Zeltiq Soğuk Lipoliz

zeltiqŞişman değilsin ama koca göbekli ve biraz da kalçalısın. Vücudundan şikayetçiysen, Zeltiq soğuk lipoliz yağlarını dondurmaya ne dersin? 

Her gün farklı bir yenilik ve teknolojiyle karşımıza çıkan estetik tıp bilimi, şimdilerde Amerika'yı etkisi altına alan ve hızla büyüyen bir akımı olan!  Zeltiq soğuk lipoliz yağları ısıtarak değil, dondurarak yok etmek iddiasıyla şu ana kadar bilinen tüm yöntemleri unutturmayı hedefliyor! Zeltiq soğuk lipoliz diyete ve spora bağlı olmayan yağ kırma yönteminde yağ hücreleri dondurularak yok ediliyor. Fazlalık hissedilen her bölgeye uygulanan 'Zeltiq' adlı cihazla yağ hücreleri donduruluyor. Yöntem, diyet ve spor yapmadan yağ hücrelerini ortadan kaldırmayı vaat ediyor.

Zeltiq nedir?

Zeltiq "inceldim; fakat ne yaparsam yapayım bel simidim, kollarım, iç bacağım ve kalçalarım gitmiyor!" diyenlerin derdine derman olan, Amerika'da geliştirilen ve inatla erimeyen bölgesel yağları dondurarak eriten yepyeni bir zayıflama sistemi.                                                                                

Peki, 'Zeltiq' nasıl uygulanıyor?

Kilo versen de bir türlü kurtulamadığın lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, çok farklı bir mekanizmayla çalışıyor. 'Zeltiq' diye adlandırılan alet aslında 'CoolSculpting'; yani dondurarak şekil verme özelliğine sahip. Özel jel ped'le korunan cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor ve uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini donduruyor. Uygulama esnasında ilk 3- 4 dakika vakumun etkisiyle bir sızlama hissediliyor. Fizyolojik olarak cilt altı yağ dokusunu artı dört ile eksi dört arasında değişen ısılarda soğutarak donma etkisi yaratıyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında bir iz kalmıyor. 45 ila 60 dakika süren 'Zeltiq' tek bir seans uygulanıyor. Uygulama sonrası yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor.

Zeltiqin etkisi hemen fark ediliyor mu?

Hayır. Zeltiq uygulanan bölgedeki incelme ancak 14. gün hissedilmeye başlanıyor. 2 ve 3. aylarda ise net bir şekilde sonuca ulaşılıyor. Sorunlu bölgede %30-40 oranında yağ hücresi donarak ölüyor ve yağlar karaciğer-lenf yoluyla vücuttan atılıyor.

Tek bir seans yeterli oluyor mu?

Evet, her bölge için sadece tek seans yeterli oluyor.

Uygulama sırasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı hissediliyor mu?

Uygulama sırasında ve sonrasında hasta bir ağrı hissetmiyor, morluk oluşmuyor. Hissedilen tek şey uygulanan bölgedeki soğukluk.

Zeltiq kimlere uygulanabilir?

Zeltiq 18 yaşını doldurmuş, ideal kilosuna yakın her kişiye uygulanabilir.

Zeltiq  Diğer Zayıflama Yöntemlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?

Zeltiq her bölge için sadece tek seans uygulanır. Uygulama sırasında ve uygulama sonrasında hastanın hissettiği bir ağrı ya da morluk yoktur; tek hissedilen soğukluktur. Yöntem şu an Amerika'da ve Avrupa'da hızla yaygınlaşmaktadır.Sistem FDA onaylı ve CE belgesine sahiptir.

Hemen Doktorunuza Sorun