli, daha taze bir cilt yaratmakla kalmaz aynı zamanda sağlıklı bir cilt için elzem maddeleri de sağlar. Genelde 2-3 hafta aralıklarla uygulanan 3 seanslık bir kür önerilse de, cildin ihtiyaçlarına göre seans sayısı artırılabilir. İşlem öncesinde cilde anestezik krem uygulanır. Bu da işlemin nispeten konforlu geçmesini sağlar. Sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz.
D***
Merhabalar Göz altımdaki ince çizgilerden ve morarmadan şikayetçiyim göz altı kapatıcısı kullanmak istemiyorum artık 33 yaşındayım ışık dolgusu diye bir şey okudum benim için uygun olabilir mi uygulama nasıl oluyor acaba bilgi almak istiyorum.
Merhabalar Duygu Hanım; Gözaltı ışık dolgusu yüz ve dudak dolgusu gibi çok ince uçlu iğnelere enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Uygulamadan önce göz çevresi muayene edilir, problem derecesine göre tedavi içeriği ayarlanır. Uygulamadan önce de göz çevresine düşük lokal anestezi krem uygulanır. Lokal anestezi etki ettikten sonra, göz çevresi özel bir tonik ile silinir. Göz çevresinde belli bir rota izlenerek gerekli tüm noktalara doktorun ayarladığı doz ile ufak dolgu aşılamaları yapılır. Ön görülen tüm noktalar aşılandıktan sonra rahatlatıcı bir tonik ile göz çevresi silinir, sonrası göz çevresine soğuk uygulanır ve kızarıklık önleyici medikal bir krem uygulaması yapılır. Bu uygulama kızarıklığı yatıştırmak ve rahatlatmak içindir.
N***
Merhabalar Doktor bey 36 yaşındayım ve gözaltlarım mor ve ışık dolgusu yaptırmak istiyorum bu konuyla ilgili bilgi alabilirmiyim.
Merhabalar Neval Hanım; Tek seansta uygulanan Redensity II, özel bir hyalüronik asit formülünün, çok ince iğnelerle gözaltına enjekte edilmesiyle uygulanıyor. Yanakla gözaltları arasındaki oluk, çöküklük ve torbalanmalar tedavi ediliyor, içeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlarla morluklarda da belirgin azalma sağlanıyor. Yaklaşık 8-12 ay etkili.
Ü***
Merhaba Doktor Bey. Ben gözlerimden aşağı doğru inen gözyaşı oluk çizgilerim için gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ama araştırdım ve memnun kalmayanları duydukça açıkçası korktum. Özellikle insanların güzelleşelim diye ışık dolgusu yaptırdık ama artık gözaltı torbalarımız var ve daha da yaşlı görünüyorum söylemleri beni endişeye düşürdü. Bu tarz komplikasyonlar çok sık yaşanıyor mu yoksa tedaviye uygun hasta olmamaktan mı kaynaklanıyor? Bir de dolgu sürekli devam ettirilmesi gereken bir işlem midir? Devam ettirilmediği vakit daha fazla karışıklık, sarkma, torbalanma yapar mı? Ya da dolgular yüz için ileriye dönük yatırım mıdır? Çünkü bir yerde dolgunun belli bir miktarını vücudun atmadığını, kendinden kabul ettiğini, bu yüzden belirli aralıklarla tekrar edildiğinde istenilen şeklin kalıcılaşmaya başladığı okumuştum. Doğru mudur? Teşekkürler.
Merhabalar Ümran Hanım. Öncelikle böyle bilinçli sorular sorduğunuz için teşekkür ederim. Keşke bu tür işlemler yaptırmak isteyen herkes böyle doğru sorular sorsa. Maalesef bana gelen soruların çoğu işlemi yaptırmadan önce değil sonrasında geliyor. Pek çok kişi üzerine fazla düşünmeden, sorup sorgulamadan harekete geçip, sonra da istemedikleri sorunlar ortaya çıkınca çare aramak için sorular yöneltiyorlar. Şimdi de sorunuzun cevabına gelelim. Öncelikle bu işleme gerçekten ihtiyacınız olup olmadığının belirlenmesi çok önemli. Eğer işlem için doğru adaysanız uygulama yapılabilir. Ama bu noktada da ışık dolgusu konusunda deneyimli bir doktor seçmeniz gerekiyor. Gözaltı derisi ince ve hassas bir yapıda olduğu için bu bölgede meydana gelen uygulamaya bağlı hatalar çok daha belirgin oluyor. Yani, enjeksiyonu doğru deriliğe yapmak, tam da gereken miktarda formül enjekte etmek son derece önemli. Enjeksiyonu biraz yüzeysel yaparsanız, yapılan dolgu dışarıya doğru bombe yaparak istenmeyen bir görünüm yaratır. Gerekenden biraz daha fazla dolgu yapılması da benzer bir etki yaratır. Yani malzeme başarılı olsa da uygulamanın sonucu tamamen uygulamayı yapanın tekniğine, becerisine bağlı. Işık dolgusunu bir defa yaptırdıktan sonra devam etmelisiniz diye bir kural yok. Yani, uygulamaya devam etmemek sarkma, kırışıklık ya da torbalanma gibi olumsuz yan etkilere neden olmaz. Işık dolgusunun içinde anti-aging maddeler de bulunduğu için uygulama yapılan bölgedeki yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak gibi bir etkisi olabilir. Yeni bulgular hyalüronik asit bazlı dolguların kolajen üretimini de tetiklediğini gösteriyor, yani düzenli dolgu yaptırdığınızda zaman içinde o bölgeye daha az dolgu maddesi enjekte edilerek aynı sonucu elde etmek mümkün oluyor.
S***
Merhabalar, ışık dolgusu yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim ?
Merhabalar Sevgi Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi bu numaradan 0212 2410364 ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Işık dolgusu için fiyat alabilir miyim?
Merhabalar Ekrem Bey burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
F***
Merhabalar Hocam gözaltı çökmesi sorunum var. Işık dolgu uygulaması nedir, ne kadar sürer ve tedavi ücreti için bilgi verirmisiniz.
Merhabalar Feride Hanım; Göz altı ışık dolgusu göz çevresinin gençleştirilmesi, morluk ve halkalanmaların giderilmesi için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren bir konsepttir. Tek seansta uygulama özel bir hyalüronik asit formülünün cilt altına çok ince iğnelerle enjekte edilmesiyle uygulanıyor. Göz altı ışık dolgusu göz altı çukurunun güvenli bir şekilde düzeltilmesini sağlıyor. Ayrıca içeriğindeki protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlarla morluklarda da belirgin azalma sağlarken, göz çevresi derisinin kalitesini yüksek oranda artırıyor. Uygulama anestezik kremler sürüldükten sonra yapılır ve yaklaşık 10-15 dakika civarı sürer. İşlem sonrasında özel bir tedavi uygulamanıza gerek kalmaz, etkisi ortalama 8-12 ay kadar sürer. Sağlık Bakanlığı onaylı ve mevzuata uygun merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple; form sayfamızdan ya da (0212) 241 03 64 no'lu telefondan kliniğimizi arayarak ışık dolgusu fiyatı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
G***
Merhaba, gözaltı ışık dolgusunda hangi markayı kullanıyorsunuz? Bir de fiyat bilgisi verebilir misiniz? Teşekkürler...
Merhabalar Gülbahar Hanım. Kliniğimizde Teosyal Redensity II gözaltı ışık dolgusu kullanılıyor. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Dilerseniz kliniğimizi arayın, size bu konuda yardımcı olacaklardır.
Z***
Merhaba. Gözaltı ışık dolgusu için fiyat rica edebilir miyim? Teşekkürler.
Merhabalar Zeynep Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
N***
Gözaltı ışık dolgusunun fiyatı nedir? Teşekkürler.
Merhabalar Nurten Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
T***
Merhabalar. Gözaltı ışık dolgusu fiyatını öğrenebilir miyim acaba?
Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
Z***
Merhaba gözaltı ışık dolgusu fiyatı ile ilgili bilgi alabilir miyim?
Merhabalar Zümrüt Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhabalar, 32 yaşındayım. Gözaltı dolgusu ile ilgili ücret ve uygunluğunuz nedir bilgi verirseniz çok sevinirim.
Merhabalar Sinem Hanım. Fiyat bilgisi ve randevu almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.
S***
İyi günler. Gözaltı ışık dolgusu fiyatını öğrenebilir miyim?
Merhabalar Semra Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Merhaba ben Paris’ten yazıyorum. Gözaltı çukurlarını hangi fiyata yapıyorsunuz. Lipofiling tercih ediyorum. Teşekkürler cevap için.
