Yaz Güzeli

Yaz aylarında cildinizi etkili anti-aging tedavilerden mahrum bırakmayın. İşte, dört mevsim uygulanabilen ve en önemlisi cildinize yaz aylarında ihtiyaç duyduğu desteği veren bakımlar.

Geçen hafta hem D vitamini sentezi için dozunda güneş banyosu yapmanın öneminden hem de cildinizi güneşin yaşlandırıcı etkilerine karşı nasıl koruma altına alacağınızdan bahsettik. Bugünkü yazımızda ise yaz aylarında faydalanabileceğiniz anti-aging tedavilerle devam ediyoruz. Bu bakımlar cildiniz için bir egzersiz niteliği taşıyor. Malumunuz pek çok anti-aging teknoloji cildin hassasiyetini artırdığı yazın uygulanmaz.  Ama bazıları var ki bunlardan hem dört mevsim faydalanabilirsiniz hem de cildinize yaz ayları boyunca tam da ihtiyacı olan desteği verirler.

Soğuk Bakım

Yaz aylarında cildinizin neden daha yağlı göründüğünü, sivilce probleminizin neden arttığını hiç düşündünüz mü? Bu, cildin güçlü yaz güneşine verdiği bir tepkidir. FrozenC sistemi özellikle ciltteki sebum üretimini dengeleyen, bunu yaparken de anti-aging fayda sağlayan bir sistem.

FrozenC ismini cildi kontrollü bir şekilde dondurucu bir soğuğa maruz bırakmasından alıyor. Ancak teknoloji sadece yağlı ciltler için geliştirilmiş bir sistem olarak algılanmamalı.  Soğuk terapisi ciltteki kolajen üretimi tetikler, cildin nem seviyesini artırır, uygulama yapılan bölgedeki kan dolaşımını hızlandırdığı için cilt daha canlı ve daha parlak görünür. Yani FrozenC her cilt tipi, her cilt sorunu için faydalanabileceğiniz bir teknolojidir.

Sistem, uygulama yapılan bölgeye sıvı CO2 püskürterek etki eder ve cilt son derece hızlı bir şekilde -78’lere varan bir soğuğa maruz bırakılmış olur. Saniyeler süren bu kısa süreli şok etkisi cilde anti-aging bir uyarı sağlamak için yeterlidir. Tüm işlem sadece üç dakika sürer ve sonrasında hemen sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Canlandırın

Yaz aylarında uygulanabilen sistemlerin başında Revlite geliyor. Ciltteki kolajen üretimini tetikleyen Revlite teknolojisi ciltteki ultraviyole hasarını onarmak, cildin güneşe direncini artırmak için mükemmel bir seçenek.  Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin biyolojik yaşını geri çeviren Revlite lazer, ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye çıkarıyor. Teknoloji, farklı boylardaki ısı enerjisini sisteme özel bir kombinasyonla cilt altına iletir. Revlite teknolojisi cildin önemli yapıtaşlarını uyardığı için tüm sorunlara aynı anda etki eden bir tedavi olanağı sunar.  Cilt yenilenir, ince çizgi ve kırışıklıklar hafifler, gözeneklerin görünümü azalır, cilt daha canlı ve pürüzsüz bir dokuya kavuşur.

Dört mevsim faydalanabileceğiniz anti-aging sistemlerden biri de Clearlift teknolojisidir. Cildin üst katmanlarına herhangi bir hasar vermeden etki eden sistem, kırışıklıkların, çizgilerin hafiflemesini, cilt tonunun eşitlenmesini ve cildin daha pürüzsüz bir doku almasını sağlar. Ciltteki elastin ve kolajen üretimini artırdığı için cilt daha sıkı ve elastik bir görünüm alır. 

Derin Nem

Yaz ayları için en ideal cilt bakımlarından HydraFacial tedavisidir. Hydrafacial, daha sağlıklı bir cilt için tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılayan bir bakım sistemidir. Cildi temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği sistem, özellikle yaz aylarında nem ihtiyacı artan cildi derinlemesine nemlendirmekte son derece başarılıdır.

Markaya patentli Vortex teknolojisi ile anti-aging içeriklerin cildin derin tabakalarına ulaşmasını sağlayan tedavinin ilk adımı cildi arındırma ve mikro düzeyde soymadır. Daha sonra vakumlu başlık ile cilde hyalüronik asit, peptidler ve antioksidanlar içeren bir solüsyon pompalanır. Tedavinin son adımı ise ışık terapisidir. Cildin ihtiyacına göre cilde mavi led ya da kırmızı led ışık uygulanır. Mavi led ışığın sebum üretimini dengeleyici etkisi varken kırmızı led ışık kolajen üretimini tetikler. Tedavi, cildin ihtiyaçlarına bağlı olarak 3- 6 seanslık kürler şeklinde tasarlanır. Yaklaşık 45 dakika süren işlem sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. 

Çizgi Kontrolü

Yaz aylarında tüm hastalarımı botoks enjeksiyonlarını ihmal etmemeleri konuşunda uyarıyorum. Güneş ışınlarının en güçlü olduğu zamanlarda doğal olarak gözlerinizi daha çok kısar, kaşlarınızı çatar, alnınızı daha çok kırıştırırsınız. Tüm bu mimikler istem dışı bir şekilde gerçekleştiği için bunları kontrol etmek imkansızdır.

Çizgi ve kırışıklıkları önlemede etkisi bilinen botoks enjeksiyonlarına başlamak ya da zaten düzenli olarak yaptırıyorsanız randevunuzu kaçırmamak için önemli bir neden!  Tabii UV ışınlarını etkin bir şekilde filtreleyen, koyu renk camlı, geniş çerçeveli bir gözlük kullanmayı da ihmal etmeyin.     

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Pandemi Günlerinde Güzellik

  Pandemi Günlerinde Güzellik COVİD-19 güzellik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş pandemi döneminde ön plana çıkan tedavileri anlatıyor

 • Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı

  Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı Cildin ihtiyacına göre kişiye özel olarak hazırlanan HydraFacial antiaging uygulaması, Hollywood yıldızlarının bakım rutinin olmazsa olmaz bir parçası haline gelmeye başl...

 • Güzellik İçin 25 Altın Öneri

  Güzellik İçin 25 Altın Öneri Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş’tan güzellik için 25 altın öneri kadını için gençlik ve güzellik önerileri…

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Ciltte Hassas Denge

  Ciltte Hassas Denge Evet, güneş cildi erken yaşlandırır. Çizgilerin, kırışıklıkların artmasına, kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur.

 • Cilt İçin Güneş Rehberi

  Cilt İçin Güneş Rehberi Yaşlanmayı hızlandıran ve sizi kahverengi lekelerle baş başa bırakan en önemli etken güneştir. Tatile çıkmadan gerekli önlemleri almanızda fayda var.

 • Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

  Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırla...

 • Kırmızı Halı Bakımları

  Kırmızı Halı Bakımları Bugünkü yazımızın ilham kaynağı ünlü aktrislerin en güzel halleri ile parladıkları özel geceler… Birincilik her zaman olduğu gibi cilt kalitesini artıran, yüze doğal bir ...

 • Cilt Bakımı Önerileri

  Cilt Bakımı Önerileri Cildin güzelliğine pek katkıda bulunmayan cilt bakımları tarihe karışıyor. Bugün artık cildinize gençliğin parlaklığını, tazeliğini verirken, yeni nesil cilt bakımlarını...