Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırlamak.

Düzenli olarak nemlendirici kullanan hastalarım bile yaz aylarıyla birlikte ciltlerinin kurumasından, pul pul olmasından şikâyetçidir. Güneşlenmek de sorunun iyice artmasına, cildin donuk ve mat bir görünüm almasına neden olur.

Kremler cildin üst tabakasında koruyucu bir bariyer oluştursalar da maalesef cildin alt tabakalarına nüfuz etmezler. Tek çözüm cilt hücrelerine etki eden ve cildi içeriden nemlendiren tedavilerden destek almaktır. Unutmayın cildiniz ne kadar nemliyse çevresel faktörlere ve yaşlanma belirtilerine karşı da o kadar dirençli olur. 

Cildinizi yaza hazırlamak için yoğun nem veren terapilere başlamanın tam zamanı. Bakalım menüde neler var?

Volite Etkisi

Yoğun nem için başvurabileceğiniz etkili tedavilerden biri olan Volite’ın aktif maddesi hyalüronik asittir. Vücutta doğal olarak da bulunan bu madde yüze ve dudaklara hacim vermek için kullanılan dolguların temel içeriğidir ve su moleküllerini kendine bağlama özelliği ile etki eder.

Volite tedavisinde ise hyalüronik asit farklı bir moleküler yapıyla ve hacim verici yerine bir nemlendirme ajanı olarak karşımıza çıkıyor.

Bu uygulama sayesinde cilt kalitesini sadece tek seanslık bir tedavi ile geliştirmek, cilde yoğun nem vermek mümkün. Cilt daha parlak, daha taze görünüyor, ince çizgiler hafifliyor. Cilt dokusu daha pürüzsüz ve yumuşak bir hâl alıyor.

Her cilt tipinin fayda sağlayabileceği Volite özellikle kuru ciltlerde son derece başarılı bir tedavi. Etkisinin yaklaşık dokuz ay sürmesi de önemli bir avantaj.

Mezolifting ile Çoklu Etki  

Mezolifting, hem yoğun neme hem de yüzlerindeki yaşlanma belirtilerini geri döndürecek bir tedaviye ihtiyaç duyanlar için doğru seçenek.  Bu işlemin medikal estetik dünyasının en kıdemlilerinden biri olduğunu biliyor muydunuz?  

Mezolifting’in hiç eskimemesi, her daim güncelliğini korumasının sırrı formülün içindeki aktif maddeler. Yeni anti-aging keşiflerle birlikte formüle devamlı yeni moleküller eklenerek karışım giderek zenginleşti. Cilde mikro-enjeksiyon tekniğiyle verilen formülde nem verici ajan olarak hyalüronik asit var. Karışıma vitaminler, mineraller, amino-asitler ve somon DNA’sı gibi moleküller de eklenince ortaya mükemmel bir karışım çıkıyor.

Tek seansta bile etkisi gözlemlenebilen tedavi sonrasında cilt anında daha taze, parlak ve nemli görünür.  Mezolifting tedavisinin boyun, dekolte ve ellere de uygulanması önemli bir artı. 

HydraFacial Bakımı

Yaz aylarını neme doymuş bir ciltle karşılamak isteyenlerin faydalanabileceği bir diğer tedavi ise HydraFacial cilt bakım sistemi. Bu tedaviyi diğer anti-aging uygulamalardan ayıran en önemli özelliklerden biri Vortex-Fusion taşıyıcı serum sistemi. Markaya patentli sistem sayesinde cilt yüzüne uygulanan formül cildin derin tabakalarına kadar etki ediyor.

HydraFacial’ın bu kadar popüler olmasının ardında yatan bir diğer özellik ise cildin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen bir sistem olması. Nem seviyesini optimum düzeye taşıyan hyalüronik asit ve çevresel faktörlere karşı koruyucu bir kalkan oluşturan peptidler, antioksidanlar, botanik özler, çinko, magnezyum gibi içerikler sayesinde ilk seanstan sonra bile cilt daha taze, canlı ve genç görünüyor.   

Şu sıralar başlayarak yaz ayları boyunca ayda bir seans HydraFacial bakımı yaptırmak cildinizdeki nem seviyesini optimum düzeyde tutmak adına doğru bir strateji. 

 Bunlar da Önemli

 • Cilt hücrelerinin su tutma kapasitesini artırmak için omega-3 zengini besinler, hücre zarını onaran lesitin içeren baklagiller, yumurta gibi yiyecekler tüketin.
 • Sert temizleme ürünlerinden uzak durun. Bunlar cildinizin daha da kurumasına neden olurlar. Cildi tahriş etmeden temizleyen krem temizleyicileri tercih edin.  
 • Klimaların cildi kurutucu etkisi olduğunu unutmayın. Eğer işiniz gereği devamlı böyle bir ortamda bulunuyorsanız nemlendiricinizi sık sık tazeleyin,
 • Eğer içeriğinde retinol bulunan bir anti-aging ürün kullanıyorsanız, yaz aylarında farklı bir kreme geçin. Retinol hem cildi kurutur hem de cildin güneşe karşı hassasiyetini artırarak lekelenmeye neden olur.
 • Nemlendiricinizi cildiniz nemliyken uygulayın. Böylece nemi cildinize hapsetmiş olursunuz.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.