Merhabalar. Gözaltlarındaki çöküklük için etkisi ortalama bir yıl kadar devam eden Işık Dolgusu uygulaması yapıyoruz. Burada fiyat bilgisi vermiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
A***
Merhaba. Gözaltı dolgusu yaptırmak istiyorum. Fiyatlar ve kullandığınız marka ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.
Merhabalar. Kliniğimizde Teosyal marka gözaltı dolgusu (Işık Dolgusu) kullanılmaktadır. Bu dolgu ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
N***
Behçet hastasıyım iki buçuk yıldır colcehum dispert imuran ve deltacortil kullanıyorum. Bazı sitelerde Behçet hastası ışık dolgusu yaptırmamalı yazıyor. Bu yaptırmama bir engel mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nehir Hanım. Bu konuda en iyi bilgiyi hastalığınızın takibini yapan doktor verebilir. Önce ona danışmalısınız. Eğer doktorunuz hastalığınızda ışık dolgusu yaptırmanın bir sakınca teşkil etmeyeceğini, kullandığınız ilaçlarla olumsuz bir etkileşim yaratmayacağını söylerse yaptırabilirsiniz.
C***
Merhaba, Gözaltlarım çok ince ve içeride. Gözaltı dolgusu yaptırmak istiyorum. Bu konuda biraz açıklama ve fiyat bilgisi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Sadece gözaltlarında kullanılmak için geliştirilmiş olan Işık Dolgusu’nun kalıcılığı yaklaşık bir yıl kadardır. Dolgunun aktif maddesi hyalüronik asittir. Normalde yüze yapılan dolgularda kullanılandan farklı olarak daha akışkan bir formüle sahiptir. Böylece gözaltlarına enjekte edildiğinde dışarıdan görünen topaklanmalara neden olmaz. Ancak gözaltı son derece ince ve hassas bir deriye sahip bir bölgedir, bu yüzden de işlemi yapan doktorun Işık Dolgusu konusunda deneyimli ve işinin ehli olması son derece önemli. Işık dolgusu ile ilgili daha detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
S***
İyi günler. Gözaltı ışık dolgusu fiyat öğrenebilir miyim? Teşekkürler.
Merhabalar Sevda Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
N***
Hocam gözaltı ışık dolgusu körlüğe sebep olur mu?
Merhabalar Teosyal Işık Dolgusu FDA onaylı bir tedavidir. Körlüğe neden olma riski yoktur. Bir formülün FDA tarafından onay alması hem etkinliğinin hem de güvenirliğinin garanti altına alınmasıdır. Tabii ki her tür tedavide olduğu gibi deneyimli uzmanlar tarafından uygulanmalı. Bu tür bir tedavinin körlüğe neden olma gibi bir riski olsaydı, ne doktorlar bu işlemi yapardı ne de hastalar yaptırırdı. Ancak ışık dolgusu adı altında lanse edilen ancak FDA onaylı olmayan ürünlere karşı tetikte olmakta her zaman fayda var.
D***
Merhaba Mustafa Bey. Ben 6 ay önce ışık dolgusu yaptırdım. Dolgunun etkinliğini sürdürmesi 9-12 ay olarak sürer diye belirtmişti doktorum. Fakat 6. ayda eski haline döndü neredeyse. Doktorumu aradım ve muayeneye davet etti. Kendisi de olması gerekenden fazlasıyla dolgunun eridiğini belirtti. Bu kadar kısa zamanda ışık dolgusu etkisini yitirir mi? Sebebi ne olabilir acaba? Tekrar yaptırmak için 1 seneyi beklemek gerekir mi? Yani yaptırmadan önceki halime döndü neredeyse yani yorgun gözüküyorum sürekli. Hem bundan mutsuzum, hem de az paralar değil bizim için, 1 sene kullanırsın denilip 6 ayda etkisini yitirdi...
Merhabalar Dilek Hanım. Işık dolgusunu yeniden yaptırmak için bir sene beklemeniz gerekmiyor. Hemen şimdi yaptırabilirsiniz. Dolgunun tamamının eridiğini düşünmüyorum. Zaten siz de “neredeyse eski haline döndü” diyorsunuz. Bazı hastalarda dolgunun tamamen erimesi 9 ay sürer bazı hastalarda ise yaklaşık bir seneyi bulur. Zaten bunun için hastalara kalıcılığı 9-12 aydır şeklinde bir bilgi verilir. Sizdeki dolgunun 9 ayda yok olacağını varsayarsak zaten 6. ay itibariyle dolgunun çoğu erimiş olur. Doktorunuza endişelerinizi belirtin ve eğer gözaltınızda kötü, şişkin bir görünüm yaratmayacaksa minik bir doz daha fazla enjeksiyon yapılıp yapılamayacağını danışın.
G***
Hocam merhaba bir buçuk sene önce gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Gayet güzel oldu ama birkaç ay sonra botoks yaptırdığımda bir gözümün pınarından aşağıya doğru her güldüğümde bir yarılma oluyor. Botoksun etkisi geçtikten sonra geçti. Fakat tekrar botoks zamanım geldi ve yaptırınca aynı sorunla karşılaştım. Doktorum kasım güçlü olduğu için gülerken böyle bir yarılma olduğunu söylüyor. Ama tek gözümde olan bir durum bu. Acaba dolguyla alakası var mıdır? Varsa dolgu tamamen ne kadar sürede erimiş olur? Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülşah Hanım. Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı ortalama bir sene kadardır. Yanı gözaltınızdaki ışık dolgusunun tamamen erimiş olması gerekiyor. Botoksun tam olarak nereye yapıldığını anlayamadım. Gözaltlarınıza mı yapılıyor? Belki şikâyetçi olduğunuz durumun yeniden oluşmaması için doktorunuz o bölgeye daha az ya da daha fazla botoks yaparak işe yarayıp yaramadığına bakabilir. Tabii sorunu doktorunuz gördüğü ve uygulamayı kendisi yaptığı için onun tespiti daha doğrudur diye düşünüyorum.
S***
Merhaba Mustafa Bey. Ben yaklaşık bir sene önce gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Yapıldıktan bir hafta sonra gittiğimde bir gözdeki etkisi daha az olduğundan oraya biraz daha yapıldı. Ama bu takviyeyi bu kez kanül uçla değil iğne ucuyla yaptı doktor. Ve bu eklemeden sonra bir hafta, on gün boyunca çok kötü bir şekilde morarma oldu. İlk yapıldığında hiçbir şey olmamıştı. Sonra orada iğnenin batırıldığı yerlerde çizgi şeklinde şiş bir iz kaldı. Birkaç aya geçer diye düşündüm bekledim ama neredeyse bir sene olacak hala duruyor. Ne olmuş olabilir? Kalıcı bir iz midir bu?
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltı hassas bir bölge olduğu için uygulamanın yarattığı travmaya bağlı olarak böyle yan etkiler görülebiliyor.
İ***
Merhaba hocam hamilelik dönemi içerisinde gözaltı Işık dolgusu, çene kenarlarına uygulanan botoks güvenli mi yaptırılabilir mi? Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
Dr. Mustafa Karataş
Hamilelik döneminde hiçbir uygulama yapılamamalı. Sonuçta bu işlemlerin hamile kadınlarda güvenli olup olmadığı araştırılmamıştır, bu yüzden de hamilelik döneminde uygulama yapılmaz. Bu işlemler için doğum sonrasını beklemeniz gerekiyor.
D***
10 ay önce gözaltlarıma dolgu yaptırdım. Etkisi devam ediyor ancak çok fazla değil. Biraz iz de kaldı. Acaba etkisi tamamen kaybolunca mı tekrar yaptırmalıyım? Yoksa beklememe gerek yok mu?
Merhabalar Demet Hanım. Dolgunun tamamen geçmesini beklemeniz gerekmiyor. Bir miktar dolgu kaldığı için bir önceki tedavinizden biraz daha az dolgu enjekte edilir.
S***
Merhabalar bir buçuk yıl önce gözaltı ışık dolgu yaptırdım çok beğendim bir yıl sonra tekrarlamak istedim sonuç istediğim gibi olmadı çok mutsuzum. İki buçuk ay oldu nasıl kurtuluruz REDENSITY 2 kullanıldı lütfen cevap verin. Saygılar.
Merhabalar, hyalüronik asit bazlı dolguları eritmek için tasarlanmış bir enzim var. Bu enzimi enjekte ederek yapılan dolguyu eritmek mümkün.
