Işık Dolgusu mu? Mezoterapi mi?

Sevil soruyor
Merhabalar, ışık dolgusu hakkında merak ettiğim bir şey var. Gözaltı içinde kullanılıyor, yüz için de sanırım. Işık dolgusu dolgu mu? Mezoterapi mi anlamadım? Bana bilgi verir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren özel içeriği ile cildi nemlendiren, antioksidan koruma sağlayan ve cildi yeniden yapılandıran ışık dolgusu bir mezoterapi yöntemidir. İçeriğindeki hyalüronik asit ve anti-aging kompleks sayesinde cilt kalitesini kısa sürede artırır. Etkisi yaklaşık bir yıl süren uygulama konforu bir işlemdir, sonrasında morluk ve bir miktar şişlik görülmesi normaldir. Uygulama cildin ışığı yansıtma kapasitesini ve cildin ışıltısını gözle görülür bir şekilde ışıltı artırıyor. Gözaltında oluşan problemleri gidermek veya hafifletmek için geliştirilmiş olan ışık dolgusu, içeriği itibari ile normal dolgulardan farklıdır. Gözaltı ışık dolgusu göz altı morluğu, çukuru ve halkalanması olan kişilere uygulanabilir. Yarı çapraz bağlı patentli “resilient” hyalüronik asidin yanı sıra, içeriğindeki protein, vitamin, antioksidan ve minerallerle gözaltı morluklarının belirgin oranda azalmasını sağlıyor.
Rayhan soruyor
Merhabalar, Yüzüme ışık dolgu yaptırmak istiyorum. Ama kararsız kaldım, ışık dolgusu, mezoterapi mi yöntemi acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Işık Dolgusu özel içerinde bulunan, antioksidan koruma, hücre yenilenmesi hedefleyen ve cildi hem nemlendiren hem de cildi yeniden yapılandıran bir yöntemidir. Işık dolgusunun içeriğinde çapraz bağlı ve yarı çapraz bağlı patentli "resilient" hyaluronik asit içeriğinin hyalüronik asit olan ve cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ile dolgu tekniklerini birleştiren bir konsepttir. Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta ise içeriği. Bu içerik, patentli hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) oluşmaktadır. Amino asitler, vitamin ve mineraller, hücre korunması için yeniden yapılandırmasının yanı sıra hücre yenilenmesini de sağlıyor. Sonuç olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini arttırıyor, parlaklaşıyor ve ışıltısını geri kazanıyor.
Melis soruyor
Cildim donuk ve mat görünüyor. Cildime nem ve aydınlık verecek bir uygulama yaptırmak istiyorum. Işık dolgusu mu, yoksa mezoterapi mi yaptırmalıyım? Hangisini tavsiye edersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Hangisinden optimum fayda sağlayacağınız ancak muayene sonrasında netleşebilir.
Aslı soruyor
Merhaba gözaltı morlukları için mezoterapi mi iyi yoksa ışık dolgusu mu? Karar veremedim. Hangisinde iyi sonuç alabilirim…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aslı Hanım. Eğer gözaltı morluklarınıza gözleriniz altındaki çöküklük ya da çukurluk da eşlik ediyorsa size gözaltı ışık dolgusu uygulamasından faydalanmanızı öneriyorum. Sadece gözaltları için geliştirilmiş olan bu dolgunun içinde hem gözaltlarındaki çukurluğu doldurmakta etkili hyalüronik asit hem de gözaltlarındaki yaşlanma belirtileriyle, morlukla savaşan vitamin, mineral ve aminoasitler bulunmaktadır. Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılığı ortalama bir sene kadardır. Ancak gözaltlarınızda çöküklük yoksa mezoterapi tedavisi sizin için daha doğru bir seçenektir. Nasıl bir tedavi protokolü izleneceğine ve hangisinden en çok fayda sağlayabileceğinize karar vermek için mutlaka konsültasyon yapılması gerekiyor.
Yasemin soruyor
Merhaba hocam genetik göz çevresi morluğu var bende. Sizce ışık dolgusu mu etkili olur mezoterapi mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yasemin Hanım göz çevresi morluğunda en etkili çözüm Teosyal marka ışık dolgusudur. Ancak herkes bu uygulamadan faydalanamaz. Tedavi sadece gözaltı morluğuna gözaltı çöküklüğü de eşlik eden kişiler için uygun bir işlemdir. Aksi halde gözaltında şişkinlik, torbalanmayı andıran bir görünüm oluşur. Işık dolgusu sizin için uygun bir seçenek değilse gözaltı morluklarını hafifletmede de fayda sağlayabilecek olan mezoterapi tedavisinden faydalanabilirsiniz.
Hemen Doktorunuza Sorun