21 Soruda BBL Hero Hakkında Bilmeniz Gerekenler

BBL teknolojisinin mükemmelleştirilmiş hali olan BBL Hero ile tepeden tırnağa tazelenmenin, gençleşmenin sırrını keşfetmeye hazır mısınız?  Karşınızda 21 soruda BBL Hero…

1-BBL teknolojisi nedir?

BBL (Broadband light theraphy) geniş bantlı ışık terapisidir. Tedavinin cildin kendini yenileme sürecini ve kolajen üretimini optimum düzeyde artırdığını gösteren pek çok bilimsel yayın var. Daha da önemlisi çalışmalar teknolojinin cilt yaşlanmasıyla ilgili genleri de etkilediğini, bu genlerin gençlik dönemindeki gibi davranmaya başladığını ortaya koyuyor. Bu da ciltteki tüm yaşlanma belirtilerinin (cilt rengi, çizgiler, elastikiyet kaybı ve belirginleşmiş gözenekler gibi) iyileşmesi, yaşlanma sürecinin geri çevrilmesi anlamına geliyor. 

2-BBL nasıl etki eder?  

BBL tedavisinde lazer ışığı ısı enerjisine dönüştürülür. Cilt altına iletilen geniş bantlı ışık enerjisi cildin derin katmanlarını hedef alarak kolajen ve elastin üretimini tetikler. Cildin sıkılığından, berraklığından elastik ve sıkı görünümünden sorumlu olan kolajen ve elastin liflerine yapılan bu uyarı cilt hücrelerinin genç cilt hücreleri gibi davranmasını sağlar. Yıllar içinde, yaşa ve güneş hasarına bağlı olarak cilt hem daha kalitesiz hem de daha az kolajen ve elastin üretmeye başlar.  Çizgiler, kırışıklıklar derinleşir cilt sarkmaya, donuk ve cansız görünmeye başlar. BBL ışık terapisi  yaşlanmanın esas nedenine müdahale ederek süreci geri çevirir, ilerlemesini durdurur. Geniş bantlı bir ışık terapisi olan BBL, cildin derin katmanlarına lazer odaklı ışık enerjisi gönderiyor. Böylece yaşlanmanın belirtilerine değil, yaşlanmanın temel kaynağına etki edilmiş oluyor. Yani sadece semptomlara müdahale etmiyor sorunun kökenine inmiş oluyorsunuz. Dermisin derin katmanlarına ulaşarak hücreleri moleküler seviyede değiştirdiğinizde de yaşlanmanın yüzünüzde, cildinizde yarattığı tüm etkiler hafiflemeye başlıyor.

Cihazın çalışma prensibi ve uygulamalar hakkında daha fazlasını BBL Hero sayfamızda keşfedin.

3-BBL Hero ve BBL Forever Young sistemleri arasındaki fark nedir?

BBL Hero BBL Forever Young teknolojisinin geliştirilmiş, mükemmelleştirilmiş ve kullanım alanları genişlemiş bir versiyonudur:

Daha başarılı sonuçlar: BBL Hero ile cilt altına gönderilen ışık enerjisi optimum seviyeye çıkarıldı. BBL Forever Young’a kıyasla cilt altına üç kat daha güçlü bir enerji iletiliyor. Böylece alınan sonuçlar çok daha başarılı, çok daha etkili oluyor. 

Daha hızlı tedavi: BBL Hero ile yapılan uygulamalar hem BBL Forever Young’a hem de diğer anti-aging lazer sistemlerine kıyasla çok daha hızlı bir tedavi olanağı sunuyor, işlem dört kat daha kısa bir sürede tamamlanabiliyor.

Tüm vücutta etkili: BBL Hero, BBL teknolojisinde son derece önemli bir yeniliğe imza attı: Sistem tüm vücuda uygulanabiliyor. Kollar, bacaklar, omuzlar, karın, sırt gibi bölgelerde etkili anti-aging daha genç, daha pürüzsüz ve elastik bir cilt yaratmak mümkün. Üstelik sistemin hızı sayesinde sırt gibi geniş bölgelerde bile işlem sadece beş dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor. 

Daha konforlu bir tedavi: BBL Hero iki kat daha yüksek soğutma kapasitesi ile çok daha konforlu ve rahat bir tedavi olanağı sağlar. İşlemin sadece dakikalar içinde bitmesi tedavinin rahatlığına, konforuna önemli bir katkıda bulunuyor.

4-BBL Hero yüzdeki hangi sorunlarda etkilidir?