D***
Gözaltı dolgusu yaptırmayı düşünüyorum. İstanbul'da ikamet etmiyorum ve tek seans uygulama alabilirim. iki sorum olacak: 1. Hala yaz devam ediyor, mevsimsel olarak bu sıralar islem uygulanabiliyor mu ? 2. Güncel fiyatınız nedir? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Gözaltı ışık dolgusu yazın da uygulanabilen bir işlemdir. Ama yine de sonbaharı beklemenizi tavsiye ediyorum. Çünkü işlem sonrasında gözaltlarında enjeksiyona bağlı morluklar oluşma ihtimali var. Eğer bu bölgeyi güneşten etkin bir şekilde korumazsanız morluklar daha geç iyileşir, hatta bazı durumlarda morluklar yerini geçmeyen lekelere bırakabilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Y***
Gözaltı ışık dolgusu fiyat öğrenebilir miyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yasemin Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
M***
Merhaba, gözaltidolgusu yaptirmak istiyorum, bunun fiyatini ögrenebilirmiyim? Saygilar
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mine Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
C***
Ben gözaltı dolgusu yaptırdım ve hiç beğenmedim. Gözümün bir kısmı şiş duruyor, oraya eritme ilacı kullanılabiliyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ceyda Hanım. Kullanılabilir ama çok tavsiye etmiyorum. Neden? Çünkü göz altındaki deri son derece hassastır ve yapılacak enjeksiyon da sonuçta bir travma yaratacağı için bu defa da onun şişliğinin, morluğunun geçmesini bekleyeceksiniz. Bence biraz daha sabredin, gözaltınızdaki dolgunun erimesini bekleyin.
E***
Merhaba Doktor Bey. Ben 20 gün önce gözaltı ışık dolgusu yaptırdım (2.kontrolü). Ancak göz pınarımda beyaz bir leke oluştu. Bu normal bir durum mudur ve çözümü nedir? Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emine Hanım. Görmeden bir yorum yapmak zor. Doktorunuz bu konuda ne diyor? Sonuçta enjeksiyonu o yaptığı için bu konuda en doğru yorumu da kendisi yapacaktır. Sorunun kısa süre sonra hafifleyeceğini düşünüyorum.
T***
Kuzenim gözaltı vitamin iğnesi yaptırdı deneyimli bir doktora, ama işlem sonucunda morarttılar oluştu sakıncalı bir durum mu? Yoksa bu olağan bir şey mi?
Dr. Mustafa Karataş
Göz çevresi son derece hassas ve ince bir cilde sahip olduğu için, bu tür enjeksiyonlu işlemlerden sonra moruklar görülmesi doğaldır. Hafifleyerek bir süre sonra tamamen geçerler.
M***
Merhaba gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Sonrasında hamile olduğumu öğrendim. Çok endişeliyim. Bebeğe zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Hamilelikte hiçbir işlem yapmıyoruz. Ama bu size ışık dolgusunun bebeğinize zarar vereceğini düşündürtmesin. Endişelenmenizi gerektirecek bir şey yok.
S***
Dr. Bey size daha önce de mesaj yazdım kızım Ankara’da ünlü bir hastanede gözaltına ışık dolgusu yaptırdı. Ertesi gün gözü kapanacak kadar şişti 10 gün oldu aynı şekilde devam ediyor her gün gözaltından iğne yapıyorlar dolguyu yapan profesör izne ayrılmış. Kızımın gözü iyileşir mi? bir zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Kliniğimizde Juvederm ve Teosyal Redensity gibi FDA onaylı ışık dolguları kullanıyoruz. Bunlar enjeksiyona bağlı olarak gözaltlarında hafif bir ödem, morluk yapabilirler. Ancak bu etkiler bir hafta içinde tamamen geçer. Çünkü bu dolguların alerjik reaksiyona neden olma gibi bir riskleri yoktur. Ama kızınızın durumunda kullanılan dolgunun FDA onaylı bir marka olmadığını ve alerjik bir reaksiyona neden olduğunu düşünüyorum. Doktorunuzdan kızınızın gözaltına enjekte edilen maddenin ne olduğunu, markasını öğrenin.
K***
Hocam gözaltı ışık dolgusunun fiyatını öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kemal Bey. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhabalar genetik gözaltı morluğu ve çöküklüğü için ışık tedavisi yaptırmayı planlıyorum. Görüştüğüm farklı bir klinik ışık dolgusunun sadece yüzdeki yorgunluğu ve çöküklüğü alacağını, morluklar için mezoterapi yaptırmam gerektiğini söyledi. Bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Bende var olan morluk sadece gözaltında değil gözkapağında da var onun için herhangi yapılabilecek ışık dolgusuna benzer bir tedavi yöntemi var mıdır acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sema Hanım. Size verilen bilginin aksine gözaltına uygulanan ışık dolgusu, bu bölgeye hacim vermek için tasarlanmışlardır. Yüze yoğun nem veren ışık dolgusu ise cildin üst katmanlarına enjekte edilir ve cilde yoğun nem, daha parlak, daha taze bir görünüm verir. Bunlar ışık dolgusunun farklı formalarıdır. Biri gözaltı diğeri yüz için tasarlanmıştır. Ayrıca gözaltına uygulanan ışık dolgusunun içindeki anti-aging maddeler bu bölgedeki hassas cildi güçlendirir, yaşlanmaya karşı korur ve morlukların hafiflemesine yardımcı olur. Bu formül morlukların hafiflemesinde iki şekilde etki eder. Hem formülün içindeki anti-aging maddelerle hem de gözaltındaki çöküklüğün doldurulması ile. Buraya yapılan enjeksiyon morlukla cilt arasında bir bariyer meydana oluşturur ve bu bariyer morlukları kamufle eder. Ancak gözkapağındaki morluklar konusunda yapılabilecek bir tedavi ya da işlem yok. Yalnız gözaltlarınızdaki çöküklüğün ve morlukların hafiflemesi ile gözkapağınızdaki koyuluk sizi eskisi kadar rahatsız etmeyecektir.
M***
Merhabalar ben 21 yasındayım. Göz çevremden oldukça rahatsızım acaba bu yaşta ışık dolgusu yaptırsam sorun olur mu? Ya da faydasını görür müyüm?
Merhabalar Melisa Hanım. 21 yaşında ışık dolgusu yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Probleminizin, göz çevrenizde sizi rahatsız edenin ne olduğunu belirtmemişsiniz ancak ışık dolgusu göz çevresinde pek çok sorunda etkili bir tedavidir.
B***
Merhaba. Göz çevremde genetik olarak göz morlukları var. Bundan çok rahatsızlık duyuyorum. Kullanabileceğim bir krem veya tedavi yöntemi var mı?
Merhabalar Betül Hanım. Yirmili yaşlardan başlayarak herkese gözaltı kremi kullanmasını öneriyorum. Göz çevresi son derece hassas bir yapıya sahip olduğu için yoğun nem veren ürünler yaşlanma etkilerini geciktirmekte yardımcı olacaktır. Ancak morlukları yok etmede kremlerin pek fazla etkili olmadığını belirtmek istiyorum. Kliniklerde yapılan ışık dolgusu bu konuda en başarılı tedavidir. Gözaltlarındaki morluklarla deri arasında bir bariyer oluşturarak morlukların görünümünü hafifletir. Ayrıca formülün içinde bulunan vitamin ve minerallerde cildin yeniden yapılanmasına yardımcı olarak, elastikiyetini artırır. Unutmayın, cilt ne kadar sıkı ve elastik olursa altındaki kusurları da o kadar iyi kamufle eder.
İ***
Merhabalar, Aralık 2017’de göz altı ışık dolgusu yaptırdım ve akabinde korkunç bir morartı oldu haftalarca geçmedi hatta üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala izci gibi geziyorum ki bu durum için defalarca aynı doktora gittim. Her defasında biraz daha uygulama yaptı. En son temmuz ayında gittiğimde elmacık kemiklerine dolgu yaparsak sorun çözülür dedi, ondan öncesinde de onlar morartı değil güneş lekesi demişti... Sonuç olarak bir şans daha vermek istemedim
Merhabalar İlknur Hanım. Anlattıklarınızdan çıkarımım ışık dolgusu uygulaması sırasında enjeksiyonun kılcal damarların çok olduğu bir bölgeye gelmesi ve burada mikro bir kanamaya neden olduğu. Göz çevresindeki deri son derece ince ve hassas olduğu için, derinin altında oluşan en ufak bir travma bile geçmeyen ya da zor geçen morluklar şeklinde kendini gösterir. Elmacık kemiklerine yapılacak enjeksiyonun gözaltınızdaki morluk sorununu çözmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Bu tür durumlarda gözaltına uygulanabilen bir lazer sistemi ile deri altındaki kan toplanmasını yok etmek sorunun hafiflemesine, hatta tamamen geçmesine yardımcı olacaktır. Bu arada göz çevrenizi güneşten korumaya özen gösterin, güneş ışınları morluğun daha da belirgin ve inatçı bir hal almasına neden olabilir
K***
Yaşım 26. Göz çevremde çizgiler oluşmaya başlıyor ve aşırı morluk var. Hocam sigara kullanıyorum ve günlük su tüketimim de az. Nasıl bir tedavi önerebilirsiniz? Teşekkür ederim.
