Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

Öncelikle leke tedavileri sabır ve kararlılık isteyen tedavilerdir. Maalesef leke probleminde kesin bir çözümden söz etmek mümkün değil. Çünkü kahverengi lekelere neden olan melanin hücrelerinin bir çeşit hafızası olduğu biliniyor. Etkili bir tedavi sayesinde lekeler hafiflese, hatta tamamen belirsiz bir hâl alsa da güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkmak lekelerin geri dönmesine neden olabilir.

Esmer ve buğday tenliler, beyaz tenlilere kıyasla lekelenmeye daha fazla eğilimlidir. Cildin hassas olduğu, güneşe en fazla maruz kalan bölgeler başta olmak üzere, vücudun pek çok bölgesinde lekelenme problemi görülebilir. Bu yüzden de güneşle en fazla temas eden yerler olması nedeniyle eller, yüz, boyun ve dekolte leke probleminden en çok etkilenen bölgelerdir. 

Leke tedavisinin başarısı için güneş koruma son derece önemlidir. Yazın kullanılan güneş koruyucuların en az SPF 30 faktör olması, hatta kış aylarında bile düzenli olarak güneş koruyucu kullanılması gerekir. Cilt bakım kremlerini seçerken içinde antioksidanlar bulunan formülleri tercih etmek de leke oluşumuna karşı etkili bir önlemdir.  Neden? Çünkü antioksidanlar cildin lekelere karşı çok daha dirençli olmasını sağlar.  

5 Maddelik Tedavi Protokolü

 1. Tedavi öncesi lekenin derinliğinin tespit edilmesi çok önemlidir. Lekenin oluşumu ne kadar yeniyse tedaviye o kadar iyi yanıt verir. Cildin üst katmanında oluşan, yüzeysel lekelerin tedavisi daha kolay, cildin alt katmanlarında oluşan lekelerin ise nispeten daha zordur.
 2. Lekenin meydana geliş nedeni mutlaka araştırılmalı ve leke problemini tetikleyen faktör ortadan kaldırılmalıdır. Aksi halde ya tedaviden yanıt almak zorlaşır ya da tedaviyle birlikte leke hafiflese de bir süre sonra yeniden ortaya çıkar.
 3. Leke tedavisi süresince ve yaz aylarında en az SPF 30 faktörlü güneş koruyucu kullanılmalı.
 4. Tedavi sonrasında da cildi güneşten korumak son derece önemlidir. Lekelerin hafızaları olduğu için yeniden oluşabilirler.
 5. Leke tedavisinde lazer sistemleri, yeni nesil peeling sistemleri tek başlarına veya bir arada kullanılabilir.

Leke Tedavisinde Etkili Sistemler

 • BBL Forever Young: Leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız sistemlerin başında Forever Young BBL teknolojisi geliyor. Forever Young BBL leke tedavisini, işlem sonrası uzun süreli kızarıklık, soyulma gibi yan etkiler yaşamak istemeyen ama optimum sonuçlar almak isteyen hastalar için kullanıyoruz. Teknolojinin özelliği değişik bant aralıklarındaki ışığın çeşitli filtrelerden geçirilerek cildin farklı tabakalarına ulaştırmasıdır. Sistem leke sorununun gözlendiği her yere, yani güneşe en çok maruz kalan ve pigmentasyonun en fazla oluştuğu yüz, dekolte, omuz ve el sırtlarına uygulanabiliyor. Tedavinin hemen ardından gündelik yaşamınıza geri dönebilirsiniz. İşlemden sonra lekelerde koyulaşma, ardından bu koyulaşan yerlerde dökülme ve soyulma olabilir. Bir süre sonra bu etkiler tamamen geçer ve cilt daha pürüzsüz bir dokuya kavuşurken, lekelerin görünümü de hafiflemeye başlar. Tedavi protokolü lekenin durumuna göre belirlense de, genelde üç hafta arayla 3-4 seans uygulanır. Forever Young BBL tedavisinin sonbahar-kış aylarında uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü tedavi sonrasında ciltte UV ışınlarına hassasiyet oluşur.
 • Icon Lazer: Leke tedavisinde Icon lazer sisteminin ayrıcalıklı bir yere sahip olmasının ardında Skintel Melanin Reader denen bir teknoloji yatıyor. Kişinin melanin yoğunluğunu Icon lazere özel bu yenilik sayesinde ölçmek mümkün oluyor. Böylece cilde uygulanması gereken enerji seviyesi, hangi noktalara ve derinliğe atış yapılması gerektiği tam olarak belirlenebiliyor. Bunun en önemli avantajı da leke tedavisinin yan etkilerinin tamamen ortadan kalkması. Yani Icon lazer, hem var olan lekeleri silmekte son derece etkili hem de yeni lekelerin oluşmasına neden olmuyor. Lekelerin durumuna göre tedavi belirlenmekle birlikte genellikle 3-4 haftalık aralıklarla 5-6 seans yeterli oluyor. Icon lazer de sonbahar, kış aylarında uygulanması gereken bir sistemdir.
 • Revlite Lazer: Işık enerjisi ile etki eden Revlite lazer, pigmentasyon lekelerine neden olan kümeleşmiş melanin hücrelerini dağıtarak renklerinin açılmasını sağlıyor. Hem daha derin katmanlarda olan hem de yüzeysel tabakalardaki leke tedavisinde kullanabilen sistem, aynı zamanda anti-aging fayda da sağlıyor. Yüzeysel lekelerde sadece iki seans bile gözle görünür bir fark yaratıyor. Ancak daha derin katmanlardaki lekelerde 3-4 seans daha uygulanması gerekiyor. Sistemin bir avantajı da yüzeysel peeling yapılabilmesine olanak sağlaması. Böylece yeni oluşmuş lekelerde sistemin sadece peeling etkisinden faydalanarak bile daha berrak ve renk tonu eşitlenmiş bir cilt yaratmak mümkün oluyor. 
 • Baby Face Beauty: Bu sistemi diğer leke tedavilerinden ayıran en önemli özellik, lazer teknolojisi ile güneş hasarını geri döndürmekte son derece etkili olan C vitamini gibi etken maddelerin bir arada kullanılması. Tedavi sırasında önce ciltte ısı kanalları ile mikro-kanallar açan thulium lazer teknolojisi kullanılıyor, sonrasında ise cilde özel serumlar sürülüyor. Böylece etkin içeriklerin cildin en alt tabakalarına kadar nüfuz etmesi sağlanıyor. Baby Face Beauty konforlu ve kısa bir işlemdir. Tüm tedavi on dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. 1-2 hafta arayla 3-4 seans uygulanır. Tedavi aralıkları ve seans sayısı lekelerin durumuna göre belirlenir.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...