BBL Hero leke probleminin hafiflemesinde, cilt renginin daha homojen bir görünüm almasında başarılı bir tedavidir. Güçlü anti-aging özelliği ile ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir, cildin elastikiyetini artırır ve cilt çok daha parlak, canlı bir görünüm alır. BBL Hero sadece bugün var olan yaşlanma belirtilerini silmek, hafifletmekle kalmaz belli aralıklarla uygulanan kürlerle ileride oluşacak olan yaşlanma belirtilerinin de önünü keser ve yaşlanma sürecini yavaşlatır. Kısacası gençliğini, cildinin güzelliğini uzun süre korumak isteyen herkes bu tedaviden düzenli olarak faydalanabilir. Kılcal damar problemi olanlar, dolayısıyla da cilt yüzeyine yakın morumsu renkteki damarların görünümünden şikâyetçi olanlar, kılcal damarların cilt yüzeyine çok yakın olması nedeniyle ciltlerinde kızarıklık sorunu olanlar için de etkili bir sistemdir. BBL Hero akne tedavisinde de kullanılan ve başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayan bir teknolojidir. Aktif akne problemini kontrol altına alır, akneye bağlı kızarıkların ve akne izlerinin geçmesini sağlar.

5-BBL Hero sadece yüz için geliştirilmiş bir anti-aging tedavi midir?

Hayır. BBL Hero ışık terapisi yüz, boyun, dekolte ve vücudun hemen her yerindeki yaşlanma belirtilerini geri çevirmede etkilidir. Vücuttaki sivilce ve leke sorunu için de ideal bir tedavidir.  

6-BBL Hero hangi bölgelere uygulanabilir?

.Yüz

.Boyun

.Dekolte

.Göğüs

.Eller

.Karın

.Bacaklar

.Dizler

.Kollar

.Dirsekler

.Sırt

.Omuzlar

7-Tedavinin sonuçları ne zaman görülür?

İşlemin hemen ardından ciltteki lekeler ve ton farklılıkları daha belirgin bir görünüm alabilir. Fakat sadece birkaç hafta içinde cilt daha parlak, pürüzsüz ve genç bir görünüm alır; çizgiler ve kırışıklıklar hafifler; cildin elastikiyeti artar; lekeler ve cilt tonundaki farklılıklar hafifler;  gözenekler sıkılaşır; yara izleri ve akne izleri hafifler. Ancak tedavinin nihai sonucu 2-3 ayda ortaya çıkar.

8-BBL Hero’nun hücresel boyutta anti-aging fayda sağladığı söyleniyor. Bu tam olarak ne demek?

BBL Hero teknolojisinin cilt yaşını hücresel boyutta geri çevirmesi tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki etmesi anlamına geliyor. Kısacası cilt hücreleri daha genç yaşlarda oldukları gibi davranmaya başlıyor. Bilimsel araştırmalar bu etkinin gen ifadesinde de kendini gösterdiğini kanıtlıyor. Çalışmalara göre BBL Hero tedavisi sonrasında ciltte gençlikle özdeşleştirilen genler aktive oluyor.  

9-BBL Hero kaç seanslık bir tedavidir?

Hastanın cildine ve ihtiyaçlarına göre değişse de genelde 2 ile 3 seans arası yeterlidir. Seanslar arasında bir aylık bir süre olur. Yani tüm tedavi 3-4 ayda tamamlanır.  

10-BBL Hero tedavisi yaz aylarında yapılabilir mi?

BBL Hero’nun selefi BBL Forever Young’dan bir diğer üstünlüğü de dört mevsim uygulanabilmesidir. 

11-İşlemin olumlu etkilerinin devamlılığı için BBL Hero tedavisinin kaç ayda bir tekrarlanması gerekir?

İşlemin olumlu etkilerinin devamlılığı için düzenli olarak senede bir defa 2-3 seanslık BBL Hero tedavisi yaptırmanız önerilir. Böylece cildinizin hücresel yaşını her daim genç tutmak, yaşlanma sürecini belirgin bir ölçüde yavaşlatmak mümkün olur. 

12-Erkekler de bu tedaviden faydalanabilir mi?

BBL Hero yüz ve vücut gençleştirmede erkeklerin de faydalanabileceği bir tedavidir. Özellikle erkeklerde sıkça rastlanan sırt bölgesindeki sivilce sorununda çabuk ve etkili bir çözüm sunar. 

13-BBL Hero tedavisi için en uygun adaylar kimlerdir?