Merhabalar Kübra Hanım. Gözaltı morluklarında genetik eğilim önemli bir rol oynar ve sigara içmek gibi yanlış seçimler sorunun artmasına neden olur. Sigarayı bıraksanız sadece birkaç hafta içinde morluklarınızın belirgin ölçüde hafiflediğini gözlemleyebilirsiniz. Yeterli su içmek sağlık için son derece önemli olsa da gözaltı morluklarında belirleyici bir faktör değildir. Gözaltına yapılacak ışık dolgusu ile sizi hoşnut edecek bir sonuç alabilirsiniz. Işık dolgusu ile ilgili detaylı bilgi sitemizde yer almaktadır.
N***
Doktor bey iyi günler gözaltı ışık dolgusu yaptırdım 6 aydan fazla oldu hafif bir şiş var ve yeşilimsi bir morarma oluştu. Doktoruma gösterdim geçeceğini söyledi ama 6 aydan fazla oldu ne yapmalıyım. Teşekkürler.
Merhabalar Nazan Hanım. Öncelikle sizi muayene etmeden sağlıklı bilgi vermek doğru değil. Ancak enjeksiyon yapılan bölgelerdeki kılcal damarlarda kanama olması böyle sorunlara yol açabilir. Sonuçta göz çevresindeki deri son derece hassas ve incedir. Formül cilt altına verilirken son derece dikkatli olmak gerekir. Eğer iğne damarlı bir noktaya yapılırsa cilt altında meydana gelen en ufak bir sorun bile cilt çok ince olduğu için yüzeyden görülür. Hatta bazı durumlarda geçen zamanla birlikte hafiflese de bu bölgede bir morluk kalabilir. Bunun tamamen geçip geçmeyeceğini söylemek mümkün değil, ama zamanla azalacağını düşünüyorum.
G***
Işıklı dolgu tedavisi kesin çözüm mü torbalar tekrar oluşur mu gözaltı şişliklerinin kesin tedavisi yok mu?
Merhabalar Gülden Hanım. Gözaltı torbalarında kesin çözüm istiyorsanız cerrahi bir müdahale yaptırmanız gerekiyor. Bu konuda deneyimli bir estetik cerrah seçmeye özen gösterin. Bazı durumlarda gözaltındaki torbaları alındıktan sonra bu defada gözaltında çukurlaşma ve çöküklük oluşuyor. Gözaltı torbalanmalarında cerrahi olmayan yöntemler kalıcı değildir, yani işlemi düzenli aralıklarla tekrarlamanız gerekir. Torbalanmaları kamufle etmek için güvenle kullandığımız tedavilerin başında ışık dolgusu geliyor. Yanakların üst kısmı ile torbalanmanın birleştiği noktaya ışık dolgusu enjekte edildiğinde bu bölgede düz bir satıh yaratmak mümkün oluyor. Ancak ışık dolgusunun yarattığı etkinin devamlılığını istiyorsanız işlemi senede bir defa tekrarlamanız gerekecektir.
Ö***
Merhaba gözaltı ışık dolgusu konusunda detaylı bilgi alabilir miyim? Kesin düşünüyorum ama tedirgin olduğum konular var. Kaç ay/yıl etkili? Tekrar tekrar yaptırmak mı gerekiyor? Morluklarda %kaç aydınlanma sağlanıyor? Göz üstüne yapılmıyor sanırım. Fiyatı ne kadar? Tekrar yaptırdığımda aynı ücret mi talep ediliyor? Ağrı sızı şişlik kızarıklık vs oluyor mu? Rapor almam gerekir mi? Kesin düşünüyorum sizinle ilgili yorumları internette gördüm. Gözaltı morluklarının çevresel faktörlerle ilgisi yok. Tamamen genetik. Sigara kullanmam. Uyku düzenim iyi ama hiçbir şey etki etmiyor.
Işık Dolgusu’nun aktif maddesi, yüze uygulanan dolgular gibi Hyalüronik asit. Ancak, bu madde gözaltı için tasarlanan ışık dolgusunda farklı bir moleküler yapıda kullanılır. İşlemin kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Hyalüronik asit morlukları kamufle eder, göz altına aydınlık bir görünüm verir. Ancak tabii ki bu etki hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler morluğu tedavi etmede ve göz çevresi için anti-aging fayda sağlamakta da etkilidir. İşlemden bir süre sonra kontrol için tekrar hastayı görmek isteriz ki gerekiyorsa bir miktar daha enjeksiyon yapılabilsin. Bunun için ekstra bir ücret alınmaz. Ancak sonuçta ışık dolgusunun senede bir defa tekrarlanması gerektiği unutulmamalı. Tabii eğer etkinin devamlılığı için. Yani bir sene sonra yaptıracağınız bu işlem için yine ücret alınır. Göz çevresi hassas bir bölge olduğu için ödem ve kızarıklık görülmesi normaldir. Bu etkiler bazı kişilerde bir haftaya kadar devam edebilir. Gözaltı morluklarında genetik eğilim önemli bir faktördür ancak çevresel koşulların da etkili bir faktör olduğunu söylemek mümkün. Bu ne demek? Genetik eğilimi olmayan birini düşünün. Sigara içtiği, kötü beslendiği ve uyku düzenine gereken önemi vermediği için gözaltlarında morluklar oluşabilir.
Ş***
Benim gözlerim çukurlaşıyor bu ameliyatla eski haline nasıl döner?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, bu soruyu bir estetik cerraha sormanız gerekiyor. Yine de kısaca bilgi vermek gerekirse, sizin durumunuzda cerrahi yöntem olarak vücuttan alınan yağ dokusu gözaltlarına hacim vermek için kullanılabilir. Benzer bir etkiyi cerrahisiz elde etmek için ışık dolgusu yaptırabilirsiniz. Sadece gözaltları için tasarlanan hyalüronik asit bazlı bir dolgu maddesi olan ışık dolgusunun kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Etkinin devamlılığı için bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.
P***
Gözaltı ışık dolgusu ücretini öğrenebilir miyim, Bursa’da yaşıyorum…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pelin Hanım. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
H***
Selam gözaltı dolgu (kullanım süresi 3 yıl olan) tedavisi için fiyat alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım. Kalıcılığı 3 yıl olan gözaltı dolgusu yok. Gözaltında güvenle uyguladığımız tek dolgu ışık dolgusudur, bunun da kalıcılığı en fazla bir yıl kadardır. Bazı kişilerde senede bir seans yeterli olurken, bazıları senede iki-üç seanstan oluşan kür tedavilere ihtiyaç duyarlar. Gözaltınızda üç yıl boyunca kalacağı söylenen dolgulara karşı dikkatli olun. Gözaltlarınıza özel olarak bu bölge için tasarlanmamış bir ürün enjekte edilirse son derece olumsuz yan etkileri olacağını unutmayın.
E***
Merhaba, 27 yaşındayım. Son senelerde gözaltı morluklarımın bir türlü gitmediğini fark ettim. Yaptığım araştırmalara göre bu sorunun gözaltı dolgusu ile tedavi edildiğini öğrendim. Bu konuda sizden fiyat açısından bilgi almak istiyorum. Böyle bir tedavinin masrafı ne kadar acaba? Bütçeme uygunsa gelip tedavi olmak istiyorum. Saygilarimla Eyüp Edis
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eyüp Bey. Gerçekten de gözaltlarındaki morlukları kamufle etmek için en etkililerden biri tedavi ışık dolgusudur. Gözaltına enjekte edilen formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitlerin gözaltlarındaki yaşlanma belirtilerini önlemek, bu bölgedeki ince derinin direncini artırmak gibi bir etkisi de var. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
Y***
Merhabalar, bir röportaj sayesinde uygulamadan yeni haberim oldu. 48 yaşında bir bayanım. Gözaltı çukurlarım mevcut ya da sarkma şişkinlik ve halka olarak da ifade edebilirim. Bu durum oldukça yorgun yaşlı ve yıpranmış bir görüntü oluşturuyor. Işık dolgusu düşünmekteyim. Ücret konusunda bilgi edinmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim...
