Işık Dolgusu Kaç Günde Oturur?

Gülten soruyor
Merhabalar, 28 yaşındayım genetik olarak gözaltı çukurluk ve dolayısı ile morluk şikâyetim var. Çok yorgun bir görüntüm var. Gözaltı ışık dolgusunun bana uygun bir tedavi olabileceğini düşünüyorum. Eğer mümkünse bana bilgi vermenizi istiyorum. Okuduğum seans sayıları farklı, hangisi doğrudur? Bir de ışık dolgusu kaç günde oturur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, iki çeşit ışık dolgusu kullanıyoruz. Redensity 1 ışık dolgusu içeriği hyalüronik asit, vitamin ve antioksidanlar ile zenginleştirilmiş bir mezoterapi ürünüdür. Diğeri Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu, yine bir hyalüronik asit formudur ve gözaltlarındaki çöküklüğü gidermek, bu bölgeye hacim vermek için tasarlanmıştır. Redensity I ışık dolgusu cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri kazandıran, mezoterapi ve dolgu tekniklerinin bir arada kullanıldığı acısız bir işlemdir. Sadece birkaç seansta cildin daha canlı, daha nemli görünmesine ve uygulanan bölgenin yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Yaklaşık 15 dakika süren işlem sonrasında şişlik, kızarıklık oluşmadan günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Redensity I, üç hafta aralıklarla üç seans uygulanır. Tedavinin olumlu etkileri ilk seanstan itibaren gözlenmeye başlar. Redensity 2 gözaltı ışık dolgusu uygulamasıyla gözaltlarındaki çöküklük ve göz kenarlarından yanaklara uzanan oluklar tedavi edilebilirken, gözaltı morluklarında da belirgin bir azalma sağlanır. Işık dolgusu, içeriğindeki aminoasit, vitamin, antioksidanlar sayesinde kullanılan alana homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Uygulama öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır. İşlem sadece 10-15 dakika sürer ve etkileri hemen görülür. İşlemin nihai sonucu on gün kadar bir süre geçmesi gerekir. Redensity 2 dolgu ışık dolgusu enjeksiyonunun etkisi 8-12 ay kadar devam eder.
Yasemin soruyor
Bacaklarımda, basenimde ve simit dediğimiz noktada çok fazla yağ ve selülit var. Ben incelme istiyorum özellikle bacaklarımda. Nasıl bir yöntem uygulanabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltı ışık dolgusu uygulamasının etkileri uygulamanın hemen ardından görülebilmektedir. İlk günlerde uygulamaya bağlı olarak göz altında ve çevresinde bir miktar ödem gelişebilmesine rağmen alt göz kapağının görünümündeki değişim hemen fark edilebilmektedir. ışık dolgusunun tam oturması için 10-15 gün geçmesi gerekiyor.
Feride soruyor
Kasım ayı sonunda 15 gün izin kullanmayı düşünüyorum. İznimin başında gözaltlarıma ışık dolgusu yaptırmayı düşünüyorum. Işık dolgusu kaç günde oturur. İşe döndüğümde herhangi bir işlem yaptırdığımı kimse anlamasın, ani yüzümde morluk, şişlik falan olmasın istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Gözaltlarındaki deri son derece hassas ve ince bir yapıya sahip olduğu için ışık dolgusu sonrasında morluk ve ödem görülmesi normaldir. Ancak on beş günlük bir süre tamamen iyileşmeniz için yeterli olacaktır.
Özlem soruyor
Merhabalar. Benim gözaltı morluklarım genetik. Işık dolgusu yaptırdım 4 gün oldu fakat istediğim verimi alamadım. Çukurluk biraz geçmiş ama morluklar duruyor hâlâ. On gün içinde en iyi hali oluşur demişsiniz. Morluklarda iyileşme olur mu yoksa ışık dolgusu sadece o çukur görünümün geçmesi için mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özlem Hanım. On günlük süre gözaltında oluşan, daha doğrusu oluşma riski olan enjeksiyona bağlı morlukların ve ödemin tamamen geçmesi için gerekebilen süredir. Eğer gözaltlarınızda hala çukurluk varsa, bir miktar daha Işık Dolgusu enjekte edilerek morluklarla deri arasında daha güçlü bir bariyer yaratılabilir, böylece morluklar da bir miktar daha hafifleyebilir. Tabii ikinci bir işlemden fayda sağlayıp sağlamayacağınızın kararını verecek olan doktorunuzdur.
Deniz soruyor
Merhaba hocam göz altı dolgusu dan sonra şişkinlik veya morluk oluyor mu olursa kaç günde geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Piyasada gözaltı dolgusu olarak söylen bazı formüller var, bunların çoğu aslında yüz için geliştirilmiş olan formüllerdir. Tek gözaltı dolgusu ve FDA onaylı ışık dolgusu olarak da bilinen Teosyal Redensity II’dir. İşlem sonrası iğne giriş yerlerinde morluk, ödemden dolayı oluşan şişlik nadiren de olsa beklenen bir durumdur. Bir 4-7 gün içinde tamamen geçecektir.
Hemen Doktorunuza Sorun