Parlak, taze ve genç görünümlü bir cilt isteyenler

İnce çizgiler ve kırışıklıklara karşı etkili bir tedavi arayanlar

Güçlü anti-aging özellikleri olan bir teknolojiden faydalanmak isteyenler

Akne sorunu olanlar

Güneş lekelerinden kurtulmak, daha homojen bir cilde sahip olmak isteyenler

Genişlemiş gözeneklere karşı etkili bir tedavi arayanlar

Kılcal damar problemi olanlar

Ciltlerinde kızarıklık sorunu olanlar

Daha genç görünümlü, daha pürüzsüz bir vücut isteyenler

Sırt, kollar, bacaklar gibi vücuttaki sivilce problemine karşı etkili bir çözüm arayanlar

14-Yüzüm için düzenli olarak lazer sistemleri, botoks gibi işlemlerden faydalandım. Ama şimdi yüzümle vücudum arasında belirgin bir yaş farkı olduğunu görüyorum. BBL Hero daha genç görünümlü bir vücuda kavuşmamı sağlayabilir mi?

BBL Hero ile sağlıklı, ışıltılı ve genç görünümlü bir cildin keyfini tüm vücudunuzda yaşayabilir, yüzünüz ve vücudunuz arasındaki yaş farkını yok edebilirsiniz.   

15-Yüz lekeleri için pek çok lazer sistemi, tedavi var, ama benim sorunum sırtımdaki, kollarımdaki güneş lekeleri. BBL Hero ile bunlardan kurtulabilir miyim?

BBL Hero sayesinde kollar, sırt, dekolte gibi yerlerdeki  güneş ve yaşlılık lekelerini de tedavi etmek mümkün. Ama tüm leke tedavilerinde olduğu gibi sonrasında cildinizi güneşten korumayı önceliğiniz haline getirmezseniz lekeler geri dönebilir.

16-Sırtımda akne ve sivilce problemi var. BBL Hero vücuttaki sivilce sorununda da etkili mi?

BBL Hero yüz ve vücuttaki akne problemini kontrol altına almada, akne kızarıklıklarını, akne izlerini yok etmede etkili bir tedavidir.

17-Bacaklarıma ve sırtıma BBL Hero yaptırmak istiyorum. Büyük bölgelerde tedavi kaç dakika sürer?

BBL Hero diğer anti-aging sistemlere kıyasla dört kat daha hızlı bir işlemdir. Mesela bacaklar, sırt gibi geniş bölgelere yapılan tedavi bile sadece birkaç dakikada tamamlanır.

18-Vücudumun pek çok yerinde kırmızı lekeler var. Bunlardan BBL Hero ile kurtulabilir miyim?

Evet. BBL Hero kılcal damarlar yüzünden meydana gelen kırmızı lekelerde etkili bir tedavidir. Vücudunuzda oluşan kırmızı lekelerden BBL Hero ile kurtulabilirsiniz.  

19-BBL Hero tedavisini acı eşiği düşük olanlar da tolere edebilir mi?

Evet. BBL Hero daha etkili soğutma kapasitesi ve tedavinin dakikalar içinde tamamlanması sayesinde konforlu bir tedavidir.

20-İşlem sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç var mı? İşe ve sosyal hayatıma ne zaman dönebilirim?

BBL Hero tedavisinden hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. BBL Hero iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan, kendinizi eve kapamanızı gerektirmeyecek bir işlemdir.

21-Tedavi sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Birkaç gün güneşten uzak durun, güneşlenmeyin. Eğer işlem yüzünüze yapıldıysa 24 saat makyaj yapmayın. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken herhangi bir şey yok.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero

  Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero Anti-aging dünyasının başarısını kanıtlamış teknolojilerinden BBL Forever Young en yeni haliyle karşımızda: BBL Hero. BBL Hero sayesinde gençliğin dokunuşu artık sadece y...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın

  Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın BBL Forever Young teknolojisi cildin genetik yaşını geri çevirerek zamanı durduruyor.

 • BBL Lazer Leke Tedavisi

  BBL Lazer Leke Tedavisi Leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız sistemlerin başında Forever Young BBL teknolojisi geliyor. Bu yeni nesil lazerin en önemli özelliği hücresel anlamda cilt yaş...

 • Sonsuza Kadar Genç

  Sonsuza Kadar Genç İnsanoğlunun "yaşlanma" endişesi başladığından bu yana daha genç bir cilt için çok sözler verildi. Popüler inancın aksine topikal ürünler (kremler), yaşlanmanın...

 • BBL: Forever Young

  BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…