Dr. Mustafa Karataş
Işık dolgusundan fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Tabii sorunun tam olarak ne olduğuna göre dolguyu enjekte ettiğimiz yer de değişir. Eğer şişkinlik varsa, enjeksiyon yanakların üst kısmıyla göz çukurunun birleştiği hatta yapılır. Böylece torbalanma kamufle olur. Eğer sorun çukurluk ve morluksa, enjeksiyon göz altlarına yapılır. Bu bölge doldurularak çukurluk ve morluk kamufle edilir. Bazı kişilerde bir seans yeterli olurken, birkaç ay arayla iki, hatta üç seans yaptığımız hastalar da var. Fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
S***
Daha önce gözaltı dolgusu yaptırdım , tek şikayetim sağ ve sol şakalarımda hafif şişlik oldu ve ışığa geldiğimde bu şişlik halen gözüküyor. Bu neden olmuştur. Yaklaşık 2 yıl geçti ama halen ışığa geldiğimde hafif şişlik olarak gözüküyor
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sinem Hanım. Işık dolgusunda, hatta tüm dolgu enjeksiyonlarında uygulama tekniği son derece önemlidir. Klinik olarak etkinliği ve güvenliği kanıtlanmış uygulamalarda bile eğer işlemi yapan kişi bu konuda çok deneyimli değilse istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir ki göz çevresinin son derece hassas ve ince bir deriye sahip olduğu unutulmamalı. Işık dolgusunun en önemli artısı formülün ince dokusu, gözaltlarında yumrular oluşmasına neden olmamasıdır. İki yıl geçtiğine göre gözaltınıza enjekte edilen madde çoktan erimiştir, yani sorun bu hassas bölgenin yapılan enjeksiyonun yarattığı bir travma olmalı formül son derece güvenli, ancak formülü deri altına verirken iğnenin battığı yerde oluşan bir travma böyle bir sorun yaratabilir. İşlemi yapan doktorunuza danışmanızı ve bu konuda yapılacak herhangi bir şey olup olmadığını sormanızı tavsiye ediyorum.
G***
Mustafa Bey gözaltı ışık dolgusu yanak dolgusu ve dudak dolgu fiyatını öğrenebilir miyim rica etsem?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülistan Hanım. Yüzünüze enjekte edilecek dolgu miktarı yüzünüzün ne kadar çökük olduğu değişiklik gösterir. Gözaltı ışık dolgusunda da benzer bir durum geçerli. Bazı kişiler için tek bir seans yeterli olurken, bazıları için ikici bir uygulamanın tamamlanması gerekir. Kliniğimizi arayarak ortalama bir fiyat alabilirsiniz, ancak bunun sağlıklı olacağını düşünmüyorum. En doğru bilgi ancak muayene sonrasında verilebilir muayene ücretsizdir.
G***
Gözaltı morluklarıyla ilgili görüşmek isterim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gamze Hanım. Gözaltı morluklarını kamufle etmek için en sık kullandığımız yöntem ışık dolgusudur. Hyalüronik asit bazlı formül morluk ve cilt arasında bir bariyer oluşturarak morlukları gizler. Formülün vitamin ve aminoasitlerle zenginleştirilmiş olması ışık dolgusunu anti-aging bir tedavi olarak da ön plana çıkarıyor. Bazı hastalarda Emerge lazer sistemi ile gözaltındaki ince deriyi güçlendirmek de etkili oluyor. Cilt kalınlaşınca morlukları kamufle etmekte daha etkili bir hal alıyor. Sizin için hangi tedavinin daha başarılı sonuçlar vereceği ücretsiz olan muayene sonrasında netleşecektir.
***
Merhaba ben 39 yaşındayım. Benim gözaltımda çukurluk var. Ben rahatsız oluyorum ne yapılabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhaba Şehriban Hanım. Işık dolgusu gözaltındaki çukurluğu doldurmakta en başarılı tedavidir. Dolgunun içinde bulunan vitamin, mineral ve amino-asitler de gözaltındaki ince, hassas deriyi yaşlanma etkilerine karşı koruyucu özelliği sahiptir. İhtiyaca göre senede 1 defa olacak şekilde işlem yapılmaktadır.
N***
Gözaltımda morarma ve çöküklükler var, 2 yaşında bebeğim olduğundan önceden gelip muayene olma gibi şansım yok. Sizden bilgi alıp direk işlem yaptırmaya geleceğim. Sorum PRP uygulamasından istediğim sonucu alabilir miyim? Yoksa ışık dolgusu mu önerirsiniz? Kalıcı ve sağlıklı bir işlem hangisidir? Bir de mümkünse iki işlemin ücretini öğrenebilir miyim? Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilüfer Hanım. Ben PRP uygulaması yapmıyorum, ancak bu tedavinin hedefi cildi canlandırmaktır, eğer gözaltlarınızda çöküklük ve morarma varsa ışık dolgusu gibi bu sorunlar için tasarlanmış bir tedavi yaptırmanız daha doğru olacaktır. Işık dolgusu hem içindeki hyalüronik asit ile bu bölgeye bir miktar hacim verecektir hem de deri ve morluklar arasında bir bariyer yaratarak morlukları kamufle edecektir. Formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve amino-asitlerin yaşlanmaya karşı koruyucu etkisi de vardır. Bu tarz tedavilerin hiçbirinin kalıcı etkisi olmadığını belirtmek isterim. Mesela ışık dolgusu ihtiyaca göre senede 1 defa uygulanması gereken bir tedavidir. Işık dolgusu için fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
Z***
Merhaba yaşım 43 gözaltı torbalarım ve morluklarım var cerrahi müdahaleye gerek olmadan bu sorun dolgu yöntemi ile çözülebilir mi? Ücret hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zehra Hanım. Gözaltı morluklarında en etkin tedavi ışık dolgusudur. Ancak göz çevresi ile ilgili diğer probleminizin torbalanma olduğunu yazmışsınız. Bu durumda morlukları kamufle etmek için yapılacak ışık dolgusu torbalanmanın daha da belirgin bir hâl almasına neden olacaktır. Torbalanmayı hafifletmek için de ışık dolgusu kullanıyoruz ama enjeksiyon farklı bir yere yapılıyor. Yanakların göz çukuruyla birleştiği yere yapılan bir miktar dolgu burada düz bir satıh yaratarak torbaları gizlemeye yardımca oluyor. Öncelikle hem morluklara hem de yanakların üst kısmına bir miktar dolgu yapıldığında nasıl bir sonuç alacağımızı anlamak lazım bu da ancak muayene ile mümkün olacaktır. Eğer daha önce de belirttiğim gibi-torbalanma morluklara ışık dolgusu ile müdahale etmemize izin vermiyorsa o halde uygulanacak tedavi protokolü Emerge lazer sistemi gözaltlarındaki ince derinin yapısını güçlendirerek morlukların daha az belirgin hal almasını sağlamaktır. Yani tedaviniz ya sadece ışık dolgusu ya da ışık dolgusu+ Emerge şeklinde olacaktır. Bu da ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir.
O***
Merhaba, ben Mayıs ayında gözaltı ışık dolgusu yaptırdım, uzun bir süre şişti, doktor hep ödem deyip geçiştirdi, şimdi de sanki içi boşalmış bir balon gibi sarkık, bu konuda ne yapabiliriz bana yardımcı olur musunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Oya Hanım. Gözaltındaki deri ince ve hassas bir yapıda olduğu için bir hafta on gün kadar ödem olması normaldir, ama sizin durumunuz uygulama tekniğinde sorun olabileceğini düşündürtüyor. Uzun süren ödemin sonucu da zaten hassas bir yapıda olan deri elastikiyetini kaybetmiş olabilir. Tabii tüm bunlar ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir. Eğer durum böyleyse Emerge gibi gözaltına uygulanabilen ve cildin elastikiyetini artıran bir sistemden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
S***
Ben gözaltı ışık dolgu yaptırdım. Fakat çok derin torbalanmalar oldu gözaltımda. Şimdi eritme işleminden bahsediyorlar ama cesaret edemiyorum tekrar bir işleme. Ne yapmam gerek acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Anladığım kadarıyla gözaltınıza gereğinden fazla dolgu maddesi enjekte edildiği için torbalanmalar oluşmuş. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerini eriten bir enzim var. Bunu yaptırabilirsiniz, ama gözaltı hassas bir bölge olduğu için yine bir süre için ödem ve morluk gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Benim tavsiyem bir süre beklemeniz, sonuçta ışık dolgusu zamanla eriyen, vücut tarafından metabolize olan bir madde. Bir ay içinde sorunun belirgin bir şekilde hafifleyeceğini düşünüyorum.
N***
Işık dolgu uygulama sonrası aylarca geçmeyen morluk ve ödem oluştuğu bilgisini edindim bu ne kadar doğru bir de uygulamanın fiyatı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İyi çalışmalar
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Naz Hanım. Işık Dolgusu özel olarak gözaltları için tasarlanmış güvenli bir uygulamadır. Gözaltı derisi son derece ince ve hassas olduğu için bir miktar ödem ve morluk oluşması normaldir, ama bu öyle aylarca sürecek bir durum değildir normalde bir hafta on günde geçer. Eğer gözaltlarındaki morluk ve ödem aylarca geçmiyorsa işlemi yapan kişinin bu konuda deneyimli olmadığı, işinin ehli olmadığı gibi olasılıklar akla gelmelidir. Bu tür uygulamalarda uygulama tekniğinin son derece önemli olduğu unutulmamalı. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilebilir.
G***
Ben göz torbalarımdan şikayetçiyim. Plastik cerrahi ile aldırmak istedim. Kendim diyaliz hastasıyım. Cerrah bana diyaliz hastalarında deri çok inceliyor çok başarılı olamıyoruz diye lazer tedavisi gibi çözümler önerdi. İnternette lazer araştırırken bu ışık dolgusu ile karşılaştım. Bu yöntemden yararlanabilir miyim? Olumlu bir sonuç alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülsen Hanım. Gözaltı torbalarının üst yanakla birleştiği yerde bir hat oluşur. Bu hattı Işık Dolgusu ile doldurduğumuzda bu bölgede düz bir alan yaratmak mümkün oluyor ki bu da gözaltı torbalarının kamufle olmasını, hafiflemesini sağlıyor. Işık dolgusunun içinde bulunan vitamin, mineral ve aminoasitler de cildi güçlendirmek, direncini artırmada fayda sağlayacaktır. Başvurduğunuz estetik cerrahın da belirttiği gibi Emerge lazer gibi gözaltına uygulanabilen bir sistemle incelen cildin daha tok, daha kalın bir dokuya kavuşması mümkün olacak, yani en başarılı sonuçlar kombine tedavilerle alınacaktır.
K***
Işık dolgusunun etkisi ne kadar sürer ve ücretler nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kübra Hanım. İşlem göz çevresinin ihtiyacına göre 1 seans olarak uygulanır. Kalıcılığı 8-12 ay arasındadır. Tedavi protokolü ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşecektir fiyat bilgisi de konsültasyonda verilecektir.
E***
Gıdı bölgemde yağlanma mevcut, çenem bu yüzden ufak görünmekte. Yandan bakılınca çirkin duruyor. Neredeyse kulak altlarına kadar yağlanma var ve yaşım 30. Bu durumdan kurtulmak istiyorum ama estetik ameliyat yaptırmak istemiyorum. Acı beni korkutuyor… Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Erdinç Bey. VShape teknolojisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Bu sistem yağ hücrelerini parçalarken diğer yandan cildin elastikiyetini artırır. Bazı durumlarda hastanın çene altında yağlanma olarak algıladığı sorun aslında sadece derideki sarkma da olabilir. Doğru tedavi sorunun tam olarak tespit edilebilmesi ile mümkün olabilir ancak. VShape iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanslık bir tedavidir, seanslar yaklaşık 30 dakika kadar sürer ve sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.
S***
Hocam gözaltı ışık dolgusu yaptırmak istiyorum ancak kortizon ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanıyorum ışık dolgu yaptırabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Işık dolgusunun aktif maddesi vücutta zaten doğal olarak bulunan hyalüronik asittir. Kullandığınız ilaçlarla herhangi bir olumsuz etkileşime girmesinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Ama tabii en doğrusu tedavinizi yapan doktorunuza danışmaktır.
***
25 yaşındayım yalnız kendimi bildim bileli gözaltı torba problemim var. Fazlasıyla rahatsız oluyorum ışık dolgusunu merak etmekteyim. Selamlar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ümran Hanım. Gözaltı torbalarında şişkinliğin hemen altındaki girintiye bir miktar ışık dolgusu yaparak bu bölgede daha pürüzsüz bir görünüm yaratmak mümkün olacaktır. Torbalanmanın yarattığı şişkinliği kamufle etmenin torbanın hemen altına yanakların üstüne hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu dokunuşla yanaklardan gözaltlarına doğru düz bir satıh yaratmak, şişliği kamufle etmek mümkün olacaktır. Gözaltlarında ve torbaları kamufle etmek için kullandığımız en başarılı dolgu maddesi Işık Dolgusudur. Işık Dolgusu, özellikle bu bölge için tasarlanmış, enjekte edildiği yere homojen bir şekilde rahatça yayılan bir dolgu maddesidir. İçinde vitamin, amino-asit ve mineraller de bulunduğu için anti-aging bir etkiye de sahiptir.
E***
Merhabalar. Gözaltı morluğunu kapatmak için en etkili ve en uzun süreli yönteminizin; Kalıcılığı ne kadardır? Yöntem nedir? Uygulama fiyatı ne kadardır. Kaç seferde uygulanabilir?
Merhabalar Emine Hanım. Gözaltı morluklarını hafifletmek için kullandığımız en etkili yöntem ışık dolgusudur. Sadece gözaltı bölgesi için tasarlanmış olan formül, içeriğindeki hyalüronik asit ile morluk ve deri arasında bir katman yaratarak morlukların kamufle olmasını sağlar. Formülde bulunan anti-aging maddeler de cildin kalitesini artırarak bu etkiyi güçlendirir ve hassas göz çevresini yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli kılar. Hastanın ihtiyacını göre senede 1 seans uygulanabilir.
E***
Merhabalar, bundan iki hafta önce gözaltı ışık dolgusu yaptırdım. Ancak gözaltımdaki morluklar gitmediği gibi fazlalaştı ve yorgun görüntüm arttı. Ayrıca sağ gözümdeki şişlik inmedi, antibiyotik kullanmama rağmen. Doktor ödem olduğunu belirterek ilaç verdi ama sonuç aynı. Yanlış olan bir durum var mı?
Merhabalar Elif Hanım. Gözaltı hassas bir bölge olduğu için uygulamanın da bu konuda deneyimli bir uzman tarafından yapılması çok önemli. Yine de işlem sonrası morluk ve ödem görülmesi rastlanan bir durumdur. Gözaltlarınıza iyileşmeleri için bir süre daha verin ve bu süre zarfında güneşten uzak durun -mevsim sonbahar olsa da güneşli günlerde gözlük kullanmaya özen gösterin.
M***
Merhaba gözaltı Işık Dolgusu bir kerelik bir uygulama mıdır ve fiyatı ne kadar?
Merhabalar Melike Hanım. Işık dolgusu uygulama sıklığı kişiye ve ihtiyaçlarına göre değişir. Bazı hastalar senede bir defa yaptırarak istedikleri sonucu elde ettiklerini söylüyorlar. Ancak sonuçta bu kalıcı bir uygulama değildir, belli bir zaman sonra tekrarlanması gerekir.
N***
Merhaba, ben MS hastasıyım. Sizce gözaltı torbalarına bu tedavi yönteminde kontrendikasyon var mıdır?
Merhabalar Neslin Hanım. Işık Dolgusu’nun içinde bulunan aktif maddelerin, hastalığınızda komplikasyona neden olacak, tedavinizde sorun teşkil edecek nitelikte olmadığını düşünüyorum. Öncelikle bu dolgunun içindeki ana madde olan hyalüronik asit, vücutta zaten doğal olarak bulunan bir maddedir. En önemli özelliği ise nem tutma kapasitesidir. Formüldeki diğer içerikler ise anti-aging fayda sağlayan mineral, amino-asit ve vitaminlerdir. Tabii ki en doğrusu uygulamayı yapacak uzmandan Işık Dolgusu’nun içindeki tüm aktif içerikleri öğrenmek, sonra da bunların hastalığınız ve tedavinizde bir sorun teşkil edip etmeyeceğini doktorunuza danışmaktır. Şahsen ben böyle bir olasılık olduğunu düşünmüyorum, ama dediğim gibi sonuçta nihai karar doktorunuza aittir.
C***
Merhabalar, Bir hafta önce gözaltı mezoterapisi yaptırdım. Gözaltım halen şiş ve kızarık. Oldukça kötü durumda. Ne yapabilirim?
Merhabalar Cansel Hanım. Öncelikle gözaltı mezoterapisi derken Işık Dolgusu’nu mu kast ediyorsunuz? Sadece gözaltı için tasarlanmış olan ve içinde hyalüronik asit, mineral, vitamin ve amino-asitler bulunan Işık Dolgusu bu bölge için en güvenli tedavidir. Gözaltı hassas bir bölgedir, bu yüzden de hem uygulanan formülün içeriği hem de uygulayanın bu konudaki deneyimi büyük önem taşır. Sorunuzun cevabına gelecek olursak; zaman vermekten ve şişliğin, kızarıklığın geçmesini beklemekten başka yapılacak pek bir şey yok. Uygulamayı yapan doktorunuza endişelerinizden bahsedin ve gözaltınıza tam olarak ne enjekte ettiğini sorun.
Ö***
Gözaltı Işık Dolgusu yakın gözlüğü kullananlara da yapılabilir mi? Fiyatı nedir?
Merhabalar. Gözaltı Işık dolgusu numaralı gözlük kullanan herkese uygulanabilir. Bu tedavinin gözlük kullanmakla bir ilişkisi yoktur, çünkü etki alanı gözler değil göz çevresindeki deri ve bu derideki yaşlanma belirtileri ya da çöküklük ve morluklardır.
N***
Benim doğuştan gelen gözaltı morluklarım ve gözaltı torbalarım bulunmakta. Ayrıca polikistik böbrek ameliyatı geçirmiş olup tek böbrek ile yaşamaktayım. Bunun sonucunda gözaltı morluklarım daha da belirginleşti. Doğuştan gelen morluk için de bu tedavi etkin bir tedavi midir? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Naile Hanım. Morluklar ister sigara içmek gibi yanlış yaşam seçimleri nedeniyle ister sizinki genetik eğilim sonucu oluşmuş olsun Işık Dolgusu ile soruna müdahale etmek mümkün. Işık Dolgusu’nda kullanılan hyalüronik asidin moleküler yapısı gereği dokusu incedir, bu da gözaltında homojen bir şekilde yayılarak doğal bir görünüm yaratmasını sağlar. Deri ile morluk arasında adeta bir tampon vazifesi görerek morlukların hafiflemesini sağlayan Işık Dolgusu aynı zamanda anti-aging etkiyi de sahiptir. Formülün içinde bulunan vitamin ve mineraller göz çevresindeki yaşlanma belirtilerine karşı savaşır.
P***
Gözüme ışık dolgusu yaptırmak istiyorum, ama çalışıyorum. Sonrasında hemen işe geri dönebilir miyim? Bir de işlemi yaptırdıktan sonra Işık dolgusu sonrası bakım için dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Işık dolgusu yaptırdıktan hemen sonra işe dönebilirsiniz. Gözaltlarında hafif bir ödem meydana gelmesi normaldir. Enjeksiyon yapılan noktalarda morluklar da meydana gelebilir. Ancak bunlar birkaç gün içinde tamamen geçecektir. İşlemi hafta sonuna girerken yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Işık dolgusu yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken tek şey morluklar geçinceye kadar göz çevrenizi güneşten korumaktır.
O***
Merhaba benim göz çevremde kullandığım şeyler yüzünden bayağı çökmeler oluştu. Erkeğim bu arada. Öyle ışığı yansıtan değil de bayağı dolgu lazım. Gerekirse 2 tüp falan… Sizden fiyat bekliyorum. Resim de atabilirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Onur Bey. Gözaltlarınızdaki çöküklüğü yok etmek amacıyla tüp tüp Işık Dolgusu doldurmak yerine adım adım ilerlemek daha doğrudur. Bir miktar enjekte edilir, sonra birkaç ay sonra gerekiyorsa bir miktar daha enjekte edilir. Fiyat bilgisi ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında verilebilir.
Z***
Merhaba Mustafa Bey ,Gözaltı dolgusunun bir zararı var mıdır? Bana bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zelal Hanım. Işık Dolgusu olarak bilinen gözaltı dolgusunun hiçbir zararı, hiçbir yan etkisi yoktur. İçindeki ana madde hyalüronik asittir. Bu zaten doğal olarak vücutta bulunan bir maddedir, alerjik reaksiyona yol açması söz konusu değildir. Formülün içinde bulunan diğer maddeler ise anti-aging etkisi olan vitaminler, amino-asitler ve minerallerdir.
F***
Merhaba benim genetik olarak gözaltı morluklarım var. Peeling yaptırmak istiyorum. Kimyasal peeling ne kadar etkili olur? Morluklar tamamen geçer mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Firdevs Hanım. Hassas gözaltına uygulanabilecek cildi nazikçe soyan peeling sistemleri var. Bunlar gözaltındaki cildi tazelemekte etkili olsa da söz konusu morluklar olduğunda bu sorunun Işık Dolgusu’nun uzmanlık alanına girdiğini belirtmekte fayda var. Işık Dolgusu hyalüronik asit bazlı bir formüle sahiptir. Morluklar ve cilt yüzeyi arasında bir katman oluşturarak morlukları kamufle eder. Ayrıca formülün içinde bulunan vitamin, mineral ve amino-asitler anti-aging etkiye de sahiptir. Işık dolgusunun etkisi yaklaşık 8-12 ay sürer.
N***
Merhabalar, 25 yaşındayım genetik olarak gözaltı morluğum ve kırışıklığım mevcut ve bu durum beni çok rahatsız etmekte. Işık Dolgusu ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Ayrıca bu uygulamayı yaptırmak için yaşın bir önemi var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihal Hanım. Gözaltlarında morluk, çöküklük gibi problemler yaşayan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. 20’li yaşlarda olup gözaltlarında belirgin bir yaşlanma belirtisi olmayan kişiler de Işık Dolgusu’nun anti-aging etkisinden faydalanabilir formülün içindeki yaşlanma karşıtı içerikler göz çevresindeki hassas deriyi koruyarak ileride oluşacak çizgi ve kırışıklıkların önüne geçer. Işık Dolgusu’nun aktif maddesi hyalüronik asittir. Bu madde moleküler ağırlığının yaklaşık bin katı su molekülünü kendine bağlar. Vücutta bulunan bir madde olduğu için alerjik reaksiyona yol açma riski bulunmaz. Gözaltına enjekte edildiğinde cilt ve morluklar arasında bir bariyer oluşturarak, morlukların görünümünün hafiflemesini sağlar. Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitler ise hassas gözaltını yaşlanma etkilerine karşı koruma özelliğine sahiptir. Etkisi yaklaşık 8-12 ay süren uygulama, ihtiyaca göre tekrarlanabilir. İşlem öncesinde cilde aneztezik bir krem sürüldüğü için nispeten konforlu bir uygulamadır.
N***
Merhabalar. Ben 35 yaşındayım, göz çevremdeki morluklar beni yorgun ve olduğumdan yaşlı gösteriyor. Dolgu uygulaması yaptırmak istiyorum. Ancak kalıcılığı kaç ay sürer ve fiyatı ne kadar.
Dr. Mustafa Karataş
Gerçekten de göz çevresindeki morluklar kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Işık Dolgusu morlukları hafifletmede son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. İşlem sırasında hyalüronik asit, vitamin ve minerallerden oluşan bir formül, son derece ince uçlu iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Işık Dolgusu’nun kalıcılığı bir seneye kadardır. İşlem ihtiyaca göre senede 1 defa uygulanabilir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
N***
Merhabalar. Ben 35 yaşındayım, göz çevremdeki morluklar beni yorgun ve olduğumdan yaşlı gösteriyor. Dolgu uygulaması yaptırmak istiyorum. Ancak kalıcılığı kaç ay sürer ve fiyatı ne kadar.
Dr. Mustafa Karataş
Gerçekten de göz çevresindeki morluklar kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Işık Dolgusu morlukları hafifletmede son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. İşlem sırasında hyalüronik asit, vitamin ve minerallerden oluşan bir formül, son derece ince uçlu iğnelerle gözaltına enjekte edilir. Işık Dolgusu’nun kalıcılığı 8-12 ay kadardır. İşlem ihtiyaca göre senede 2-3 defa uygulanabilir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
A***
İyi günler hocam. Gözaltı morluk ve kırışıklarım olduğu için dün ışık dolgusu yaptırdım. Fakat sol gözaltı biraz daha şiş görünüyor 10 gün içinde tekrar kontrol ve rötuş olacağı söylendi. İlaç biraz fazla gelmiş olacağını düşünüyorum. Bu durum düzeltilebilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Işık Dolgusu’nu dün yapıldığını söylemişsiniz. Soldaki şişkinlik büyük ihtimalle enjeksiyonun yarattığı ödem yüzündendir. Uygulamanın hatalı olduğunu düşünmek için henüz çok erken. Sonuçların oturması için kendinize bir süre vermeniz gerekiyor.
K***
Merhaba 22 yaşındayım 15 yaşından beri gözaltımda morluk ve çöküntü var. Anneminki de aynı şekil doktora gittiğimde bir ilacı olmadığı genetik olduğunu bir şey yapmacıklarını şöyledir. Bende bu durumdan çok sıkıldım çok hastaymışım gibi gösteriyor ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Bu problemin genetik olabileceği doğru ama genetik olması müdahale edilemeyeceği anlamına gelmiyor. Işık Dolgusu’ndan fayda sağlayabileceğinizi düşünüyorum. Bu dolgu sadece gözaltları için tasarlanmış bir tedavidir. Hatta gözaltlarındaki çukurlukları doldurmak ve morlukları kamufle etmekte altın standarttır. Formülün içinde anti-aging maddeler de olduğu için bu bölgedeki yaşlanma belirtilerini önlemede de fayda sağlar. İhtiyaca göre senede 1 defa uygulanan bu tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.
B***
26 yaşındayım yıllardır gözaltımda mor çizgi şeklinde renk var ve sanırım elmacık kemiklerimle de bağlantılı olarak bu bölgem çökük duruyor. Bu görüntü de yüzümü hep yorgun bitkinmişim gibi gösteriyor. Nasıl bir uygulama olabilir ve ileri yaşlarda deformasyon sarkma gibi bir durum oluşabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Beyza Hanım. Öncelikle sorunun neden kaynaklandığını net olarak belirlemek gerekiyor. Bazen sorun sadece pigmentasyon probleminden kaynaklanır. Gözaltlarının elmacık kemikleri ile birleştiği yerde oluşmuş pigmentasyon bu bölgeye çökük bir görünüm verebilir. ClearLift gibi bu hassas bölgeye uygulanabilen bir sistem ile bu pigmentasyon hafifletildiğinde sorun da hafiflemiş olur. Eğer morluğa bir çöküklük de eşlik ediyorsa, Işık Dolgusu’ndan fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Sadece gözaltları için tasarlanmış olan bu tedavi hem çöküklüğü yok eder hem de morlukların hafiflemesini sağlar. Bu tedavilerin hiçbir yan etkisi yoktur, yani ileride deformasyon, sarkma gibi problemlere neden olmaz. Aksine hassas göz çevresinde oluşacak yaşlanma belirtilerinin de önlerine geçerler.
T***
Merhabalar. 35 yaşındayım. Gözaltlarım çökük ve çukur şeklinde. Işık dolgusu yaptırmak istiyorum. Daha doğrusu çökük alanların dolması ve çukur alanların biraz daha yükselmesi için mi yapılabilir bilgi almak istiyorum. Bir de fiyat nedir ve işlemden sonra morluklar vs. oluyor mu? İzler ne kadar süre sonunda izler kayboluyor ve normal iş hayatına devam edebilecek duruma ne kadar sonra gelinebiliyor? Bir de etkisi ne kadar sürüyor kalıcılık süresi nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Işık dolgusu ile sizi rahatsız eden bu problemi çözmek, gözaltındaki çöküklüğü doldurmak mümkün. Enjeksiyon ince iğnelerle yapılır, işlem sonrasında bu iğnelere bağlı olarak gözaltında hafif morluklar ve ödem görülebilir. Bunlar da birkaç gün içinde tamamen geçecektir. Ancak gözaltı hassas bir bölgedir. Bunu sakın unutmayın. İşinin ehli olmayan birinin elinde yapılan uygulamalar uzun süre geçmeyen morluklara, hatta daha ciddi komplikasyonlara bile neden olabilir. İşlem sonrasında işinize hemen dönebilirsiniz. Eğer normal olarak kabul edilen hafif bir morluk söz konusu ise, bunu birkaç gün kapatıcı kullanarak kamufle etmek mümkün oluyor. Bu tedavinin kalıcılığı 8-12 ay kadardır.
M***
Merhabalar! Hocam ben 24 yaşında bir erkeğim. Kendimi bildim bileli gözlerimin etrafı çok derin yani çukurumsu. Aynaya baktığımda yahut da telefonun arka kamerasıyla kendimi foto çekindiğimde bu durumun sebep olduğu kötü görüntüden oldukça rahatsızlık duyuyorum. Bunun etkili ve kalıcı bir tedavisi yok mudur? Varsa ne tür bir tedavidir, fiyatları nedir, Bu cevapları da sizden almak istiyorum. Hocam, bu konuda çok mağdur hissediyorum kendimi günümüz tıp teknolojisinde bunun için bir tedavi yöntemi vardır muhakkak. Bu konuda sizden ciddi manada beni bilgilendirmenizi, aydınlatmanızı istiyorum. Bu sebepten dolayı yüzümde hem zayıflık söz konusu, hem güldüğümde göz kenarlarında kırışıklıklar belli oluyor hem de yüzüm yaşlı ve çirkin gözüküyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? Bu durumdan kurtulmak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mehmet Bey, Kombine bir tedavi protokolünden başarılı sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Gözaltındaki çöküklükleri yok etmek için Işık Dolgusu kullanıyoruz. Enjeksiyon yöntemiyle derinin altına verilen formül sayesinde gözaltlarındaki çukurlar doluyor, bölge daha düz bir görünüm alıyor. Formülün önemli bir özelliği daha var. İçindeki vitamin, mineral ve amino-asitler sayesinde anti-aging fayda da sağlıyor. Göz çevresindeki ince kırışıklıkları yok etmek için tedavi botoks enjeksiyonu ile desteklenebilir. Bu işlemlerin hiçbirinin etkisi kalıcı değildir. Belli aralıklarla yapılması gerekir. Ancak sakın gözaltına kalıcı dolgu maddesi enjekte edilmesine izin vermeyin bu dolgular ciddi deformasyonlara neden olur. Konsültasyon yapmadan fiyat bilgisi veremiyorum. Hangi işlemlerden fayda sağlayacağınızın net olarak belirlenmesi ancak muayene sonrasında belli olacaktır muayene ücretsizdir.
G***
Merhaba Doktor Bey, Ben 30 yaşındayım ve küçüklüğümden beri gözaltlarımda çukurluk var. Yaşla beraber daha da fazlalaştı . Araştırmalarımın sonucunda bunun için yapılan işlemlerin riskli olduğu ve hatta körlük dahi oluşabileceği niteliğinde. Bunun için ne tavsiyede bulunursunuz. Size Almanya’dan yazıyorum, burada şu an Hyaluronasidi ile işlemler oldukça yaygın. Bununla ilgili de görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülseren Hanım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. En güvenli bir uygulama bile deneyimi olmayan, işinin ehli olmayan birinin elinde tehlike arz edebilir. Sonuçta işlem yapılan madde ya da sistemin güvenliği konusunda yüzlerce klinik çalışma olsa bile enjeksiyonun yanlış bir yere yapılması istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Sözün özü: Doktorunuzu seçerken bunları göz önüne almanız çok önemli. Gerçekten de eskiden gözaltındaki morluk ve çökmeleri yok etmek için uygulanan dolgu maddeleri sorun yaratabiliyordu. Bu bölge çok hassas ve ince olduğu için enjekte edilen madde minik yumrular şeklinde deri üstünden görünüyordu. Sadece gözaltı için geliştirilen Işık Dolgusu ve formülün özel yapısı sayesinde bu risk tamamen ortadan kalktı tabii ancak ve ancak işinin ehli bir doktor tarafından yapılırsa. Hyaluronasidi, yani hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri uzun zamandır kullandığımız, en güvenli dolgu maddesidir. Gözaltında kullanılan Işık Dolgusu’nda da bu madde vardır.
B***
Merhaba ben 22 yaşındayım. Genetik olarak çok fazla göz altı morluklarım ve çöküntülerim var. Oldukça yaşlı ve yorgun görünüyorum bu beni mutsuz ediyor. Işık tedavisi ilgimi çekti, ama sormak istediğim bir şey var. Ben yurt dışında yaşıyorum izne için İstanbul’a geldiğim de bu tedaviyi yaptırmak istiyor fakat tek seansla geçeceğini düşünmüyorum. Sormak istediğim seanslar arasında ne kadar zaman olması gerekir. Bir de sadece göz altımda değil göz kapakları ve çevresinde de bu tedavi kullanılıyor mu ?
Dr. Mustafa Karataş
İhtiyaca göre senede 1 defa uygulanan işlemin kalıcılığı 8-12 ay kadardır. Pek çok hastada tek bir seans yeterli olmaktadır. Eğer tek bir uygulam yeterli olmazsa 1 ay sonra bir daha yapılabilir. Işık Dolgusu gözaltları için tasarlanmış bir tedavidir, gözkapaklarındaki düşme ya da yaşlanma belirtilerinde ise botoks ya da / ve ClearLift gibi hassas göz çevresine uygulanabilen bir sistem uygulanabilir.
T***
Gözlerimin altındaki çukurluktan ve çöküklükten şikayetçiyim. Halka ya da şişlik, torbalanma gibi bir sorunum yok sadece gözaltımın çukur ve çökük olması yorgun ve yaşlı gösteriyor. 35 yaşındayım. Nasıl bir uygulama önerirsiniz. Bir de işlemden sonra deniz ve güneş zararlı olur mu, ne kadar sonra güneşlenebilirim.
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak için Işık Dolgusu kullanıyoruz. Hyalüronik asit bazlı bir formüle sahip olan bu madde çok ince bir yapıya sahiptir ve özellikle gözaltlarını doldurmak, bu bölgedeki morlukları kamufle etmek için tasarlanmıştır. Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitlerin anti-aging etkisi de vardır. İşlem sonrasında gözaltlarındaki hafif morluklar ve ödem görülmesi normaldir. Bunlar tamamen geçinceye kadar güneşten uzak durmasını öneriyorum.